Şimdi Ara

Panda Titanium 2005

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Panda Titanium 2005 i yükledikten sonra yerel ağ iletişimi ve internet çalışmıyor.Firewall kapalı (hiç yüklemedim).Programı kaldırınca herşey normale dönüyor.Çözümünü bilen varmı arkadaşlar? İşletim sistemi WinXP Pro SP2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Punisher -- 26 Aralık 2004, 0:33:30 >

• arkadaş panda pc ye reset bile atıyor ben o programı çözemedim
  • Panda kullanan yokmu arkadaşlar?
  • Dostum ben programı kurdum ve çok memnun oldıum.Bende ev içinde ağ kullanıyorum.Başta bende bu sorunları yaşadım.Şimdi bana daha detaylı bilgi verebilirsen sana yardımcı olabileceğimi sanıyorum
    1-Bunların haricinde Firewall programı kullanıyormusun
    2-Sp2 nin güvenlik duvarı açıkmı

Artı bu programı kurduktan sonra ağ sihirbazını çalıştırıp yeniden eski ağının aynısını kurdunmu.Bunları açıklarsan başta benim başıma gelen olayların aynısını yaşayan sana yardım edebilirim belki.
    saygılar
  • Bir şey daha diyeceğim bu tür yeni nesil anti virus programlarının bir özelliği var.Bu programlar makineye girip kendisini kapamaya çalışan virus vb... gibi saldırılara karşı kendi içlerindeki Autoprocetion Shutdown özelliğini devreye sokup makineyi açıp kapatıyorlar.Bu bir güvenlik mekanizması dır, o yüzden şaşırmayın atm tersi sevinin derim çünkü bir beladan kurutluyorsunuz.İkincisi kendi bir nevi diyeceğim yapay zeka gibi bir özellikleri var.Kusura bakmayın biraz kaba bir şekilde açıkladım.Bu Herustic özellik makinenize saldıran veya zaralı olabilecek yeni ve daha virüs listelerinde yerini almamış olan bazı Hijacker veya diğer benzerlerine karşı bir koruma oluşturuyorlar.Yani bir belgenin yada bir programın ,resmin içersinde zararlı kod benzeri bir şey algılarsa gene müdahale edecektirler.Saygılar
  • bende panda platinium 2005 7.0 var hiçbişey olmadı sizde niye oluyor acep
  • bende panda platinum 7.02 kullanıyom gayet memnunum nortona 5 takar wallahülazim
  • Kendi içinde gelen ve sp2 nin firewallu kesinlikle kapalı.Modemin firewall unu kullandığım için yazılım firewall kullanmıyorum.Ağ yapılandırmasını elle yaptığım için tekrardan birşey yapmadım ama gerek yerel ağda gerekse internet bağlantısında sorun olduğu için hepsini tek tek kontrol ettim bir sorun gözükmüyor.Nitekim programı uninstall edince herşey anında normale dönüyor.Bu arada ben ilk değilim sanırım bu sorunu yaşayan burda,sen nasıl düzelttin bu işi?

*Bu arada her yıl 45$ verip güncellediğim Norton u bugün kaldırdım ve yerine Panda'yı kurdum,daha update etmeden 1 tane trojan yakaladı.Panda problem yapınca Kaspersky trial çektim update edip tüm diski tarattım ve Kaspersky 4 virüs daha buldu.Norton'a güvenmeyin arkadaşlar ben bu 5 virüs ile mutlu mesut yaşayıp gidiyormuşum !

quote:

Orjinalden alıntı: mabanaxar

Dostum ben programı kurdum ve çok memnun oldıum.Bende ev içinde ağ kullanıyorum.Başta bende bu sorunları yaşadım.Şimdi bana daha detaylı bilgi verebilirsen sana yardımcı olabileceğimi sanıyorum
    1-Bunların haricinde Firewall programı kullanıyormusun
    2-Sp2 nin güvenlik duvarı açıkmı

Artı bu programı kurduktan sonra ağ sihirbazını çalıştırıp yeniden eski ağının aynısını kurdunmu.Bunları açıklarsan başta benim başıma gelen olayların aynısını yaşayan sana yardım edebilirim belki.
    saygılar

