Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı Accord ay olarak ne zaman gelir, bilen var mı?
  • makyaj mı yeni kasa mı?
    makyajlılar zaten var çünkü...
  • 1990 model Honda Accord Otomatik vites , kırmızı renkte arabamın motorunu geçen sene komple rektefiye yaptırdım. Bu sırada çıkma blok Ankara Yıldız Sanayi Sitesinde Japon Oto'dan aldım, taktırdım. Fakat kağıdını alamadım, ruhsata işletemedim. Halen kağıdı almaya uğraşıyorum. Araç ruhsata işli LPG li, kaporta alt takım bakım istiyor. Yan ve tavan döşemeleri bakım istiyor. Bunun dışında arabanın herhangi bir borcu veya sorunu yok. Yürüyor vaziyette kullanıyoruz. Rahat ve süratli. Bu sorundan dolayı arabayı 4000 YTL ye pazarlıksız satmak istiyorum. İlgileneler skayadibi@hotmail.com dan bana ulaşabilirsiniz. Resimlerini gönderebilirim. Arabanın ruhsata işli eski çıkma bloğu elimdedir, onu da verebilirim. Sadece biraz alimünyum kaynak ile doldurulucak hasarları var. Tahminen 200 YTl lik masraftır. Sorunu halledebilecek ve biraz masrafla binilebilecek bir araba. Veya Honda sahipleri ya da tamirciler parçalarını kullanmak için satın alabilir.

• Civicle Accordun aradaki fiyatı kapatacak farkı yok diyenlere çok şaşırdım açıkcası, sadece araca konulan donanımlarla iyi otomobil olunmaz.

2004 accord 2.4 bir arkadaşımda var, ben ise bu aralar 2007 Civic 1.6 otm kullanıyorum, iki araç arasında alaka yok. benim yüksek hzıda giderken ayağımı gazdan çekmeme sebep veren tümseklerde yol dalgalanmalarında Accord süzülüyor adeta. benim arabanın 130kmh de çıkardığı gürültüyü Accord 180kmh de bile çıkarmıyor. ne sürüş konforu ne yol tutuşu denk. kabin kalitesi ve sürüş keyfinden bahsetmiyorum bile.

hatta benim şanzıman vites büyültürken af buyrun 1sn nerdeyse beklerken, Accordda devir saati yetişemiyor vites geçiş hızına.

özetle otomobillerin temeli arasında uçurum var, aradaki 20bin ytl fiyat farkını gani gani hakediyor Accord.
  • abartıyorsun
  • abartmamı gerektirecek bir neden yok. iki araçla da sık sık haşır neşir oluyorum, ikimizinde gördüğü bu şekilde. Civicle Accord çok farklı birbirinden.
  • Az önce yeni accord ları Derince liman gümrüğünden çıkarken gördüm resimdekinden daha hoş duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: giriş?

Civicle Accordun aradaki fiyatı kapatacak farkı yok diyenlere çok şaşırdım açıkcası, sadece araca konulan donanımlarla iyi otomobil olunmaz.

2004 accord 2.4 bir arkadaşımda var, ben ise bu aralar 2007 Civic 1.6 otm kullanıyorum, iki araç arasında alaka yok. benim yüksek hzıda giderken ayağımı gazdan çekmeme sebep veren tümseklerde yol dalgalanmalarında Accord süzülüyor adeta. benim arabanın 130kmh de çıkardığı gürültüyü Accord 180kmh de bile çıkarmıyor. ne sürüş konforu ne yol tutuşu denk. kabin kalitesi ve sürüş keyfinden bahsetmiyorum bile.

hatta benim şanzıman vites büyültürken af buyrun 1sn nerdeyse beklerken, Accordda devir saati yetişemiyor vites geçiş hızına.

özetle otomobillerin temeli arasında uçurum var, aradaki 20bin ytl fiyat farkını gani gani hakediyor Accord.

Accord'un yol tutuşundan aşırı derecede memnunum özellikle yüksek hızlarda çok stabil bir araç, VSA ise tek kelimeyle mükemmel çalışıyor. Ben aracımı sürekli limitlerde kullanmayı seviyorum ve Accord gerçektende 2.4 motoru ve kasasıyla mükemmel bir araç! Gerçektende Accord yüksek hızlarda bile çok konforlu ve sessiz bir araç. Vites geçişleri dediğiniz gibi çok net ve hızlı. Manuel olarak kullanıyorum ben aracımı sürekli. Hem manuel hızlı vites değiştirme keyfi hemde sol ayağın dinlenme konforuna birde gazı sonuna kadar kapattığımda tork konvertörü yardımıyla beni koltuğuma yapıştıran Accord'umu seviyorum!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: zeolit

quote:

Orjinalden alıntı: giriş?

