Şimdi Ara

iPhone Soyuldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
9.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçok kişi tarafından heyecanla beklenen Apple iPhone, lansmanından birçak saat sonra Anandtech sitesi tarafından soyuldu! Tanıtım videoları ile büyük sansasyon yaratan ve bütün dünyanın ilgi odağı haline gelen iPhone Anand Lal Shimpi tarafından parçalarına ayrıldı.

(resim anantech.com sitesinden alınmıştır)

Birçoğunuza acımasızca gelecektir, özellikle de birçok kişi bu ürünü almaya çalışırken ... En azından böylece herkesin çok merak ettiği iPhone içini görebilmiş olduk. iPhone yapı itibarı ile iPodlara oldukça benziyor. Telefonun arka metalik kapağı çıkartılmıyor. Bu da demek oluyor ki, telefonun bataryası ömrünü doldurduğu zaman pili kendi başınıza değiştiremeyeceksiniz. Üstteki resimde, pili(ortada sarı) ve onun üstünde de kamera, anten ve sim kart yuvasını görebilirsiniz.

İkinci resimde ise iPhone'un başta 802.11b/g kablosuz ağ ve usb arayüzü ve diğer iletişim için gerekli olan yongaları barındıran anakartın parçası gözükmekte. Anten ve pil direk olarak bu karta bağlanıyor.

iPhone anakartının ikinci bölümde ise Samsung üretimi 4GB MLC NAND Flash gözüküyor. Bunun Yanında bu kart üzerinde 2 adet üstünde Apple logosu bulunan yonga da mevcut. Büyük olan yonganın Samsung S3C2460 veya S3C6400 olması yüksek ihtimal. Bu yonga iPhone'un işletim sistemini çalıştıran parçası. Kısacası iPhone'un kalbi diyebiliriz.

Bu kadarla da yetinmeyen Anandtech çok katlı dokunmatik ekranı bile tabakalarına ayırmış. En solda ekran ortada tabakalar ve sağ tarafta koruyucu gözükmekte.

Birçok kişinin merakla beklediği iPhone bu. Her ne kadar Anandtech telefonu tekrar toparlayınca çalıştırmayı başaramasalarda :) , iPhone parçalayarak oldukça eğlenceli ve bir o kadarda bilgilendirici bir inceleme ya da parçalama yapmış.

Sayfanın Linki : http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=3026&p=1

• Soyuldu deyince Jobsın 18000 iphonedan sonra bir vurgun daha yediğini düşündüm bir an..Steve kesinlikle HP kurucularının izinden gidiyor..
  • bende oyle sanmıstım
  • Güzel başlık iyi inceleme

Servise mahkum pil değiştirmeleri hala bir ipod klasiği
    Ayrıca böylesine muhteşem bir ürünü parça pinçik eden Anandtech kasaplarına da teşekkür ederim
  • quote:

daha satışa çıkmayan bir telefonu

29 haziran 18:00 da satisina baslandi Iphone un...
  • ulen biz daha elimize alıp bakamamışken elin gavuru caanım telefonu ne hale getirmiş içini açıp ne arıyo acaba orada acaba altın felansa boşuna aramasın yok içinde
  • YAW BİLADER İYİ GÜZELDE BU ALETİN TEK PARÇA HALİNDEYKEN RESMİ YOKMU

nedir ne diildir merak ettim şimdi
  • Yazık güzelim aleti ne hale getirmişler.

Ama ii de etmişler
  • Soyuldu yazınca ben de
  • yapan iyi yapmış bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *AMD_ATHLON* -- 1 Temmuz 2007; 9:46:18 >
  • helal olsun parçalasınlar..
  • Ben de öyle...
    quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Soyuldu yazınca ben de
  • Başka resimleri de vardı ! Ben de dükkanı soydular sandım .
    Bence soyuldu değil soyundu olsa daha hoş olacakmış başlık !

Beyler bu resimler ben bir kaç elektronikçi arkadaşa göstermitim. Bu alete bu bağlanatıları (özellikle leğimli kablo bağlantılarını) çok kötü ve zayıf buldular. Ben e-devre'lerden pek anlamam ama ben de görünce eski Amiga'nın
    board'unu görmüş gibi oldum. Bir de pilin kenarlarını da paket bandı ile bantlamışlardı falan.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Çıkma ekipmanlardan mı yaptılar nedir ? Eski mac'lerden falan mesela ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 1 Temmuz 2007; 13:57:22 >

• Adam temiz çalışmış
  • aleti tekrardan çalıştıramamak ne büyük bir kabiliyetsizlik
  • Ne yapmışlar Güzelim Alete...
  • bende sökücem bananeeee

hemde geri toplarım

• bu aletin motorola rokr e6 dan farkı ne ki zaten motorola iphone diye çıkmıyormuydu e6 linux le anlaşmadan önce + o lehimlerin kötü olması büyük ihtimalle o parçaları söküp takmasıdır o sitenin bence ...
  • bi bunlar eksikti.apple+mac batma noktasından ipod sayesinde kurtuldu(adı var diyede millet akın akın aldı)artık marka oldular ya kazıklarlar milleti.zaten ipod larıda beş para etmezdi.bu cihazı kullanmak için bir takım şartları var.(örnek verecektim ama site linkini kayıp ettim)en son duyduğumda apple ile bi anlaşma yapıyormuş üyelik yaptırman gerekliymiş.AT&T firmasına belli bir ücret ödenmesi şartmış(bunlar ABD için geçerli)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.