Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baska bir topicde gormustum, sanirim stoplarla ayni orantida oldugu icin goz karmasasi yaratip onu da fren lambasi algilaniyomus, daha dikkat ceksin diye tek taraf diye gordum.. ki bence de mantikli ama 2 li olsa da fena olmazmis simetri konusunda iyi gozukurdu goze.
  • quote:

Orjinalden alıntı: royartar

yanmamasi imkansiz yaw var bir anlasmazlik aramizda birimiz yanlis diyoruz ama :))))) bence parklari ac onden karsisina gec hicmi lamba yanmiyo arabada xenonlarin oldugu farda degil ztn parklar camurlugun tamponla kesistigi taraflarda koselerde

Açtım abi kitapçığı baktım nerde bu yanmayan beni kızdıran lambalar diye Buldum yerini az önce sol tarafı söktüm, taktım yerine deneme amaçlı bi sarı lamba, veeeee YANDIIII!!!!
    Meğer benim ampüllerin ikiside yanmış, e arabayı aldığımda yanık olarak aldığım içinde hiç farketmedim açıkçası

Şimdi soru şu? Beyaz ışık mı yoksa hafif mavi tonlu birşeyler mi takmak lazım? Ben beyaz ışıktan yanayım ne dersiniz?

Geri vites lambası olayına gelince: Aslında ben de çift tarafta olmasından yanayım çünkü simetrik olsa daha hoş olur. Aslında bu Accordların arka lambaları o şekilde değiştirmek mümkün mü? Hem gece geri vitese takınca daha aydınlık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeolit -- 27 Ağustos 2007; 11:45:03 >

• Ewet artık park lambalarımda beyaz Sisler xenon kısalar ve parklar
    ups! bi dakka? uzunlar sarı?
  • Herkese selam

Arkadaşlar 2003-2004 model Honda Accord arıyorum.Bu arabaları galeriden almak rahatsız edici.
    Honda bayilerinde ise yok denecek kadar azlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cementum

Herkese selam

Arkadaşlar 2003-2004 model Honda Accord arıyorum.Bu arabaları galeriden almak rahatsız edici.
    Honda bayilerinde ise yok denecek kadar azlar.

sahibinden.com gibi sitelerde kriterlerine göre araştırma yap istiyorsan her türlü araba ilanları mevcut
  • evet o tarz sitelerde bircok ilan mevcut.

zeolit ben parklarda beyaz tercih etmistim, oldukca guzel gorunuyo
  • quote:

evet o tarz sitelerde bircok ilan mevcut.

zeolit ben parklarda beyaz tercih etmistim, oldukca guzel gorunuyo

royartar
    Bölüm Yetkilisi

hayırlı olsun roycuğum
  • sagolasin jeandan
  • amanın yeni farkettim ben de hayırlı olsun royartar

coupe geliyor arkadaşlar heyecan var mı
  • arkadaşlar kusura bakmayın ama 1 haftadır accort 2400 2003 2004l almayıduşunuyorum hatta bır ıkı tane arac buldum pazarlık yapıyoruz bana gore verdığın parayı hak edecek bır araba ızlenımı verıyor fakat gel gelelım racın hakkında cok az bılgı sahıbıyı sade 190hp oldugunu bılıyorum tork kac onu bılmıyorum 0/100 kaç sanıye bılmıyorum fabrıka tuketım degerlerı bellı degıl son hız kac bu otomatık vıtesı ne kadar kullanışlı bakım gıderlerı ve servıs dışında bu aracın parçaları ve ışcılıgınden anlayan kımse varmı bunların hepsı tamamen bır muamma 2400cc olanın honda artık getırmıyor herhaldekı ınternet sıtesınde 2008 model yanı sırırının teknık degerlerıde bakamadım google den araştırdım bırşey bılamadım handam forumlarına baktım bırşey bulamadım ya kusura bakmayın ama bu araca gore modıfıye herhangı bır parcada bulamadım ısın acıkcası kara kara accorttan vaz gecmek zorunda kalıcam ama vazgeçmekte ıstemıyorum cunku bu fıyata bu ozellıklerde başka bır arac yok malesef fakat bu teknık degerler hakkında bılgılenmek ısterım
    umarım sızlerden bırı bana bu konuda yardımcı olur .
    not:eger alırsam sıralı lpg kesın taktıracam ozellıkle daha once taktıran bırısı varsa bu konuda bızı bılgılendırırse sevınırım ve tecrubelerınden faydalanmak ısterım
    saygılar kazasız gunler

