Şimdi Ara

Ankara'da en iyi OtO yıkama? (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
8
Favori
201.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cance

hiltonda yıkatıyorum bende. iç dış 15 ytl birde 4 saat hiltonun otoparkında bekleme süresi veriyorlar ben tunalıda arjantinde otururken arabamı yıkayorlar hemde otoparka koymu oluyorum. gerçekten çok güzel yıkıyorlar tavsiye ederim.

Bunu demek için gelmiştim .. Gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twist Of Fate

quote:

hiltonda yıkatıyorum bende. iç dış 15 ytl birde 4 saat hiltonun otoparkında bekleme süresi veriyorlar ben tunalıda arjantinde otururken arabamı yıkayorlar hemde otoparka koymu oluyorum. gerçekten çok güzel yıkıyorlar tavsiye ederim.

hilton dediğiniz arjantinden tunalıya inerken sağda dar ufak kapalı otopark gibi biryer var orasımı ? ordan devam edince yol ikiye ayrılıyor sağ taraf tunalı sol tarafta gop ya çıkıyor doğru yer mi ?

birde park caddesinde arkadaşım ikidir aracını yıkatıyor. İç dış ticari araç olduğu içinde biraz pahalı yıkıyorlar gerçi zaten ticarileri normal bineklerden daha pahalıya yıkıyorlar ama gerçekten park caddesindeki yer baya iyi yıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

quote:

Orijinalden alıntı: Twist Of Fate

quote:

hilton dediğiniz arjantinden tunalıya inerken sağda dar ufak kapalı otopark gibi biryer var orasımı ? ordan devam edince yol ikiye ayrılıyor sağ taraf tunalı sol tarafta gop ya çıkıyor doğru yer mi ?

birde park caddesinde arkadaşım ikidir aracını yıkatıyor. İç dış ticari araç olduğu içinde biraz pahalı yıkıyorlar gerçi zaten ticarileri normal bineklerden daha pahalıya yıkıyorlar ama gerçekten park caddesindeki yer baya iyi yıkıyor.

Evet dostum o civarlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Etimesgut -Elvankent civarında kaliteli bir oto yıkamacı öneriniz var mı beyler ? ya da bu cevrede kendimizin yıkayabileceği köpüklü ve basınçlı sulu yıkama yapabilieceğimiz yer bilen ?

Optimum AVM'nin alt katında bulunan albatros oto yıkama bence gerçekten çok başarılı. Özenle yıkayıp, özenle kuruluyorlar ki güzelce kurulamaları bence yıkamadan çok daha önemli. Kupkuru oluyor araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: sHiM

quote:

Etimesgut -Elvankent civarında kaliteli bir oto yıkamacı öneriniz var mı beyler ? ya da bu cevrede kendimizin yıkayabileceği köpüklü ve basınçlı sulu yıkama yapabilieceğimiz yer bilen ?

Optimum AVM'nin alt katında bulunan albatros oto yıkama bence gerçekten çok başarılı. Özenle yıkayıp, özenle kuruluyorlar ki güzelce kurulamaları bence yıkamadan çok daha önemli. Kupkuru oluyor araç

süngerli iç dış ne kadar orada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sHiM

quote:

Fiyat ne kadar ?
  • Eryaman Kc migros avm kapalı otopark içerisinde iyi yıkıyorlar bildiğim kadarı ile 20 tl idi vehızlıca yıkıyorlar bazen 2 saat sonra aldığımız oluyordu sıra yüzünden.
  • 18 TL fiyatı vardı, 3 hafta önce gitmiştim en son. Değişmemiştir heralde fiyatı :) 1 saat ya da 1 saat 15 dk içerisinde de aracınızı teslim alabiliyorsunuz.
  • Çankaya-G.O.P civarında yıkatmak isteyenler için;

Apaydın ANADOLU oto kuaför
    Vedat Dalokay Açın Caddesi No:75
    Tel: 05384406447

Biraz reklam gibi oldu ama herhangi bir tanışıklığım yok Gerçekten çok memnun kaldım. Fiyatı ise daha şaşırtıcı, sadece 10 TL. Ama en az bi beşlik bahşişi de fazlasıyla hakediyorlar. Çok yerde araba yıkattım, 20-30 tl ye yıkayanlardan çok daha iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer öğrenciyseniz ve Bilkent tarafına yakınsanız f/p oranı en iyi yer Bilkent Shell'in içindeki Turtle Wax. Öğrenciye 16TL iç dış kampanyası var ve gerçekten özenerek yıkıyorlar. 2 kardeş işletiyor mekanı ve gayet saygılı ve düzgün iş yapıyorlar. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar. İnsanlık hali gözden kaçan bir yer olursa hemen hallediyorlar. Hatta bazen kendileri gelip temizliyor, yıkamacıya bırakmıyorlar. Kışın belki soğuktan dolayı çok temiz kalmayabilir tabi aracınız zira kapalı garajları yok yıkayabilecekleri. Ancak yaz aylarında o tarafa yakınsanız bence deneyin. Öğrenci değilseniz iç dış 20TL, dış ise 10TL. Ancak 5TL'ye dışına köpükleyip, su tutuyorlar (suyu da çekiyorlar tabi). Ben 1,1-5 ayda 1 kez iç dış yıkatırım hep (ayda 1'den fazla yıkamaya gerek yok bence aracı ) 16'yı içeriye verip 4TL'yi de yıkayan kişiye veriyorum. Çok ucuza gelmiyor ancak zaten 4-5 lira bahşişi her yerde vereceğimden en azından cebimden 20'den fazla para çıkmıyor.

