Şimdi Ara

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.068
Cevap
14
Favori
176.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OO senin disk fren var önde. Şu ön kaldırmayıda bi ben yapamıyorum yaw deli olcam. En yüksek viteste birden sıkıca pedala asılıyorum kendime doğru çekiyorum bisikleti yine kalkmıyor.
  • hocam dağ bisikletiyle 60-70 arası görmüştüm zamanında hafif eğimli yolda tam güç ayrıca 110kgyum,önünde hız rüzgar kalkanı olan bisikletler var dağdan iniyorlar onların 250-300 arası yaptığını biliyorum.Discoveryde çıkıyor zaman zaman.Ama normalde dar bisikletiyle 70 den sonrası yalandır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhany

OO senin disk fren var önde. Şu ön kaldırmayıda bi ben yapamıyorum yaw deli olcam. En yüksek viteste birden sıkıca pedala asılıyorum kendime doğru çekiyorum bisikleti yine kalkmıyor.

Diskle ön kaldırmak daha zor V-Brake çok daha sert tutuyor.. Bu arada vitesle bu işin bi ilgisi yok, tamamen sert fren ve ağırlığı ileri aktarmayla ilgili. 5km/h hızla giderken birden çak freni kendini öne vererek, bak nasıl kalkıyor arka..

quote:

hocam dağ bisikletiyle 60-70 arası görmüştüm zamanında hafif eğimli yolda tam güç ayrıca 110kgyum,önünde hız rüzgar kalkanı olan bisikletler var dağdan iniyorlar onların 250-300 arası yaptığını biliyorum.Discoveryde çıkıyor zaman zaman.Ama normalde dar bisikletiyle 70 den sonrası yalandır diye düşünüyorum.

Yok ya 70 yokuş aşağı rahat yapılıyor, yokuş dik olsa 170 bile yapılıyor video'da vardı yukarlarda..

• quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

quote:

Orjinalden alıntı: batuhany

OO senin disk fren var önde. Şu ön kaldırmayıda bi ben yapamıyorum yaw deli olcam. En yüksek viteste birden sıkıca pedala asılıyorum kendime doğru çekiyorum bisikleti yine kalkmıyor.

Diskle ön kaldırmak daha zor V-Brake çok daha sert tutuyor.. Bu arada vitesle bu işin bi ilgisi yok, tamamen sert fren ve ağırlığı ileri aktarmayla ilgili. 5km/h hızla giderken birden çak freni kendini öne vererek, bak nasıl kalkıyor arka..

quote:

hocam dağ bisikletiyle 60-70 arası görmüştüm zamanında hafif eğimli yolda tam güç ayrıca 110kgyum,önünde hız rüzgar kalkanı olan bisikletler var dağdan iniyorlar onların 250-300 arası yaptığını biliyorum.Discoveryde çıkıyor zaman zaman.Ama normalde dar bisikletiyle 70 den sonrası yalandır diye düşünüyorum.

Yok ya 70 yokuş aşağı rahat yapılıyor, yokuş dik olsa 170 bile yapılıyor video'da vardı yukarlarda..

2. cümlemde ön kaldırmadan bahsettim , arka kaldırmayla ne ilgilisi var vitesin. Ön kaldırmadan bahsettim.

