Şimdi Ara

Adsl hat degerleri nasil ? sürekli kopuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baglantim 10 dakikada gidip geliyor . Telefon hattinda biraz parazit var ama splitter kullaniyorum . Bunun disinda paralel telefonda var . Hat degerlerimi gönderiyorum . Modemim philips SNA 6500 . Sorun ne olabilir ? Tsk[DHTUBE=]

# Data Rate:

Stream Type

Actual Data Rate

Up Stream

512 (Kbps.)

Down Stream

2048 (Kbps.)

[Go Top]

# Operation Data / Defect Indication:

Operation Data

Upstream

Downstream

Noise Margin

11 dB

5 dB

Attenuation

31 dB

36 dB

• Bu Noise Margin ve Attenuation değerleri yüksek oluncamı düşük oluncamı iyi oluyordu tam hatırlamıyorum, tüm bu değerlein verildiği ve açıklamasının yapıldığı bir başlıkta vardı burada bir zamanlar galiba araştırmak lazım.
  • Kopman normal. margin değeri düşük line attenıation değeri yüksek.
    Margin değeri hattında parazit olduğunu ,attenuation santralle arandaki sinyal kalitesini gösterir. Arıza kaydı yaptır gelip telefon hattını kontrol etsinler. Santrale çok uzaksan da kopmalar olması normal.
  • SNR margin (dB): 30.3 - 31.0
    Attenuation (dB): 34.0 - 19.0
    Output power (dBm): 13.4 - 9.6

bu degerlere göre ne söleneblr acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a1ps -- 8 Temmuz 2007; 17:17:27 >
  • benimkilerde çok kötü değerler ama kopmuyor nedense,ttyi aradım santraldeki değerleriniz çok iyi dediler
    modemdeki değerlerim:
    SNR margin (dB): 14-26
    Line Attenuation (dB) 62-31

bu değerlerle ilgili şöyle bir yazı bulmuştum:
    SNR Margin, Sinyal/Gürültü oranıdır.
    Yani gelen ADSL sinyali ne kadar güçlüyse,hattaki parazit yani gürültü ne kadar düşükse bu değer o kadar yüksektir. 40-U 30 gibi birşeyse gayet iyidir.
    Line Attenuation ise hat zayıflaması yani santraldeki adsl sinyal seviyesi ile modeme gelen kablodaki sinyal seviyesi arasında kurulan bir orandır.
    Küçük bir değer olması gerekir.
    Mesela 8-9 gibi değerler hattın mükemmel olduğunu gösterir.
  • Bu değerler nasıl peki berbat değilmi. Ondan ziyade yazanlar ne demek yardımcı olunda öğrenelim arkadaşlar.

Adsl hat degerleri nasil ? sürekli kopuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.