Şimdi Ara

Ankara'da en iyi OtO yıkama? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
8
Favori
201.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, boya korumanın kaç paraya yapıldığını ben de merak ettim... Aslında bu konu başlığı da çok yararlı olabilecek bir başlık. En son 2007-2008 tarihindeki görüşler ve tecrübeler paylaşılmış Ankara'daki oto yıkama yerleri hakkında. 2-3 yıl içerisinde değişiklik olmuş olabilir iyi yıkayan bir yerde bile. Şu sıralar araç sahiplerinin aracını severek ve beyenerek hangi oto yıkamaya götürdüğünü öğrenmek isterim
  • arkadaşlar ben batıkentte kalıyorum. araca zarar vermeden fırçasız çiziksiz problemsiz nereyi önerirsiniz?

teşekkürler...
  • Fevzi Çakmak cad. üzerindeki waterland i kesinlikle tavsiye etmiyorum.Arabayı öyle bir yıkıyorlarki verdiğiniz gibi aynı pisliklerle geri alıyorsunuz.Kuş pisliğini bile çıkaramadan geri verdiler.Tek tek temizlemesi gereken yerleri göstermekten bıkıp acelem olduğu için sadece su tutulmuş kadar temizlenmiş arabamı alıp çıktım.

Bilkent de sonax var o fena değil en son iç dış 17tl ydi sanırım.Her seferinde gittiğinizde detaylı temizlik yapalım abi derler fazladan para almak için kanmayın.Çok bir fark yok reçine ayaklarına yatıp sadece dış yıkamayla çıkmaz diyorlar.Sorunca kaç ayda bir detaylı yaptırmak lazım diye ayda 1 diyorlar ondan 2 gün sonra gitsen yine detaylı yapalım diye geliyorlar.

• Yenimahalle'de Aydoğanlar Sonax var. Ben 4 yıldır orada yıkatır ve boya korumamı yaptırırım. İşlerine oldukça saygılı arkadaşlardır. Kullandıkları su filtre edilmiş ve araçta leke bırakmamaktadır.
  • evet arkadaşlar bu paylaşım gerçekten iyi bi arkadaşım samsun yolunda siteler girişindeki tüpçünün oto yıkamasını tavsiye etti memnunmuş bugün yada yarın bende gidicem bakalım 10 tl iç dış
  • 1 TL ye benzincide makinayla yıkama üzerine de hepsiburadadan alınan ucuz pasta cilayla el emeği göz nuru koruma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof. Dr. MEZARCI -- 27 Temmuz 2010; 15:07:42 >
  • Balgatta buhaar oto yıkama..Fiyatı azıcık tuzludur ancak arabayı buharla yıkıyorlar iç dış ne istersen, istersen detaylıda yıkıyorlar koltuk tavan vs vs..Klima peteklerine kadar temizleyip dezenfekte yapıyorlar detaylı yıkamada.Ancak devamlı olarak buharla yıkamanın nemden dolayı zararı olurmu bilmem ancak adamlar 10 numara yıkıyor
  • Batıkent,İstanbul yolu üzeri carreforun otoparkındaki autowax ı öneriyorum. Ben çok memnun kaldım. Bundan sonra sürekli orada yıkatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Batıkent,İstanbul yolu üzeri carreforun otoparkındaki autowax ı öneriyorum. Ben çok memnun kaldım. Bundan sonra sürekli orada yıkatacağım.

en sonunda bir öneri geldi teşekkürler...

acaba fırçayla mı yıkıyorlar yoksa süngerle falan mı ya da şu kimyasallarla mı? bir de ücret ne kadar acaba? öğrenebilir miyim?

sevgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

quote:

Orijinalden alıntı: set

Batıkent,İstanbul yolu üzeri carreforun otoparkındaki autowax ı öneriyorum. Ben çok memnun kaldım. Bundan sonra sürekli orada yıkatacağım.

en sonunda bir öneri geldi teşekkürler...

acaba fırçayla mı yıkıyorlar yoksa süngerle falan mı ya da şu kimyasallarla mı? bir de ücret ne kadar acaba? öğrenebilir miyim?

sevgiler...

Sünger ile yıkıyorlar,18 TL tutuyor. Önce köpük sıkıyorlar,içerisinde cila var,sonra süngerle köpüğü her tarafa yayıp temizliyorlar,sonrada su tutup kuruluyorlar.

