Yeni Opel Astra Sedan mı Fiat Linea mı?
169 Cevap107092 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

904 Mesaj
10 Temmuz 2007; 15:22:49 

Hangisi alınmalı?

Opel'in HBsinden 2 yıl sonra çıkarttığı Astra Sedan'ı mı?

0

Yoksa sınıfında en çok donanımın sunulduğu ve sınıfının en uzun aracı Bursa'lı olay yaratan Linea mı?

0

Asus P5VD2-VM l Intel Core 2 Duo E6700 2.66Ghz l 2x1GB DDR2 Kingston 667 Mhz l POV 8800GTS 512MB l Maxtor 500GB 7200 rpm 32MB l Aerocool Hi-Tech 7A l High-Power 450W l Philips 107T5

5803 Mesaj
10 Temmuz 2007; 15:58:37 

Astranın fiyatlarını öğrenmeden yorum yapmak zor.
Arka tasarımı Linea kadar başarılı değil Astra'nın. Bir HB'den türetildiği çok belli oluyor.

2398 Mesaj
10 Temmuz 2007; 16:02:58 

Astra sedan ile Linea aynı sınıflarda değil Linea Grande Puntodan türetilmiş bir otomobil .

Şeker Beyazı 2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

5405 Mesaj
10 Temmuz 2007; 16:03:13 

Astra sedan boyutları ile D sınıfına yaklaşan c sınıf bir araç, platform c sınıf
Linea ise boyutları ile C sınıfı olan B sınıf bir araç, platform b sınıf...

Astra sedan fiyatları , hb astra ile aynı olur ya da 500 ytl fazla olur...

Astra 1.6 cosmo 115 ps: metalik boya dahil: 38.5 olur, enjoy ise spor paket ve MB dahil 34.5 olur...çünkü hb ler bayiden bu fiyatların 500 YTl düşüğüne alınabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 10 Temmuz 2007; 16:03:27 >

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

2253 Mesaj
10 Temmuz 2007; 16:05:01 

fiat kullanıyorum ama linea astra ile kıyaslanacak bir otomobil değil. astra çok kaliteli bir araç lineaya göre

262 Mesaj
10 Temmuz 2007; 16:51:20 

bi kere bu karşılaştırma elma ile armut kıyaslaması gibi.astra hem kalite hem de sınıf olarak line a ile karşılaştırılamaz.sınıfları farklı olduğu için astra daha pahalıdır.line anın rakipleri honda city,pejo 206 sedan,clio sümbül,hundai accent...astranın rakipleri honda civic,toyota corolla,pejo 307,reno megane,ford focus.tabiki linea nın Türk halkına sunumu ucuz fiyata büyük donanımlı otomobil diye olsa da linea aslında küçük sınıfta olan bir araç.bu fiatın reklam stratejisinden başka bir şey değil.

FORD 2004 C-MAX GHİA DİZEL

4421 Mesaj
10 Temmuz 2007; 17:02:18 

ikisinin de fiyatlarından haberim yok ki astra sedan henüz gelmedi sanıyorum ki.
benim tercihim kesinlikle astra sedan olurdu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Temmuz 2007; 17:26:18 

ya bende forumu biraktim ama kactir yorum yaziom neyse arkadaslar kusura bakmayin buna yazamadan edemicem :

Lineadan tum yolda 2 tane arka arkaya gordum baska da gormedim hayatimda gordugum en cirkin arac punto dan yamultma oldugu icin kapilar asagi dogru egimli ama arka uyumlu degil filan rezalet ne bicim tasarimdir bu.

Puntoyu az biraz begenen biri olarak hayatimda gordugum en coirkin araba sinifinda HOnda City ile kapisir.

Astra Sedan sinifi farkli olup hos bi araba.

