Şimdi Ara

İnTERnet BaŞlaNGIç sayfam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim internet başlangıç sayfam kullandığım kasper-sky tarafından engellendi.Engellenmsenin sebebi ise şu; internetten bir dosya indirdim ve bu dosyayı tarattığımda temiz çıktı.Yalnız dosyayı kurunca kasper-sky trojan buldu ve sağ-alt köşede güvenlik duvarındaki bir iconu benzyen ve bunu kullanan bir site ve Burayı tıklayınca şu adresi veriyorhttp://www.virusprotectpro.com/?aff=1012. Bundan sonra İE tıkladığımda bu sefer indirdiğim şeyin sayesinde başlangıç sayfasında kasper-sky malware tespit etti ve bundan sonra nekadar denediysemde başlangıç sayfasını kesinlikle değiştiremedim.Her İnternete girişimdede malware tesipt ediyor.

2 tane sorun ortaya çıktı:
    1.Sağ-alt köşedeki iconu nekadar uğraşsamda silemedim nasıl silerim?
    2.Başlangıç sayfamı etkileyen bu siteden nasıl kurtulur ve nasıl eski haline getirebilirim?

Yardımlarınız bekliyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syyıldız -- 30 Haziran 2010; 16:01:44 >

• formattan başka çaren yok.

bendede aynı şey olmuştu ne yaptıysam silememiştim.
  • adaware programını dene...işe yarayabilir...
  • abi şu kaspersky ne dandik program ya bende sürekli sorun yarattı onu engelledi bunu engelledi kafasına göre dellendi PC sildim PC'den rahatladım şu an NOD32 kullanıyorum.. Kaspersky karşıtıyım ve daha memnunum Kaspersky'siz
  • Rapator.ya abi ad-aware denedim gene olmadı ,Dosyayı silmek için unlocker kullandım oda silemedi

Daha hiç formatta atmadım ,yukarda anlatmışlar ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syyıldız -- 9 Temmuz 2007; 16:34:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: schen7

Rapator.ya abi ad-aware denedim gene olmadı ,Dosyayı silmek için unlocker kullandım oda silemedi

Daha hiç formatta atmadım ,yukarda anlatmışlar ama :)

format çok zor bi olay değil...sp2 li bir xp varsa hiç sorunsuz kurabilirsin sistemi...zaten adım adım ne yapacağını söylüyor...sen sadece takip edeceksin...ama önce c deki önemli dosyalarını eğer diskin bölükse d ye taşıman gerek...sonradan dosyalarım gitti diye ağlama...hadi kolay gelsin...
  • yo yo yo hemen format demeyin

Ben internet kafe işletmekteyim bu sorun bizde çok oluyordu (deepfreeze kullanmadan önce)

Bu ve benzer sorunların çözümü için SPYbot search&destroy diye bir program var. demo olarak son sürümünü softpedia dan indirebilirsin.

Program antivirüs gibi çalışıyor ve bu tür spywareleri silmeye yarıyor.
    Programı kurduktan sonra güncellemelerini (program içinde bağışıklık olarak geçiyor) yap
    Sonra da tarattır. Bulduğu spyları listeleyecektir. Listedekilerin hepsini işaretle ve düzelt de.

Hadi geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanzeynel

Hadi geçmiş olsun.

Vaww.. geçmiş olsun dedi.. olay budur demektir o zmn ben de Geçmiş olsun diyim ama Nod32 kullan sen yine de kaspersky yerine
  • Deniyecegim abi olmassa dedikleri gibi format atmaya çalışacağım . Nod32 kullanacağım zaten 2 sinin arasında kalmıştım rastgele bunu aldım neyse.

YA indirdiğim dosyayı taratıyorum hiçbirşey çıkmıyor kurarken ,busefer virüs trojan buluyor benim gibi saflar ne yapsın :@
  • adware = dalavere
    Başlat>>>Çalıştır>>>Regedit>>>HKEY_CURRENT_USER>>>Software>>>Microsoft>>>Internet>Explorer>>>Main>
    kısmında bulunan adresi/anaftarı deiştirin o başlangıç sayfanız olcak

• HKEY_CURRENT_USER >>SOFTWARE >>Policies >>Microsoft >>Internet Explorer >>Control Panel ordan yandaki homepage değerine click le 1 olan değeri 0 yap

• beyler spam olcagı için özür diliyorum ama bi yol daha buldum onuda yazıyım bide bu yazdıgımı topic sahibi ßlade den alıntı diye ekleyip topic adını internet başlangıç sayfası değişmeyenler buraya olarak değiştirsin lütfen diğerleri içinde faydalı olur

» Başlat / çalıştır
    » gpedit.msc
    » kullanıcı yapılandırması
    » Windows ayarları
    » internet Explorer bakımı
    » url ler
    » önemli url ler
    » burada 1. seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz url yi yazıyorsunuz arkadaşlar.
    örnek resim1
    örnek resim2
    bu arada

İnternet Explorer açıklarından bilgisayarınıza sızan spyware’ların temizlenmesine yardımcı programlar:
    » spaywaredoctor
    » adaware se
    » trojan remover
    » squared personal remover
    » hijacktis
    » sasser worm mydoom symantech removers

bide şu sitede bu konuda bilgiler varhttp://www.computerperformance.co.uk/ezine/BestPractice/BestPractice29.htm

• S.A DOSTLARIM.HijackThis DİYE BİR PROGRAM VAR.BUNU KULLANIRSAN SORUNU ÇÖZÜLÜR...istersen sana göndereyim.bana mail at..
  • başlıgı dediğim igbi deiştir çünkü bu topicler çok açılıyor kirlilik olmasın bide kim yardım etti onuda söylede diğerlerine yardımın olsun
  • bendede aynı sorun oldu.diskini yedekle ve format at.virüs programını değiştir.AVG yükle tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.