Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (925. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar.. Kısa bir suredir 2009 model Honda accord 2.0 full kullanıyorum. Kullanmış olduğum araç en full versiyon u galiba. Deri döşeme koltuk ısıtma ve sunroof var. Bir kaç sorum olucak bilen arkadaşlara..
    Öncelikle direksiyon da tlf tuşları mevcut bu araçta bluetooth var mi varsa nasıl eşleştiriliyor ?
    Diğeri ise aracın tüm kapılarını açmak için kumandaya hep iki kez mi basmak lazim ? Kumandadaki kilit açma tusuna ilk ve tek sefer de bastigimda sadece şoför kapısı açılıyor. Ard arda İki kez bastigimda tüm kapılar açılıyor ? Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hc_tr

Merhaba Arkadaşlar.. Kısa bir suredir 2009 model Honda accord 2.0 full kullanıyorum. Kullanmış olduğum araç en full versiyon u galiba. Deri döşeme koltuk ısıtma ve sunroof var. Bir kaç sorum olucak bilen arkadaşlara..
    Öncelikle direksiyon da tlf tuşları mevcut bu araçta bluetooth var mi varsa nasıl eşleştiriliyor ?
    Diğeri ise aracın tüm kapılarını açmak için kumandaya hep iki kez mi basmak lazim ? Kumandadaki kilit açma tusuna ilk ve tek sefer de bastigimda sadece şoför kapısı açılıyor. Ard arda İki kez bastigimda tüm kapılar açılıyor ? Yardımlarınızı bekliyorum

Aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.
    BT eşleştirmesi için aşağıdaki videoyu deneyin:

http://www.youtube.com/watch?v=i7dpv3tF0zY

Sonuç alamazsanız aşağıdaki bağlantıdan kitapçığı indirin:

http://goo.gl/jaks3p

Kapılardaki özellik güvenlik maksatlıdır. Araca sürücünün isteği dışında kötü niyetli girişin engellenmesi için böyle bir özellik mevcut.
    Açma tuşuna bir kere basacak olursanız diğer kapılar ve bagaj açılmaz.

Selamlar

• acc04 kullanıcısına yanıt
    Sevindim, çözüldüğü zaman ''mutlu olurum.''
    Burada bulunmamızın nedeni , birşeyleri paylaşmak ve birbirimize yardımcı olmak değil mi zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acc04

Erentalya problem sizin bahsettiginiz gibi gelisiyor.
    Yag pompasinin sente bilyelerinde problem olabilir dendi baska bir accord u bilen usta tarafindan. Sente bilyesindeki kaciklik motorda dengesiz calismaya ve sonucta vibrasyona sebep olabilir dendi. Arac titremenin disinda sesli de calisiyordu.

Burada bulunmamızın nedeni , birşeyleri paylaşmak ve birbirimize yardımcı olmak değil mi zaten?
  • Motor yagi olarak Mobil 1 0w40 New Life kullanacağım.
    Bir önceki yag, Mobil 1 0w30 du. Biraz yag eksiltmesi yaptı. O yuzden bu sefer 0w40 kullanmak istedim, aracim LPG li, 200 bin km de.
    Sizce 0w30 devam mı etmeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cceylan22

Kaba kuvvet , acziyetin itirafıdır. Bu biiiiir. Kötü söz , söyleyebilecek sözüm yok demektir. Bu ikiiiii. Üçü söylettirmeyin sizin için iyi olmaz. 😃

Kendimden alıntı yapmamın sebebi , espri maksadıyla yazdığım sonundaki gülücükten belli olan cümlelerimin bir ağabeyimiz tarafından ciddiye alınarak kendisinin alınmasına sebeb olmuş olmasıdır. Kendisi PM yoluyla bana ulaşmış. Gönül kırmak niyetinde olmadığımız ikibuçuk senedir forumda bulunan arkadaşlarımızın malumudur.

Kıymetli Ağabeyim;

Yunus Emre derki:

Gönül Çalabın tahtı.
    Çalab gönüle baktı.
    İki alem bedbahtı,
    Kim gönül yıkar ise.

(Çalab Allah demektir.)

Heralde anlaşılmıştır muradımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölüncek Adam -- 25 Ekim 2014; 0:03:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erentalya

quote:

Erentalya problem sizin bahsettiginiz gibi gelisiyor.
    Yag pompasinin sente bilyelerinde problem olabilir dendi baska bir accord u bilen usta tarafindan. Sente bilyesindeki kaciklik motorda dengesiz calismaya ve sonucta vibrasyona sebep olabilir dendi. Arac titremenin disinda sesli de calisiyordu.

Bugun araci gormeye gittim yarin oglen kismetse hazir olacak.
    Yag pompasi dislisinde bir sekte ayari var bana gosterdi ve bu ayar dedigine gore 5 dis kacikmis. O da vibrasyona sebep olurmus. Arac toplanip yarin hazir olacak insallah.
    Bu arada arac ikilerhondada

• Acikcasi titreme once motor kulagi kaynakli dediler ancak senin dedigin zincir degisimi ve yag pompasi revizyonundan bahsedince yag pompa disli sentesi buyuk olasilikla ayarsiz dedi isciligi kabul edince goruldu.
    Cok tesekkurler insallah yarin istedigim noktaya gelir de arac bende rahat ederim.
  • Acikcasi titreme once motor kulagi kaynakli dediler ancak senin dedigin zincir degisimi ve yag pompasi revizyonundan bahsedince yag pompa disli sentesi buyuk olasilikla ayarsiz dedi isciligi kabul edince goruldu.
    Cok tesekkurler insallah yarin istedigim noktaya gelir de arac bende rahat ederim.
    Bu arada sunu ogrendim ki bizim araclardan anlayan birini bulmak hakketen zor... bu forumlar da iyi ki var.