Line b sinifindan kirpilmis bi arac ya

1560 Mesaj
10 Temmuz 2007; 17:45:54 

astranın kalitesi tartışılmaz. ama papağan gibi lineayı b sınıfı araç kategorisine sokmayın.lineanın rakipleri megan,focus gibi c sınıfı araç.galiba siz araba firmaları ve bu işlerden anlayan otoriteler ve araba test kuruluşlarından daha iyi biliyorsunuz.ama param olsa kesinlikle astra derim.linea ise daha uygun bütçelere hitap ediyor.yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler

2044 Mesaj
10 Temmuz 2007; 17:51:55 

quote:

Orjinalden alıntı: lexus

fiat kullanıyorum ama linea astra ile kıyaslanacak bir otomobil değil. astra çok kaliteli bir araç lineaya göre

Aynen katılıyorum , kalite açısından arada çok fark var.

262 Mesaj
10 Temmuz 2007; 18:05:18 

quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

astranın kalitesi tartışılmaz. ama papağan gibi lineayı b sınıfı araç kategorisine sokmayın.lineanın rakipleri megan,focus gibi c sınıfı araç.galiba siz araba firmaları ve bu işlerden anlayan otoriteler ve araba test kuruluşlarından daha iyi biliyorsunuz.ama param olsa kesinlikle astra derim.linea ise daha uygun bütçelere hitap ediyor.yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler

sınıf ayırımları genellikle aks mesafesiyle yapılır.lineanın aks mesafesi(platformu)g.punto ile aynıdır.bu üretici firmaların maliyeti düşürmesini sağlar.benzer yapı honda da jazz ile city arasında vardır.ikiside aynı platformda üretilip b segment(küçük sınıf) araçlardır.şimdi honda city ile civic e rakip mi üretiyor senin mantığına göre sorun fiatın c segment(alt orta sınıf)bir aracının olmaması ve linea yı da bu sınıfa türkiye pazarında sokmak istemesi.fiatın c sınıfında son arabası marea dır.bilmem anlatabildim mi? ayrıca fiatın reklamından başka hiç bir test kuruluşunda rakip olarakc sınıfı veya araç testinde linea c sınıfı diye okumadım.

1560 Mesaj
10 Temmuz 2007; 19:10:11 

auto Motor & Sport dergisinin Haziran sayısında Renault Megane 1.5dci privilege ve Fiat Linea 1.3mj emotoin karşılaştırmasını okursan anlarsın

262 Mesaj
10 Temmuz 2007; 19:36:30 

quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

auto Motor & Sport dergisinin Haziran sayısında Renault Megane 1.5dci privilege ve Fiat Linea 1.3mj emotoin karşılaştırmasını okursan anlarsın

ilginç.sonuç ne olmuş bize de açıklarsan öğrenebiliriz.

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2007; 20:25:49 

Astra sedan cok tipsiz bir araç olmuş

ben olsam lineayı tercih ederdim fiyatlarıda uygun

818 Mesaj
10 Temmuz 2007; 20:39:35 

quote:

Orjinalden alıntı: _Atatürkcüyüm_

bencede

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır.Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır...

Scuderia Ferrari.

7827 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:03:58 

quote:

Orjinalden alıntı: dentyılmaz

sınıf ayırımları genellikle aks mesafesiyle yapılır.lineanın aks mesafesi(platformu)g.punto ile aynıdır.bu üretici firmaların maliyeti düşürmesini sağlar.benzer yapı honda da jazz ile city arasında vardır.ikiside aynı platformda üretilip b segment(küçük sınıf) araçlardır.şimdi honda city ile civic e rakip mi üretiyor senin mantığına göre sorun fiatın c segment(alt orta sınıf)bir aracının olmaması ve linea yı da bu sınıfa türkiye pazarında sokmak istemesi.fiatın c sınıfında son arabası marea dır.bilmem anlatabildim mi? ayrıca fiatın reklamından başka hiç bir test kuruluşunda rakip olarakc sınıfı veya araç testinde linea c sınıfı diye okumadım.

dediğiniz doğru, linea b segmenti bir sedandır,

fakat punto platformunun aks mesafesi arttırılmış versiyonu kullanılması sebebiyle c segmenti tüketicisinin de ilgisini çekeceği düşünülerek c segmenti sedanlarla karşılaştırılması yapılıyor.

fakat bu onun c segmenti olduğu manasına gelmez, lineyı biraz daha uzatsalar d segmenti olmayacağı gibi, punto da uzatılmak suretiyle c segmenti haline gelemez.

zaten yapılan karşılaştırmalarda linea nın c segmenti araçlar ile başa çıkamayacağını kanıtladı.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2007; 21:06:56 

quote:

Orjinalden alıntı: lexus

bu yazıyı çerçeveletip bir yerlere asmalı

9209 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:57:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Aynen katılıyorum , kalite açısından arada çok fark var.

bir çok fiat marka araç kullanmış biri olarak şunu diyebilirim ki

fiat marka araçlar rakiplerinden daha kalitesiz.

gördüm.kullandım.yaşadım.

