- x
.:: HONDA Accord Kulübü ::.
18541 Cevap801831 Görüntüleme101 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

34 Mesaj
10 Ocak 2008; 0:55:56 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: altrea

2000cc motorun şehir içindeki yakıt tükemitimi nasıl?

100km de 10,5 - 11 lt civarı. bir sürü yan öge var tabi.. genel olarak. normal şartlarda diyelim.

4101 Mesaj
10 Ocak 2008; 1:15:43 

quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Arkadaşlar bizde honda accord almayı düşünüyorum yeni kasaları ne zaman çıkıcak bu arabaların ve triptonik dizel var değilmi?

yeni kasalari 1 sene gibi bir zamanda cikar zannediyorum, kesin bir bilgim yok ama.

Dizel ve triptonik accorddlarda yok, 2006 sonlarinda 2.2 dizel manuel viteslisi gelmisti fakat daha sonra onuda getirmeyi durdurdular 2.0 lt triptonik versionu var su anda..

9539 Mesaj
10 Ocak 2008; 18:08:02 

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

yeni kasalari 1 sene gibi bir zamanda cikar zannediyorum, kesin bir bilgim yok ama.

Dizel ve triptonik accorddlarda yok, 2006 sonlarinda 2.2 dizel manuel viteslisi gelmisti fakat daha sonra onuda getirmeyi durdurdular 2.0 lt triptonik versionu var su anda..

Hımm ok o zaman bize göre bir araç değil çok seyahet ettiğimiz için dizel düşünüyoruz

4101 Mesaj
10 Ocak 2008; 18:28:03 

anliyorum. Tabi ki dizel sartsa su anda bildigim kadariyla Turkiyeye getirilen tek dizel motor honda crv nin 2.2 ama manuel vites versionu. Nedense honda Turkiye ye cok fazla dizel motor getirmiyor, bu konuda israrlilar

5 Mesaj
11 Ocak 2008; 20:13:51 

Merhabalar

2004 model Honda Accord 2.4 exe aldım.Aracımın özelliklerini genel anlamda bilmekteyim fakat bir konuyu merak ediyorum? Aracın yol bilgisayarı yokmu ? Yani anlık tüketim değerlerini ve yaklasık menzilimizi gostermiyormu ? Sadece sıcaklıgımı gösteriyor ? Birde triptronik sansıman kullanımında bir hız sınırlaması varmı ? Bir yerde 100 km uzeri hızlarda triptronik kısmını kullanmayın yazıyordu ne derece dogrudur ? Tum forum uyelerine saygılar....

4101 Mesaj
11 Ocak 2008; 22:19:13 

aracinizda yol bilgisayari yok, dediginiz gibi dis hava sicakligi, tripA B gibi km secenkleri var, bu kasanin 2007 de cikan makyajlilarinda mevcut.

aracinizda tiptronik viteste zorlarsaniz bile arac kendini koruyor, mesela 2. viteste gazi diplediniz ve redline civarinda gidiyosunuz sanziman hemen vites buyultuyor. Ayni sekilde dusuk viteste araci homurtular cikarticak kadar bogarsaniz vites kucultuyor, yani kendini koruyor. Fakat yine de limitlerde kullanmak en mantiklisi, araciniz hayirli olsun

5 Mesaj
12 Ocak 2008; 18:06:35 

İlginize ve cevabınıza tesekkur ederim.

Hazır ilgi ve bilgi sahibi bir accord sahibi bulmusken bir soru daha sormak isterim :)

Aracıma goruntu sistemi taktırmak istiyorum vites kısmının hemen ustunde basınca acılan kapaklı bir bolum var. Bunun icerisinde teyp yuvası gibi bi kısım var burası teyp yuvası olarak kullanılarbilirmi buraya kendinden kızaklı acalıp kapanan tipte bir goruntu sistemi takılabilirmi nası bisi olur ? yada kapagı komple iptal edip double dash yani direk monitor mu taksak daha uygun olur aracın orjinaline zarar verirmiyiz ? Bu konuda ne tavsiye edersiniz ?

Sizin de aracınızı guzel gunlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.....

Saygılar....

4101 Mesaj
12 Ocak 2008; 18:57:18 

sahsi fikrim ustteki kapakli kisimin yeterli olmayacagi, bence o 2 kati iptal edip 1 yuva yapmak alttaki kisimla hem daha cok secenek elde etmenize urun bazinda hemde guzel gozukmesine sebep olacaktir.

aracin orjinaline zarar vereceginizi sanmiyorum, isin ehli biri yaparsa gayet guzel sonuclar alinabilir.

Bu arada iyi dilekleriniz icin tesekkurler, sizde guzel gunlerde kullanirsiniz insallah kazasiz belasiz.

16 Mesaj
14 Ocak 2008; 0:06:49 

quote:

Orjinalden alıntı: melihozdogan

egsoz manifoltunun sol alt köşesine doğru bakınca, bloğun üstünde F22A1 gibi birşey yazıyor mu? yada ruhsatta?
yada bunlardan biri

F22A1 2.2 SOHC PGM-FI 2156 125hp@5200rpm 137tq@4000rpm '90-'93 Accord (USA)
F22A2 2.2 SOHC VTEC PGM-FI 2156 108 kW ?? '94-'97 Accord EX
F22A4 2.2 16V SOHC PGM-FI 2156 130hp@5200rpm 140tq@4000rpm '90-'91 Accord EX (USA)
F22A6 2.2 16V SOHC PGM-FI 2156 140hp@5600rpm 142tq@5200rpm '91 Accord SE (USA)

gümrük girişli olabilir aracın.f22 olBİLİR.MOTOR KODUNU YAZABİLİRMİSİN EĞER F22 OLSA BİLE CONTA TAKIMIN UYAR.PİSTONLAR FARKLIDIR.BÜYÜK BİR İHTİMALLE F22A1 DİR