• quote:

baska bir topicde gormustum, sanirim stoplarla ayni orantida oldugu icin goz karmasasi yaratip onu da fren lambasi algilaniyomus, daha dikkat ceksin diye tek taraf diye gordum.. ki bence de mantikli ama 2 li olsa da fena olmazmis simetri konusunda iyi gozukurdu goze.

bu mesajı da daha yeni farkettim pardon :)

bence de 2 li olması daha iyi olurdu en azından bende hiç göz karmaşası falan oluşmuyordu bir yolcu olarak böyle de tek gözlü canavar gibi görünüyor hiç hoş olmuyor :)

teşekkürler cevap için

• quote:

Orjinalden alıntı: erggg

arkadaşlar kusura bakmayın ama 1 haftadır accort 2400 2003 2004l almayıduşunuyorum hatta bır ıkı tane arac buldum pazarlık yapıyoruz bana gore verdığın parayı hak edecek bır araba ızlenımı verıyor fakat gel gelelım racın hakkında cok az bılgı sahıbıyı sade 190hp oldugunu bılıyorum tork kac onu bılmıyorum 0/100 kaç sanıye bılmıyorum fabrıka tuketım degerlerı bellı degıl son hız kac bu otomatık vıtesı ne kadar kullanışlı bakım gıderlerı ve servıs dışında bu aracın parçaları ve ışcılıgınden anlayan kımse varmı bunların hepsı tamamen bır muamma 2400cc olanın honda artık getırmıyor herhaldekı ınternet sıtesınde 2008 model yanı sırırının teknık degerlerıde bakamadım google den araştırdım bırşey bılamadım handam forumlarına baktım bırşey bulamadım ya kusura bakmayın ama bu araca gore modıfıye herhangı bır parcada bulamadım ısın acıkcası kara kara accorttan vaz gecmek zorunda kalıcam ama vazgeçmekte ıstemıyorum cunku bu fıyata bu ozellıklerde başka bır arac yok malesef fakat bu teknık degerler hakkında bılgılenmek ısterım
    umarım sızlerden bırı bana bu konuda yardımcı olur .
    not:eger alırsam sıralı lpg kesın taktıracam ozellıkle daha once taktıran bırısı varsa bu konuda bızı bılgılendırırse sevınırım ve tecrubelerınden faydalanmak ısterım
    saygılar kazasız gunler

Aynı arabadan bende de var. 2 aya yaklaşıyorum ve açıkçası aracımdan çok memnunum. Forumlara attığım diğer msjlara bakarsan aracım yakıt tüketiminden bahsettim epeyce. Bende LPG uygulamasını en kısa zamanda yapıcam ve yapınca da iyi bir marka olmasını istiyorum açıkçası. Bu konu ile ilgili İstanbulda Prins marka kit takan biri ile görüştüm ve büyük ihtimalle oraya taktırıcam. Sebebi ise bir çok markada ve başka kitler yüzünden oluşan arabalarda yanan arıza ışığının Prins marka kitlerin takılması sonucu olmaması. Çünkü Allah korusun arıza ışığı sürekli yanacağı için gerçek bi arıza olduğunda bunu anlama imkanınız olmazsa ciddi hasarlar oluşabilir. 2.0 motorlu aracına taktırmış birisi ile konuşmuştum ve deli gibi basmasına rağmen 0,20 YTL yi geçmediğini söylemişti tüketim konusunda. ve herhangi bir problemi olmadığını performansta kayıp olmadığını söylemişti. LPG konusunda fikrine kesinlikle katılıyorum
    Performans konusuna gelince; aracım otomatik vitesi bence gayet başarılı ve performans açısından da açıkçası beni tatmin ediyor. Aracın gücü 190 BG / 6800 rpm ve Torku da 223 Nm / 4500 rpm.
    Aracın yol tutuşu ise benim oynamayı en sevdiğim nokta Çünkü araçta VSA sistemi var ve arabayı yoldan çıkarmaya başladığınız anda sistem devreye giriyor araç kendini topluyor. Tabi buna yardımcı olan önde çift salıncak ve arkada beş noktadan bağlantılı bağımsız çift salıncak süspansiyonlarında katkısı çok büyük. Çünkü bağımsız çift salıncaklı araçlar(örneğin Ford Focus) yol tutuş açısından diğer araçlara göre üstünlük gösterir.
    Yol tutuş ile alakalı olarak aracın üstündeki lastikler 205/55 R16. Daha yeni modellerde bildiğim kadarıyla 225/45 R17 lastiler var. Araçta yapacağım değişikler arasında lastikleri değiştirmek var. Bunlar ya 225/45 R17 olacak yada eğer cesaret edebilirsem yada lastikleri değiştirmeye gittiğimde arkadaşların gazına gelirsem () 225/40R18 takmayı düşünüyorum? ama nasıl olur bilmiyorum
    Yedek parça konusunda fiyatlar çok yüksek sayılmaz ama aslında normale göre biraz daha pahalı parçaları. 2.4 motorlarda kullanılan enjektörler mesela normal enjektörlerden farklı, ve fiyatı set olarak yaklaşık 110 YTL. Motor teknolojisi olarak Honda hakkında zaten fazla söze gerek yok. Motorun üzerindeki i-VTEC yazısı yeter de artar bile