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2007; 22:04:01 

daha bildiğim kadarıyla astra sedan gelmedi tr ye yanılıyosam düzeltin...

linea ya gelince burda ( bursa da ) çıkıyo tasarım olarak arkası hoş ama önünü ve ayna larını hiç beğenmem....

eee araba bu biraz görüntüde iyi olcak...

bide çoğu arkadaş bahsetmiş ikisi aynı sınıfım öğrencisi deil..

evet linea fazla donanım sunabilir ama kalite olarak opelle yarışabilirmi..

orası meçhul..

480 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:08:04 

Astra bu saatten sonra bence 206 nın sedanı gibi. Olsa da olur olmasa da. Megane, focus'un cirit attığı, lineanın gaza bastığı piyasada astra sedan ancak teyyare olur. o da üfürükten!!!

710 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:28:40 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

ya bende forumu biraktim ama kactir yorum yaziom neyse arkadaslar kusura bakmayin buna yazamadan edemicem :

Lineadan tum yolda 2 tane arka arkaya gordum baska da gormedim hayatimda gordugum en cirkin arac punto dan yamultma oldugu icin kapilar asagi dogru egimli ama arka uyumlu degil filan rezalet ne bicim tasarimdir bu.

Puntoyu az biraz begenen biri olarak hayatimda gordugum en coirkin araba sinifinda HOnda City ile kapisir.

Astra Sedan sinifi farkli olup hos bi araba.

Line b sinifindan kirpilmis bi arac ya

nerde yaşıyorsun bimiyorum ama Bursa da yeni çıkmış olmasına rağmen yollarda azımsanmayacak kadar çok var..
Bu arada iki araç arasında kesinlikle Astra..

262 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:33:43 

quote:

Orjinalden alıntı: autoshow

Astra bu saatten sonra bence 206 nın sedanı gibi. Olsa da olur olmasa da. Megane, focus'un cirit attığı, lineanın gaza bastığı piyasada astra sedan ancak teyyare olur. o da üfürükten!!!

nasıl oluyor o ?üfürükten teyyare nasıl oluyor linea dan 10 milyar farkla satılacak?anlatta anlayalım .boş sallaması değil.yiğidi öldür hakkını yeme astra ile linea karşılaştıralmaz.linea şahinin -astra da kadettin torunu.düşünün de yazın

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2007; 22:40:59 

quote:

nasıl oluyor o ?üfürükten teyyare nasıl oluyor linea dan 10 milyar farkla satılacak?anlatta anlayalım .boş sallaması değil.yiğidi öldür hakkını yeme astra ile linea karşılaştıralmaz.linea şahinin -astra da kadettin torunu.düşünün de yazın

ooo baba sen derinden girdin yaa bablarına torunlarına yani sülaleye girersek iş karışır ben sana sölim..

262 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:51:14 

quote:

Orjinalden alıntı: umut16

ooo baba sen derinden girdin yaa bablarına torunlarına yani sülaleye girersek iş karışır ben sana sölim..

tabiki sen soya çekime(genetik geçişe)inanmıyor musun?bu arabalarda da böyle .ayrıca linea fiatın şimdiye kadar en akıllıca pazarladığı araç olduğunu düşünüyorum tebrik ediyorum.böyle bir aracı 25-35 milyar gibi rakamlara nasılda millete yutturuyorlar.linea alanları 1 sene sonra görmek isterim doğrusu.

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2007; 22:53:43 

quote:

tabiki sen soya çekime(genetik geçişe)inanmıyor musun?bu arabalarda da böyle .ayrıca linea fiatın şimdiye kadar en akıllıca pazarladığı araç olduğunu düşünüyorum tebrik ediyorum.böyle bir aracı 25-35 milyar gibi rakamlara nasılda millete yutturuyorlar.linea alanları 1 sene sonra görmek isterim doğrusu.

bak fiyat konusunda haklısın kesinlikle katılıyorum.. bence de o fiyatlar o araca çok<..