1-2 yerde ise jantların aralarını temizlemeyi sanki işi değilmiş gibi gören elemanlara rastladım. Dış yıkamadan ne anlıyorlar çözemedim. Halbuki yapacağı şey solüsyonu sıkıp 1dk bekledikten sonra bezle silmek...

Alışveriş merkezlerinde kesinlikle yıkatmıyorum. Özellikle 1-2 lüks alışveriş merkezinde eğer üst düzey bir araç geldiyse sizin aracınızı hızlandırılmış tura alıyorlar. Yarım yamalak yapıp, "doğal kurusun diye" kenara alıyorlar.

En iyisi ise benzincilerdeki yıkama cihazları. Yazın sünger, jant temizleyici, su çekici (adı nedir bilmiyorum), mikrofiber kurulama bezi gibi şeyleri kendim aldım ve iç dış kendim yıkadım ve en az 30-40 lira cebimde kaldı. Üstelik zaman geçiriyor ve gerçekten çok keyifli oluyor. Önce 1 kez kirler yumuşasın diye köpük tutuyorum. Süngerlemeden bir süre bekleyip su tutuyorum ve tekrar köpük tutuyorum. Bu defa süngerle girişiyorum. İyice süngerledikten sonra tekrar su tutup kurulamak için kenara alıyorum. Buraya kadar sadece 4 lira harcadık. Ufak tefek yerlere detaylı girersek 1 lira daha atıp daha detaylı su tutabilirsiniz. Yani toplamda 5 liraya dışını tertemiz etmiş olduk. İçini temizlemek gerekirse 1 kez vakuma para atıp ön konsoldaki gözlerin içini ve ön tarafın yerlerini süpürüyorum. Daha sonra 1 lira daha atıp arka tarafı ve bagajı süpürüyorum. Sonra da mikrofiber bez ile içini detaylı bir şekilde temizliyorum. Mikrofiber bezin tanesi 1TL (metroda). Süngerin de tanesi 1TL. Suyu çekmek için olan şey 2.5-3TL (Ikea'da) ancak 1 yıldır yaz/kış kullanıyorum. Yani 1 kez aracı iç/dış yıkamanın bedeli sadece 11-12 liraya geliyor ki süngeri ve mikrofiber bezi defalarca kullanabilirsiniz. Ben 4-5 mikrofiber bez ile 2 sünger alıp 5-6 defa yıkadım bu yaz aracımı ve minimum 30 lira kar ettim. Üstüne de aldığım keyif bonus.

Ek olarak: Konunun açıldığı 2007 yılında iç-dış 8 liraya yapılırken şimdi 15-25 lira arası olması çok manidar değil mi aslında? Ne değişti 6 yılda bu kadar? Hortuma zam mı geldi? Bez mi pahalandı? Sünger mi zamlandı? Akıttıkları su 2 liralık su, kullandıkları köpük ise 50 kuruşu geçmiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FirstClass -- 27 Aralık 2013; 1:50:48 >
  • tavsiyem aracınızı 5 yılda bir yıkatmanız,8 yıl önce aracımı yıkattığımda vites kolunu kopardılar,bir kaç gün önce üstelik serviste aracı yıkarke 15-20 cm kadar üst kaportada çizik oluşmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 27 Aralık 2013; 10:41:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortunasuper

tavsiyem aracınızı 5 yılda bir yıkatmanız,8 yıl önce aracımı yıkattığımda vites kolunu kopardılar,bir kaç gün önce üstelik serviste aracı yıkarke 15-20 cm kadar üst kaportada çizik oluşmuş.

Aynen katılıyorum. Ne zaman aracımı yıkatsam ya içinde ya dışında önceden olmayan çizik veya deformasyon görüyorum.