Yardımcı olduysam ne mutlu bana Aklına takılan başka şeyler varsa yardımcı olmak isterim, seni de aramızda Hondalı görmeyi isteriz en kısa zamanda. Hem arabama kardeş gelmiş olur

• Tekrar selam herkese

Öncelikle verdiğiniz şu adres için (www.sahabinden.com) teşekkürler
    Gerçekten başarılı bir site
    Fiyatlar gerçi 2-3 milyar galeri fiyatlarının üzerinde görünüyor ama pazarlıkla normal seviyelerine iner diye düşünüyorum
    İşin enteresan tarafı 2003-2004 modelleri için 2.4 fiyatları ile 2.0 fiyatları aynı görünüyor.
    Ama donanımları farklı.Galiba vergiden kaynaklanıyor
  • www.sahibinden.com olacaktı
  • erggg

Aldığın fiyatlar ne mertebede
    birkaç örnek verebilirmisin?
  • arkadaşlar sayenızde bır mıktardaha accord hakkında bılgı edındık ama hala 0/100 hızlanma ve otomatık şanzuman hakkında yorum alamadık malesef
    buldugum araclara gelınce sahıbınden.com da bı kactane var benım prensıp olarak 50000km reden yukarı bır arac alamam mumkundegıl kımse aldıramaz bana ve arac ya grı olcak yada sıyah benım krıterlerımde bu ve 30000 ytlden yukarıda para vermem bakıyoruz ama bugun 10 yıldıır crv kullanan bır arakadaşım ver tabıyı her modelını o aklımı celdı 15 gun once bır arakadaşına 2006 model eskı kasa crv 15000km rede 40000 ytl ye almışlar sanada bulalım bırtane dedı ve aklımı celdı bakalım ya crv bulursam bu rakamlara alıcam ya akkort yada 3 secenek tabı yıne accortta ve crvd bu krıterlerım gecerlı 2004 yada2005 model laguna 2000 140 hp ful lagunayada verecegım para enfazla 24000ytl olur kanımca lagunaya tup takınca bu 3 aractan daha ekonomık olur ve satarkende cok daha az zararla satarım gıbı gelıyor bana tabıyı karsımıza cıkan araclar kısmet bakalım bu gune kadar bu aracların hıcbırıne bınmedım bırtek babamım senık var 2005 model onu bılıyorum ama esp lı ve pırestıjlı bır arac ıstıyorum yıllarca passat 18t bındım 1996 dan berı ve sımdı alacagım bu araclardan pışman olma korkum cok fazla bazende 2000 yada2001 e200 kompırasor alıyım dıyorum fakat yaş daha 36 bıraz erken bmv 3 kasa bedava verseler bınmem 5 kasa gucum yetmez şımdılık crv dede esp yok hanımın colt 1500dıd var benım ışte kullandıgım gpunto 90hp multıjet emotıon ful var artık konforlu genış pırestıjlı ve rahat bır arac ıstıyorum fakat ne soyleyeyım dızellerın ekonomısıne okadar alıştımkı bazen yıllarca paaat1800t araclarla yaktığım benzın paraları aklıma gelıyorda kendıme kızmaktan alamıyorum ama alıcagımız arabaya lpg taktıracaz bakalım nehadar ekonomık olcak zaten bu aracı cok kullanmıyacagım senede en fazla 15000km yaparım keyfe keder ama yanılmaktanda cok korkuyorum.
    not:arkadaşlar yılarca modıfıye araclarla ugraştım tesısat enbuyuk hastalıklarımdır bır aracı kendım kompıle dagıtır yenıden toplayabılırım fıper ışı elımden cok ıyı gelır yanı arabalardan cok ıyı anlarım cevremde herkez araba konusu acıldımı bana saygı duyar ve fıkırlerımı cok onemserler amam gel gelelım yaş kemale erdı sayılır artık ya ben eger alıcagım araca karar veremıyorsam ve dusunup secım yapmakta zorlanıyorsam bu ınsanlar nasıl arac alıyor cok merak edıyorum ...........
    son not:bu erggg ısım benımdegıl elemanımın bılgısayarda o acmıştı bende uşendım benım şıfreyı falan gırmeyı onunkınden yazıyorum benım (arkit)
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erggg -- 30 Ağustos 2007; 23:52:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: erggg