• Febr kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim ilginiz için. Uygun bir zamanda deneyecegim :) araçta bluetooth olmadığını dusunmeye baslamistim en son :)

• hc_tr kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Araç ile ilgili izlenimlerinizi de paylasabilir misiniz? Daha önce hangi aracı kullanıyordunuz? Accord yeni kasada umduğnuzu buldunuz mu? Eksileri artıları vs. Paylaşımlarınızı bekleriz.

Selamlar.

• quote:

Acikcasi titreme once motor kulagi kaynakli dediler ancak senin dedigin zincir degisimi ve yag pompasi revizyonundan bahsedince yag pompa disli sentesi buyuk olasilikla ayarsiz dedi isciligi kabul edince goruldu.
    Bu arada sunu ogrendim ki bizim araclardan anlayan birini bulmak hakketen zor... bu forumlar da iyi ki var.

Bugun araci aldim
    Aracin surusu bile degismis eski fabrika ayarlarina gelmis.
    Gaz verince bizim accord un motorunun o ince nagmelerini de duyabiliyorum. Daha once baska bir arac kullaniyormusum.
    Bu yag pompasi sekte ayari nasil birsey miski aracin motor calisma duzenini bu derece etkiliyor hayret dogrusu... tesekkurler. 450tl iscilik odedim ama degdi.

• quote:

quote:

Acikcasi titreme once motor kulagi kaynakli dediler ancak senin dedigin zincir degisimi ve yag pompasi revizyonundan bahsedince yag pompa disli sentesi buyuk olasilikla ayarsiz dedi isciligi kabul edince goruldu.

Bugun araci aldim
    Aracin surusu bile degismis eski fabrika ayarlarina gelmis.
    Gaz verince bizim accord un motorunun o ince nagmelerini de duyabiliyorum. Daha once baska bir arac kullaniyormusum.
    Bu yag pompasi sekte ayari nasil birsey miski aracin motor calisma duzenini bu derece etkiliyor hayret dogrusu... tesekkurler. 450tl iscilik odedim ama degdi.

İşte şimdi ''mutlu oldum'',
    endişe, rahatsızlık ve sıkıntıdan sonra ''keyifli sürüş'' moduna geçmiş olmanız ne güzel. Hayırlı ve uğurlu günlerle, kazasız,belasız ve cezasız kullanmanız dileğimle.

• Amin cumlemizin.
    Tesekkurler

• 2006 tiptronik 2.0 accordumun. Honda atf z1 ile sanziman yagini degisicem. Bu yag 3 lt mi alior 4lt mi arkadaslar?

Birde atf z1. Dw1 olarak degismis ama ben orjinal hondanin atf z1 ini buldum 4 litrelik aldim. Bu eski yagmi dw1 den farki nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hako_55 -- 26 Ekim 2014; 21:49:00 >
  • Amin amin
  • Ustalar selam..91 model accord 1.6 s. Nasildir nelere dikkat etmeliyim alirken yardimci olursaniz sevinirim

• Herkese mutlu ve sorunsuz haftalar diliyorum

1 yıldan fazladır forumu keyifle takip ediyorum. Bende bilgi vermek açısından küçük bir paylaşımda bulunacağım.
    Geçen hafta İstanbul'dayken arabadan bir titreşim gelmeye başladı. Fakat titreşim araba durduğu yerde (P, N, D viteslerinde farketmeksizin) geliyordu, hareket edince kesiliyordu.
    Servis motor kulağı tespiti yaptı. Bu hafta sonu Honda yetkili serviste 10.000 bakımı + Ön arka balataların değişimi + Şanzıman yağı değişimi + Kulak değişimi 1525 TL tuttu.

Saygılar
  • Merhaba malum önümüz kış ,aracı araca binmeden çalıştırmak binerken sıcak olmasını sağlamak için uzaktan çalıştırma modülünü kullanmak istiyorum internettehttp://www.aliexpress.com/item/High-class-two-way-car-alarm-system-MAGICAR-M101AS-2-way-LCD-remote-controller-Enginer-Start/2043374410.html böyle bir parça buldum.satıcıya sordum hondaya uyumlu ve ingilizceymiş.hiç bu tür cihazlar taktırıp memnun olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aşk_Militanı

Herkese mutlu ve sorunsuz haftalar diliyorum

1 yıldan fazladır forumu keyifle takip ediyorum. Bende bilgi vermek açısından küçük bir paylaşımda bulunacağım.
    Geçen hafta İstanbul'dayken arabadan bir titreşim gelmeye başladı. Fakat titreşim araba durduğu yerde (P, N, D viteslerinde farketmeksizin) geliyordu, hareket edince kesiliyordu.
    Servis motor kulağı tespiti yaptı. Bu hafta sonu Honda yetkili serviste 10.000 bakımı + Ön arka balataların değişimi + Şanzıman yağı değişimi + Kulak değişimi 1525 TL tuttu.

Saygılar

Araba kaç model?
  • 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.