Şimdi Ara

Bilgisayar sertifikası nasıl alınır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
16.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben 17 yaşında bi engelliyim, diyeceğim şu acaba bilgisayar sertifikası nasıl alabilirim? Bilgisayar konusunda bilmediğim şey yoktur kursa gitmeden şöyle bi sınava girerek alabileceğim bi yer veya kurs herneyse varmı? bu konularda hiç bilgim yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
    ist.ümraniyede oturuyorum.

• MEB'nın Halk Eğitim Merkezlerinde bilgisayar operastörlüğü kursları var. 3 ay süreli. Bitirdiğinde sana Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası veriyorlar. ben de sırf bi kenarda dursun diye gitmiştim. kamuda geçerliği var.hatta bazı kadrolarda özellikle bu sertifika aranıyor. düşünebilirsin. fiyatları da gayet uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 9 Temmuz 2007; 20:13:11 >
  • Arkadaşım hastalığım yüzde 93 ama ben kendimi geliştirmek amaçlı da o sertifikayı almak istiyorum.Malesesef o kursa 3 ay gidemem imkansız,daha basit yolu yok mu? evde nerdeyse bilgisayar programı yazıyorum kendime fakat bi sertifikam yok yani sadece sertifikam olsa ii olur.Yardımın içinde teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uyanikguven

Arkadaşım hastalığım yüzde 93 ama ben kendimi geliştirmek amaçlı da o sertifikayı almak istiyorum.Malesesef o kursa 3 ay gidemem imkansız,daha basit yolu yok mu? evde nerdeyse bilgisayar programı yazıyorum kendime fakat bi sertifikam yok yani sadece sertifikam olsa ii olur.Yardımın içinde teşekkürler.

geçmiş olsun. valla o zaman internetten online katılınaabilecek bir şeyler araştırmak lazım. var mıdır bilmiyorum?
  • saol kardeşim bende bi araştırayım belki vardır.
  • bilge adam ,bilimer netron gibi bu isi uzmanca yapan firmalarda war.en ıyısı onlar..
  • Meb Saü işbirliği ile Milli Eğitim onaylı sertifika programları var kardeşim.

Ben şu an bilgisayar programcılığı sertifikası programına kaydımı yaptırdım ve derslere internet üzerinden çalışıyorum. Eğer zor gelmez yaparım dersen direk Bilgisayar Programcılığı sertifikasını tavsiye ederim. Ne varki eğitim süresi 7 ay. Ama çalışırım azmederim dersen 4 aydada alabilirsin, gireceğin ilk sınavda tüm dersleri yapar ve hepsinden başarılı olursan ilk sınavda alırsın sertifikanı.

3 tanede sınava giriş hakkın var. Sınavlar her sınav döneminde Ankara veya İstanbulda yapılıyor. Yani muhakkak Ankara veya İstanbula gitmen lazım.

Ücreti 175 YTL. Dersler tatminkar sayılır. Herşey internette yani. Tavsiye ederim. Ayrıca İşletmenlik sertifika programıda var.

Ben yinede programcılığı öneriyorum. İşte bilgi için linki.
    http://www.mebsertifika.sakarya.edu.tr/default.asp?d=bp1

Saygılar.
  • valla benim hastalık ilerleyici olduğundan daha az zaman da almam gerek 1yıl vaktim bile var diyemem sadece ben bilgisayar bildiğime dair bi belge yani 1 ay içinde almam gerek cvp ların için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyanikguven -- 9 Temmuz 2007; 20:47:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: asabii

bilge adam ,bilimer netron gibi bu isi uzmanca yapan firmalarda war.en ıyısı onlar..

Bu kurslardan alınan belgeler MEB onaylı belge yerine geçiyor mu peki bilgisi olan var mı?
  • kardesim ben ecdl (avrupa yetkinlik sertifikasına )yazıldım.egitimler hem turkce hem ingilizce secenekli ve bilgisayar basında oluyor (internetten).acıkogretim fakultesi okuyanlar icin sadece kurs ucreti 20 ytl idi simdi ne bilmiyorum.7 ders var bunların 4'unu vermek zorundasın.sınavlar turkce test usulu bilgisayar basında oluyor her sınav ucretli sen bankaya yatırıyorsun.sen programcılık seviyesindeysen bu soruları rahatlıkla yaparsın cunku baslangıc seviyesi bilgiler veriliyor cok kolay yani
    http://ecdl.anadolu.edu.tr/aof.asp
    eger aof okumuyorsan sitenin altında syle bir not var
    AÖF Öğrencileri dışında ECDL Kursu almak isteyenler nereye başvuracak?

Anadolu Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı'na şahsen başvurmaları gerekmektedir.
    Enformatik Bölüm Başkanlığı

Yunus Emre Kampüsü

Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu Giriş Katı

26470 Eskişehir

Tel: 0222- 335 05 80 / 2871

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turexx -- 9 Temmuz 2007; 22:00:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wortlan

quote:

Orjinalden alıntı: asabii

bilge adam ,bilimer netron gibi bu isi uzmanca yapan firmalarda war.en ıyısı onlar..

Bu kurslardan alınan belgeler MEB onaylı belge yerine geçiyor mu peki bilgisi olan var mı?

Ben de bu sorunun cevabını arıyorum ama bilen yok sanırım...
  • Halk eğitim merkezleri ile bir kaç farklı yerden temin edilebiliyor. Şurada detaylı anlatılmış merak edenler bakabilir.http://www.devlette.com/meb-onayli-bilgisayar-sertifikasi-nasil-ve-nereden-alinir/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.