Şimdi Ara

## ATi R700 - Kod Adı: Wekiva ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

R600 ile istediğini bulamayan AMD-ATi'de gözler R700'e çevrilmiş durumda. Geliştirme aşamasındaki grafik işlemcilerine yönelik olarak ilginç kod adları seçen AMD-ATi'nin R700 için belirlediği yeni kod adı ise Wekiva oldu. Gelen bilgilere göre Wekiva Florida'da yer alan bir göl adı da olabilir.

R700 için açıkçası şu an açıklanmış çok detaylı bilgiler bulunmuyor. Ortaya çıkan verilere göre, çok çekirdekli yapıya sahip olacak R700 ayrıca çok daha iyi ve gelişitirilmiş yeni bir bellek kontrolcüsüne de sahip olacak. 55nm üretim teknolojisi ile üretilmesi de gündemde olan R700 için tahmini çıkış tarihi olarak gelecek yılın 2. çeyreği ön görülmekte.

• Thnx FX
    1Mbit,Multichip ve 2008 2.çeyrek.. çook var daha
  • hadi bakalımda daha çok var nvidiada ne zamandır sessizlik var yeni bi ekran kartını onlardan önce çıkarabilir
  • Eger ertelenmezse Gelecek yilin ikinci ceyregi Ati icin gercekten iyi bir zamanlama.
  • Merakla bekliyoruz
  • Şu anki ekran kartım Ati ve kartımdan oldukçada memnunum ama ben yavaş yavaş artık Ati den soğumaya başladım Nvidia gerek mimari verimliliği ve güç tüketme konusunda olsun şun an Ati den önde ve yakında 8900 serisini çıkarıcak bence Ati gpu sunda aynı mimariyi kullanmaya devam ederse hiçbir zaman Nvidia yı yakalayamaz directx9 da ki mimarisi de aynı mantıkta idi fakat iş hattı ve shader üniteleri ayrı iş görüyordu ve bu kavramda mimarisi verimlilik olarak Nvidianın kinden daha uyumlu idi ve directx9 kartlarında en hızlı kart Ati nin x1950xtx kartı idi şimdiki ise unified shader birleşik iş hattı kavramı var bence bu mimari buna uygun değil ayrıca Ati 2900xt nin 8800gtx i geçememesinin driver konusundan olduğunu zannetmiyorum ayrıca Ati hep şunu çıkarıcaz bunu çıkarıcaz diyor ama ortada icraat yok geç kalıyorlar hep Nvidia daha iyi çalışıyor aslında geriye gidersek ilk shader model 3 desteğini Nvidia çıkarmıştı ben burada Nvidia fanatikliği değil bir takım gerçekleri yansıtmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 10 Temmuz 2007; 19:47:09 >

• dur daha yeni aldık 2900xt yi ya
  • İyi güzel olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinalhan

dur daha yeni aldık 2900xt yi ya

Sen kendi üzerine alınma kartın güzel tadını çıkar ben kendi adıma söyledim
  • bencede nvıdia daha iyi olmaya başladı
  • ati bizi beklemeye alıştırdı, ulan bi de icraat yap da şenlensin pcler
  • quote:

ayrıca Ati 2900xt nin 8800gtx i geçememesinin driver konusundan olduğunu zannetmiyorum ayrıca Ati hep şunu çıkarıcaz bunu çıkarıcaz diyor ama ortada icraat yok geç kalıyorlar hep Nvidia daha iyi çalışıyor aslında geriye gidersek ilk shader model 3 desteğini Nvidia çıkarmıştı ben burada Nvidia fanatikliği değil bir takım gerçekleri yansıtmak istedim

eğer halendaha 2900xt 8800gtx ile mukayese ediliyosa bu ati'nin daha iyi olduğunu gösterir. adamlar çıkıp ev ev gezinip 2900xt 8800gts'nin rakibi 8800gtx için 2900xtx çıkacak diye tek tek anlatıncamı anlaşılacak bu? ayrıca nvidia daha erken kart çıkarınca ne oldu? bizim millet plazmayı komşuya hava atmak için alırya, ekran kartıda aynı olay. nooldu yani aralıkda dx10 kart çıktıda nooldu? dx10 oyun yok ortalıkda, çıkan oyunlardada dx10 kartların hali ortada. 8800gts'nin altındaki kartlar 8600 olsun 2600 olsun oyunlara düşük ayarlarda bile yetmiyecek gibi görünüyo. kartların erkenden çıkması çokda önemli değil bu yüzden

• quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

quote:

ayrıca Ati 2900xt nin 8800gtx i geçememesinin driver konusundan olduğunu zannetmiyorum ayrıca Ati hep şunu çıkarıcaz bunu çıkarıcaz diyor ama ortada icraat yok geç kalıyorlar hep Nvidia daha iyi çalışıyor aslında geriye gidersek ilk shader model 3 desteğini Nvidia çıkarmıştı ben burada Nvidia fanatikliği değil bir takım gerçekleri yansıtmak istedim

eğer halendaha 2900xt 8800gtx ile mukayese ediliyosa bu ati'nin daha iyi olduğunu gösterir. adamlar çıkıp ev ev gezinip 2900xt 8800gts'nin rakibi 8800gtx için 2900xtx çıkacak diye tek tek anlatıncamı anlaşılacak bu? ayrıca nvidia daha erken kart çıkarınca ne oldu? bizim millet plazmayı komşuya hava atmak için alırya, ekran kartıda aynı olay. nooldu yani aralıkda dx10 kart çıktıda nooldu? dx10 oyun yok ortalıkda, çıkan oyunlardada dx10 kartların hali ortada. 8800gts'nin altındaki kartlar 8600 olsun 2600 olsun oyunlara düşük ayarlarda bile yetmiyecek gibi görünüyo. kartların erkenden çıkması çokda önemli değil bu yüzden

Sen ultra yı unuttun galiba bir kere 2900xtx çıksa bile 8800gtx i de ultrayı da geçemez çünkü shader hızı daha yüksek Nvidia nın boş konuşma bunlar buraya bak istersen 2900xtx de herşey aynı birtek ddr4 kullanıyor
    http://forum.donanimhaber.com/m_14377785/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 11 Temmuz 2007; 9:19:52 >

• Kavga yok Ama daha bu kartlar piyasaya çıkmadan yeni kart söylentileri bir acayip doğrusu...
  • zaten dx10 adam akıllı bişi olmazsa pek bi değişiklik yoksa dx9 dan ve dx9 dan yavaş olursa 8 serisi kartlar sürünürse yeni çıkan kartlar daha iyi oynatacaksa ben bi 8800 gts 320mb alırım neden çünki dx9 performansı süper
  • 2009 dan önce çıkmaz bence
  • Bence Ati Shader hızlarını arttırıp işlemciyi 65 nm ile üretse biraz yol alacak ayrıca sürücüleride olgunlaştırması gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

2009 dan önce çıkmaz bence

bnce de
  • ultranın ultrasınıda 2900xt dx10 oyunlarda geçtiğini xbitlabs'ın incelemesine bakarsanız görürsünüz. 8800 en başından hikaye bi seriydi dx9 prf. iyi dx10'da dökülüyo. boş konuşmak ultra dediğn ekran kartlarının o/c'li 8800gtx olduğunu bilmemekdir. çok iyiydiler niye g92 gpu'sunu çıkarmaya çalışıyo?
  • Bu yorumu okuyunca dehşete düştüm.. Ne diyeceğimi bilemiyorum..kendimi tutmalıyım herkezde tutsun hele son cümle müthiş tam evlere şenlik..." Çok iyilerde niye G92 gpu sunu çıkarmaya çalışıyo?" Dostum senin öğreneceğin çok şey var..Ben hoşgördüm seni....
    quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

ultranın ultrasınıda 2900xt dx10 oyunlarda geçtiğini xbitlabs'ın incelemesine bakarsanız görürsünüz. 8800 en başından hikaye bi seriydi dx9 prf. iyi dx10'da dökülüyo. boş konuşmak ultra dediğn ekran kartlarının o/c'li 8800gtx olduğunu bilmemekdir. çok iyiydiler niye g92 gpu'sunu çıkarmaya çalışıyo?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.