Şimdi Ara

## Via Yonga Seti İşinden Çekilmeyebilir ama ?? ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Via Yonga Seti İşinden Çekilmeyebilir ama ?? ##

Geçtiğimiz günlerde Via'nın yonga seti işini bırakacağına dair çıkan haberleri sizler ile paylaşmıştık. Son gelen bilgilere göre ise durum biraz daha farklı gelişecek gibi görünüyor. Via'nın özellikle 3. parti (Intel - AMD) firmalara yonga seti hazırlamak yerine kendi işlemci ailesi olan ve özellikle UMPC pazarı başta olmak üzere farklı segmentlere hitap eden sistemlerde kullanılan C7 işlemcilerine odaklanmak istediği ifade ediliyor.

Via'nın enerjisini özellikle C7 işlemcilere ve EPIA serisi gömülü sistemler için hazırlayacağı yonga seti ve anakartlara yoğunlaştırmak istemesinin yanı sıra firmanın 7 Nisan 2008 tarihine kadar da Intel işlemcilere yönelik yonga seti hazırlama izni bulunuyor. Yani lisans konusunda bir süre daha sıkıntısı olmadığı anlaşılan Via'nın özellikle kendi çözümlerine yoğunlaşmak istemesinde Intel'in SiS yonga setlerini kullanarak hazırladığı anakartı ile ve Via'nın EPIA serisi gömülü sistemlerine rakip olmasının da etkili olmuş olabileceği konuşuluyor.

Anlaşılan Via bundan sonra gücünün büyük bir bölümünü kendi çözümlerine yönelik hazırlayacağı yonga seti ve anakartlar üzerine yoğunlaştıracak gibi görünüyor.

• keske cekilmesede chipset üretimine yüklense yoksa way halimize durumu %88 cıkıcak
  • Kısmet
  • Via bırak bu işleri artık
  • ne yongasetı uretsın nede chıpset... vıa ve sorunlu urunlerıne
  • via yonga seti işini bırakıp bütün gücüyle cpu üretimine geçse ne güzel olur intel ve AMD ikilisine iyi bir ikinci rakip lazım bence bu bizim işimize gelirdi
  • bu via neden cryx'i satın aldı ki. markayı güçlendireceği yere daha da aşağılara çekti.
  • Belki ilerleyen tarihlerde via büyük bir yükseliş sergileyebilir. Bekleyip görmek lazım. Eskilerin dediği gibi "can çıkmadan ümit kesilmez" öle birşey işte
  • Son zamanlarda zaten vianın çipsetleri pek başarılı değil.Başarılı olacakları işi yapmaları da doğru olur zaten.
  • çekilmese daha iyi olur ama hadi hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

ne yongasetı uretsın nede chıpset... vıa ve sorunlu urunlerıne

Ne sorunundan bahsediyorsun merak ettim. Ben 3 tane via chipsetli anakart kullandım ama bi problem yasamadım.Via'yi karalamaktan vazgeçin artık. Adamlar madem çok kötü chipset üretiyoduda neden bu zamana kadar satıldı bi sor bakalım.Acaba kac tane via ürünü kullandın.

• quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

ne yongasetı uretsın nede chıpset... vıa ve sorunlu urunlerıne

Ne sorunundan bahsediyorsun merak ettim. Ben 3 tane via chipsetli anakart kullandım ama bi problem yasamadım.Via'yi karalamaktan vazgeçin artık. Adamlar madem çok kötü chipset üretiyoduda neden bu zamana kadar satıldı bi sor bakalım.Acaba kac tane via ürünü kullandın.

Ben birkaç tane kullandım p3 dönemlerinde O zamanlar asus anakart üzerinde bu chipset varken çok sorun yaşıyorduk ama intel chipset uyumluluk açısından via ya nazaran bir adım önde olduğu için daha çok tarcih ediliyor belkide. Ya da amd tarafında via daha çok kullanıldığı için de olabilir bu düşünce. Yine de iyi ürünleri de olduğu bir gerçek.

• Via eskiden güzeldi şimdilerde berbat.Eskiden p3 kartta via chipset vardı bende çok süperdi ama şimdikilerde iş yok
  • hadi bakalım
  • ADAMLAR BURDAN ÇEKİLECEK DİYE ÇAMUR ATMAYIN LÜTFEN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.