• gazi osman paşa shell...
  • Merhaba, sakın Ankamall AVM'deki Hamam denen yere gitmeyin. Benim BMW'min sunroof döşemesini sarkıttılar. Yapacağız derken de arabaya hararet yaptırıp contasını yaktılar. 3 kuruşluk iş yapacaklardı 2000 lira masraf açtılar bana. Şikayet edince de tek kuruş ödemeyi bırakın bir de hakaret ettiler hem de yazılı hakaretler. hakaret emaili elimde isteyen varsa gönderebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilovedubai

Merhaba, sakın Ankamall AVM'deki Hamam denen yere gitmeyin. Benim BMW'min sunroof döşemesini sarkıttılar. Yapacağız derken de arabaya hararet yaptırıp contasını yaktılar. 3 kuruşluk iş yapacaklardı 2000 lira masraf açtılar bana. Şikayet edince de tek kuruş ödemeyi bırakın bir de hakaret ettiler hem de yazılı hakaretler. hakaret emaili elimde isteyen varsa gönderebilirim.

gökçek ailesi ne bekliyorsunuz ki..??

Ben ronnex oto ya kefilim gidin görün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilovedubai

Merhaba, sakın Ankamall AVM'deki Hamam denen yere gitmeyin. Benim BMW'min sunroof döşemesini sarkıttılar. Yapacağız derken de arabaya hararet yaptırıp contasını yaktılar. 3 kuruşluk iş yapacaklardı 2000 lira masraf açtılar bana. Şikayet edince de tek kuruş ödemeyi bırakın bir de hakaret ettiler hem de yazılı hakaretler. hakaret emaili elimde isteyen varsa gönderebilirim.

Nasıl becerdiler anlamadım,tuhaf...
  • Yenimahalle MİT in yanında ipek sitesinin altında var. iç dış 1o TL fena değil.
  • Bulunduğunuz konuma göre nacizane tavsiyelerim.

Etlik İpek (Antares ilersindeki döner kavşakta sağ içte kalan) Standart iç dış uygulama 10 TL

acity altında Meguiar's ürünleri kullanan Washing Center 12 TL

Sonax grubunda Ankara'da en iyisi Yenimahalle Aydoğanlar. Hammamlardan uzak durulmalı, (özellikle yoğun saatlerde son derece detaysız çalışmaları bir yana, boya koruma uygulamasında aracın kaput kıvrımlarında boya soyulmaları ve son olarak da paspasları karıştırıp 10 senelik paspası koymalarından bu sonuç çıkıyor, kusura bakmasınlar)
  • Oto hammam'lardan genelde memnuniyetsiz kalınmış ama ben Kentpark AVM altındaki Otohammam'dan çok memnun kalmıştım. Ankamall'ın altındaki Otohammam'da iyi yıkamıştı ama arabaları koydukları yerde arabaların üzerine pis su damlıyor. Damlayan su herne içeriyorsa leke bırakıyor ovalayarak zor çıkarmıştım. Kentpark'takinden memnunum ama.
  • Merhaba, forumdaki arkadaşlara başımdan geçen olayı anlatarak bilgi vermek istiyorum.

Aracımı detaylı temizlik için götürdüğüm Ankamall AVM'de Sonax alt bayii olarak faaliyet gösteren Hamam Oto Yıkama şirketi temizlik yaparken aracımın sunroof döşemesini yerinden çıkartarak sarkmasına sebep oldu. Şikayette bulunduğumda telafisi için geri çağırıldım ve aracı o akşam geri almak üzere sağlam ve çalışır bir şekilde öğlen saatlerinde teslim ettim. Aracımın sağlam olduğunu özellikle vurguluyorum çünkü aynı gün Zonguldak'tan Ankara'ya aynı araçla 300KM yol gelmiştim. Akşam saatlerinde aracımı geri almak için gittiğimde hem sunroof'un düzgün takılmadığı için çalışmadığını hem de motora hararet yaptırıldığı için motorun alttan yağ kaçırdığını gördüm. Ailem de yanımda olduğu için mecburen Zonguldak'a dönmek için 1 litre yağ koyup oradan ayrıldım. Buraya kadar olan biten her şeyi Hamam'ın çalışanları biliyor, kendileri de şahittirler. 15-20 dakika sonra hararetin tekrar yükseldiğini görünce otoyolda durdum ve tamirci çağırdım. Araç çekiciyle sanayiye çekildi ve silindir kapak contasının yandığpı için 1500TL masraf açıldı. Aynı zamanda ailemle birlikte gece yarısı yolda kaldık ve ertesi gün işe gidemediğim için ofisteki tüm işlerim de aksadı. Durumdan ertesi gün Hamam firmasına bahsettiğimde firma sahibinden "maddi durumumun iyi olmadığı için para sızdırmaya çalışmak ve bana müşteri bile denmeyeceği ve beni bir daha işletmelerinde görmek istemediklerini" bildiren absürd ve alakasız bir şekilde aldığım cevap e-mailini gerekli olan tüm yerlere sunmak için hala saklıyorum.

Şayet siz de aracınızın döşemelerini temizletmek niyetindeyseniz 10 kez daha düşünün.

• Konuya 1 mesajlı üyeler doluşmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Konuya 1 mesajlı üyeler doluşmuş..

reklamlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.