http://img213.imageshack.us/my.php?image=14487672ht1.jpg

354 Mesaj
14 Ocak 2008; 1:06:59 

Sevgili royartar, Megane 2000, 1.6, 16 valf Otomatik şanzıman kullanıcısıyım. Megane, ilk aracım, otomatik şanzımandan vazgeçmem mümkün değil. Ancak, sene sonuna aracımı daha yeni ve sorunsuz bir araçla değiştirmek istiyorum.
Hondalar otomatik şanzımında oldukça sorunsuz. İlk tercihlerim arasında bu araçlar var ve şu ana kadar sürekli olarak Civic modellerini inceliyordum.
Herhalde, memur olduğum için olsa gerek 1.6 motorlarla ilgilendim.
Ancak Accordları burada görünce, bunlarla da ilgilenmeye başladım. Anlarsın ya, vergi, yakıt vs. durumları gözetiyoruz. Öte yandan, Accordların kullanış rahatlığı ve konforu da herhalde tecihe şayandır.
Accordların modelleri hakkında bilgi verirsen sevinirim. Tercihimiz ne olmalı? Accord-Civic arasında nasıl bir değerlendirme yapmalıyız? Selamlar...

ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK ...

4101 Mesaj
14 Ocak 2008; 2:53:17 

merhabalar, otomatik konusunda evet hondalarda problem yasayan cok nadirdir sanirim.

butceniz ne kadar bilemiyorum ben son kasa accord kullanmaktayim, sanirim 2003 son ceyreginde satisa sunuldu bu kasalar, ki o zamanki 2.0 lt lik motorlari donanim olarak biraz daha zayif bu sebepten bu kasanin ilk cikan versionlarini fiyat olarak da daha alt seviyelerde bulabilirsiniz. Eksiklikler olarak bildiklerim, xenon far ve sunroof yok. Dosemeler tam deri degil vb gibi ozellikleri eksik. Ben bu kasanin ilk makyajli halini kullaniyorum, kasa olarak ayni 2.0 lt fakat xenon, sunroof, deri doseme 6 li changer gibi eklentiler var donanima.. oncelikle beklentileriniz onemli, ben herhangi bir ariza yasamadim bugune kadar bakimdan bakima gittim servise, vergi konusunda net bir bilgim yok fakat yakit konusunda sehir ici eger gaza hakim olursaniz ani hareketlerden kacinirsaniz ve sabirliysaniz oldukca cimri bir tuketim sergileyebilirki, bu cimrilik en fazla kendi klasmanindaki 2.0 lt lik motorlu araclara gore olabilir, civic in 1.6 versionu tabi ki cok daha ekonomiktir. Lpg dusunurmusunuz bilmem, bu topicde aracina lpg taktirmis son kasa accord kullanicisi mevcut kendisi 1 2 haftadir gelemese de sorarsaniz eminim baktiginda ilgilenecektir.

Umarim fikir edinmenizde yardimci olabilmisimdir, merak ettiginiz herhangi bir konu olursa bildiklerimi paylasmaktan zevk duyarim

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

93 Mesaj
16 Ocak 2008; 23:56:35 

baktim arkadaslar guzel guzel muhabbet ediyorlar . bende benim shark in resimlerini koyayim dedim.
bu araca guzel bir 2 din taktirmak isiyorum. Accord a bu uygulamayi yapabilecek iyi bir yer biliyor musunuz. Biliyorsunuz orta kisimda 2 din icin yer yok.
o yuzden oraya ozel bir seyler yapilmali. o yuzden iyi bir yer olmali.
yardimlarinizi bekliyorum.

birde insanin kendi aracini wallpaper yapabilmesi guzel bir duygu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 407hdi -- 17 Ocak 2008; 0:02:34 >

The Power of Dreams Honda

ACCORD 2007 2.0 Exec.

354 Mesaj
17 Ocak 2008; 0:32:02 

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

merhabalar, otomatik konusunda evet hondalarda problem yasayan cok nadirdir sanirim.

butceniz ne kadar bilemiyorum ben son kasa accord kullanmaktayim, sanirim 2003 son ceyreginde satisa sunuldu bu kasalar, ki o zamanki 2.0 lt lik motorlari donanim olarak biraz daha zayif bu sebepten bu kasanin ilk cikan versionlarini fiyat olarak da daha alt seviyelerde bulabilirsiniz. Eksiklikler olarak bildiklerim, xenon far ve sunroof yok. Dosemeler tam deri degil vb gibi ozellikleri eksik. Ben bu kasanin ilk makyajli halini kullaniyorum, kasa olarak ayni 2.0 lt fakat xenon, sunroof, deri doseme 6 li changer gibi eklentiler var donanima.. oncelikle beklentileriniz onemli, ben herhangi bir ariza yasamadim bugune kadar bakimdan bakima gittim servise, vergi konusunda net bir bilgim yok fakat yakit konusunda sehir ici eger gaza hakim olursaniz ani hareketlerden kacinirsaniz ve sabirliysaniz oldukca cimri bir tuketim sergileyebilirki, bu cimrilik en fazla kendi klasmanindaki 2.0 lt lik motorlu araclara gore olabilir, civic in 1.6 versionu tabi ki cok daha ekonomiktir. Lpg dusunurmusunuz bilmem, bu topicde aracina lpg taktirmis son kasa accord kullanicisi mevcut kendisi 1 2 haftadir gelemese de sorarsaniz eminim baktiginda ilgilenecektir.

Umarim fikir edinmenizde yardimci olabilmisimdir, merak ettiginiz herhangi bir konu olursa bildiklerimi paylasmaktan zevk duyarim

Sevgili royartar, ilginize çok teşekkürler. Benim merak ettiğim, Accordlarda LPG uygulaması verimli ve sorunsuz mu?
Birde, 2000 motor olarak mı modelleri var. Malum, vergi biraz az olursa, araçla daha çok gezecek yakıt alabileceğim.
Bu arada, 30.0000 YTL bütçe ayırabileceğim. Buna göre, temiz bir Accord modeli ve özellikleri olarak neler önerirsiniz?
Teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinn06 -- 17 Ocak 2008; 0:32:57 >

4101 Mesaj
17 Ocak 2008; 5:06:28 

407hdi, resimleri goremedik bu arada 2 din derken neyi kastediyordunuz? tam anlayamadim, bi ipucu verirseniz

huseyinn06, butceniz civarindaki araclar dedigim accord 2.0 ilk cikan versionlar, yani xenon sunroof gibi eksiklikleri olan bu kasanin ilk versionlari, buna gore bir kac ilan paylasmak istedim fikriniz olsun,

http://arabam.e-kolay.n...detail.aspx?sid=1276836
http://arabam.e-kolay.n...detail.aspx?sid=1111294
http://arabam.e-kolay.n...detail.aspx?sid=1254001

bu ilk cikanlardan temiz bir tanesini 1 2 milyar yukari yada asagi bulabilirsiniz, tabi ki iyi bir expertiz den sonra 2. el de cok sorun oluyor malum.