142 Mesaj
10 Temmuz 2007; 23:16:25 

iki aracıda kullanma fırsatım olmadı ama linea yı ve astra hb yi galeride inceledim. sadece kalite açısından değerlendirirsek astra mutlaka daha kaliteli.tabi şu da var ,fiyatları görüp fiyat farkının kalite farkını aşıp aşmadığını görmemiz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizeliMİRAÇ -- 11 Temmuz 2007; 0:55:03 >

Ford Fiesta 1.4i Titanium Lp Aytozu Gri

904 Mesaj
12 Temmuz 2007; 12:27:35 

Linea ve Astra aynı sınıftaki araçlar Karşı çıkan arkadaşların düşüncesine göre Linea ve Albea aynı sınıfta oluyor ki fark ortada

Asus P5VD2-VM l Intel Core 2 Duo E6700 2.66Ghz l 2x1GB DDR2 Kingston 667 Mhz l POV 8800GTS 512MB l Maxtor 500GB 7200 rpm 32MB l Aerocool Hi-Tech 7A l High-Power 450W l Philips 107T5

85 Mesaj
12 Temmuz 2007; 13:31:11 

arkadaşlar görünüm konusunda ya ben göremiyorum yada sizde bişey var aracların dizaynları neredeyse aynı(tabi sadece arkası astranın önünü görmedim) hattalinea nın arkası daha şık duruyor

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

5405 Mesaj
12 Temmuz 2007; 13:36:53 

Linea , internet deki resimlerine en az benzeyen otomobil, gerçekte şekilsiz bir araç, uzun ama

dar...orantısızlık var araçta, punto platformu uzatılmış ama genişletilmemiş...keşke yeni bravo platformu

kullansalardı, adam akıllı bir C sınıf sedan olurdu...

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

11050 Mesaj
12 Temmuz 2007; 14:55:09 

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Astra sedan boyutları ile D sınıfına yaklaşan c sınıf bir araç, platform c sınıf
Linea ise boyutları ile C sınıfı olan B sınıf bir araç, platform b sınıf...

sınıf farklılığı var arkadaşımızın dediği gibi
fiyatlarda farklı olacaktır elbet
kullanıcıya kalmış bişey
yoksa üstünlük olarak astra çıkar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8710 Mesaj
12 Temmuz 2007; 15:10:02 

quote:

Orjinalden alıntı: _Atatürkcüyüm_

ilk kez olacak ama sana katiliyorum

2013 Fiesta 1.5 titanium x

1634 Mesaj
12 Temmuz 2007; 16:59:31 

Linea yı önden bakınca şok olmuştum.Daracık ve uzun bir araba..Bide Fiat açıklama yapıyo C segment diye..Ha ha ha ben buna değil yorum yapmak sadece gülerim..İçine oturunca Grande Punto dan pek değil hiç farkının olmadığı görülüyo zaten...Mesela ön göğsünün aynı olması gibi ( sadece göstergeler farklı yani aynı göüğüs kullanlılmış)..Cevabıma gelince tabiki ASTRA

2012 SCİROCCO 160 HP BEYAZZZZ / CAM TAVAN+BİXENON+18" CHİCAGO JANT+KATLANIR AYNA+ VS.
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

904 Mesaj
13 Temmuz 2007; 14:09:23 

Bence Linea Turkiye versiyonunda navigasyon bile var(opsyonel)

0

0

Ayrica Blue&Me gibi teknolojik oyuncaklari cok guzel

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2007; 19:33:10 

lineanın tek suçu türkiyede üretilmesi. biz bu ülkede üretenlere ve üretilenlere düşmanız kardeşim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi name159 -- 13 Temmuz 2007; 19:34:07 >

3665 Mesaj
13 Temmuz 2007; 20:04:32 

Linea dizayn olarak,Astrayı 4 e böler 5 le çarpar sonra da fırlatıp atar Onun dışında Astra yakıt ekonomisi ve parça fiyatları haricinde Lineayı süpürürü büyük ihtimalle

