Şimdi Ara

Bisikletle yapabildiğiniz hız kaç km/saat? (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.068
Cevap
14
Favori
176.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben oğlumun 29er bisikleti ile 18-20 ortalamayı ancak yakalayabiliyorum.
    kendi bisikletimle 25-30, o da basarsam oluyor (9kg civarı ya var ya yok kendisi).

biraz insaflı atın arkadaşlar. 40km ortalama için 26jant dağ bisikletinde 90kadans gerekir,
    MTB ile 90 kadans ortalama yapan varsa buralarda hiç harcanmasın bence,
    hemen uluslararası yarışmalara alalım arkadaşları.
  • tahirismaileren kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum, ortalama olarak 25 km/s yi geçebilmiş değilim. Hatta çoğu zaman 18-19-20 arasında gidip geliyor, ortalamayı 40 yapan arkadaşlara helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan__

Kesinlikle katılıyorum, ortalama olarak 25 km/s yi geçebilmiş değilim. Hatta çoğu zaman 18-19-20 arasında gidip geliyor, ortalamayı 40 yapan arkadaşlara helal olsun

Kişi eğer sürekli düz yolda kullanıyorsa ortalama 25 km/h rahat yapabilir. Anlık ta olsa düz yolda max 48,60 km hızı gördüm. Fakat sert sayılabilecek rüzgarı arkama almıştım. Tabi sonrasında 5 km/s ile gittim

Düz yolda mtb ile 60-70'i gördüklerini iddia edenlere şaşırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mythology -- 24 Temmuz 2013; 15:12:55 >

• Mythology kullanıcısına yanıt
    Zaten 45 km/s den sonra 27. vites dahi iş görmüyor benim bisiklette. Yol bisikletinde durum nedir tam olarak bilmiyorum ama mtb ile düz yolda 60-70 basmak bana da pek inandırıcı gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

quote:

Kişi eğer sürekli düz yolda kullanıyorsa ortalama 25 km/h rahat yapabilir. Anlık ta olsa düz yolda max 48,60 km hızı gördüm. Fakat sert sayılabilecek rüzgarı arkama almıştım. Tabi sonrasında 5 km/s ile gittim

Düz yolda mtb'yle 60-70 iddiası olan kim acaba

Dün pek zorlamadım ama bi deneme yaptım 40'a çıktım düz yolda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Zaten 45 km/s den sonra 27. vites dahi iş görmüyor benim bisiklette. Yol bisikletinde durum nedir tam olarak bilmiyorum ama mtb ile düz yolda 60-70 basmak bana da pek inandırıcı gelmiyor.

Acaba km saatlerini 28 inch lastiğe göre ayarlayıpta mı ölçüyorlar diye düşünüyorum bazen. Kaldı ki 26'' lastik ile 50-55 km hızdan sonra pedal atmaya çalışmak bana göre kazaya sebebiyet verir. O kadar yüksek kadans insanın dengesini bozar.

@Mr. Loney örnekleri çok. dh ve BF forumlarında okudukça gülüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

quote:

Düz yolda mtb'yle 60-70 iddiası olan kim acaba

Dün pek zorlamadım ama bi deneme yaptım 40'a çıktım düz yolda

Düz yolda mtb ile imkansız. Ben 21. viteste yokuş aşağı pedal çeviriyorum durmadan. 55 km/s oluyor. Zaten yokuş aşağı giderken rüzgarda oluşuyor o sıra sanki 1.viteste gibi pedal boşalıyor zinciri hissetmiyorsun. Ama düz yolda 60-70 yapan varsa buyursun yarış bisikleti verelim Tour de France'a katılsın ülkeyi temsil etsin.

• Düz yolda mtb ile 70 km için bayağı çılgın atması lazım.
  • ben mtb ile yokuş ta 77 yi gördüm tabiki yokuştan önce hafif bir eğimde hızımı almıştım önümede bir transit minibus çıkınca süper oldu rüzgar boşluğuna girip o hıza çıktım fakat düz yolda 30-35 ortalama ile giden çok yakın bir arkadaşımda var ama kendisi bisiklet sporcusu antremansız bir insanın bu ortalamaya çıkması zor bencede
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Düz yolda MTB ile 60 km yapılabilir. Dalga geçilecek bir şey yok.

Slick lastik vardır, Deore veya SLX vites sistemi vardır ve buna bağlı aynakol dişlileri yüksektir, maşası o an kilitlidir ve bacaklarıda güçlüyse çok rahat 60km yapabilir. MTB diyince aklınıza sadece 2.20 kalınlık lastik NG650 türevi bisikletler gelmesin.

