Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
6
Favori
381.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
    1-aygaz
    2-milangaz
    bp ve shell de denedim ama bir defa aldım mecbur kalmadığım sürece aygazdan vazgeçmeyeceğim
    ama birde mogaz adı duydum aygaz dan sonra mogaz diyenler var bu konu da fikri olan arkadaşlar var mı?
  • beyler opetlerin tamamında aygazmı bulunuyor? ben genelde kafama nere eserse ordan alıyorum ama hiç dikkat etmedim buna anket sonucuna bakılırsa aygaz daha iyi gibi
  • evet arkadaşım opetlerin tamamında aygaz bulunuyor ve gelde aygaz kullananlarda sorun yok sanırım ve çoğunluk aygazı tavsiye ediyor

quote:

Orjinalden alıntı: alpemre_1

beyler opetlerin tamamında aygazmı bulunuyor? ben genelde kafama nere eserse ordan alıyorum ama hiç dikkat etmedim buna anket sonucuna bakılırsa aygaz daha iyi gibi
  • opetlerin hepsinde sadece aygaz yok seyrekde olsa mogaz war
  • İlginç gelebilir ama hafta sonu ziyaret için Adapazarında (Sakarya)ydım ve Shell bayisi Aygaz satıyordu. Shell kartıma da bir güzel puanları işledi...
  • mogaz ı hiç duymadım bu güne kadar piyasada
    quote:

Orjinalden alıntı: bestmen_tr

opetlerin hepsinde sadece aygaz yok seyrekde olsa mogaz war
  • benim gördüğüm opetlerin hepisnde de aygaz var dı şimdiye kadar
    Mogaz da bir yerde gördüm oda bp nin yanındaydı

quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

mogaz ı hiç duymadım bu güne kadar piyasada
    quote:

Orjinalden alıntı: bestmen_tr

opetlerin hepsinde sadece aygaz yok seyrekde olsa mogaz war

• Milangaz,İpragaz ve Mogaz bildiğim kadarı ile hepsi Demirören grubunun Aygaz ile beraber hepsini tavsiye ederim.Saygılar
  • kendini sadece lpg sektörüne adamış kişilerden alınmalı bence işini düzgün yapıyorlar
  • Bence de aygaz 1.sıra
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

1-----AYGAZ 1 NUMARA Çünkü çekişi ve marş alması iyi

1-----MİLANGAZ 1 NUMARA Çünkü km ömrü en fazla ve çekişi aygazdan %10 düşük sadece ama sırf daha fazla km gittiği için 1 NUMARA

1-----İPRAGAZ 1 numara Çünkü çekiş olarak aygaza yakın km olarak milangaza yakın.

geri kalan bi sürü marka da zaten bu markaların diğer isimlerde sattığı gazlar.

Bi petrolcü arkadaş gaz bayiliği alırken gaz şirketleri ile baya görüştü. Bana anlatmıştı 3 ana şirket var diğerlerini tek tek anlattı ama hangisinin kimin yan şirketi olduğunu unuttum şimdi.

Şunu da farkettim avans ayarı nı gaza göre çok hassas yapınca hepsi aynı. Milangazda avansı arttırmak gerekiyor. aygazda azaltmak gerekiyor.

Yukardaki değerlendirme de sadece benim fikrimdir..

Lpg yi kullandığımdan beri aygaz dan şaşmadım ama senin verdiğin bu bilgilere göre hepsinin içinde 1 numara ipragaz oluyor denemek lazım

• son zamanlarda aygaz kullanıyorum ilk kullanımlarda anlamamıştım ama şu an anlıyorumki aygaz diğerlerinden çekişte üstün
  • Yok ipragaz 1 numara olacak kadar iyi değil. ' gün önce shell gaz buldum. Valla çekişi benim arabada hepsinden süper. Ancak motor fan açma derecesine kadar ısınınca motor resmen şişti. Çekmeiyo gaz verince boğuluyo falan. Motor biraz soğuyunca gene süper. Bakalım km ne yapacak

shelautogas yabancı üretim herhalde arkadaşlardan çok memnun olanlar var ama bi ben bulamamıştım bu gazı. Ama dediğim gibi ipragazı ben daha çok diğerlerine göre tercih ettim. Araca göre gazın marka verimi de değişiyor. Mesela benim motor ipragaz ile aygaz arasında çok fark yapmıyor.

LPG markalarında çekiş ve km farklılıklarının motorun ayarlarından bakım ve çeşitli düzeneklerinden farklar oluşturduğuna inanıyorum. Önceden km fazla yaptığı için milangaz favorimdi. Mesela emilen hava sıcaklık bilgisin i değiştirib havayı sıacak gösterince ipragaz daha uyumlu oldu. daha da sıcak gösterince aygaz uyumlu oldu. ve milangaz az km yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1999 Siena 16 16V -- 22 Eylül 2007; 18:35:43 >

• .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BySerkan -- 13 Ocak 2008; 21:54:24 >
  • 6 ayda almadığım gaz kalmadı

ben pek bi anlamadım hangisi iyidir ?

zaten hepsi aynı rafineriden çıkmıyor mu ?.

bence aldığımız gazın iyi yada kötü olması tamamen istasyon sahibinin vicdanı ile ilgili ....
  • 1,5 aydır shell gaz kullandım ama ipragazı bidaha deneyecem. sanki ipragaz daha fazla km yaptıryo gibi shell ipragazdan çok üstünmü anlarız ama depomda şu dolu bitince 3 depo ipragaz kullancam bakalım ne olcak.
  • valla ben akpetten alıyorum ama pek memnun deilim eve en yakın olan yer akpet.Shell var shellde de çok pahalı yav
  • Totalgaz, hem fiyatı çok uygun hem de performansı iyi. Total kart bile aldım.
  • shell benım kullandıgım yakıt ve cok memmunum
  • Okuduğum kadarıyla hala AYGAZ ile MOGAZ hk. tam bilgi sahibi değil kullanıcılar...

Mogaz'ı daha önce duymamış olanlar ve demirören grubuna ait diyenlere...

Kısaca bildiklerimi aktarayım...

Mogaz özellikle büyük şehirler dışında sık ratlayabilirsiniz yine çoğunlukla OPET'lerde...

Mogaz demirören grubuna değil, bizzat KOÇ Grubununa aittir... Tıpkı Arçelik-Beko gibi...

Ama şahsi fikrim, Arçelik-Beko gibi ikiz kardeş değil, "firstline veya altus" gibi alt grup markasıdır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.