• O daha kötü olmuş o zaman çünkü ön kaldırma düşük viteste olur Yani yükseltirsen yeterli tork sağlayamazsın ki önü kaldıracak kadar, düşük olacak ki bastığın zaman fırlasın ön havaya. Al vitesi 3'e, sonra pedallara abanırken önü de ihtiyacın olduğu kadar kendine çek. Ama ilk deneyişinde çok fazla yap ve bisiklet altından kaysın gitsin sen de atlayıp tut bisikleti, böylece o duyguya alışmış olursun ki sonraki denemelerinde yanlışlıkla olursa panikleyip arka üstü düşme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinoz31 -- 9 Ağustos 2007; 18:16:08 >
  • Ben en yüsek vites diye en hafif vitesi belirttim. ehuehu Hani dişlinin boyutuna göre en yüksek vites dedim. Bisiklet ağır olduğu için ve ben ön kaldırmayı bilmediğim için kaldıramıyo olabilirmiyim acaba ? Hafif bisiklette öğrenmek daha kolay değilmi ?
  • Yok ya onlar daha oynak oluyor o yüzden daha çok denge ister, ama kaldırma olayı tabi ki çok daha kolay olur dengede durmak hariç. Bu arada dişliye göre düşündüm diyorsun ama belki ben orta dişliyi hayal ettim
  • Ehuehu 3.-4. vitestede denedim ama yine kaldıramadım. Belkide düşme korkusuyla kaldıramıyorumdur kim bilir.
  • Evet büyük ihtimal öyledir. Bu arada durduğun yerden veya çok çok yavaş giderken yapacaksın, biliyorsundur heralde mantık olarak öyle olduğunu. Dediğimi yaparsan o duyguyu aşarsın. Zaten üstünden atlamak için tüm gücünle kaldır bisiklet altından gidecek ve sen de ayak üstü kalacaksın bisiklet ellerinde ve önü dikili şekilde. Bunu yaptıktan sonra o duyguyu anlayacaksın ve korkmadan denemelere devam edebileceksin. Dene bence...
  • İstanbula gidince denerim. Burdaki bisikleti geçen sene zorladım dişliler kendi kendine dönmeye başladı zorlamaktan. Gittim vites dişlilerini değiştirttim. Şimdide yaparsam büyük ihtimal bir şeyler olur yapmiyim ben burdaki bisiklette.
  • Slm arkadaşlar benim bisikletim görüldüğü gibi thomisus bunla ne kadar hız yapılıyosa bende o kadar yaptım selmalar

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat?
  • Bu yeni thomisus , benimki eski modeli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aktör

Slm arkadaşlar benim bisikletim görüldüğü gibi thomisus bunla ne kadar hız yapılıyosa bende o kadar yaptım selmalar

Bana sorarsan iddian saçma olmuş çünkü bildiğim kadarıyla bisikletlerde speed limiter yok Sal dağdan aşağı 170 de yaparsın..
  • Anılaar anılar...:)

yaklaşık 10 yıl ewel bisikletime yeni bi aksesuar takmışım. Daha yeni çıkmış bi aksesuar kimsede yok..( civarımda diyim ) . bisikletin kaç km. ile gittiğini gösteriyor.

tabii ben ve arkadaşım direk şehrin en dik yokuşuna ( çorumlular bilir oba yokuşunu ) gidip pedallara yüklendik..Yokuşun yarısına gelmeden pedallar boş dönüyordu ve hızımız 70ti. Rüzgardan, dengelemeden, ağzıma gözüme kaçan sineklerden fırsat bulaamadığımdan göstergeye pek bakamadım ama en son bi araba sollarken 80 civarındaydı.

delimiydik......forever
  • Delilikten birşey kaybolmamıştır umarım
  • Düz yolda 61 km hız rekorum var(rüzgar arkada tabii).ister inanın ister inanmayın.bende dijital km var ordan hızımı falan öğreniyorum...Samsunun en hızlısı benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 14 Ağustos 2007; 17:23:09 >
  • Dağ bisikletiyle dişli lastikle düz yolda 61km imkansız, sanırım bisikletin farklı. Arkandan baya bi hızlı esmesi lazım yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

Dağ bisikletiyle dişli lastikle düz yolda 61km imkansız, sanırım bisikletin farklı. Arkandan baya bi hızlı esmesi lazım yani

dostum bacaklarıma çok güveniyorum.beni bilen bilir bisikletle yavaş gitmem.
    52 dişli ayna-kol ile 8 dişli ruble oldu mu?birde bacakların güçlü oldumu doğal olarak o hızı yapabiliyorsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aktör

Slm arkadaşlar benim bisikletim görüldüğü gibi thomisus bunla ne kadar hız yapılıyosa bende o kadar yaptım selmalar

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat?

o bisiklet ile hız yapman imkansız.yaylanmakdan pedala verceğin gücün çoğu amortisöre gider...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.