9576 Mesaj
13 Temmuz 2007; 20:15:37 

linea alırdım ben 1.4 120HP

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2007; 20:59:44 

o senin sorunun
quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

ilk kez olacak ama sana katiliyorum

1122 Mesaj
13 Temmuz 2007; 21:27:47 

baya güldüm ya

en başta linea gibi ufak b sınıfı bi arabayla boyutları şimdiki vectra kadar olucak astra sedan ın karşılaştırılması
linea nın megane la focus la eşdeğer tutulması

ya anladım forum olarak genel bi opel düşmanlığı var geçen seneden beri baya değişmiş forum

ama arkadaşlar Allah aşkına yapmayın ya

grande puntoyla astrayı karşılaştırabiliyomusun ??

F20 SPORTLİNE

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2007; 22:49:37 

İşler karıştı şimdi.
GP ile corsayı kıyaslıyorlar.
GP ile astrayı kıyaslıyorlar
Linea ile astrayı sedanı kıyastıyorlar.
Eyyyy yavrum ey
Ben neyi kıyaslayım
Sen astra ile corsayı kıyasla bakalım hangisi geniş
Veya ilerde corsa sedan da çıkar onunla lineayı kıyaslarsın.
Yada hepsi hepsiyle kıyaslandığı için şunları kıyaslayın
gp corsa astra astra sedan linea
quote:

Orjinalden alıntı: tunerrus

baya güldüm ya

en başta linea gibi ufak b sınıfı bi arabayla boyutları şimdiki vectra kadar olucak astra sedan ın karşılaştırılması
linea nın megane la focus la eşdeğer tutulması

ya anladım forum olarak genel bi opel düşmanlığı var geçen seneden beri baya değişmiş forum

ama arkadaşlar Allah aşkına yapmayın ya

grande puntoyla astrayı karşılaştırabiliyomusun ??

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2007; 22:51:42 

Bu arada seçimim astra olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frk96 -- 13 Temmuz 2007; 22:52:18 >

3036 Mesaj
13 Temmuz 2007; 23:12:09 

Astra Sedan derim ben.
Opel her zaman fiat den daha kaliteli ve sağlam araba üretmektedir.

Fakat hızla fiatda kaliteli arabalar üretmeye başlamış.
Bunu sanırım kimse inkar etmiyor.

Bu iki seçenek arasında astra sedan öne çıkıyor.

Yazmadan geçemeyeceğim.
Fiat in en mükemmel sedanı mareadır.
(Marea hlx 154 hp 2.0 20 valv,marea 2.4 160 hp,marea turbo 5 silindir 20 valv 182 hp,marea 2.4 jtd 130 pk,marea 1.6 103 hp,marea 1.9 jtd 105 pk)

Bunu da kimse inkar etmiyor....
Marea kadar tutulsun ve satılsın öpsünde başına koysun fiat lineayı.

Biz mareaseverler mareanın makyajlanarak yada kasa değiştirilerek ve en son teknolojiyle üretilmeye devam edilmesini bekliyorduk.
Bu tabiki bu bir istek ve temenni idi.
Linea ile hayal kırıklığına uğradı marea kullacıları.

Çünkü bizim araçlarımızın verdiği sürüş zevkini veremiyor.

1301 Mesaj
13 Temmuz 2007; 23:19:36 

linea'nın dizel fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 30 milyardı (liste)
astra sedanın rahat 37-40 milyar bişiy olur ( 1.3cdti 90 beygir - zaten aynı motorlar )

eğer iki arabayı karşılaştırıyorsan, linea almak mantıklı
ama hangisi dersen bariz bi kalite farkı olacaktır, tabiki sedan astra
ben yinede honda civic yada toyota corolla öneririm, ki 2007 opel corsa sahibiyim, C segmentin kralı japonlardır
megane'mış,focus'muş yalan

