Şimdi Ara

Ninja Scroll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Baş karakter Jubei
     Ninja Scroll

Japonca Adı: Jubei Ninpocho
    İngilizce Adı: Ninja Scroll
    Bölüm Sayısı: 1 Film
    Yapıt: Anime
    Yapımcı Şirketler: Mad House, JVC, Toho Co. Ltd., Movic Inc.
    Yönetmen: Yoshiaki Kawajiri
    Yazar: Yoshiaki Kawajiri
    Senaryo: Yoshiaki Kawajiri
    Karakter Tasarımı: Yutaka Minowa
    Animasyon Yönetmeni: Yutaka Minowa
    Sanat Yönetmeni: Hiromasa Ogura
    Arka Plan Tasarımı: Hiromasa Ogura
    Müzik : Kaoru Wada

Jubei Kibagami Feodal Japonya zamanlarında yaşayan, hayatını kazanmak için bütün Japonya'yı baştan aşağı dolaşıp kılıcını kiralayan efendisiz bir ninjadır. Fakat kader, ağlarını Jubei'nin averelik günlerine bir süreliğine son vermek için örmeye başlamıştır. Salgın hastalık yüzünden telef olan bir köyü araştırmak için gönderilen Koga Ninja takımı yolda Tssai adlı bir yaratık tarafından saldırıya uğrar ve Kagero adlı dişi bir ninja hariç tamamı katledilir. Kagero, Jubei tarafından kurtarıldıktan sonra intikamını almak için geri dönen Tssai, Jubei ile yaptığı düelloyu garip bir şekilde kaybeder ve tam bu sırada Dakuan'ın da olaya karışmasıyla hikayemizin girişi yapılmış olur. Elimden geldiğince açık vermeden (böyle güzel bir animenin size vereceği keyiften çalmak istemem) hikayenin girişini yapmaya çalıştım ^_^.

İlk bakışta animenin karakterleri, hikaye örgüsü, olayın akışı çok basit gibi gözükse de aslında hikayenin sizi şaşırtacak hoş bir iki yeri var. Fakat animenin asıl özelliği bu kadar basit şeyleri birleştirip, yüksek bir tempo tutturması ve hikayenin kimi yerlerinde sizi oldukça şaşırtarak aksiyon türünde daha önce gördüğünüz hiç bir eserin vermediği ayrı bir tadı vermesidir. Nasıl yapmışlar adamlar bunu, ben de keşfedemedim malesef. Halbuki çok basitmiş gibi bir izlenim veriyor. Kült olacak kapasitede bir anime. Zaten bütün dünyada az çok bilinir. Ayrıca gerek Japonya'da gerekse dünyanın diğer ülkelerinde çeşitli yayın organlarından bol bol övgü almışlığı vardır, ama ben hepsini unuttum, bir yere de yazmadığım için malesef size de bahsedemeyeceğim. Sanırım bir iki ödül almışlığı da vardı. Eh, benim ve diğer insanların bu filme nasıl baktığı hakkında da az çok fikriniz oldu, anime sevmeseniz bile izlemekten zevk alabileceğiniz bir film, fakat bir kaç sahne yüzünden yaş sınırı var. Bu arada filmin 2 versiyonu var, sansürsüz ve az sansürlü (2 sahne kesilmiş, toplam 2 dakikadan kısa).

• yaklaşık 8 ay önce izledim ve izledikten sonra keşke serisi olsaydı dediğim filmdi tek kelimeyle mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John -- 2 Temmuz 2007; 19:11:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: John

yaklaşık 8 ay önce izledim ve izledikten sonra keşke serisi olsaydı dediğim filmdi tek kelimeyle mükemmel

@John serisi var zaten Ninja Scroll'un gerçi sadece 13 bölümcük ama olsun idare eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yevaud

quote:

yaklaşık 8 ay önce izledim ve izledikten sonra keşke serisi olsaydı dediğim filmdi tek kelimeyle mükemmel

@John serisi var zaten Ninja Scroll'un gerçi sadece 13 bölümcük ama olsun idare eder

hiç araştırmamıştım ama ben sadece film diye biliyodum şimdi vbakarım biraz bulabilirsem saol

• quote:

hiç araştırmamıştım ama ben sadece film diye biliyodum şimdi vbakarım biraz bulabilirsem saol

dostum **buraya** tıklayarak detaylı bi şekildeki açıklamasını bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaiji -- 4 Temmuz 2007; 10:44:36 >
  • Mükkkemmeldi
  • quote:

quote:

dostum aşağıdaki resime tıklayarak detaylı bi şekildeki açıklamasını bulabilirsin;

resim çıkmadı ama alıntı yaparken gördüm ki orda resim varmış linki aldım saol

• quote:

quote:

quote:

dostum aşağıdaki resime tıklayarak detaylı bi şekildeki açıklamasını bulabilirsin;

resim çıkmadı ama alıntı yaparken gördüm ki orda resim varmış linki aldım saol

seriyi kaçırma seyret derim

• şimdi baktım 13 bölüm.Bölümler az ama umarım elfen lied,hellsing gibi tat verir gece indiricem
  • quote:

şimdi baktım 13 bölüm.Bölümler az ama umarım elfen lied,hellsing gibi tat verir gece indiricem

aaaa vermezmi ama hellsing in ovalrını indir seyret ondan sonra seriye geç
  • quote:

resim çıkmadı ama alıntı yaparken gördüm ki orda resim varmış

Bende sonradan farkına vardım düzelttim şimdi saolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaiji -- 4 Temmuz 2007; 10:45:58 >
  • Arşivimde duruyor...Sağlam animelerdendir
  • Ninja Scroll'un dizisini izleyen varmı ?

13 bölümlük olanı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KageBunshinNoJutsu

Ninja Scroll'un dizisini izleyen varmı ?

eet var nolduki? hayırdır?

quote:

Orjinalden alıntı: KageBunshinNoJutsu

13 bölümlük olanı ?

walla bi serisi var oda zaten 13 bölüm hocam, neden ayrıyetten "13 bölümlük olanı" diye belirttinki annamadım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.