LPG konusunda ise, forumdaki 2.4 accord kullanan bir arkadasim taktirmisti, son 2 haftadir konusamasam da, tuketimden memnundu %40 %45 tuketimde farklılık olmuştu ki bunu eklemeden edemicem o arkadaş sert kullanır yanı daha sakin daha devirsiz kullanırsanız eminim daha da düşük seviyelere çekilebilir. Hele ki 2.0 da 2.4 'e göre daha uygun olacaktır.

Ama şunu söylemeliyim, eğer bütçenizi zorlayabilecek bir müsaitlik söz konusu ise 2.4 motorlar da 1 2 milyar yukarıda satılmakta accordların aynı bu 2003 model ilanlardaki gibi ama o zamanki 2.4 ler şimdiki 2.0 ile aynı donanımda idi, xenon, sunroof, 6 lı changer ısıtmalı koltuklar vs + ESP de 2.4 motor da mevcut, lpg düşünceniz varsa bence biraz vergisi tutabilir ama bu donanımlar gerçekten sürüş zevkine zevk katmakta. Özellikle xenon gerçekten güzel bir detay.

Umarım yardımcı olabilmişimdir

5 Mesaj
17 Ocak 2008; 9:53:38 

Merhabalar

Huseyinn06 civic ve accord arasında düsünüyorsanız bütcenize baglı olarak kesinlikle accord u tavsiye ederim. Yeni kasa civic ve civic hatcback kullandım cok guzel araçlar fakat orta sınıf ve güçsüz araçlar. Accord ise kesinlikle üst sınıf ve inanılmaz sürüş keyfi olan bir araç 2.4 versiyonu hem çok güçlü hemde vsa sistemi ile cok güvenli bir yol tutuşu var.Tüketimine gelince eger sakin kullanırsanız km de 320-330 bin yakıyor basarsanız değişir tabi , fakat bu sürüs keyfine 330 bin hic birsey değil.

LPG uygulamasına gelince, Honda'lar genel olarak LPG uygulamasına müsait degiller cümkü vtec motorlar gercek performansını yuksek devirlerde saglıyor ve yuksek devirli kullanımlarda LPG li Hondalar subap yakıyor sürekli gittigim servisim LPG yüzünden subabı yanmış honda modelleri ile dolu.Acıkcası tavsiye etmiyorum.

Vergi konusuna gelince benim 2004 model 2.4 motor accordumun vergisi senelik 1700 ytl civarında 2000 ytl civarındada kaskosu var.Baktığımız zaman kullanımı pahalı bir araç fakat kontağı çevirdiğinizde herşeye değdiğini anlıyorsunuz.Bir dönem mercedes CLK kullanıyordum onda bile bu keyfi alamadım.

Bu arada benimde bir sorum olcak. 2004 model bir Honda Accordun garantisi bitmişmidir ? Arabam 65000 de yani 100.000 km sınırına göre garantisi var gibi :) ama bildigim kadarı ile 3. yılda km ne olursa olsun garantisi bitiyor. Eğer garantisi bitmişse arabamı kendi özel servisime götürcem yoksa EFE Honda ya götürmem gerekiyor.

Herkese selamlar saygılar....

4101 Mesaj
17 Ocak 2008; 11:12:37 

aracınızın garantisi tahminimce bitti. 2006 son ceyregıne kadar satılanlar 3 yıllıktı, civic ile başladı 6 yıllık garanti olayı.

Benim aracında garantisi ekim gibi biticek, pazartesi günü 30.000 bakımına götüreceğim, uzatma ile ilgili bir önceki bakımda Honda bu konuda birşeyler düşünüyor denmişti, belki ek bir ücret ile 6 yıl 150.000 garantiye geçiş hakkı ile ilgili yeni bir sistem gelmiştir, aracım henüz 30.000 km de.

29 Mesaj
17 Ocak 2008; 11:15:48 

Selamlar,
Benim 2000 model otomatik passatım var kullanım rahatlığı gayet güzel.Ama accord'un o hırçın görüntüsü
beni kendisine doğru çekiyor.2005 model accord almayı düşünüyorum bana tavsiyeleriniz yol gösterecektir.
Passat rahatlığını accord dada yaşayabilirmiyim acaba? şurası bir gerçekki görüntü anlamında fark atıyor passata
2005 accord kullanıcılarında sorun yaşayanlar varmı acaba?

2010 Audi A4 1.8 T

4101 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:02:33 

bir kere yaş olarak yeni olacağı için passattan daha çok teknolojik ekipmana sahip olacaktır. Ama passat kullanmadıgım için rahatlık konusunda kıstas yapmam yanlış olur, bence şu an sıfır satılan accordlarla bir test sürüşüne çıkın, kasa biraz daha makyajlı olsa da süspansiyon sistemi aynıdır, eğer ondan memnun kalırsanız 2005 model alacağınızdan da memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

her zamanki tavsiyemi veriyim, ilk serinin 2 lt lik motor yerine, onun donanım olarak makyaj geçirilmiş 2. versionunu almanız. xenon sunroof vs gibi.

