Şimdi Ara

## PNY GeForce 8400GS Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## PNY GeForce 8400GS Modelini Duyurdu ##

Nvidia'nın partnerleri GeForce 8400GS temelli ekran kartlarını duyurmaya devam ediyorlar. Özellilkle giriş seviyesinde uygun fiyata DirectX 10 desteğine sahip isteyen ve daha çok entegre grafik işlemci kullanıcılarını hedef alan PureVideo HD özelliği sayesinde yüksek tanımlı videolarda işlemci üzerine binen yükü en az indirebilme yeteneği ile HTPC'lere de selam veren GeForce 8400GS için son adım PNY'den geldi. Daha çok profesyonel ekran kartlarına yönelik olarak çalışan firma bir süredir son kullanıcı odaklı ekran kartlarına da önem vermeye başladı. Firmanın bu noktada son temsilcisi ise GeForce 8400GS esaslı yeni ekran kartı oldu.

- Veri Yolu: PCI-Express
    - Çıkışlar: VGA, DVI-I DUAL LINK HDTV-OUT
    - Çekirdek Hızı: 450MHz
    - Bellek Hızı: 400Mhz
    - Bellek Kapasitesi: 256MB
    - Bellek Veri Yolu: 64-bit DDR2
    - Bellek Bant Benişliği: 6,8GB/s
    - TV-out: Evet
    - DirectX desteği: DX9.0-10.0
    - Garanti: 3 Yıl

23 Temmuz'dan itibaren satışına başlanacka olan kartın fiyatının 70$ olması bekleniyor.

• bu kartlarda ne çok oldu
  • baya 84xx 24xx serisi kart cıkardı iki firmadan
  • Adamlar karı ucuz yollu kartlardan elde ediyorlar. İnanın bana bu 8800gts 8800gtx ve 2900xt yi alan insan sayısı çok fazla değildir. Ayrıca insanlar çok bilinsizler... Yani 450-500 dolar vermek yerine aynı işi yapıyor nede olsa die 50-80 dolar arası para veen insan sayısı okadar fazlaki zaten üreticilerde onların sırtından kazanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Adamlar karı ucuz yollu kartlardan elde ediyorlar. İnanın bana bu 8800gts 8800gtx ve 2900xt yi alan insan sayısı çok fazla değildir. Ayrıca insanlar çok bilinsizler... Yani 450-500 dolar vermek yerine aynı işi yapıyor nede olsa die 50-80 dolar arası para veen insan sayısı okadar fazlaki zaten üreticilerde onların sırtından kazanıyor.

Bu tür kartları kullanıcıdan çok CASPER gibi firmalar alıyordur.Koyarlar 8400GS yi bilgisayara DX.10 destekli oyun bilgisayarı der 1500$ dan satar millete.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkacmaz

quote:

Adamlar karı ucuz yollu kartlardan elde ediyorlar. İnanın bana bu 8800gts 8800gtx ve 2900xt yi alan insan sayısı çok fazla değildir. Ayrıca insanlar çok bilinsizler... Yani 450-500 dolar vermek yerine aynı işi yapıyor nede olsa die 50-80 dolar arası para veen insan sayısı okadar fazlaki zaten üreticilerde onların sırtından kazanıyor.

Bu tür kartları kullanıcıdan çok CASPER gibi firmalar alıyordur.Koyarlar 8400GS yi bilgisayara DX.10 destekli oyun bilgisayarı der 1500$ dan satar millete.

Türkiye'de yaşıyoruz? Böle şeyleri normal karşılamak lazım böle bir ülkede,,
  • quote:

quote:

aynen dediğin gibi arkadasım

• 80 dolar vereceğine üstüne 46 dolar daha koymayı başar bi galaxy 8600 t al be abitamam %50 daha pahalı bir kart ama yani e biçim iş 64 bit, ddr 2
    pixel shader 2.0 destekli oyunları bile zor oynatır bu, o özelliklerle

ayrıca 8500 serisinde 16 unified shader pipeline olduğuna göre bunda 8 tane vardır ki bu bence ddr tan daha büyük bir performans kaybı yaşatır.. özellikle shader bol kullanan (yani çoğu oyunda :D) oyunlarda görürüz bu kartı artık ;)
  • cidden amma çok oldu bu kartlardan yen nesil fx5200
  • Vallaha yaww Habire Kart çıkıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

cidden amma çok oldu bu kartlardan yen nesil fx5200

Facia-uL DehŞet
    Böyle kart alırsam bilgisayara utancımdan intahar ederim.Bu kartları ofis içi olarak hitap ediyorlarda ofis de ben bunu napim ya oyun oynamıyoruz sörf , dosya hazırlıyoruz onada ob yetiyor yani.Bu kartı oyun performansını cidden test etmek istiyorum harbyden ofis miymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xinu -- 5 Temmuz 2007; 16:59:07 >

• peki arkadaşlar neden bu ekran kartını almayalımda pahallıları alalım buda 64 bit ddr2 dx10 da oynatıyor
  • quote:

quote:

kesinlikle katılıyorum.
  • evet bende bilinçsizim ve 80 dolara dx10 ekran kartı lalmak istiyorum 400 dolar neden vereyım bı açıklama yapın belki 400 dolar verrim kafama yatarsa
  • 8400 lerde 16 unified shader bulunur..8500den farkı 64bit olması...casper bu karta para vermez...o daha düşük 8300 (marka üreticilerine yönelik) kakalıcak..8300 de 8 unified shader var(yanılmıyorsam)
  • allah aşkına benim anladıgım dilden birisi anlatsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

evet bende bilinçsizim ve 80 dolara dx10 ekran kartı lalmak istiyorum 400 dolar neden vereyım bı açıklama yapın belki 400 dolar verrim kafama yatarsa

pm atmışsın buradan cevaplayayım

şimdi ben 6600gt kullanıyordum, yandı 1 ay tnt 2 ile idare ettim

şuan benim galaxy 8600 gt'm yolda geliyor...

Neyse ben sana öneride bulunayım,

şimdi forumda aratırsan zaten çoğu kişi 8600 GTS modelini almayı düşünenlere belli bir miktar daha biriktir 8800gts al diyorlar ama sen galiba onlar beni aşar diyorsun...

benim aldığım glaxy 8600gt normal gt lere göre hız aşırtılmış gibi geliyor yani palitin sonic modeli gibi galaxy de 600Mhz çekirdek/1600 MHz bellek hızları var, 126 dolarwww.boltaksit.com da yani 192 ytl, palite para vermek de gerkesiz çünkü bu ürün daha iyi geliyor tamam kutu içeriğinde oyun yok ama, bunda coolermaster dan özelbir soğutucu var... o yüzden daha alınası bir seçenek, ki zaten eğer reason 666 adlı arkadaşın açtığı şu konuya bakarsanız, yeterince test var, ve o testlerde bu kartın ne seviyelerde iş yapabildiğini görürsünüz, 8600 serisinden düşük almakta hata olur çünkü 16 shader ünitesinin yetmeyeceği belli, ki dx 9 un son seri oyunlarına bakacak olursak, daha çok shader istemeye başladılar... bu da performansı çok etkiliyor... ve 8600 serisinde 32 shader ünitesi var.

yani uzun lafın kısası, 126 dolar toplayabilirsen, galaxy 8600 gt , ha eğer 190 doların varsa galaxy 8600 gts alabilirsin, ki gts modelinde zalmanın gerçekten güçlü bir soğutma sistemini kullanıyor....

işte dediğim konunun linki sayfalardaki test sonuçlarına bakarak 8600 gt hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.