Şimdi Ara

## Asus Stirker Extreme'e 45nm İşlemci Desteği Kazandırdı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus Stirker Extreme'e 45nm İşlemci Desteği Kazandırdı ##

Intel geçtiğimiz Mayıs ayının sonuna doğru kod adı Bearlake olan 3 serisi yeni yonga seti ailesini resmen duyurmuş ve ailenin ilk üyesi olan P35 yonga setini pazara sunmuştu. Firmanın hazırladığı yeni yonga setlerinin altı çizilen en önemli özellikleri arasında kullanılmmaya başlanan ICH9 serisi yeni güney köprülerini bir kenara bırakırsak eğer, 1333MHz fsb'ye sahip olan işlemcilere ve bu yılın sonuna doğru piyasaya giriş yapması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilere destek vermesi olarak gösteriliyordu.

Bu noktada devreye Nvidia'nın yonga setleri de girecek gibi görünüyor. Bizim de daha önce ana sayfadan verdiğimiz haberlerimizde Nvidia'nın nForce 600 serisi yonga setlerinin Intel'in 45nm işlemcilerine destek verebileceğini ifade etmiştik. Bu konuda ilk somut adım ise donanım devi Asus'dan geliyor. Firma ürün gamının en pahalı modeli olan ve nForce 680i SLI yonga setini kullanan anakartı Striker Extreme'e hazırladığı yeni BIOS sürümü 1202 ile Intel'in yıl sonunda çıkması kuvvetle muhtemel olan 45nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli Wolfdale işlemcilerine yönelik destek kazandırdı.

Yani eldeki veriler ışığında Asus Striker Extreme sahipleri BIOS güncellemesi ile Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli Wolfdale işlemcilerini kullanabilecekler. Yine Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip olan 4 çekirdekli Yorkfield işlemcilerine destek konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Asus bu adım ile hem Striker Extreme'in ömrünü uzatırken hemde nForce 680i SLI yonga setinin potansiyelini ortaya koyarak Nvidia'yı da bir yerde mutlu etmiş oldu. Asus'un dışında aynı yonga setini kullanan anakart hazırlayan diğer üreticilerin duruma yaklaşımını ise zaman gösterecek.

Daha önce ana sayfadan verdiğimiz ilgili haberimiz,
    http://www.donanimhaber.com/Nvidia_nForce_600_serisi_45nm/4760/haber.htm

Asus Striker Extreme için 45nm desteği sağlayan yeni BIOS,
    ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/mb/socket775/Stricker%20Extreme/1202.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Haziran 2007; 12:14:33 >

• 965 cipsetlere 45nm destegi gelirmiki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur67 -- 26 Haziran 2007; 12:31:29 >
  • sağol FX-57 Asus striker extreme'i olanlar hemen güncellemeli biosları...
  • ugur67 commando 965 chipsetli 45nm desteklemeyecek

stireker kullananlara hayırlı olsun keşke bios güncellemesiyle ddr3 de destekleseydi
  • Asus P5WDH Deluxe 1333Mhz destekleyecek.Bu ise zaten 45nm işlemciler demek.965 destekleyebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tigerspeed

Asus P5WDH Deluxe 1333Mhz destekleyecek.Bu ise zaten 45nm işlemciler demek.965 destekleyebilir.

1333MHz fsb desteği demek 45nm işlemci demek değildir. 22 Temmuz'da Intel şu an satılmakta olan 65nm Core 2 işlemcilerin 1333MHz fsb ver iyolunu destekleyen ve "Conroe Refresh" olarak bilinen yeni versiyonlarını piyasaya sürecek.
  • bu haber çok iyi geldı tam da şu sureler 680 mı yoksa bearlake mı arasında kalmıştım ve istemeyerkete olsa bearlake e yonelmeye başlamıştım
  • işte şimdi tam alınası kart oldu valla striker extreme
  • Güzel gelişme.