29 Mesaj
17 Ocak 2008; 13:51:11 

Tavsiyelerini dinlerim teşekkür ederim
Aynı model passat almaktansa accord daha cazip geliyor bana ama etrafımda accord
kullanıcısı olmadığı için gerekli bilgileri alamadım açıkcası,ilk mesajdada söylediğim gibi
görüntüsü çok etkileyici bu tarz tasarımlar çok az arabada var

2010 Audi A4 1.8 T

3 Mesaj
17 Ocak 2008; 16:21:23 

Merhaba Honda severler.Anlaşılacağı üzere 1990 otomatik Accord sahibiyim.(Ayrıca oğluma ait2003 model Jazz var)Bugüne kadar kullandığım değişik arabalar olmasına rağmen Honda nın yeri bambaşka.Daha doğrusu alışkanlık yapıyor.Arabam eski olmasına rağmen ve 7 yıldan buyana kullanmama rağmen önemli bir sorunla karşılaşmadım ki şu anda yaklaşık 197 bin km.de .Sadece ALB sisteminde bir sorun var ki buda sanırım bu modellerin olağan ve ortak sorunu.Gerek bu modeller ve gerekse diğer Honda modelleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere şimdilik tüm Honda severlere selamlar.

963 Mesaj
17 Ocak 2008; 16:45:53 

Aramıza hoşgeldiniz.
Bir kez kullanmıştım, 90 Accord'un sürüş keyfi bambaşkaydı.

quote:

Orjinalden alıntı: emektar 90

Merhaba Honda severler.Anlaşılacağı üzere 1990 otomatik Accord sahibiyim.(Ayrıca oğluma ait2003 model Jazz var)Bugüne kadar kullandığım değişik arabalar olmasına rağmen Honda nın yeri bambaşka.Daha doğrusu alışkanlık yapıyor.Arabam eski olmasına rağmen ve 7 yıldan buyana kullanmama rağmen önemli bir sorunla karşılaşmadım ki şu anda yaklaşık 197 bin km.de .Sadece ALB sisteminde bir sorun var ki buda sanırım bu modellerin olağan ve ortak sorunu.Gerek bu modeller ve gerekse diğer Honda modelleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere şimdilik tüm Honda severlere selamlar.

HONDA ACCORD EXECUTIVE 2008

354 Mesaj
17 Ocak 2008; 20:34:48 

quote:

Orjinalden alıntı: bayindir53

Merhabalar

Huseyinn06 civic ve accord arasında düsünüyorsanız bütcenize baglı olarak kesinlikle accord u tavsiye ederim. Yeni kasa civic ve civic hatcback kullandım cok guzel araçlar fakat orta sınıf ve güçsüz araçlar. Accord ise kesinlikle üst sınıf ve inanılmaz sürüş keyfi olan bir araç 2.4 versiyonu hem çok güçlü hemde vsa sistemi ile cok güvenli bir yol tutuşu var.Tüketimine gelince eger sakin kullanırsanız km de 320-330 bin yakıyor basarsanız değişir tabi , fakat bu sürüs keyfine 330 bin hic birsey değil.

LPG uygulamasına gelince, Honda'lar genel olarak LPG uygulamasına müsait degiller cümkü vtec motorlar gercek performansını yuksek devirlerde saglıyor ve yuksek devirli kullanımlarda LPG li Hondalar subap yakıyor sürekli gittigim servisim LPG yüzünden subabı yanmış honda modelleri ile dolu.Acıkcası tavsiye etmiyorum.

Vergi konusuna gelince benim 2004 model 2.4 motor accordumun vergisi senelik 1700 ytl civarında 2000 ytl civarındada kaskosu var.Baktığımız zaman kullanımı pahalı bir araç fakat kontağı çevirdiğinizde herşeye değdiğini anlıyorsunuz.Bir dönem mercedes CLK kullanıyordum onda bile bu keyfi alamadım.

Bu arada benimde bir sorum olcak. 2004 model bir Honda Accordun garantisi bitmişmidir ? Arabam 65000 de yani 100.000 km sınırına göre garantisi var gibi :) ama bildigim kadarı ile 3. yılda km ne olursa olsun garantisi bitiyor. Eğer garantisi bitmişse arabamı kendi özel servisime götürcem yoksa EFE Honda ya götürmem gerekiyor.

Herkese selamlar saygılar....

Sevgili bayindir53 ve royartar, Bilgi ve ilgileriniz için çok teşekkürler. Kazasız sürüşler diliyorum.Selamlar...

4 Mesaj
17 Ocak 2008; 22:23:24 

2001 ve 1998 honda accort ils ler arasında tercih yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

4 Mesaj
17 Ocak 2008; 22:26:34 

1994 model honda accortları deneyen varmı 1990 modellerin tadını veriyormu kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum

3 Mesaj
18 Ocak 2008; 11:13:45 

Merhaba Cesetoo;94 kasaları kullanmadım ancak bana göre şansız bir modeldi.Çünkü 96 dan itibaren kasa değişti ve eğer yanılmıyorsam 96 ve devamı kasalar İngiltere de imal edilmişlerdi.Ancak emin değilim.Bu nedenle 94 modeller pek fazla olmadı.Ancak bütün bu modellerin sanırım 2000 modele kadar olanlarda aynı motor kullanıldı.Örneğin 90-93 kasalarda F20A motor 94 kasalarda F20B2 motorlar kullanıldı.Bildiklerim bu kadar.İyi günler dileğiyle.Ayrıca Müco 77 ye teşekkürler.

30 Mesaj
21 Ocak 2008; 13:37:36 

İlgili arkadaşların dikkatine; emektar 90 olarak kayıt ve giriş yapmış olmama rağmen gang 666 olarak gözükmekteyim.Bu hususta yardımlarınızı rica ederim.

2463 Mesaj
21 Ocak 2008; 13:53:34 

kayıt yaptırdığın isimde görüyoruz.
no problem.

k.i.b

quote:

İlgili arkadaşların dikkatine; emektar 90 olarak kayıt ve giriş yapmış olmama rağmen gang 666 olarak gözükmekteyim.Bu hususta yardımlarınızı rica ederim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

30 Mesaj
21 Ocak 2008; 14:21:01 

İlginize teşekkürler emrehancı

56 Mesaj
21 Ocak 2008; 14:54:28 

Merhabalar,
2006 Accord 2.0 ile bende kulübe katılmak isterim.

