Şimdi Ara

Ah,My Goddess!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1988 yılında mangası yayınlanan Aa!Megamisama (veya ingilizce adıyla Ah!My Goddess);93'te OAV yayınlamaya başlamış,98'de episodelar halinde 24+2 bölümden oluşan bir anime serisi olarak yayınlanmıştır.Ve en son 2000 yılında da movie formatında uzun metrajlı bir hikaye beğenimize sunuldu.Ben burada anime'in episodelarından biraz bahsetmek istiyorum.

'You're Under Arrest!' serisinden tanıdığımız Kousuke Fujishima'ya ait manga,sonraki yıllarda anime olarak tekrar gündeme gelmiş,yönetmenliği Hiroaki Gohda üstlenmiştir.

Anime,bir üniversite öğrencisi olan Keiichi Morisato'nun son derece sıkıcı,zor ve sıradan hayatından kesitlerle başlar.Ancak inanılmaz derecede şanslı bir 'yanlış telefon' vakasıyla 'Tanrıça Yardım Hattına' bağlanır.Belldandy adlı genç bir kadın,aynanın içinden geçerek odasına girer ve onun bir dileğini yerine getireceğini söyler.Keiichi'de o anın şaşkınlığı ve kızın sevimliliğine tutulmasıyla tanrıçadan sonsuza kadar kendisiyle yaşamasını,yanında kalmasını ister.Sonraki bölümler Belldandy ve Keiichi'nin ilişkilerini,Belldandy'nin kız kardeşleri Urd ve Skuld'un da onların yanına yerleşmesini ve bu sevimli ev halkının etrafındaki insan-tanrıça ve tabii ki şeytanları konu alır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.