13 ayda aracımı 4 kez yıkattım sırf daha az zarar görsün diye. Bugün bıraktığım yıkamacı arabayı fırça ile yıkayıp mahvetmiş, yemin ediyor fırça arabayı çizmez abi diye. Fesubhanallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Eğer öğrenciyseniz ve Bilkent tarafına yakınsanız f/p oranı en iyi yer Bilkent Shell'in içindeki Turtle Wax. Öğrenciye 16TL iç dış kampanyası var ve gerçekten özenerek yıkıyorlar. 2 kardeş işletiyor mekanı ve gayet saygılı ve düzgün iş yapıyorlar. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar. İnsanlık hali gözden kaçan bir yer olursa hemen hallediyorlar. Hatta bazen kendileri gelip temizliyor, yıkamacıya bırakmıyorlar. Kışın belki soğuktan dolayı çok temiz kalmayabilir tabi aracınız zira kapalı garajları yok yıkayabilecekleri. Ancak yaz aylarında o tarafa yakınsanız bence deneyin. Öğrenci değilseniz iç dış 20TL, dış ise 10TL. Ancak 5TL'ye dışına köpükleyip, su tutuyorlar (suyu da çekiyorlar tabi). Ben 1,1-5 ayda 1 kez iç dış yıkatırım hep (ayda 1'den fazla yıkamaya gerek yok bence aracı ) 16'yı içeriye verip 4TL'yi de yıkayan kişiye veriyorum. Çok ucuza gelmiyor ancak zaten 4-5 lira bahşişi her yerde vereceğimden en azından cebimden 20'den fazla para çıkmıyor.

1-2 yerde ise jantların aralarını temizlemeyi sanki işi değilmiş gibi gören elemanlara rastladım. Dış yıkamadan ne anlıyorlar çözemedim. Halbuki yapacağı şey solüsyonu sıkıp 1dk bekledikten sonra bezle silmek...

Alışveriş merkezlerinde kesinlikle yıkatmıyorum. Özellikle 1-2 lüks alışveriş merkezinde eğer üst düzey bir araç geldiyse sizin aracınızı hızlandırılmış tura alıyorlar. Yarım yamalak yapıp, "doğal kurusun diye" kenara alıyorlar.

En iyisi ise benzincilerdeki yıkama cihazları. Yazın sünger, jant temizleyici, su çekici (adı nedir bilmiyorum), mikrofiber kurulama bezi gibi şeyleri kendim aldım ve iç dış kendim yıkadım ve en az 30-40 lira cebimde kaldı. Üstelik zaman geçiriyor ve gerçekten çok keyifli oluyor. Önce 1 kez kirler yumuşasın diye köpük tutuyorum. Süngerlemeden bir süre bekleyip su tutuyorum ve tekrar köpük tutuyorum. Bu defa süngerle girişiyorum. İyice süngerledikten sonra tekrar su tutup kurulamak için kenara alıyorum. Buraya kadar sadece 4 lira harcadık. Ufak tefek yerlere detaylı girersek 1 lira daha atıp daha detaylı su tutabilirsiniz. Yani toplamda 5 liraya dışını tertemiz etmiş olduk. İçini temizlemek gerekirse 1 kez vakuma para atıp ön konsoldaki gözlerin içini ve ön tarafın yerlerini süpürüyorum. Daha sonra 1 lira daha atıp arka tarafı ve bagajı süpürüyorum. Sonra da mikrofiber bez ile içini detaylı bir şekilde temizliyorum. Mikrofiber bezin tanesi 1TL (metroda). Süngerin de tanesi 1TL. Suyu çekmek için olan şey 2.5-3TL (Ikea'da) ancak 1 yıldır yaz/kış kullanıyorum. Yani 1 kez aracı iç/dış yıkamanın bedeli sadece 11-12 liraya geliyor ki süngeri ve mikrofiber bezi defalarca kullanabilirsiniz. Ben 4-5 mikrofiber bez ile 2 sünger alıp 5-6 defa yıkadım bu yaz aracımı ve minimum 30 lira kar ettim. Üstüne de aldığım keyif bonus.

Ek olarak: Konunun açıldığı 2007 yılında iç-dış 8 liraya yapılırken şimdi 15-25 lira arası olması çok manidar değil mi aslında? Ne değişti 6 yılda bu kadar? Hortuma zam mı geldi? Bez mi pahalandı? Sünger mi zamlandı? Akıttıkları su 2 liralık su, kullandıkları köpük ise 50 kuruşu geçmiyordur.

1 tl köpük arabanın boyasına zarar vereceğine Katlanır kova+ meguiars sarı şampuanını alıp kullansan ?

Ben önce tazyikli suyu vuruyorum kalın tozu çamuru pisliği gidiyor,katlanır kovaya biraz meguiars sarı şampuanından koyuyorum ve sonax mikrofiber süngeriyle ince pislikleri alıyorum ve araba cilalınmış gibi oluyor şampuan sayesinde,camlara ve cam tavana çekçek ile giriyorum ve geriye kalanını tek mikrofiber bez ile 15 dk da bitiyor ve 2TL ile bitiyorum.