2463 Mesaj
21 Ocak 2008; 14:58:33 

rica ederim.

saygılarımla...

quote:

İlginize teşekkürler emrehancı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

13 Mesaj
23 Ocak 2008; 12:57:28 

değerli arkadaşım honda accort denince tek geçerim son 10 yıldır 1980 modelden başlayarak 1984-86-90-93-94-1998 modeller olmak üzere hondanın üzerinden inmedim
bir çok arabam olmasına rağmen hondanın yeri bir başkadır.yıllar boyunca bir kere yolda bıraktığını görmedim.heleki 1994 model accort EX arabam dillere destandı(arabam arkadaşım tarfından parçalanmıştır.)1994 unutulmaz bir modeldir.450.000 km yaptım ve hala orjinal kapak contaları üzerindeydi, ha bu arada 1986 model accordum 680 000 km deydi ve yağ eksiltmiyordu, sonzamanlarda 1998 accort İLS lerin peşinden koşmaktayım sanırım 18 lik jantlarla harika olacak.kısacası honda hayat ondaaaaaa

13 Mesaj
23 Ocak 2008; 13:16:39 

selam arkadaşlar 1993 itibariyle
1980-1984-1986-1990-1993-94-1998 honda modelleri ile yıllardır yollardayım.Daha henüz yolda bırakanını görmedim.Ama benim en büyük favori aracım 1994 accort EX di 450 000 km de gürükten çıkartmama rağmen harika bir araçtı.(bu araç arkadaşım tarafından parçalanmıştır) 1986 1.8 EX accort ise tam bir yol canavarıydı d.bakır ankara arası 9 saat molalarla birlikte çok sıkıştırmama rağmen hararet çizgisini bir kere olsun çıkartamadım ve bu accordum 680 000 km deydi.
honda alacak arkadaşlarımın dikkat edecekleri başlıca kurallar şunlar olsun.
mutlaka kasası orjinal olmalıdır. özellikle şaseleri kazadan sonra kesinlikle düzen tutmaz.
bagaj yüklemesi sırasında dengeli yüklemeye çalışın dengeli yüklemezseniz yüksek hızlarda gezme yapar
LPG tüpünü aracın bagajının sağına veya soluna kesinlikle yerleştirmeyin simit tüp yada arka koltukların tam arkasına taktırın
buji kablosunu orjinal takın yakıtta çok fark eder
rot balans ayarını ön ve arka olarak kesinlikle yaptırmayın 4 lü rot balans ayarını tercih edin
sıradan bir oto tamircisine özellikle karbüratörlüler için söylüyorum kesinlikle dokundurtmayın 80-88 arasında karbüratörlerde vakum bulunur (hava ile soğutma) bunu uzman olmayan ustalar yapamazlar.
bunun haricinde hondanın elektrik donanımı kusursuzdur.
mekanik kusursuzdur.
yağını ve suyunu eksik etmeyin dünya turuna çıkın
sizlerle honda hakkında bilgilerimi paylaşmak istedim.
honda ile ilgili sorununuz olursa msn adresim cesetoo@hotmail.com saygılarımla

30 Mesaj
23 Ocak 2008; 13:52:18 

Arkadaşlar merhaba;benim emektar 90 dan önce 1985 Accord EX kullanmıştım.Yani Honda alışkanlığım oradan başladı.Bugün sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum.Yıl 1992 temmuz ayı,bir yakınımın 1990 Accord'u ile sabaha karşı 04.00 te Alanya'dan İstanbula doğru yola çıktık.Isparta ile Afyon arası ve yolun düz olduğu bir bölümde uzaktan farkedemediğimiz ancak yaklaşınca görebildiğimiz fakat bir şey yapılmasının olanaksız olduğu bir mesafede ve saatte 210 km hızla asfaltın sıcaktan erimesine karşı önlem olarak yola serilmiş mıcırlı bölgeye daldık.Arabayı kullanan yakınım sadece ayağını gazdan çekti fren yapması sonumuz olabilirdi.İnanın abartmıyorum 90 Accord'un arka tarafı birkaç kez sağa,sola yalpaladıktan sonra yolu tuttu ve bizi sağ salim mıcırlı bölgeden çıkardı.İstanbul,Erenköyde kontak kapattığımızda saat 11.30 du.30 dakika yolda yakıt vs.için durduğumuz zaman dahil toplam süre 7.30 saatti. Bu nedenle Honda benim için vazgeçilmez ve her tanıdığıma tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir marka oldu.
Bütün arkadaşlara güvenli sürüşler dilerim.Saygılarımla.

19 Mesaj
23 Ocak 2008; 23:44:05 

Arkadşlar selam

2006 model 2000 motor Hondalarda VSA sistemi varmı?
Galeri ilanları yanıltıyor,bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

4101 Mesaj
24 Ocak 2008; 0:39:40 

şu anda satılan makyajlı 2.0 versionda VSA var, fakat aynı kasanın makyajsız hali olan 2006 modeller de mevcut, onlarda vsa bulunmamakta. 2.4 de vardı makyajdan önce, onda standarttı.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

56 Mesaj
24 Ocak 2008; 11:06:52 

2006 sonunda çıkan makyajlı 2.0 accordlarda VSA bulunuyor, makyajsızlarda bulunmuyor. Makyajlılara VSA nın yanında ayrıca otomatik kararan iç ayna, elektrikli kapanan dış aynalar ve yol bilgisayarı geldi diye biliyorum.

2003-2005 arası 2.0 accordlarda bir dönem VSA lı araç gelmiş olabilir mi. bir ara sport donanım paketi vardı, bunda VSA varmıydı?

4101 Mesaj
24 Ocak 2008; 17:24:24 

akanber, sport model en dusuk donanim versionu. tam deri olmayan dosemeler, sunroof ve sis fari olmayan..

biz 2006 yi alirken 2005 ayni kasa sport donanim diye orada daha ucuz 5 milyar kadar accord vardi, satici sport demisti.

bunlar su anki 2.0 lt lik donanimdan cok daha zayif. xenon da yoktu onlarda. VSA sadece 2.0 lik makyajli, ve ilk ciktigi gunden beri 2.4 seceneginde bulunuyor.

emrehanci, bu topici bir arac icin sadece bu tarz sikayetlerinizi yada sorularinizi pm yoluyla atarsaniz daha iyi olur.