arkadaşlar sayenızde bır mıktardaha accord hakkında bılgı edındık ama hala 0/100 hızlanma ve otomatık şanzuman hakkında yorum alamadık malesef
    buldugum araclara gelınce sahıbınden.com da bı kactane var benım prensıp olarak 50000km reden yukarı bır arac alamam mumkundegıl kımse aldıramaz bana ve arac ya grı olcak yada sıyah benım krıterlerımde bu ve 30000 ytlden yukarıda para vermem bakıyoruz ama bugun 10 yıldıır crv kullanan bır arakadaşım ver tabıyı her modelını o aklımı celdı 15 gun once bır arakadaşına 2006 model eskı kasa crv 15000km rede 40000 ytl ye almışlar sanada bulalım bırtane dedı ve aklımı celdı bakalım ya crv bulursam bu rakamlara alıcam ya akkort yada 3 secenek tabı yıne accortta ve crvd bu krıterlerım gecerlı 2004 yada2005 model laguna 2000 140 hp ful lagunayada verecegım para enfazla 24000ytl olur kanımca lagunaya tup takınca bu 3 aractan daha ekonomık olur ve satarkende cok daha az zararla satarım gıbı gelıyor bana tabıyı karsımıza cıkan araclar kısmet bakalım bu gune kadar bu aracların hıcbırıne bınmedım bırtek babamım senık var 2005 model onu bılıyorum ama esp lı ve pırestıjlı bır arac ıstıyorum yıllarca passat 18t bındım 1996 dan berı ve sımdı alacagım bu araclardan pışman olma korkum cok fazla bazende 2000 yada2001 e200 kompırasor alıyım dıyorum fakat yaş daha 36 bıraz erken bmv 3 kasa bedava verseler bınmem 5 kasa gucum yetmez şımdılık crv dede esp yok hanımın colt 1500dıd var benım ışte kullandıgım gpunto 90hp multıjet emotıon ful var artık konforlu genış pırestıjlı ve rahat bır arac ıstıyorum fakat ne soyleyeyım dızellerın ekonomısıne okadar alıştımkı bazen yıllarca paaat1800t araclarla yaktığım benzın paraları aklıma gelıyorda kendıme kızmaktan alamıyorum ama alıcagımız arabaya lpg taktıracaz bakalım nehadar ekonomık olcak zaten bu aracı cok kullanmıyacagım senede en fazla 15000km yaparım keyfe keder ama yanılmaktanda cok korkuyorum.
    not:arkadaşlar yılarca modıfıye araclarla ugraştım tesısat enbuyuk hastalıklarımdır bır aracı kendım kompıle dagıtır yenıden toplayabılırım fıper ışı elımden cok ıyı gelır yanı arabalardan cok ıyı anlarım cevremde herkez araba konusu acıldımı bana saygı duyar ve fıkırlerımı cok onemserler amam gel gelelım yaş kemale erdı sayılır artık ya ben eger alıcagım araca karar veremıyorsam ve dusunup secım yapmakta zorlanıyorsam bu ınsanlar nasıl arac alıyor cok merak edıyorum ...........
    son not:bu erggg ısım benımdegıl elemanımın bılgısayarda o acmıştı bende uşendım benım şıfreyı falan gırmeyı onunkınden yazıyorum benım (arkit)
    saygılar

