Şimdi Ara

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.069
Cevap
14
Favori
176.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harbiden 75 baya fazla, hız yapılacaksa boş olduğundan emin olunan önü açık yollarda yapılmalı yoksa bisiklet harbiden de çok geç duruyor.
  • bende 98 li yillarda dik bir bayirda bayir asagi yaris bisikletim ile 60 yaptim,
    en son viteste pedallar bosa doner gibi olmustu , daha fazlasi mumkun degildi ,
    ayrica ruzgardan gozumden gelen yaslar gozumden cikar cikmaz kuruyordu :))
    durdugumda kurumus goz yaslarindan gozumu zor acip kapatabiliyordum.
    hizi da arkamdan gelen arabadaki arkadaslar olctu.

quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

Ya arkadaşla birlikte yaptığımız için doğru, ikimizin göstergesi de 1dk lığına 60-65 arası gidip geldi. Hata olması imkansız çünkü onun tekerlek 24" benimki 26" hız göstergesinden seçtik o boyutları ve iki gösterge de aynı gösterdi yani yanlış olma ihtimali yok gibi. Cidden uzun ve dik bir yokuştu, düz yolda en fazla 35-40 yaptım ben o da ancak 5sn liğine çünkü bi tarafımı yırtmak zorunda kalıyorum o hıza çıkmak için
  • ben 70 yaptım ancak şöle biş var motor sikletin arksına tutundm o şekilde oldu kendim denesem düz yolda 40ı geçmez diye düşümnüorum tabi bundan uzun yıllar önceydi :) durmak için
    enaz 100m firen skmşmdır :D
  • Evet düz yolda dağ bisikletiyle en fazla 40 falan oluyor. Eğer milli takımda değilseniz 45+ yapmak pek mümkün değil
  • hafif eğim olan yolda 40-45 arası bişey yaptım biraz daha kassam 50 olabilirdi ama gerek yok çünkü yokuş kısaydı sonrada viraj vardı fazlası tehlikeli olurdu zaten kaskım olmasına rağmen daha zorlamadım kaskta bir yere kadar
    60-70 + yaptım diyenler biraz ufak atsınlar kolay mı
  • ankaradaysan gel 87 yi kanıtlarım

quote:

Orjinalden alıntı: LordOfEldorado

hafif eğim olan yolda 40-45 arası bişey yaptım biraz daha kassam 50 olabilirdi ama gerek yok çünkü yokuş kısaydı sonrada viraj vardı fazlası tehlikeli olurdu zaten kaskım olmasına rağmen daha zorlamadım kaskta bir yere kadar
    60-70 + yaptım diyenler biraz ufak atsınlar kolay mı
  • ben bianchi'nin SLR 200 yarış bisiketiyle 120 yi gördüm yanımda arkadaş arabayla gidiyordu o 120 km/h olduğunu söledi. çok sevindim. ama düz yolda değil tabiki böyle 70 derece açılı bir yokuşta

inanmayan batmana gelsin yarışalım

arkadaşlar size tavsiyem böyle birşeyi deneyecekseniz kaskınızı ve gözlüğünü alın
  • arkadaşlar yazdıklarınız çok güzel benim bisikletim bianchi grizly ama 4,5 senelik tabi doğal olarak parçalar eskidi we kullanlılamayacak düzeye gelince bende kalktım gittim bisikletciye wede şu parçaları taktırdım masraf biraz kabarıktı ama olsun deydi ztn bu parçalrıda geçenlerde taktırmıştım
    takılan parçalar şunlardı
    altus shimano arka attırıcı
    altus shimano göbek attırıcı
    ön amartisör yenilendi
    frenler logan v brake idi biraz paslanma görüldüğü için daha değişik bi v brake ile değiştirildi
    vitesler koldandı oda adını bilmiyorum ama garip ama şekil bişeyle değişti
    fren kablo we teller shimano ile değişti kendi rengi sarı lacivert ancak ondada bozulan yerlerini kendim arayarak bulduğum özel boya ie düzeltidi fakat sıkıldığım için satmak istiyorum düşündüğününüz makul bir fiyata anlaşırsak bisikleti satmayı düşünüyorum bilginize
  • Başlıkta 170km diyor ama bilemem tabi.. Bir yerden sonra sizin yeteneğinize bakmadığı da ortada.. Sonuna kadar izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=ZNwmpLPhoHw

Bugün bir Amoeba Hussar aldım. Henüz 1 saat kadar kullandım, yorum yazmak için çok erken ama bileşen olarak en azından kağıt üzerinde güzel bir bisiklet. Sedona 711'in de görünüşü çok güzel. Aksam olarak Hussarın bir gömlek altı. 120YTL kadar daha ucuz..