109 Mesaj
25 Ocak 2008; 12:04:21 

Selam arkadaşlar,
Herkese kazasız sürüşler diliyorum.
1997 model bir Accord ILS'ye talibiz. LPG takılmış, otomatik, çift hy, abs, klima, hidrolik direksiyon, sunroof, çelik jant, 16 inch lastik. Benim gördüğüm bir deri koltuklar bir de cruise control yok IES'e göre. Başka bir farkı var mı bildiğiniz. Araç 160 binde. Sol ön çamurluk ve bagaj kapağı değişmiş sahibinin söylediği kadarıyla. Tamponlar önemli değil zaten. Terakki Honda'ya götüreyim diyorum. Başka İzmir'de götürülebilecek özel servis yada iyi bir usta var mı, tavsiye eder misiniz? Bir de aracı alırsak, nelere hemen el atalım. Bakımını yaptık diyor sahibi ama ne kadar güvenilir soru işareti. Trigger'i, filtreleri, yağını filan değiştirmek sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. İmkanlarımızı aşıp (kredi çekerek) aracı alacağız Allah nasip ederse. Bu dediğim bakımlar bana neye mal olur? Yağ, filtre çok tutmaz diye tahmin ediyorum ama, triger işçilik ile beraber tahmini neye mal olur? Bu arabayı nasıl bilirsiniz diye sormuyorum, sonuçta o bir accord
Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese sevgiler saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinsarioglu -- 25 Ocak 2008; 14:31:34 >

Pioneer PDP-5080XA
Pioneer VSX-920-K
Philips DVP 720 SA
Pioneer CT-W205R Dual-Well Auto-Reverse Cassette Deck (Dolby B/C)

30 Mesaj
25 Ocak 2008; 12:07:08 

Merhaba patchwork;benim 1990 accord da aynı dertten muzdarip.Sarı ALB (ABS) ikaz ışığı beni de rahatsız ediyor.Gerçi ALB pompasının çıkardığı sesten daha fazla rahatsızlık vermiyor ancak belirttiğin gibi gece karanlığında göze batıyor.Gösterge panelinin açılıp ampulün çıkarılması zormu bilmiyorum sadece panelin şeffaf ön bölümünün çıkarılması ile halledilebiliyormu yanıtlarsan sevinirim.Bunun dışında ben fazla km yapmadığım için LPG taktırmayı düşünmüyorum keza 1990 kasalar (CB 7)hakkındaki düşüncelerine katılıyorum gerçekten imal edildiği yılların çok ilerisinde olan bir tasarım.İyi günler dileğiyle.

19 Mesaj
25 Ocak 2008; 14:45:26 

MERHABALAR BENİM 2003 MODEL HONDA ACCORDUM VAR AMA BURDA KULLANAN ARKADAŞLARIM BİLİRLER UMARIM 2003 ACCORT SPORT TEYBİN ARKASINDA ACABA BASS GİRİŞİ FLN BULUNUYOMU VEYA TAKMASI KOLAYMIDIR Bİ BİLGİSİ OLAN VARMI
BU ARADA ÇOK MEMNUN OLDUM BUNDAN SONRA BENDE BİRŞEYLER PAYLAŞMAYA ÇALIŞACAĞIM UMARIM SİZDE MEMNUN OLURSUNUZ

9000 devirde dans etmektir si..

963 Mesaj
25 Ocak 2008; 15:30:30 

Accord Kulübü'ne amma yeni arkadaş gelmiş maaşallah. huseyinsarioglu, batonsi, patchwork, akanber, Cementum, cesetoo; hepinize toptan hoş geldiniz diyeyim.

109 Mesaj
25 Ocak 2008; 15:39:31 

quote:

Orjinalden alıntı: müco77

Accord Kulübü'ne amma yeni arkadaş gelmiş maaşallah. huseyinsarioglu, batonsi, patchwork, akanber, Cementum, cesetoo; hepinize toptan hoş geldiniz diyeyim.

Teşekkürler, hoşbulduk. Kendi adıma, daha katılmış sayılmam. Malum aracı henüz almadık. Bir soruşturalım. Önümüzdeki hafta tam olarak katılabilirim bir aksilik olmazsa. Yani önümüzdeki hafta bir Accord sahibi olabilirim anlamında. Bu araçlar Türkiye'de mi üretiliyor? 97 modeller hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim. Araç 2000 cc. Donanımı yukarıda yazmıştım.

Pioneer PDP-5080XA
Pioneer VSX-920-K
Philips DVP 720 SA

963 Mesaj
25 Ocak 2008; 16:01:00 

Komşumda 96 Accord ils vardı; 350 bin km boyunca kullandığını ve hiçbir sorun çıkarmadığını söylüyordu. Hatta o araçtan ailece çok memnun oldukları için kızına civic, oğluna da yeni accord almıştı. Uzun dönem testlerinde de en sorunsuz modellerden biridir. Üretim Türkiye'de değil, sanırım 1.8 euro accordun öncesi yine euro kasa dedikleri model bu. İngiltere'de üretildiğini sanıyorum.
Selamlar.

