Şimdi Ara

MSI P35 Platinum video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel P35 yongasına sahip anakartlar pazarda yerlerini almış durumda. Birçok firma, bu yeni yongasetini kullanan anakartlarının satışına başladı. Bu video incelememizde MSI 'ın P35 Platinum anakartını inceliyoruz. MSI P35 Platinum, üstündeki yeni yongasetinden ziyade, Circu-pipe isimli soğutma sistemi ve hızaşırtma potansiyeliyle dikkat çeken bir ürün.

Videomuzda MSI P35 Platinum'un sıcaklık değerlerine, hızaşırtma potansiyeline ve beraberinde gelen yazılımlara yakından göz atıp sizlere tanıtıyoruz.

Model :

• MSI P35 Platinum

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : Intel P35/ICH9R
    • İşlemci Desteği :Güncel LGA775 ve gelecekteki 45nm'lik çok çekirdekli işlemciler
    • Soket Tipi : LGA775 (Soket T)
    • Veriyolu Hızı : 1333/1066/800/533MHz
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2
    • Bellek Hızı : 1066/800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 8GB (4 DDR2 yuvası)
    • PCI Yuva : 2 (32bit), 2x PCI-E x1
    • PCI Express x16 : 1 adet 16x, 1 adet 4x
    • Ethernet : Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses : 8 kanal ses (Optik Ses çıkışı)
    • ATA : 1xATA100
    • SATA: 2adet external sata, 5 adet normal sata bağlantısı
    • RAID : Var (Serial ATA RAID 0,1, JBOD)
    • USB : 12xUSB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : Var

Sayfanın Linki : www.msi.com.tr

• X-fi ses çipi bu modelde miydi?
  • kart çok güzel...soğutması zaten harika..görünüş müthiş..Oc inş. iyidir...

MSİ 4EVER...
  • Bu soğutma sistemi harika olmuş
  • Birkaç gündür dişe dokunur bir inceleme yayınlanmıyordu, bu inceleme ilaç gibi geldi, emeği geçenlere teşekkürler. Ayrıca anakartın güncel fiyatını belirtmemişsiniz, son kullanıcıya bıraktınız herhalde fiyatı bulma işini o yüzden kaynaklandı ama bence belirtilse daha güzel olurdu.

Ürünle ilgili söyleyebileceğim ise, soğutma sistemi çok güzel görünüyor ve işlevselde anladığım kadarıyla, ancak O/C yapmak için jumper konumunu değiştirme kısmında baya güldüm şöyleki, birincisi buna ne gerek var, O/C yapılmasını istemiyorsanız biosun administrator passwordü diye bir kısmı var, sistem yöneticisi buraya bir şifre belirleyerek bunu engelleyebilir, ikincisi ise Abitin yaklaşık 10 yıl önce kaldırdığı jumperları tekrar görmek ayrı bir nostalji yaşattı bana o yüzden.

Genel olarak söyleyebileceğim ise, anakartları incelerken diğer anakartlarlada kıyaslarsanız daha tatmin edici olur inceleme, bu incelemeden hareket edersek, bütün diğer sistem elemanlarının aynı olduğu düzeneklerle gigabyte'ın p35 ds3r ı ile bu incelemedeki anakartın, 3dmark 05, 06, pcmark, sysmark, winrar, itunes vs. vs. den aldığı skorlar ve süreler karşılaştırılabilirdi örneğin ve bu son kullanıcı açısından daha doyurucu olurdu kanaatindeyim.

• @CoolnQuiet

Anakart karşılaştırmalarında söz konusu aynı yongayı taşıyan anakartlar olduğunda artık sadece soğutma sistemleri ve hız aşırtma performansları önem taşıyor. Zira aynı yongayı kullanan en ucuz anakartla en pahalısı arasında bile saydığınız testler arasında test programlarının hata payları hariç bir fark görmek oldukça zor :) Biz bu anakartta hız aşırtma ve soğutma sistemi önem taşıdığından sadece bunlar üzerinde durduk.
  • Evet doğru söylüyorsunuz değerler 1-2 puan oynayacaktır ama insanlar bütün bu değerlerin sayısal olarak önlerine dökülmesinden daha memnun olurlar kanaatimce, sizin açınızdan olaya bakarsak ise, sadece o dediğim testleri elinize anakartlar gelince tekrarlayacaksanız zaten öncekiler elinizde bulunduğundan onları karşılaştıran bir tablo veya grafik hazırlayacaksanız, bu kadar basit fazla uğraştırıcı olmaz bana göre. Bu yüzden bence uğraşmaya değer, bu benim değerlendirmem tabii ki. Takdir size kalmış.
  • KESİNLİKLE ŞU AN PİYASADAKİ EN İİ P35 KART DİYEBİLİRİZ SOĞUTMA ELEMANLARIYLA ZATEN BU ÇÖZÜMÜN ASUS UN SOĞUTMA ELEMANLARINDAN DAHA İYİ OLDUĞUNU OKUMUŞTUM
    ELİNİZE SAĞLIK
  • @CoolnQuiet

