Şimdi Ara

sata- ide aynı anda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben şu anda 80 gb sataII 7200rpm hdd kullanıyorum ve eski 80gb 5400 rpm lik ide hdd im var . şu anda kullandığımı ana hdd ve eski hdd yide yedek depolama için aynı anda kullanmak istiyorum

bildiğim kadarıyla ide ile sata yı aynı anda pc görmüyor. bunun için ide to sata converter alıcam ve ide hdd i sataya çeviricem. bu sayede ikisinide randımanlı bi şekilde kullanabilirmiyim, daha doğrusu çalışırmı ?¿

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayoki -- 1 Temmuz 2007; 21:23:57 >

• kim demiş görmüyor diye

ben nasıl kullanıyorum 1 senedir
  • diğer arkadaşın açtığı topikte de fikrimi ilettim. primary-slave ayarları olabilir. hallolur inşallah.
  • arkadaşlar jumper falan hiç ellemeden cd romu çıkardım sadece hdd yi taktım biostan ayarları yaptım çalıştı şimdi bi sorum daha var ben bu taktığımı sadece depolamak için kullanıcam yani bunun için win a gerek varmı ben iki bölümünüde biçimlendirsem ve win. kumasam olurmu yoksa illa win. kurmammı gerek ?
  • biçimlendirdim bile nede olsa depo olarak kullanıcam , ama sistemimde yavaşlama yapmaz sanırım sataya ide ekledim die

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayoki -- 3 Temmuz 2007; 1:08:52 >
  • hocam, eğer cdrom un ide kablosuna ekleyebildiysin o halde cdrom veya ide hdd içinden bunların birinin 3 sıra olan pimlerini orta ikiliye takrsan kullanabilirsin. ama böyle yaptığında win açmak hangi hdd yi görür bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayoki

arkadaşlar jumper falan hiç ellemeden cd romu çıkardım sadece hdd yi taktım biostan ayarları yaptım çalıştı şimdi bi sorum daha var ben bu taktığımı sadece depolamak için kullanıcam yani bunun için win a gerek varmı ben iki bölümünüde biçimlendirsem ve win. kumasam olurmu yoksa illa win. kurmammı gerek ?

ideye win kumana gerek yok tabiiki

depolama için kullanacaksan
  • arkadaşlar ide den taktığımda çalışmıştı ancak ben ide yi sadece cd rw için kullanayım diye sata and ide converter aldım . bu sayede sataya bağlanmış iki hddm olcaktı ancak bağladığımda hdd görmedi bırakın tanımayı biosta sata portlarında bile gömüyor nasıl iştir anlamadım. anakartımın özellikleride burda bi yardım ederseniz çok makbule geçer

sata- ide aynı anda
  • kardes bildigim kadariyla ikisi bi arada hiçbi ek parcaya gerek duymadan çalıştırılabilir jumper ayarları da önemli deil zaten........
  • Aynı sorun bende de var.
    Bir IDE bir SATA disk var, aynı anda ikisini birlikte görmüyor.
    Ya biri ya öteki sorunsuz çalışıyor; ama aynı anda değil.
    Çözüm önerilerini heyecanla bekliyorum...
  • y benim sata ile ide aynı anda çalışıyor onda sorun yok ama ideyi sataya çevirip taktığımda sata slotunda biosta bile görmüyor tanımayı brak sanki hiç bişey yokmuş gibi biosta. bilmiyorum napıcam bilen varsa bios ayarlarını falan haber verirseniz gzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayoki

arkadaşlar ide den taktığımda çalışmıştı ancak ben ide yi sadece cd rw için kullanayım diye sata and ide converter aldım . bu sayede sataya bağlanmış iki hddm olcaktı ancak bağladığımda hdd görmedi bırakın tanımayı biosta sata portlarında bile gömüyor nasıl iştir anlamadım. anakartımın özellikleride burda bi yardım ederseniz çok makbule geçer

sata- ide aynı anda

Bu ConveRteRa Ne KadaR Ödedin ?
    EğeR 20-30 Ödediysen Yazık OLmuş.
    Çünki IDE HDD Yi Satıp Üstüne 10-20 LiRa Koyup Kendinden Sata 2 SıfıR BiR Disk ALabiLiRdin

• ide hdd bu zamanda kim alsın alıcak adam bulsamda zaman alır ben pek uğraşmak istemiorum o açıdan 23 ytl ye aldım artık yapacak bişey yok ama bu hdd yi bu şekilde çalıştırsam tam süper olacak
  • hallettim ben herkeze teşekkürler kardeşler
  • Merhaba arkadaşlar.
    P3 800 Mhz IDE tabanlı bilgisayarımın Harddisk'i yetersiz geldiği için yeni bir tane almaya karar verdim.
    Almışken SATA 2 16MB önbellekli en az 160 GB bir Harddisk alayım diyorum.İlerde bilgisayarımı değiştirirsem en azından harddiski kullanırım diye düşündüm ama IDE teknolojisine sahip Asus anakarta SATA2 harddisk taksam çalışır mı?
    Yeni çıkan ürünler geriye doğru uyumlu olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.
    Birde hangi marka Harddisk tavsiye dersiniz. (Samsung, Western Digital, Seagate)

Soruma cevap bulabilirsem çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler....
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.
    P3 800 Mhz IDE tabanlı bilgisayarımın Harddisk'i yetersiz geldiği için yeni bir tane almaya karar verdim.
    Almışken SATA 2 16MB önbellekli en az 160 GB bir Harddisk alayım diyorum.İlerde bilgisayarımı değiştirirsem en azından harddiski kullanırım diye düşündüm ama IDE teknolojisine sahip Asus anakarta SATA2 harddisk taksam çalışır mı?
    Yeni çıkan ürünler geriye doğru uyumlu olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.
    Birde hangi marka Harddisk tavsiye dersiniz. (Samsung, Western Digital, Seagate)

Soruma cevap bulabilirsem çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler....

Eğer anakartında SATA port'un varsa rahatlıkla alabilirsin ve takıp kullanabilirsin. Yoksa yapacak birşey yok. Benim tahminime göre P3 800 bir anakartta SATA port olmayabilir.

• sata port yoksa sata ide converterlede tahminimce çalışır ama sata II teknolojisiyle çalışırmı bilmem , performans düşüşü yaşayabilirsin tahminimce
  • İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
    Anakartın kitabına baktım, ASUS'un CUSL2 modeli.
    İki IDE girişi var.Bu girişler için birde ULTRA DMA/100 yazıyor.
    Bu durumda convertor hariç yapacak birşey yok gibi gözüküyor....
  • ya şimdi sata ve ıde bir arada kullanılabilirmi dvd yada cd rom da dahil kimi kullanılır diyor kimi kullanılamaz diyor nedir durum şimdi
  • kullanılır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.