112 Mesaj
25 Ocak 2008; 16:38:37 

quote:

Merhaba patchwork;benim 1990 accord da aynı dertten muzdarip.Sarı ALB (ABS) ikaz ışığı beni de rahatsız ediyor.Gerçi ALB pompasının çıkardığı sesten daha fazla rahatsızlık vermiyor ancak belirttiğin gibi gece karanlığında göze batıyor.Gösterge panelinin açılıp ampulün çıkarılması zormu bilmiyorum sadece panelin şeffaf ön bölümünün çıkarılması ile halledilebiliyormu yanıtlarsan sevinirim.Bunun dışında ben fazla km yapmadığım için LPG taktırmayı düşünmüyorum keza 1990 kasalar (CB 7)hakkındaki düşüncelerine katılıyorum gerçekten imal edildiği yılların çok ilerisinde olan bir tasarım.İyi günler dileğiyle.

sayın emektar 90
ALB lambasının iptal işlemi göründüğü kadar kolay bir işlem değil maalesef.Öncelikle profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.orta konsul kül tablasından itibaren direksiyonun solunda bulunan havalandırma kanalına kadar sökülüyor tabii direksiyon alt ve üst muhafazalarıyla birlikte, bu arada kırılıp çatlayan parçalar olursa bir önceki mesajımda hurdacıların insafına kalırsınız amman dikkat.
Tüm konsul söküldükten sonra gösterge paneli sökülüyor ki bu işlem nisbeten daha basit çünkü bu paneli 4 tane vida tutuyor.panel sökülüp ters çevrildiğinde tüm lambalar karşınıza çıkıyor ve ALB lambası nazikçe yerinden çıkarılıp tekrar bu işlemler yapılarak panel ve konsul yerine takılıyor.Ben kapatmadan evvel temiz nemli bir bezle paneli içten sildim öyle taktım.işlem bittiğinde göstergeler inanılmaz bir parlaklıkla karşımdaydı şok oldum.
Aslına bakarsanız benim niyetim ALB yi tamir ettirip böylece kullanmaktı ama 97-98 accordlar çok hoşuma gidiyor satayım bunu alayım onu diyorum ancak alacağım araçta şansım bu araç kadar yaver gidermi bilemiyorum.Çünkü benim arabanın motor, öndüzen, frenler, otomatik şanzıman 200.000 kmde komple sıfırlandı şu an sadece 15.000 kmde ve suyunu yağını antifrizini ihmal etmeden uzun yıllar binilebilir vaziyette.Bir boyacı dostum havalar ısınsın komple soyup boyayalım tertemiz yıllarca bin diyor ama dediğim gibi bilemiyorum işte..Ankaradaysanız benim paneli yapan ustanın telefonunu size vereyim bir görüşün isterseniz benimkini gayet temiz bir işçilikle kırmadan çatlatmadan 20 ytl ye yaklaşık 1,5 saatte bitirdi..
iyi paylaşımlar...

2004 fiat punto multijet

109 Mesaj
25 Ocak 2008; 17:06:25 

quote:

Orjinalden alıntı: müco77

Komşumda 96 Accord ils vardı; 350 bin km boyunca kullandığını ve hiçbir sorun çıkarmadığını söylüyordu. Hatta o araçtan ailece çok memnun oldukları için kızına civic, oğluna da yeni accord almıştı. Uzun dönem testlerinde de en sorunsuz modellerden biridir. Üretim Türkiye'de değil, sanırım 1.8 euro accordun öncesi yine euro kasa dedikleri model bu. İngiltere'de üretildiğini sanıyorum.
Selamlar.

Cevap için teşekkürler. Galiba çok kullanan yok bu arabalardan. Ya da millet hafta sonu tatiline hazırlanıyor Bizim hafta sonu biraz heyecanlı geçecek anlaşılan

Pioneer PDP-5080XA
Pioneer VSX-920-K
Philips DVP 720 SA

19 Mesaj
25 Ocak 2008; 17:59:35 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinsarioglu

Teşekkürler, hoşbulduk. Kendi adıma, daha katılmış sayılmam. Malum aracı henüz almadık. Bir soruşturalım. Önümüzdeki hafta tam olarak katılabilirim bir aksilik olmazsa. Yani önümüzdeki hafta bir Accord sahibi olabilirim anlamında. Bu araçlar Türkiye'de mi üretiliyor? 97 modeller hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim. Araç 2000 cc. Donanımı yukarıda yazmıştım.

97 modelleri güzeldir çokta hoş konforlu kyifli arabalardır ancak babam kullanmıştı pek gitmediğini döylüyoru gerçi bizde civic si vardı belki ona göre söylemiştir ama bende bindiğimde hakikaten çok sağlam bi ataklığı olmadığı gördüm en azından diğer accordlara nazaran yani 2003 accord 2000 cc gibi..araçlar ama genede bence almya karar verdiyseniz alın pişman olmazsınız sanırım.. tabikiyiki çok atatklık istemiyorsanız ama sonçta 2000 motordur tatminkar olabilr ayrıca honda farkı.. accordu accorta kıyaslarım başka 2000 motor araçları saymadan söyülorum:)

9000 devirde dans etmektir si..

1 Mesaj
25 Ocak 2008; 22:37:02 

selamlar
2004 2.4 sahibiyim. yazdıklarınızı okumak cok keyifli ve seviyeli
accord kulübü'ne kabul edersenız bende uyeyim.
herkese kazasız sürüşler dileklerimle

13 Mesaj
27 Ocak 2008; 20:16:14 

sevgili kardeşim patwork
aracın çok güzel allah kaza bela vermesin
saygılarımla cesetoooo

13 Mesaj
27 Ocak 2008; 20:22:44 

değerli biyalog kardeşim 1994 kasaları deneyen biri olarak aracın düz vitesini tercih et.bendeki düz vitesdi, arkadaşlarımdan birinde otomatik vites vardı, arasında baya fark oluyor. motor yönüyle ise tambir kalite üstünlüğü var.

13 Mesaj
27 Ocak 2008; 20:32:09 

biyolog kardeşim e
bende şu andaki sahibi olduğum araç 1998 honda accort ils modelidir.200.000 üzerinde olmasına rağmen 185.000 km de orjinal baskı balatasını keyfe keder olarak değiştirdim.yaşı nedeni ile radyatörünü temizletmek yerine değiştirmeyi seçtim.1996 ve 1999 ilk altı ayına kadar piyasaya sürülen honda accort modellerinin tirger setlerinin şu anki maliyetleri 500 ytl civarındadır.ayrıca honda accort un radyatör hortumlarının renoult 9 un radyatör hortumları ile aynı olduğunu gördüm sadece biraz kısaltmak gerekiyor.