Opel Corsa 1.3 cdti 2007

3665 Mesaj
14 Temmuz 2007; 0:02:29 

Her segmentte olduğu gibi almanlar alayına gider
quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*

linea'nın dizel fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 30 milyardı (liste)
astra sedanın rahat 37-40 milyar bişiy olur ( 1.3cdti 90 beygir - zaten aynı motorlar )

eğer iki arabayı karşılaştırıyorsan, linea almak mantıklı
ama hangisi dersen bariz bi kalite farkı olacaktır, tabiki sedan astra
ben yinede honda civic yada toyota corolla öneririm, ki 2007 opel corsa sahibiyim, C segmentin kralı japonlardır

11068 Mesaj
14 Temmuz 2007; 12:00:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Murat5003

Bence Linea Turkiye versiyonunda navigasyon bile var(opsyonel)

0

0

Ayrica Blue&Me gibi teknolojik oyuncaklari cok guzel

ya tamamda gerçekte linea resimlerdeki kadar güzel değil

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

3176 Mesaj
14 Temmuz 2007; 12:31:19 

fiat linea ya göre astra sedan daha çok satış yapacaktır ve ikinci eli daha iyi olacaktır
dozi17 ye kesinlikle katılıyorum marea ilk satıldığı zamandan başlayarak çok beğendiğim kaliteli ürüşü iyi
verilen parayı hak eden bir araç
bunu anlatamadım arkadaşlarıma
1 astra sedan
2 marea
3 linea

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

2243 Mesaj
14 Temmuz 2007; 13:21:09 

Fiat panda al bence

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2007; 13:44:29 

quote:

Orjinalden alıntı: okanttnc

Fiat panda al bence

Bence lexus al.

1933 Mesaj
14 Temmuz 2007; 14:11:47 

quote:

Orjinalden alıntı: name159

lineanın tek suçu türkiyede üretilmesi. biz bu ülkede üretenlere ve üretilenlere düşmanız kardeşim!

+1 Katılıyorum....İthal araba diyince hemen kaliteli diyorsunuz...Doğru pahalı ya , kaliteli

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2007; 14:30:00 

quote:

Orjinalden alıntı: frk96

İşler karıştı şimdi.
GP ile corsayı kıyaslıyorlar.
GP ile astrayı kıyaslıyorlar
Linea ile astrayı sedanı kıyastıyorlar.
Eyyyy yavrum ey
Ben neyi kıyaslayım
Sen astra ile corsayı kıyasla bakalım hangisi geniş
Veya ilerde corsa sedan da çıkar onunla lineayı kıyaslarsın.
Yada hepsi hepsiyle kıyaslandığı için şunları kıyaslayın
gp corsa astra astra sedan linea

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum

aynen ya olup olmıcak araçları aynı sınıfa koyup kıyaslama merakımı diyeyim yoksa cahiliiğimi bi türlü anlamadım ben bu forumda var bişiler...

ama dediğiniz gibi biraz değişme olmuş forumda...

174 Mesaj
14 Temmuz 2007; 15:49:23 

bende katılıyorum buna
quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Linea dizayn olarak,Astrayı 4 e böler 5 le çarpar sonra da fırlatıp atar Onun dışında Astra yakıt ekonomisi ve parça fiyatları haricinde Lineayı süpürürü büyük ihtimalle

1122 Mesaj
14 Temmuz 2007; 19:54:49 

linea ya bak sen bazı ülkelerde vectra diye satılan astra sedana neler yapıo
hemde bu yorum astra sedan hakkında hiç bi bilgi olmadan geliyo

vay vay vay

F20 SPORTLİNE

46 Mesaj
12 Ağustos 2007; 10:55:02 

Astra nın sürekli sorun çıkardığı söyleniyor Ayrıca 1.3 dizel motor o kasada ne kadar verimli olur o dabaşka bi mesele Honda Civic Sedan daha iii bi tercih benceb

S2000

779 Mesaj
12 Ağustos 2007; 11:08:07 

quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*

...2007 opel corsa sahibiyim, C segmentin kralı japonlardır

Satsın Megane kadar görelim.