Anlıyorum tabi testleri yapmaya üşendiğimiz vs yok ama sonuçlar o kadar yakınlar ki birbirlerine test programlarının hata payları bile bazı anakartları haksız yere 1. gibi gösterebiliyor bu tip testlerde. O yüzden kullanıcıyı yanlış yönlendirmektense elle tutulur sonuçlar aldığımız testler yapıp sizlerle paylaşmayı seçiyoruz...
  • Bu soüutma sistemiyle iyi overclock olur herhalde
  • Anakartlarla ilgilenenler için, bir inceleme daha buldum. İlgili arkadaşlar buradan erişebilirler
  • **Bu güzel inceleme için öncellikle teşekkürler.Benim merak ettiğim şu daha önce P35 DS3R incelemesinde de Pcie 2.0 desteklediği söylenmişti.Daha sonra bunu forumdaki arkadaşlara sorduğumda muhtemelen hata yapıldığı ve bu desteği x38 in vereceğini söylemişlerdi.Şimdi bu anakart içinde aynı şeyi söyleniyor.Bu konuda bilgisi olan aydınlatırsa çok memnun olacağım P35 anakartlar nasıl Pcie 2.0 desteği verecek bios güncellemesi falan mı olacak yoksa bu incelemede de hata mı yapılmış?
  • bende DDR2 VE DDR3 ramlerini desteklediğini söylemişsiniz ama açıklama yazısında yazmasınız DDR2 ve DDR3 hızlarının her ikisinide destekliyormu
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Birkaç gündür dişe dokunur bir inceleme yayınlanmıyordu, bu inceleme ilaç gibi geldi, emeği geçenlere teşekkürler. Ayrıca anakartın güncel fiyatını belirtmemişsiniz, son kullanıcıya bıraktınız herhalde fiyatı bulma işini o yüzden kaynaklandı ama bence belirtilse daha güzel olurdu.

Ürünle ilgili söyleyebileceğim ise, soğutma sistemi çok güzel görünüyor ve işlevselde anladığım kadarıyla, ancak O/C yapmak için jumper konumunu değiştirme kısmında baya güldüm şöyleki, birincisi buna ne gerek var, O/C yapılmasını istemiyorsanız biosun administrator passwordü diye bir kısmı var, sistem yöneticisi buraya bir şifre belirleyerek bunu engelleyebilir, ikincisi ise Abitin yaklaşık 10 yıl önce kaldırdığı jumperları tekrar görmek ayrı bir nostalji yaşattı bana o yüzden.

Genel olarak söyleyebileceğim ise, anakartları incelerken diğer anakartlarlada kıyaslarsanız daha tatmin edici olur inceleme, bu incelemeden hareket edersek, bütün diğer sistem elemanlarının aynı olduğu düzeneklerle gigabyte'ın p35 ds3r ı ile bu incelemedeki anakartın, 3dmark 05, 06, pcmark, sysmark, winrar, itunes vs. vs. den aldığı skorlar ve süreler karşılaştırılabilirdi örneğin ve bu son kullanıcı açısından daha doyurucu olurdu kanaatindeyim.

jumper olayı gerçekten komik.cell menu gayet kullanışlı ve basit şekilde yapılmış oc işine yeni yeni
    merak salanlar için çok uygun.bu arada msı anakart , ekran kartı , notebook da baya iyi işler çıkarıyor.
    msı p35 platinum 310-320ytl arası bir fiyatla bulunabilirken incelemenin sonunda adı geçen
    gigabyte p35 DQ6 420-430 ytl arası fiyattan satılıyor.bence fiyat/performans bakımından en iyi p35 anakart.
    bu arada inceleme için teşekkürler.
    unutmadan asusun özellikle p35 ankartlarından uzak durun.ciddi şekilde ısınma sorunları olduğu haberleri
    internette bol miktarda mevcut.
    asus ankartlarında kullandığı soğutma sistemi ile çuvalladı bir de 450-500 ytl ye satmıyormu.
    p35 anakart düşünürseniz şuan için gigabyte ve msı en iyi seçenekler gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 26 Haziran 2007; 22:52:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

bende DDR2 VE DDR3 ramlerini desteklediğini söylemişsiniz ama açıklama yazısında yazmasınız DDR2 ve DDR3 hızlarının her ikisinide destekliyormu

Benim soruma cevap veren olmadı bari ben senin soruna cevap vereyim
    P35 ddr2 ve ddr3 destekli fakat bu anakartın combo modeli her ikisini de destekliyor bu anakart ddr3 desteklemez
  • arkadaslar bu anakartın oc cıktıgı degere hıc ugrasmadan benım dq6 p35 cıkıyor vede sıcaklıkta bır yanlıslık mı artık baska bırseymı bılmem ama ds3r ısınır ama bır de dq6 p35 ıle test yapsalar dq6 p35 en soguk p35 secıldı duyrulur cıp setım yukte 30 oc ıle 35 derece
  • güzel blr anakart...
  • ya soğutma sistemi güzel deniyordu ama sonuçlar bence yüksek...elimdeki STRIKER normal koşullarda 31 derecede (sadece açık olduğunda) normal kullanımda ise 34-36 derece arasında oluyor...yük altında bakmadım nasılsa...şimdi bu farkın anakartlardan olduğunu sanmıyorum...acaba kasanın soğutma başarımı mı ısının bu kadar düşmesini sağlıyor??

bir de platinium serisi olmasına karşı bundleları hoşuma gitmedi daha çok aksesuar verilebilirdi en azından 4SATA kabnlosu ve elektrik güç çevirici verilebilirdi hani onu da geçtim bare çeviricilerle SATA kabloları aynı sayıda olsaydı
  • MSI P35 Platinum ile hızlı davranmış ve bazı eksikliklere rağmen p35 i yetiştirmiş
  • güzel kart, soğutma güzel, özellikler güzel, umarım o/c potansiyeli de iyidir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.