Gidip 500-600YTL ye arka amortisörlü bisilet almayın. İşinizi zorlaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Paranızı sokağa atmış olursunuz.
  • Snakemannn bende de yazlıkta 5 yıllık Grizzly var ama hiçbir yerini değişmediğim halde taş gibi çalışıyor, bi tek bi ara vites attırıcıyı değiştim koldan değişince elimi soyuyordu, bi de elciklerini değiştim ki parçadan sayma zaten. Ufak boşluklar oluştu ama bi gözden geçirdim düzeldi, bence temiz kullanmakla ilgili özellikle vites kullanımını bilmek gerekiyor öyle 1-2-3-4-5-6 diye gitmiyor yani, ama çoğu kişi öyle zannediyor bu da vites parçalarının ve zincirin erken yıpranmasının ciddi bir nedeni uzun vadeli düşünürsek.

bmadran, dediğin doğru cidden onlar güzel bisikletler, normal kullanıcıların orta amortisörlü bisiklet alması da enerji kaybına yol açar ama hoplayıp zıplama çok yapılacaksa jantlara gelen baskının azalması açısından orta amortisör önemli. Yani bu benim nedenim çünkü düz sürmeyi sevmiyorum zaten oraya buraya zıplıyorum. Kimisi de konfor olsun diye tercih ediyor, ama perfromans açısından amortisör bi kayıp oluşturuyor orası da doğru.

Bu arada videodaki bisiklet yolun eğiminin değişimine dayanamayıp ortadan kırılmış!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinoz31 -- 16 Temmuz 2007; 17:33:24 >
  • usta parçaları değiştirmmdeki 2. amaç satmak olduğu için ama bisikelet gerçekten süper bişi isterseniz resmini koyabilirm çoookkk şekil duruyor viideo içinde çok deli bişi bisiklet bile dayanamadı ama adama üzüldüm geçmiş olsun
  • Bende şu anda Diamond var ama sen en iyisi ikinci el kısmına resimli şekilde koy, resimsiz alıcı bulmak çok düşük ihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: bmadran

Başlıkta 170km diyor ama bilemem tabi.. Bir yerden sonra sizin yeteneğinize bakmadığı da ortada.. Sonuna kadar izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=ZNwmpLPhoHw

yuh bisiklet 2 ye ayrılıyor ben 40 civarı yapmıştım yokuş aşağı arabaya sol çekerken arka fren patladı ayağı arka lastiğe koydum ayakkabı çıktı ayağımdan gene Allah korudu o günden sonra kaykaya geri döndüm
  • Arka fren zaten adam gibi frenleme sağlamaz ki keşke ön sıksaydın. Ama birden değil tabi ezerek ayarında yapmazsan adam gibi uçarsın
  • sahinoz31 yaş kaç ne kadardır bisiklet kullanıyorsun ve bisiklet donanımdan anlıyonmu (parça deyişimini kendin yapabilirmisin)
  • Ben 17'yim, 10 yıldır kullanıyorum, parça değişimi olarak frenleri vites kollarını vs. çok rahat değişirim, gövde de kolay ama dişlileri falan denemedim. Ama sorun olmaz yani el becerim iyidir neden sordun ki?
  • sedona borla ile hız denemesi yapıcam ama nasıl ölçecem hızı (km saatleri ne kadar?)
  • 17-18 yaşlarımda 90 km yi gördüğümü hatırlıyorum.Şirinevleri ataköyebağlayan(olimpiyat evinin yanındaki yol) aşşağı inerken.Hatta merterden aşşağı inerken.
    Ayrıca Büyükçekmece(kulenin ordan) hiç frene dokunmadan o yokuşu inmiştim ki ordada bayağı yapmıştım.
    Bisikletim peugeut energy di.

Biraz konu saptırmak gibi olacak ama en uzun ne kadar km gittiniz.
    Ben 50 km gittim.Şirinevler-Silivriyi 3 kere 3 ayrı arkadaşla gittim.Yaklaşık 6-7 saat sürüyor.
    Birinde gece 12 de çıktık sabah 7 de ordaydık.Denize gireceğiz 50 metre kalmış.Altımda Bisan İhlas(gazetenin dağıttığı) mıcırlı yol.10 belki 15 km hızla giderken(belki dahada az) bisikletin kontrolunu kaybettim.Titremeye başladı direksiyon.Takla attım.Mıcırlı olduğu için dizim-dirseğim yarıldı.Bisikletteki hasar benden fazlaydı.Ön teker 2 büklüm oldu sanki araba çarpmış gibi...Dönüşte otobüsle geldik tabi.
  • Ben Bostancı'dan Göztepe'ye, ordan Pendik'e, sonra da aynen Bostancı'ya geriye, ordan yine Göztepe'ye, arkadaşı bırakıp yine Bostancı'ya dönmüştüm Yani 50-60km gibi birşey sanırım seninki gibi. Fazlası da asfalt olunca sıkıyor ya, dağ yolu olsa 100km'de giderim sıkılmadan.
  • hiç ölesine sordum benim elimden bisikletle ilgili herşey gelir yalnız bi tek arka attırıcı vits ayarını yapamam iskeleti bile değiştirebilirim ama onu nedense yapamıyorumbenim yaş da 16 8 sene oldu bisiklet kullanalı wede bisikletimle her yere gidebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnakeMannn -- 18 Temmuz 2007; 12:02:13 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.