637 Mesaj
12 Ağustos 2007; 11:10:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Supercar

Astra nın sürekli sorun çıkardığı söyleniyor Ayrıca 1.3 dizel motor o kasada ne kadar verimli olur o dabaşka bi mesele Honda Civic Sedan daha iii bi tercih benceb

Başkalarından duyduklarımızla nereye varacağız bilmiyorum....Makyajlı astra ile sorunların hemen hepsi çözüldü....Astra dizel performans aracı değil özellikle 0-100 hızlanması kötü...Ama ara hızlanması iyidir... ve özellikle de yokuşlarda sizin civic'e bile sellektör yaptırır...(yüksek torktan dolayı)...Daha dün hondalı bir satış temsilcisiyle bu konuyu tartışıyorduk...Bir defa civic'in dizeli bile yok....Adam yok işte honda Türkiyedeki motorine güvenmiyor diyor...Ne alaka???
Renault,opel,citroen,ford,peugeot vs. vs bunlar aptallar mı??Hepsinin de dizeli var her neyse....
Bu arada konuyu da hortlatmışsınız hayırlı olsun...

Astra ve lineaya gelince....Aynı gün hem astra hem de lineanın sürücü koltuğuna oturun,sırf lineanın berbat ötesi işçiliğini göreceksiniz....Allahım o nasıl iç mekan plastiğidir öyle....

Selametle

1873 Mesaj
12 Ağustos 2007; 11:20:48 

Arkdaşlar linea siz her ne kadar b segmenti desenizde c segmenti dir.Grandenin platformu kullanılır ama platform kardeşi olması b segmenti yapmaz.Bu şekilde bir çok marka aynı platformları kullanarak değişik segmentlerde hatta maraklarda araba çıkarıyor. Sizce ortada bir gariplik yokmu boyutlarda donanımda motor performaslarında tasarımda siz kaçtane araba gördüznüz b sınıfında bunları vaad eden???. Ayrıca hiç linea kullanıdnımız bilmiyorum ama gidip bir kullanın megane dan iyi bir yol tutuşu var astraya da yaklaşır konfor olarak da astaradan daha konforlu olmuş. Lütfen gidin bir test edin 1,4 120 benzinli ve 1,6 125 beygir dizel motor seçenekleride çok yakında piyasaya sunulacak bilginize...Ayrıca ortada ayn segmentte iki aracın kıyaslaması var. Elma ile armut değil biraz bilerek konuşsak çok güzel olacak ama bu bizim pek huyumuz değil.Biz tamamen ön yargıları ile hareket eden bir milletiz.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

2185 Mesaj
12 Ağustos 2007; 11:46:25 

Kim nasıl yorum yaparsa yapsın. Ben Linea'yı gördüm ve çok hoşuma gitti. Corolla'dan Civic'ten daha çok hoşuma gitti... Zevkler tartışılmaz. Fiyatıda uygun....

5803 Mesaj
12 Ağustos 2007; 13:50:01 

Linea fotoğraflardaki gibi değil deniyor da Astra sanki fotoğraflardaki gibi mi? Fiyatları açıklandı. 34.5 milyardan başlayacakmış. Siyah kapı kollu sac jantlı sis farı vs. olmayan benzinli modeli o fiyat.
Lineanın ise 1.4 120 hp 206 Nm torklu modelinin yukarıdaki fotoğraflardakinin aynı görünümüne sahip versiyonunu 35.800 e verilecek.

5300 Mesaj
12 Ağustos 2007; 14:03:46 

bi arkadaş astraya üfürükten teyyare demiş de gülecem diye öldüm o zaman linea ne peki

gidin işinize Allah aşkına yazoık günah astraya o kadar seviyesiz yapıyorsunuz linea kim astra kim astra uğraşmaz bile linea ile haa linea çok mu kötü hayır ben beğeniyorum gerçekten beğeniyorum tipini falan aynalar hariç içi biraz daha modern olabilirdi o ayrı meselede yiğidi öldürelim hakkınıda verelim arkadaşlar astra linea'yı tozutturur yaa linea kalite bakımından erişemez asla astraya bu marka olarak da geçerli opel fiattan her zaman kaliteli araçlar çıkarıyor neden kabullenmek istemiyorlar anlamış değilim neyse herşey ortada kim kaliteli kim kalitesi herkes gerçeği bilir ama kabullenmek istemez

sanki opel babamın sanki fiat dedemin kim kaliteliyse onu söyleyelim yani illa fanatiklik yapanlar var yuh artık