13 Mesaj
27 Ocak 2008; 22:33:45 

sayın hüseyin sarioğlu kardeşim.
almak istediğiniz 1996 model honda accort marka aracın bende 98 modeli var 210 bin kilometrede olmasına rağmen herhangibir problem yaşamadım.Benim aracımda atiker marka sıralı tip lpg mevcut şehir içi 180 ykr şehir dışı 145 ile 165 ykr arasında değişiyor.Honda accort tirger seti ve diğer parçalarını ankara ivedik organize sanayisinde hizmet vermekte olan Japon oto yedek parçacısından rahatlıkla temin edebilirsin.
honda accort için parça aryan arkadaşlara yardımcı olması için numarayı veriyorum:0 312 395 09 03 aracınıza parça almadan önce mutlaka bu numaradan parça fiyatı alın. tüm accort camiasına saygılarımla
cesetoo

13 Mesaj
27 Ocak 2008; 22:36:12 

teşekkürler müco 77 kardeşim

109 Mesaj
28 Ocak 2008; 9:24:39 

öncelikle batonsi ve cesetoo arkadaşlara cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum. Cumartesi günü baktım arabaya. Dış ve iç olarak fena değildi. izmir 3. sanayide özel honda servisi var. Oraya götürdük aracı. Direksiyon kutusundan yağ eksiltiyor. Kartelden yağ eksiltiyor. Klima arızalı. yaklaşık 2000 ytl kadar masraf var. fiyatı da ona göreydi aslında ama yine de kumar. çünkü bir çok tamir kapalı kutu. sökülünce anlaşılacak. Belki masraf daha da artar. Bunun yanında arabanın km si ile oynanmış. tahminim 300 bine yakın. sol ön çamurluk, kapı sacı ve bagaj kapağı değişmiş. Sol taraf komple boyalı. Benim accord hayalim şimdilik başka bir bahara

Pioneer PDP-5080XA
Pioneer VSX-920-K
Philips DVP 720 SA

112 Mesaj
28 Ocak 2008; 11:26:36 

Teşekkür ederim cesetoo kardeşim sağolasın..hoşgeldiniz diyen arkadaşlarada teşekkür ederim hoşbulduk..

2004 fiat punto multijet

30 Mesaj
28 Ocak 2008; 11:44:57 

Değerli patchwork merhaba;
Öncelikle cevabına teşekkür ederim.Ne yazık ki gençlik yıllarımda Ankara da oturmama rağmen (Bahçelievler Akdeniz Cad.ve 15.sokak ta),35 yıldır İstanbuldayım.Ön panelin sökülmesi ile ilgili işlemleri yapabilecek cok iyi tanıdığım bir Ustam var.Tarif ettiğin şekilde yaptırabileceğimi sanıyorum. Bunun dışında bir ortak yanımız daha var ki o da 97-98 modellere ilgi duymamız.Belki de 90 modellere benzediği içindir.Hayırlısı olsun dilerim.Ancak emektar 90 dan nasıl vazgeçerim bilemiyorum.Benim arabam şu anda 198 bin km.de.Fakat benden önce kullanan arkadaş uzun yolda yağ pompasının arızası sonucu motorun yatak sarması nedeniyle,çıkmacıdan 1994 model accord F20B2 motoru takmış.(Ruhsata işli).O zaman bana takılan yeni (çıkma) motor ile arabanın km.si arasında 30 bin km fark olduğunu söylemişti ki bu hesaba göre motor km.si şu anda yaklaşık 168bin de olması lazım.Otomatik şanzımanda henüz bir problem yok.Ancak senin 200 bin km.de neden motor ve şanzımanının yaptırdığını merak ettim.Güvenli sürüşler dileğiyle.Saygılar.

112 Mesaj
29 Ocak 2008; 12:10:54 

sayın emektar 90
Bende aracımı sanayi sitesinde tanıdık bir ustadan satın aldım, satmadan önce kendisi kafasına göre iyileştirmeleri yapmış,, motor durumuda bildiğim kadarıyla uzun yolda sizinkine benzer bir hadiseden dolayı blok vs ellenmeden sadece piston sübap vs değiştirilmek suretiyle yenilenmiş..Ben aracı görmeye gittiğimde kısa bir test sürüşü yaparak anında beğendim ve almaya karar verdim.15.000 km oldu sadece 1 kez yağ değiştirdim hava filtresi değiştirdim birde 4 buji değiştirdim.Zaman herşeyi gösteriyor zaten..
Sizce bu 97-98 accord işinemi girsem yoksa emektarı soyup boyatıp birkaç yıl dahamı binsem fikrinizi merak ettim doğrusu.
iyi çalışmalar..

2004 fiat punto multijet

963 Mesaj
29 Ocak 2008; 12:52:24 

Sayın patchwork,
Sizin "Tanıdık usta" benim usta ile aynı kişi mi acaba? (Atisan'da Kadir Usta). O da 90 accord'unu yeni bir dükkan açmak için satmıştı. Şimdi Şaşmaz'da.

quote:

Orjinalden alıntı: patchwork

sayın emektar 90
Bende aracımı sanayi sitesinde tanıdık bir ustadan satın aldım, satmadan önce kendisi kafasına göre iyileştirmeleri yapmış,, motor durumuda bildiğim kadarıyla uzun yolda sizinkine benzer bir hadiseden dolayı blok vs ellenmeden sadece piston sübap vs değiştirilmek suretiyle yenilenmiş..Ben aracı görmeye gittiğimde kısa bir test sürüşü yaparak anında beğendim ve almaya karar verdim.15.000 km oldu sadece 1 kez yağ değiştirdim hava filtresi değiştirdim birde 4 buji değiştirdim.Zaman herşeyi gösteriyor zaten..
Sizce bu 97-98 accord işinemi girsem yoksa emektarı soyup boyatıp birkaç yıl dahamı binsem fikrinizi merak ettim doğrusu.
iyi çalışmalar..

112 Mesaj
29 Ocak 2008; 14:31:10 

yok benim usta kadir usta değil
ustalar karıştı....

2004 fiat punto multijet

963 Mesaj
29 Ocak 2008; 15:23:35