Aracın 0-100 km/h hızlanma değeri VSA açıkken uzuyor çünkü sistem patinajda aracı frenliyor. VSA kapalıyken iyi bir kalkış yapınca bu değer 9 saniye civarlarında dolaşıyor. Şanzıman için şöyle birkaç örnek verebilirim:
    Araç 1. viteste 70km/h ; 2. viteste 120km/h ; 3. viteste 170 km/h hız limitlerine kadar rahatça çıkabiliyor. 4. ve 5. vitesleri deneyecek yol ve fırsat bulamadım açıkçası
    Ama 2.0 motorlu versiyonu bile 260km/h hız sınırına ulaştığını duydum e haliyle o zaman 2.4 motorda rahatlıkla ulaşabileceğinden denemedim açıkçası
    Şanzımanın karakterine gelince, manuel olarak kullanımı çok keyifli oluyor. Otomatik kullanımda ise araç sakin bir kullanımı tercih ediyor. Akıllı eğim sistemi de gerçekten çok yararlı olduğunu aracımı kullndıkça daha iyi anlıyorum. Cruise Control açıkken araç yokuş çıkmaya başladığında kendisi vites düşürerek hızı aynen koruyor. Yokuş yukarı çıkarken ve yokuş aşağı inerken gerektiğinde gaz ve fren tepkilerinize göre araç vites küçültüyo. Yani kompresyonu kendisi otomatik yapıyor bazen. Bu da benden bir artı puan kazandırdı açıkçası gereksiz yere vites küçültme gibi bi sorunda yok çünkü araç her viteste kendini çok rahat kaldırabiliyor. Motor ve şanzıman olarak uyumu çok güzel aracın! Normal kullanırken gaza tepkilerinize göre aracın vites değiştirmesini öğrendikten sonra manuel kullanım olamdan da araca 2 vites birden küçülttürmek mümkün oluyor.
    Accord'u şiddetle tavsiye ederim!!!

• 2008 model yeni Honda ACCORD Amerika yollarında, incelemek istiyenler içinhttp://automobiles.honda.com/2008-accord/?modelname=accord+sedan
  • quote:

Orjinalden alıntı: icebergin

2008 model yeni Honda ACCORD Amerika yollarında, incelemek istiyenler içinhttp://automobiles.honda.com/2008-accord/?modelname=accord+sedan

Sedanını sevmemiştim ama Coupesi gerçekten hoşuma gitmeye başladı yavaş yavaş
  • Bu arada lastik konusunda nasıl birşey yapabilirim yardımcı olurmusunuz?
    quote:

aracın üstündeki lastikler 205/55 R16. Daha yeni modellerde bildiğim kadarıyla 225/45 R17 lastiler var. Araçta yapacağım değişikler arasında lastikleri değiştirmek var. Bunlar ya 225/45 R17 olacak yada eğer cesaret edebilirsem yada lastikleri değiştirmeye gittiğimde arkadaşların gazına gelirsem 225/40R18 takmayı düşünüyorum? ama nasıl olur bilmiyorum

Örneğin bu araçta normalde fabrika çıkışı olan 225/45 R17 leri taksam konfor açısından çok birşey kaybedermiyim? Yada 225/40 R18 takarsam eğer bozuk yollarda içeriye daha fazla sarsıntı alır mıyım? Bu araç ile gerçekten çok yol yapıyorum, jantlar bana ufak geliyor görünüm olarak ama konfordan da kaybetmek istemiyorum açıkçası? R18 le idare eder miyim? Yoksa R17 mi olmalı mutlaka?
    HELP HELP HELP

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.