Nforce 650i SLI için bir olasılık var mı?
  • ASUS çok akıllıca yaptı..250-300 dolar arası kart alanları mağdur etmedi..
  • oy anakarta bak ne güzel anakart olsa bende
  • Bendede ASUS P5N32-E SLİ var 680İ acaba bununla ilgili bir bilgin varmıdır 45nm bu kartada uyumlu hale getirilirmiki acaba fx57 hocam bilgilendirirsen sevinirim... saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

## Asus Stirker Extreme'e 45nm İşlemci Desteği Kazandırdı ##

Intel geçtiğimiz Mayıs ayının sonuna doğru kod adı Bearlake olan 3 serisi yeni yonga seti ailesini resmen duyurmuş ve ailenin ilk üyesi olan P35 yonga setini pazara sunmuştu. Firmanın hazırladığı yeni yonga setlerinin altı çizilen en önemli özellikleri arasında kullanılmmaya başlanan ICH9 serisi yeni güney köprülerini bir kenara bırakırsak eğer, 1333MHz fsb'ye sahip olan işlemcilere ve bu yılın sonuna doğru piyasaya giriş yapması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilere destek vermesi olarak gösteriliyordu.

Bu noktada devreye Nvidia'nın yonga setleri de girecek gibi görünüyor. Bizim de daha önce ana sayfadan verdiğimiz haberlerimizde Nvidia'nın nForce 600 serisi yonga setlerinin Intel'in 45nm işlemcilerine destek verebileceğini ifade etmiştik. Bu konuda ilk somut adım ise donanım devi Asus'dan geliyor. Firma ürün gamının en pahalı modeli olan ve nForce 680i SLI yonga setini kullanan anakartı Striker Extreme'e hazırladığı yeni BIOS sürümü 1202 ile Intel'in yıl sonunda çıkması kuvvetle muhtemel olan 45nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli Wolfdale işlemcilerine yönelik destek kazandırdı.

Yani eldeki veriler ışığında Asus Striker Extreme sahipleri BIOS güncellemesi ile Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli Wolfdale işlemcilerini kullanabilecekler. Yine Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip olan 4 çekirdekli Yorkfield işlemcilerine destek konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Asus bu adım ile hem Striker Extreme'in ömrünü uzatırken hemde nForce 680i SLI yonga setinin potansiyelini ortaya koyarak Nvidia'yı da bir yerde mutlu etmiş oldu. Asus'un dışında aynı yonga setini kullanan anakart hazırlayan diğer üreticilerin duruma yaklaşımını ise zaman gösterecek.

Daha önce ana sayfadan verdiğimiz ilgili haberimiz,
    http://www.donanimhaber.com/Nvidia_nForce_600_serisi_45nm/4760/haber.htm

Asus Striker Extreme için 45nm desteği sağlayan yeni BIOS,
    ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/mb/socket775/Stricker%20Extreme/1202.zip

dosyayı "stricker" olarak yazmışlar.Asus'un böyle bi yazım hatası yapması imkansız.bios'u deneyen oldu mu?Asusun resmi sitesinde de göremedim dosyayı.en son 1102 var.durum kesinleşmeden ben bios update yapmıycam..gerçi dosya asus'un sitesinden indiriliyor ama yine de ben korktum aga.bekleyip görücem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thule -- 26 Haziran 2007; 18:41:51 >

• ewet arkadaşlar yükleyen oldumu_?
  • Ben de yüklemeyecem çünkü bende o anakart yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

ugur67 commando 965 chipsetli 45nm desteklemeyecek

stireker kullananlara hayırlı olsun keşke bios güncellemesiyle ddr3 de destekleseydi

biosla olacak iş değil çünkü ddr3 ,ün pin sayısı ddr2 ye göre farklı olsa gerek.yanlış isem arkadaşlar düzeltsin
  • Zaten arkadaş espri yapmış. Anlamadın mı ilginç
  • yani yeni bir anakart almadan ve yeni bir striker versiyonu çıkmadan, bir bios güncellemesi ile işi bitiriyorsun. gerçekten iyi olmuş. haber için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baro55

ASUS çok akıllıca yaptı..250-300 dolar arası kart alanları mağdur etmedi..

ben asua koca bi yaw yaptigina bak bizde 250 dolar + kdv verip p5wd2 e premium aldıkta ne oldu c2d desteklemdi belki biosla desteklenebilirdi bide gecen agustostan beri bıos versıyonu cıkarmıo helala olsun ne diyeyim

• quote:

Orjinalden alıntı: aktas

Zaten arkadaş espri yapmış. Anlamadın mı ilginç

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.