Ayrıca ''21 vites ile yokuş aşağı 55km zor yapıyorum'' yazılmış;

Yokuşa ve bisiklete bağlı bir durum yine. Kim bilir vites sistemin ne ve aynakol dişlilerin kaç? Ben trafiğe kapalı alanda 21 vites bisiklet ile dik bir yokuş aşağı yolda 68km gördüm mesela. Korkmasaydım biraz daha hızlanabilirdim, 68km hız bisiklet için çok yüksek bir hız.

Sistemin deore slx ya da xtr olması sizi hızlandırmaz aksine bu seri mtb serisi olduğundan ruble dişlileri büyük , aynakol dişlileri küçüktür. Öyle olmasa dahi vites sisteminin((sabit dişli oranlarında) - vites geçişleri haricinde- hız üzerinde bir etkisi yoktur.

Bu konuya yazanların birçoğunun km saati kalibrasyonu doğru yapılmadığından anlamsız sonuçlar çıkıyor, dalga geçmek doğru olmamakla birlikte yazılan hızların da birçoğu gerçek değil.

Yokuş aşağı inmek bambaşka bir durum eğime, ağırlığa ve göbeklerin akıcılığına bağlı olarak bu hızlara çıkmak mümkün. Siz asıl durmak için frenlerin markası rotorun çapı ya da pabuçların kalitesi gibi konuları sorgulayın.

• İlk defa km saati ile denedim bugün. Düz yolda 36 km/s yaptım. Ama zorlasan 40 da yapılır burası Türkiye kendini yerde bulabilirsin her an.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • düz yolda MTB ile 60-70 diyenler acaba 29er bisikletlerinin tekerlerini jantlarıyla birlikte söküp,
    onların yerine 700x23c dişsiz lastik&jant falan takmış olmasınlar sakın , o zaman o hızları kondisyonlarına bağlı olarak yakalayabilirler belki
  • Bugün 52 km/sa'i gördüm..

Atarlı arkadaşlar için hemen belirteyim 700x35 lastikleri olan hybrid bisiklet kullanıyorum mtb değil.. 24 vites. Ve bayırda anlık olarak ulaştım, ortalama bir değer değil :)

Bu deneyimimle, çok uzun yıllardır antreman yapan bir prof. değilseniz düz yolda 60-70'e mtb ile çıklabileceğini çok mümkün görmüyorum.. :) he ben yapıyorum diyen varsa da yalan söyleyecek değil ya.. Eyvalah derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 28 Temmuz 2013; 9:13:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

Bugün 52 km/sa'i gördüm..

Atarlı arkadaşlar için hemen belirteyim 700x35 lastikleri olan hybrid bisiklet kullanıyorum mtb değil.. 24 vites. Ve bayırda anlık olarak ulaştım, ortalama bir değer değil :)

Bu deneyimimle, çok uzun yıllardır antreman yapan bir prof. değilseniz düz yolda 60-70'e mtb ile çıklabileceğini çok mümkün görmüyorum.. :) he ben yapıyorum diyen varsa da yalan söyleyecek değil ya.. Eyvalah derim..

26x2.1 lastikli mtb ile düz yolda 40 yapabiliyorum

• Bugün yol bisikletimi aldım. Scott speedster s30.
    Pedallarım Shimano R540 ayakkabılarım R064.
    Lastikler Continental Ultra Sport 700x23 (100 Psi civarı)
    Aynakol üst yaprak 50 arka ruble 12 de %4-5 eğimli bir yolda yokuş aşağı tam perfomansa yakın gördüğüm maksimum hız 64 km/h.

Buradan 80 yaptım uçtum diyen arkadaşlara açık ve net söylüyorum düz yolda 70 km/h hızı geçecek biri varsa zaten forumda zaman kaybetmez.

Sizde direk etrafınızda görürseniz rahatlıkla yav he he diyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proscd -- 11 Ağustos 2013; 0:21:02 >
  • 81

• lisede iken 56 km yapmıştım :)
  • 41 KM/H .Düz yolda
  • Bugün biraz sürdüm yaklaşık 25 derecelik eğimli asfaltta 54km ye ulaştım pedal çevirerek. yokuşun orta kısmını biraz geçince de zaten yavaşlamaya başladım.
  • bisikletim sedona borla 2013 düszde anlık 37 yapmıştım yokuş aşşağı pedal çevirmeden 52 yaptım km saatim digitaldir.pedal çevirsem 65 75 civarı yaparım diye düşünüyorum düz yoldada proflar bile zor ypar 70 80 i
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.