Civicle Accordun aradaki fiyatı kapatacak farkı yok diyenlere çok şaşırdım açıkcası, sadece araca konulan donanımlarla iyi otomobil olunmaz.

Accord'un yol tutuşundan aşırı derecede memnunum özellikle yüksek hızlarda çok stabil bir araç, VSA ise tek kelimeyle mükemmel çalışıyor. Ben aracımı sürekli limitlerde kullanmayı seviyorum ve Accord gerçektende 2.4 motoru ve kasasıyla mükemmel bir araç! Gerçektende Accord yüksek hızlarda bile çok konforlu ve sessiz bir araç. Vites geçişleri dediğiniz gibi çok net ve hızlı. Manuel olarak kullanıyorum ben aracımı sürekli. Hem manuel hızlı vites değiştirme keyfi hemde sol ayağın dinlenme konforuna birde gazı sonuna kadar kapattığımda tork konvertörü yardımıyla beni koltuğuma yapıştıran Accord'umu seviyorum!!!

Merak ettiğim birşey var; accordlarda ESP varmı?

• accordlarda esp yani vsa ilk çıktığı günden beri 2003 yani, 2.4 motorlarda bulunmakta. Fakat 2.0 motorlarda 2006 sonu sanırım tarihi makyaj görene kadar yoktu, şu anda satılan yani 2006 sonu makyaj geçiren accordların 2.0 motorlarında VSA standart.
  • Bilgi için tesekkürler. demek genelde ESP olarak bilinen denk kontrol sistemi accordlarda VSA olarak geciyor...Ne zamandır merak ettiğim birseydi bu.
  • evet, hatta anti patinaj gibi sistemlerde vsa nın içinde var diye biliyorum.. emin olmamakla beraber
  • bence hepsi pisikolojik
  • yada teselli duygusu sizin için :D
  • her zaman civici accorda tercih ediyorum, civicin tipi çok süper
  • zevkler, renkler tartışılmaz
  • tek sevmediğim direksiyondaki düğmelerinde ışık olmaması Accordun bide sürüc camı dışındaki camlar tek dokunuş değil, bide torpido gözünün sol tarafı hiçbirinde tam oturmuyor yerine :)

aman neyse çok güzel araba sonuçta, 5le çarpar benim Civici
  • quote:

Orjinalden alıntı: royartar

yada teselli duygusu sizin için :D

ESP yi teselli olarak soyluyorsanız bence en az ABS kadar önemli birsey.Nasıl ani frenlerde ABS sayesinde direksıyonunuz kitlenmıyor ve önünüzdeki engelden kacabiliyorsanız, yüksek süratlerde de viraja girdiginizde stabil bir şekilde virajdan çıkabiliyorsanız veya süratli bir sekilde seyir halindeyken önünüze bir engel cıktıgında engelden kurtulup tekrar aynı yol çizginize dönebiliyorsanız, bunda ESP nin büyük katkısı vardır.Bence arac tercih ederken ESP yi göz arda etmeyin
  • leonheart07, bu yazdığımı caucass 'ın yazdığına karşılık olarak vermiştim, esp olmasaydı makyajlı modelde zaten almazdım çok önem verdiğim birşey.

giriş?, Accordun direksiyonundaki tuşlarda ışıklandırma mevcut. Torpido gözünün sol kısmıyla ilgili herhangi bir problem yok bende tam oturmuş vaziyette,

size tek katılabileceğim nokta sadece sürücü camının tek dokunuşla açılıp kapanıyor olması. 4 cam yada ön 2 cam tek tuş inip kalkma olsaydı tabi ki çok daha güzel olurdu.
  • ışık konusunda yeni versiyonlardan bahsediyorsanız onları bilmiyorum.
    ama sürekli binme fırsatı bulduğum arkadaşımın aracını da biliyorum gayet :)

torpido gözü muhabbeti servisinde kabul ettiği bişey. siz makyajlı accord kullanıyorsunuz anlaşılan.

Accord aslında temelde çok beğendiğim bir araç, ama kıl tüy böyle ufak tefek şeylerden baya eksikleri de yok değil.

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

leonheart07, bu yazdığımı caucass 'ın yazdığına karşılık olarak vermiştim, esp olmasaydı makyajlı modelde zaten almazdım çok önem verdiğim birşey.

giriş?, Accordun direksiyonundaki tuşlarda ışıklandırma mevcut. Torpido gözünün sol kısmıyla ilgili herhangi bir problem yok bende tam oturmuş vaziyette,

size tek katılabileceğim nokta sadece sürücü camının tek dokunuşla açılıp kapanıyor olması. 4 cam yada ön 2 cam tek tuş inip kalkma olsaydı tabi ki çok daha güzel olurdu.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.