• Bu gibi programlar pek söylenmesede kendilerini yüklerken içlerinde bulundurdukları bazı virüsleri yüklüyor deniyor.Sonradanda aha buldum diyor.Tabi bu bir söylenti yazılım köşesinde bayağı konuşuldu bu olay.Benim başıma geldiğinde ki benim kablo modem ve tabiki modemin firewall ı yok ama seninkinin var.Bence onu kapa işleri standart hale getir.Tabi illa panda kullanacam diyorsan.Eğer modemin firewallını kapadıysan ve Sp2 veya Sp1 inde güvenlik duvarı kapalı ise.Panda'nın firewall ının kapa.Tabi kapalı olabilir.
    Sonra ağ sihirbazından panda açıkken ağını gene kur.Sisteminde hiç bir firewall açık olmasın çünkü pandanın ki kapalı bile olsa aktif koruma yaptığından hemen bir saldırıya uğrasan bile bişey olmaz.Sistemi açıp kapadıktan sonra panda bir uyarı verecektir şimdi hatırlamıyorum ama sağ alt köşede uzunca bir pencere açılacak ve sana server geçişi ile iki yeşil ok simgesi olan giden ve gelen diye o pencere çıktımı sen allow diyeceksin sonra sistem çalışması sona erince ağın çalışması gerekir.Tabi iki sistemden biri ntfs değilse çünkü o zaman ntfs li olan sistem fat32 yi görür ama fat 32 diğerini göremez.Ama internet bağlantısı aktif hale gelir.Diğer makinene de dediklerimi uygula ve tekrar ağ sihirbazını orda çalıştır.Tabi onu bağlanan şeklinde seçeceksin.Sonra normalde birbirlerini görüp inteneti paylaşmaları lazım.Benim başıma gelen buydu sonra sorunu böle çözdüm.İnşallah karışık anlatmamışımdır.Saygılar olmazsa pm at tam zamanlı yardım ederim msn den buluşuruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaankalay

bende panda platinum 7.02 kullanıyom gayet memnunum nortona 5 takar wallahülazim

bende panda kullanıyodum format atmadan önce
  • Beyler panda yı filan bırakın norton antivirüs ten vazgeçmeyin bence.En iyisi o...
  • Sorunun Sp2 ve panda firewall uyuşmazlığından kaynaklanıyor. Sp2 firewall ayarları ile düzeltebilirsin. Fakat uzun süreli kullanımda sistemi felaket yoran bir av. Bunun yerine ZA pro veya McAfee firewall + Nod32 kullanırsam muhteşem bir güvenliğe sahip olmuş olacaksın. Norton Panda gibi programlar sistemden çok yiyor.
  • neden kardeş o kadar kötümü geldi sana bende norton da var panda da aktif olan panda ama aylık tarama yaptırırım ikisine de nortonunu bulamadıklarını panda buluyo ve daha çok virüs tanıyo
    quote:

Orjinalden alıntı: ahmetnamli

quote:

Orjinalden alıntı: kaankalay

bende panda platinum 7.02 kullanıyom gayet memnunum nortona 5 takar wallahülazim

bende panda kullanıyodum format atmadan önce

• Cevap veren herkese teşekkür ederimSanırım ne yapmam gerektiğini anladım.Şu an Kaspersky yüklü ilk boş vaktimde panda yı tekrar deneyeceğim.Olayı uzun uzun anlatmışsın teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: mabanaxar

Bu gibi programlar pek söylenmesede kendilerini yüklerken içlerinde bulundurdukları bazı virüsleri yüklüyor deniyor.Sonradanda aha buldum diyor.Tabi bu bir söylenti yazılım köşesinde bayağı konuşuldu bu olay.Benim başıma geldiğinde ki benim kablo modem ve tabiki modemin firewall ı yok ama seninkinin var.Bence onu kapa işleri standart hale getir.Tabi illa panda kullanacam diyorsan.Eğer modemin firewallını kapadıysan ve Sp2 veya Sp1 inde güvenlik duvarı kapalı ise.Panda'nın firewall ının kapa.Tabi kapalı olabilir.
    Sonra ağ sihirbazından panda açıkken ağını gene kur.Sisteminde hiç bir firewall açık olmasın çünkü pandanın ki kapalı bile olsa aktif koruma yaptığından hemen bir saldırıya uğrasan bile bişey olmaz.Sistemi açıp kapadıktan sonra panda bir uyarı verecektir şimdi hatırlamıyorum ama sağ alt köşede uzunca bir pencere açılacak ve sana server geçişi ile iki yeşil ok simgesi olan giden ve gelen diye o pencere çıktımı sen allow diyeceksin sonra sistem çalışması sona erince ağın çalışması gerekir.Tabi iki sistemden biri ntfs değilse çünkü o zaman ntfs li olan sistem fat32 yi görür ama fat 32 diğerini göremez.Ama internet bağlantısı aktif hale gelir.Diğer makinene de dediklerimi uygula ve tekrar ağ sihirbazını orda çalıştır.Tabi onu bağlanan şeklinde seçeceksin.Sonra normalde birbirlerini görüp inteneti paylaşmaları lazım.Benim başıma gelen buydu sonra sorunu böle çözdüm.İnşallah karışık anlatmamışımdır.Saygılar olmazsa pm at tam zamanlı yardım ederim msn den buluşuruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.