Şimdi Ara

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat? (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.069
Cevap
14
Favori
176.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buyrun KRON RC4000 ile yaptığım hızlar dijital km saati ile

• R. Road Bike ile deneme yapmıştım. 56 km hızla gidiyordum. 2 km boyunca keyifli bir iniş yapmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz yolda 45 .

• Geçenlerde hafif yokuş aşağı ama 600 metre falan vardı vitesi aldım 21 e sayaca baktım 65
    ertesi gün daha dik bir yokuş yaklaşık 500 metre sayaca baktım 90 kmh
    bu arada inanmayanlar olur ama dediğim yokuş epey dik ve uzun yani bisikletle 2 pedal çevirip salsanız bisiklet rahat 45 i bulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuzsıfıryedi -- 11 Mart 2015; 23:41:04 >
  • dokuzsıfıryedi D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ahsen öncelikle insanlara güvenip inanmak yolunu seçerim o yüzden gerçekten 90 km yapıp yapmadığınızı tartışmayacağım, yaptım diyorsanız yapmışsınızdır. Yalnız küçük bir uyarı yapmak isterim,

90 km/saat hızda bisikletten düşerseniz asfalttan kazırlar sizi ciddi kırıklarla karşılaşırsınız ve hayatını tehlikeye girer. Nihayetinde altınızdaki bisiklet kaporta bedeniniz. O hızda lastik yoldaki taştan sekse o bisikleti dengede tutamazsınız.

Önemli olan anlık kaç km. gördüğünüz değil bir turu ortalama kaç km. hız ile tamamladığınız. Bisikletin bizleri araç sürücüleri gibi birer canavara dönüştürmesine izin vermemeliyiz bence.
  • Sizde halısınız.Son dediğiniz cümleye katılıyorum.Ama ben bu hızı yaparken önlemimi almıştım.Kask dizlik vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat.coktu

Abicim bende Ghost Miss1150 var. Kondisyonum mükemmel. Bakımdan eve götürürken dik yokuşta 52 km yi gecemedim. Kicini yirtsan gecemiyorsun. Tam egildim full pedal tik yok. 80-90 diyen ufak at da civcivler yesin

O senin bisikletinle ilgili. İmzamdaki mtb'yle 70'e ulaşabiliyorum dik sayılabilecek uzun yokuşta. dahasına cesaret edemedim

Edit: Arkamdan gelen hafif rüzgarla düz eğimsiz yolda anlık 50'ye çıkmışlığım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Loney -- 14 Mart 2015; 21:02:30 >
  • Ng 650 ile 58-59 civarı daha fazla zor ve bisiklet zaten titriyor dağılmasından korkuyorsun.
  • Düz yol 43
    Hafif Eğimli yolda 59 oldu yorgundum ve çantam ağırdı daha artırılabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muğla-Bodrum otoyolunda araba rüzgarını kullanarak 98'i gördüm kadranda.

Ghost SE5000, full xt set mevcut

Edit: yol tabiki düz değildi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The dark side of the Wall -- 18 Mart 2015; 14:49:57 >
  • Benim

vucud genis 52 yi gecemedim. Stravada ise 47 gosterdi. 2.2 lastik mtb dus yolda 38-40 la gidebiliyorum ruzgar yoksa araba yoksa. Araba olan yolda 25 i gecmek tehlikeli geliyor.

• Bisiklet grubuolanvarmı?

• Salcano ng650 2013 ile yokuş aşağı 63 km/h ama durmak çok Zor olmustu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KERPETEN ALİ -- 12 Ağustos 2015; 16:37:31 >
  • 300m yokuş aşağı 27 vites olmasına rağmen korktum ön 3. arka 6. dişlide 52 yaptım 60 olurdu ama sorunumuz vardı arka frenim yoktu yağı boşaldı diye balataları çıkarmıştım sadece ön fren vardı o yüzden çok hızlanmadım takla da atmıyorum çünkü balatlarım 2 snee yağmur ve kar altında kaldı randımanını kaybetti ön freni sonuna kadar sıkarsam güvenli duruş sağlıyor.
  • Konu çok eski ama yinede cevap yazayım.Bugün yaptım bu hızı yokuş aşağı.Ama sanırım ibre bozukta olabilir.

Claud Butler
    Black Hawk modeli ile saatte 70km.

• sahinoz31 kullanıcısına yanıt
    Kardeş kusura bakmadan ben 24. Jant 26 jant bisikletin yokuş aşşagıya 55 i geçeceğini sanmam ve de imkansız. Benim bisiklet 29 jant hd alm kadro19 olduğu halde düz yolda 53 yokuş aşşagı %20 lık bir iniş olduğu halde 61 i geçmedi

• 110 basmakdan geliyorum, bisiklet alev atiyor hala..

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinoz31

Bana kalırsa 87'de de problem var, nasıl oldu bilmiyorum. Neden problem var diyorum çünkü hız göstergemin top speed kısmında 97km/h yazıyordu ama tabi ki inanmadım, hızlı gittiğim vakitler gözüm göstergedeydi ve en fazla 65 gösteriyordu. Pedal çevirmeden 87 yapması için yokuşun dike yakın olması gerekir, ben 45-50 derece yokuştan saldığımda hava sürtünmesi 55-60'a ancak müsade ediyordu, pedallara asılıp boşta döndürdüğümde de 65 oldu en fazla. Siz nasıl ölçtünüz??

Bu arada benim ki amortisörlü ama top speed'i etkilemez zaten süspansiyon sistemi, asılırsan gider

45-50° yokuş mu bence abartmışsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konya akyokuştan 2 kişi indim 82 yaptım
  • Hey gidi gençlik yılları. Bende cok dik bir yokustan 18 vites bosta donecek kadar hizlanmistim tabi yokusun bitiminde kirmizi isik yaninca acemilikte var mesafeyi ayarlayamayip taksiye arkadan toslamistim, sonra trafigin icinde korkudan ne yapacagimi bilemeyip bisikleti elime alip kacmistim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.