Bu arada şampuanın kullanma talimatı

İlk önce tazyikli su vurunuz arabaya diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatan haini Spartacus -- 2 Ocak 2014; 9:02:07 >
  • fiat palio aracımı yıkarken vites kolunu kırmışlardı,serviste bir günüm gitmişti,yapan usta bunu ancak ayı gibi güçlü bir hayvan kırabilir demişti.yani bazen 15-20 cm derin çiziklere bile razı olabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 2 Ocak 2014; 12:15:25 >
  • realistspary kullanıcısına yanıt
    Batıkent'te angora oto yıkama var mükemmel diyebilirim, ya da ben bahşiş çok verdiğim için benim aracıma özen gösteriyolar
    Dün kuzenimin aracını batıkent sanatcar(autowax) ta yıkattırdık ve firma sahibine ben bu aracı böyle götürmem dedim tekrar yıkadılar ikinci yıkamada araçtan çamur akıyordu ama 3 saat yıkamada geçti vaktim bir daha ne giderim ne de arkadaşlarımın gitmesine müsade ederim veririm bahşişimi yıkatırım güzelce.Firma sahibi falan değilim veya reklam yapmıyorum ama angora ya giderseniz kesinlikle birdaha başka yerde araç yıkattırmazsınız.

• Tabanway'da 169 lira herşey ddahil ... giden var mı daha önce buraya beyler ? işçilikleri nasıldır ?

http://www.baskentfirsati.com/firsat-detay-1456-tabanway-kalitesi-ve-guvencesiyle-garantili-nano-teknoloji-profesyonel-boya-koruma-hizmeti-oto-kuafor-hizmeti-anti-bakteriyel-temizlik-koltuk-ta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 17 Ocak 2014; 13:40:53 >
  • Malesef oto yıkamalrdaki en büyük sıkıntı kaliteli kalifiye personeldir Yaklaşık1.5 yıldır butik tarzda çalışan bir Detailing firmasıyız yıkama bölümüz yoktu insanlar boyokoruma ve dataylı temizlik için bize gerçekden ciddi rakamlar ödemekte lakin iş aracı yapmakla kalmıyor bunu korumakda lazım sırf uygulama yaptığımız araçları özenle yıkayıp uzun süreli koruma sağlamak bu süreçte şünları öğrendik.Malesef araçlara kullanıcılarından çok yıkamacılar zarar vermekte sebebi kullanılan 250 ile 350 barlık basınç içerinğindeki kostik asit oranı yüksek şampuanlar ve kafalarını sadece bahşiş allamaya modlamış Allah korkusundan uzak yıkama personeli ve işverenlerdir sizin aracınızda koruma olup olmaması yada aracınızı almak için ödediğiniz rakamlar onları asla enterese etmemektedir

Firma olarak biz 150 barlık bir makina ve eğer müşterimiz isterse PH değeri nötür şampuan kullanmaktayız randevu ile çalışıyoruz ve Ankaranın farklı bölgelerinden birçok kişiye hizmet vermekteyiz dilerseniz sayfamızdan yaptığımız tüm uygulamaları ve firmamızı inceliyebilirsiniz

https://www.facebook.com/pages/CAR-M-Garage/431933106856348

Ankara'da en iyi OtO yıkama?
  • Nato yolu caddesi üzerinden nata vega ya giderken solda Klass Oto Yıkama var bugün aracımı orda yıkattım gerçekten çok memnun kaldım. Klima üfleme yerlerini fırçayla temizledi adam şok oldum ilk defa böyle yapan birisini gördüm. Sonra jantlarda bir tane balata tozu göremezsiniz. İçi dışı pırıl pırıl oldu arabamın. Aldığı para helal olsun cidden tavsiye ederim gerçekten.

Not: Yıkamacı akrabam, eşim, dostum değil biraz fazla övdüm ama gerçekten anlattıklarım gibi.

• Mahalle arasında 15 verip yıkatıyoruz. Adam kaportayı sildiği bezle camları içten siliyor. Leş gibi kalıyor. Fazla verelim düzgün yıkansın diye Anıttepe Sonax'a gittim. 25 TL alıyorlar ama yine de o paranın karşılığınbir hizmet alamıyorsunuz bence.

• quote:

Tabanway'da 169 lira herşey ddahil ... giden var mı daha önce buraya beyler ? işçilikleri nasıldır ?

http://www.baskentfirsati.com/firsat-detay-1456-tabanway-kalitesi-ve-guvencesiyle-garantili-nano-teknoloji-profesyonel-boya-koruma-hizmeti-oto-kuafor-hizmeti-anti-bakteriyel-temizlik-koltuk-ta

Muhteşem bir fırsat,bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Aracım en son montaj sırasında 4 yıl önce italyada yıkanmıştı,bu ona iyi gelecek.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.