Şimdi Ara

ADSL TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun süre yurt dışındaydım bu işlerden pek anlamam babamın int. bağlantısı 4gb kotalı 29 ytl, ben sınırsız 256kbps 49 ytl tarifesine geçmek istiyorum peki ne yapmam lazım nereye başvurucam tel. ile olur mu yoksa ilgili bi müdürlüğe mi başvurucam dilekçe vs... gerekir mi

bir de adsl sözleşmesini yanımda getirmem gerekiyor mu çünkü sözleşmeyi babam nereye koyduğunu hatırlamıyor kendisi şehir dışında ve adsl onun üstüne sorun çıkar mı

cvplar için tşkler

ha unutmadan tarife değişikliğine geçince bu faturaya ne zaman yansır yani yarın geçsem bu ayı sınırsız 49 ytl olarak mı öderim yoksa öbür aya mı geçerli olur

• Telefonla oluyor diye biliyorum. Faturayada diğer ay yansıyor diye hatırlıyorum.

ADSL destek hattı 444 0 375
  • kesin tel. ile oluyoır mu demin bi yerden baktım telekom müdürlüğüne başvurmak gerekiyor diyor ama sözleşmede babamın üstüne ve kendisi yok
  • normalde iki şekilde oluyor ya bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğüne gideceksiniz yada telekom bayilerine ancak siz kotalıdan 256 sınırsıza geçiş yapıcağınızdan telekom bayileri bu işlemi gerçekleştiremediği için bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor tabi ufak bir hatırlatma hattın sahibinin bizzat başvurması gerekiyor...
  • Önce bağlı olduğun İl Telekom Müdürlüğüne gidiyorsun.Telefon hattı kimin adına kayıtlı ise o da seninle birlikte gelsin.Orda dilekçeyi yazıyorsun ve hat sahibi adını yazıp imzalıyor.Bütün işlem bu kadar.Fakat tarife değiştireceğin zaman kesinlikle ay sonunu tercih et.Yani ayın 27 - 28 - 29 tarihleri gibi tarife değişikliği yapman faturada olabilecek aksaklıların önüne geçer.
  • babam en az 4-5 ay yok ne yani şimdi tarife değişikliği yapamıcak mıyım farzet hat sahibi gelecek durumda değil ya da Allah göstermesin hayatını kaybetmiş o durumda ne olacak müdürlük yok hat sahibi yoksa hayatta tarife değişikliği yapamazsınız mı diyor
  • quote:

Önce bağlı olduğun İl Telekom Müdürlüğüne gidiyorsun.Telefon hattı kimin adına kayıtlı ise o da seninle birlikte gelsin.Orda dilekçeyi yazıyorsun ve hat sahibi adını yazıp imzalıyor.Bütün işlem bu kadar.Fakat tarife değiştireceğin zaman kesinlikle ay sonunu tercih et.Yani ayın 27 - 28 - 29 tarihleri gibi tarife değişikliği yapman faturada olabilecek aksaklıların önüne geçer.

Ay sonu konusuna katılıyorum. Bu arada benim aklım şu 256kb sınırsızlara yapılan kampanyaya gitmiş. Evet; telefonla olmuyor hat sahibinin gidip dilekçe yazması gerekli. Bu işlemden sonra en geç 1 iş günü içinde tarife değişikliği oluyor.
  • quote:

babam en az 4-5 ay yok ne yani şimdi tarife değişikliği yapamıcak mıyım farzet hat sahibi gelecek durumda değil ya da Allah göstermesin hayatını kaybetmiş o durumda ne olacak müdürlük yok hat sahibi yoksa hayatta tarife değişikliği yapamazsınız mı diyor

Noterden vekaletle olabiliyor diye biliyorum.
  • Ttnet in internet sayfasından başvuru diye bir bölüm var oraya gireriz tarife değişikliği seçeriz bilgilerimizi gireriz hangi tarifeye geçmek istediğimizi yazarız 2,3 sonra ttnetten sizi ararlar şu şu numaraya dilekçe gönderin imzalı diye ondan sonra istediğiniz tarifeye geçmiş oluyorsunuz
  • Bende Geçiş yapcamda. 1024 kb 4gb kotalıdan tarifeden sınırsız 256 kb sınırsıza.Ama herhangi bi paraya gerek var mı fazladan para vercek miyim arkadaşlar.
  • Ağustos ayında 512KB yada 1Mbit 49 YTL olursa bende geçeceğim ama şu an biraz beklemek lazı diye düşünüyorum. Telekomun ne yapacağı belli olmaz
  • Bende hemen geçmiycem zaten Ağustos'u bekliyorum...
  • Hattın sahibi dilekçe yazar istediği tarife şeklinde.
    altına imzasıyla bızzat kendısı Başvurarak Bu şekilde yapılır

• quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Hattın sahibi dilekçe yazar istediği tarife şeklinde.
    altına imzasıyla bızzat kendısı Başvurarak Bu şekilde yapılır

Teşekkürler saol.Kimse paradan bahsetmiyo yaw.Bizim arkadaş ilk başta sınırsız 1024 internet almıştı 200 ytl vermişti.Bende vercek miyim bi para hala sorumun cevabını alamadım
  • valla ben 3 defa tarife değiştirdim şu ana kadar. telekomdan tarife değişikliği forumu var onu aldım doldurdum ve ananneme imzalatıp telekoma verdim 1 gün içinde tarife otomatik olarak değişti.. dilekçe felan da vermedim hiçbirinde...!

• quote:

Orjinalden alıntı: Efsane48

valla ben 3 defa tarife değiştirdim şu ana kadar. telekomdan tarife değişikliği forumu var onu aldım doldurdum ve ananneme imzalatıp telekoma verdim 1 gün içinde tarife otomatik olarak değişti.. dilekçe felan da vermedim hiçbirinde...!

Teşekkürler.Bende telekoma gittim de ordaki adama sordum.Adam herhangi bi para alınmıyo.Kimliğinin fotokopisini getir dedi.1 gün içinde de tarife değişiyomuş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cimbomluevrim

quote:

Orjinalden alıntı: Efsane48

valla ben 3 defa tarife değiştirdim şu ana kadar. telekomdan tarife değişikliği forumu var onu aldım doldurdum ve ananneme imzalatıp telekoma verdim 1 gün içinde tarife otomatik olarak değişti.. dilekçe felan da vermedim hiçbirinde...!

Teşekkürler.Bende telekoma gittim de ordaki adama sordum.Adam herhangi bi para alınmıyo.Kimliğinin fotokopisini getir dedi.1 gün içinde de tarife değişiyomuş...

önemli deil...!

• Ben de limitliden limitsize geçmek için başvurdum ama bunların ikisinin de hızı aynı değil mi.
    Yani, 4 gb limitli 29 ytl 1mbps / limitsiz 49 ytl 1mbps ??

http://www.ttnet.net.tr/adslucret.htm
  • Ewet hızlar aynı ama biri kotalı, biri kotasız.
  • bencee sınırsızaa geçmektee faydaa varr en kısa zamandaa bende geçicem arkadaşlar :S
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.