Şimdi Ara

## Futuremark 2 Yeni 3DMark Yazılımı Üzerinde Çalışıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Futuremark 2 Yeni 3DMark Yazılımı Üzerinde Çalışıyor ##

Ekran kartı ve genel sistem performans değerlendirmelerinde sektörün referans uygulaması haline gelen 3DMark testleri üzerine yeni gelişmeler var. 3DMark serisinin yapımcı firması olan Futuremark'ın 3DMark'ın 2 yeni versiyonu üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Elimize ulaşan son bilgilere göre, 3DMark 2006'nın yerini alması beklenen DirectX 10 destekli ve dolayısıyla Windows Vista'da çalışacak olan yeni 3DMark uygulamasının geliştirme aşamasındaki kod adı 3DMark Next olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca yeni 3DMark'ın bu yılın sonuna doğru piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Ek olarak Futuremark'ın üzerinde çalıştığı ikinci bir 3DMark uygulamasının daha olduğu ve bahsi geçen 2. yazılımın ise gelecek yılın ortalarına doğru piyasaya sürüleceği bildirilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Haziran 2007; 14:28:01 >

• oo süper walla crysis te o zaman aralığında cıkıcak o zaman driverlarda optimize hale gelir
    kartların tam performansı ortaya çıkmış olur
  • çok güzel o çıkana kadar bazı kartlarında driver sorunlarıda giderilir yeni testler bizi bekliyor yoksa bizmi onları bekliyoruz
  • 3d mark next çıkınca belli olur dx10 performansı örneğin 3dmark 2003 çıkana kadar fx 5xxx kartları dx 9.0 diye nvidia itelemişti millete bakalım bu sefer kim itelemiş
  • ilginç bir haber, sakın birisi pcmark diğeri de 3dmark olmasın. 2 tane 3dmark çalışması şaçma geldi de o yüzden şey ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

ilginç bir haber, sakın birisi pcmark diğeri de 3dmark olmasın. 2 tane 3dmark çalışması şaçma geldi de o yüzden şey ettim

bu test programları olmasa ne yapardık!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: trooper27

3d mark next çıkınca belli olur dx10 performansı örneğin 3dmark 2003 çıkana kadar fx 5xxx kartları dx 9.0 diye nvidia itelemişti millete bakalım bu sefer kim itelemiş

Orası öyle Geriden gelenler hep şanslı bu bakımdan.
  • sadece vistada çalışacak olması kotu
  • bu yılın sonu ile 2008 başı çok kızışacak ortalık çok
  • quote:

3d mark next çıkınca belli olur dx10 performansı örneğin 3dmark 2003 çıkana kadar fx 5xxx kartları dx 9.0 diye nvidia itelemişti millete bakalım bu sefer kim itelemiş

yok 2005 de anlasildi fx serisinin rezaleti... 1000 puani gecemeyen 5700-5900 lar vardi.
  • aynen..x1950prom ile beklemedeyim..itelenmek istemiyorum..

edit:bu piyasada herzaman itelenmek var ama büyüklerinden kaçınmak lazım..

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orası öyle Geriden gelenler hep şanslı bu bakımdan.

• quote:

Orjinalden alıntı: akcay

quote:

yok 2005 de anlasildi fx serisinin rezaleti... 1000 puani gecemeyen 5700-5900 lar vardi.

öyle deme, vakti zamanında rekortmen 5900xt kartım ile 1526 puan almıştım, kartın modsuz bi tarafı yoktu

• dx10 kartların performansı görcez bakalım..
  • geç bile kaldılar bana sorarsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 29 Haziran 2007; 18:39:58 >
  • İsmi biraz acayip olmuş.3Dmark 2008 olsa daha iyi olurdu.
  • anlaşıldı bunlar yeni kartları yaracaklar testlerle. zavallı kartlar 2006 anırmışlardı yeni testte ne olur allah bilir
  • kartların DX10 desteğindeki asıl performanslarını görebilmek gerçekten de güzel olurdu...
  • hadi bakalım cıksında sistem yenileriz
  • Evet sana katılıyorum..Şu anki performans testleri directx 10.0 kartlar için bile 3dmark06 ile yapılıyor ki bence sağlam verilere ulaşmak zor o testler ile..Çünkü bu kartların çıkış amacı directx 10..Yani 9.0 performansı beni fazla ilgilendirmez..Ama bir yandan da korkuyorum..3dmark06 nın x1800xt mi bile ilk aldığım zamanlar da dahil olmak üzere çok yorduğu hala aklımda..:) Bu yeni testler herhalde 8800 lere kök söktürür...:))

quote:

Orjinalden alıntı: arimurdul

kartların DX10 desteğindeki asıl performanslarını görebilmek gerçekten de güzel olurdu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Elimize ulaşan son bilgilere göre, 3DMark 2006'nın yerini alması beklenen DirectX 10 destekli ve dolayısıyla Windows Vista'da çalışacak olan yeni 3DMark uygulamasının geliştirme aşamasındaki kod adı 3DMark Next olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca yeni 3DMark'ın bu yılın sonuna doğru piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.
    Demek ki 3DMark07 yalan oldu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.