Şimdi Ara

## 30GB'lık İlk HD DVD-R Medya Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 30GB'lık İlk HD DVD-R Medya Yolda ##

HD DVD ve Blu Ray arasında yaşanan format savaşları son sürat devam ediyor. Yapılan yorumlara göre, son dönemde özellikle HD DVD'nin rakibine karşı bir miktar üstünlük kurduğu belirtilmekte. Tabi bu noktada Warner'ın üzerinde çalıştığı ve melez format olarak ta bilinen zira hem HD DVD hemde Blu Ray ile çalışan Total Disk için yaşanan ertelemeden ötürü gelecek yıla kadar beklememiz gerekecek.

Mitsubishi Medya yaptığı açıklama ile endüstrinin ilk çift katman HD DVD-R medyaını geliştirdiğini ve ay sonu itibariyle satışa sunacağını açıkladı. Çift katman olmasının avantajı ile kullanıcılarına 30GB'lık kayıt kapasitesi sunacak olan yeni medya kayıt hızı olarak 1x desteğine sahip ayrıca HD DVD Recordable (HD DVD-R) Ver.2.1 standartları ile de uyumlu.

Mitsubishi'nin hazırladığı 30GB kapasiteli çift katman HD DVD-R disk ilk olarak Japonya pazarında bu ayın sonuna doğru 33$'lık fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Temmuz 2007; 4:00:14 >

• japonyada 33 dolarsa burda kımbılır ne kadar olur bu demek oluyokı daha uzun bı sure dvd pesınde koscaz bu arada fx57 sen hıc uyumazmısın yaa saat kac olmus sen hala iş basındasın nese kolay gele
  • 2 tane disk alacağıma 80-120 gb HDD alırım daha iyi. Hem 33$ hem de HD DVD, Blue Ray olsa neyse.
  • 3 tane bundan alcana git 320 gb hdd al fiyatı çok
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

3 tane bundan alcana git 320 gb hdd al fiyatı çok

+1
    bunları almak için önce teknoloji budalası olmak gerekir.
  • piyasya cıkmaları iyi oldu yaygılaşıp gün yüzü görsünler geç bile kaldılar
  • 3$ bile fazla bunlara
  • quote:

Orjinalden alıntı: deepestlove

3$ bile fazla bunlara

+1 hehe
  • hdd yerine bunu alırım diyorsunuz ama hd dvd okuyucun var mı ki?
  • 3 tane bundan alıncana gider taşınabilir disk alırsın tepe tepe dosya taşır yükler siler windows kurar yedekleme alır arşiv atarsın bu adamlar hiçmi pazar analizi araştırması yapmıyor be kardeşim.
    bir cd ye 33 dolar veren elbet çıkacaktır yazık
  • valla iyide yetişilmiyo bu teknolojinin hızına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanberk -- 4 Temmuz 2007; 13:17:24 >
  • Sabit diskte veri yedeklemek akıllıca gelmiyor bana, bi gün gelir sen birşey yapmasan da sabit disk ölebilir. Sakat iş Ama bu fiyatının aşırı olduğu gerçeğini değiştirmez. Önce fiyatının düşmesi lazım..
  • Tabii ki bu tip yeni teknolojileri HDD ile kıyasladığınızda bir takım abzürd sonuçlar karşımıza çıkıyor. Benim düşüncem bu tip diskler HD kalitesinde ticari amaçlı film sektörü üretimleri için önemli. Atıyorum HD kalitesinde bir film alıyorsunuz ve içinden harddisk çıkıyor 40gblık. Bu da biraz abzürd olurdu .. Gerçi ben ikincisini tercih ederdim =) .. Ama işte kopyalamaya engel olma çabaları filan bu yeni disk teknolojilerine kaydırıyor özellikle film üretimi yapan şirketleri. (gerçi benim şu ana kadar gördüğüm bir dijital kriptolar kırılamadı uydularda ki (Irdeto 2 gibi) bu yeni disklerde yaygınlaşınca kırılır elbet =)
  • 30GB, büyük kapasite.... Umarım bilgileri uzun bir süre (bozulmadan) muhafaza ediyordur
  • hakketten o kadar yükledikten sonra bi cizilse gitti arsiv
  • peki 30gb ne kadar sürede yazılıyor buna 1x falan diyor???
  • quote:

Orjinalden alıntı: sayguns

quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

3 tane bundan alcana git 320 gb hdd al fiyatı çok

+1
    bunları almak için önce teknoloji budalası olmak gerekir.

valla doğru söylüyon..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.