Şimdi Ara

## Asrock'dan Yeni Bir Anakart Daha: 4CoreDX90-VSTA ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asrock'dan Yeni Bir Anakart Daha: 4CoreDX90-VSTA ##

Asrock yeni bir anakartını daha duyurdu. Firmanın yeni anakartı 4CoreDX90-VSTA, VIA'nın P4M900 + VT8237A yonga seti paketini kullanılıyor. Intel'in dört çekirdekli olanlarda dahil olmak üzere mevcut tüm işlemcileri ile de uyumlu olan anakart yeterli özellik listesi ve beklenen uygun fiyat seviyesi ile bütçesi dar olan kullanıcılara anakart konusunda yeni bir hareket alanı sağlayabilir.

Gelin şimdi Asrock 4CoreDX90-VSTA'nın teknik özelliklerine birlikte bakalım,

- Intel'in Core 2 Extreme / Core 2 Duo / Pentium XE / Pentium D / Pentium 4 / Celeron D ve Quad Core Kentsfield işlemcileri ile uyum
    - VIA P4M900 + VIA VT8237A yonga seti paketi
    - FSB 1066/800/533MHz ve HT desteği
    - 2 adet DIM slotu üzerinden 2GB'a kadar DDR 400MHz bellek desteği
    - Entegre grafik işlemci: Chrome9 HC (DirectX 9.0, 256MB'a kadar paylaşımlı bellek desteği)
    - 1xPCI Express x16 slotu
    - Asrock'ın Untied Overclocking teknolojisi : PCIE/PCI veri yolu ayarlamaları
    - Hybrid Booster - ASRock güvenli overclock teknolojisi
    - 2xSerial ATA 1.5 Gb/sn konnektörleri (RAID 0, 1, JBOD ve "Hot Plug" desteği)
    - Windows Vista Basic sertifikalı 7.1 kanal yüksek tanımlı ses desteği
    - 10/100 Ethernet LAN

Kuzey köprüsü pasif soğutmalı olan güney köprüsü içinse soğutma kullanılmayan Asrock'ın yeni anakartı sahip olduğu entegre grafik işlemcisi ve DDR bellek desteği ile özellikle bütçesi dar olan kullanıcılar için farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Ofis kullanımı için de iyi bir tercih olarak durabilecek izlenimi veren anakartın fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Haziran 2007; 14:05:18 >

• DDR belleklerin fiyatının DDR2 leri ikiye katladığı bu günlerde hala DDR sistem yapmaları tuhaf.
  • quote:

Ofis kullanımı için de iyi bir tercih olarak durabilecek izlenimi veren anakartın fiyatı hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

zaten herşeyi özetliyor
    ilk baktığımda ramlerin 2 slot odlugunu görünce acaip oldum tabiki ardından ikisinede 2gb taksak 4 gb olur demiştim fakat 2gbye kadar destekliomus mlsf
    bu arada pci ex olmasa alabilirdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: funnel

DDR belleklerin fiyatının DDR2 leri ikiye katladığı bu günlerde hala DDR sistem yapmaları tuhaf.

Bu anakaartın bellek konusunda hedefi kullanıcılara yeni bir bellek aldırmaktan ziyade elinde 2x512 veya 2x1GB kaliteli DDR bellek sahibi olanlara yeni bir alternatif sunabilmek.
  • belki kullanıcı dostu bir anakart ama SATA da 1.5 GB yerine 3.0 GB desteği olsaydı daha iyi olurdu...piyasada 1.5 GB desteği yok denecek kadar az ve HDD 1.5 GB olsa bile 3.0 GB veri yoluna sahip bi SATA portunda sorunsuz çalışabiiyor...bunun yanında fsbnin 1066 olması conroe refresh sonrası daha az bulunacak olan işlemcilere bağımlı kalınması zorunluluğunu getirecek..gerçi sanmıyorum ki anakartı bu düzeyde olan birinin refreshlere bakmasını anma insan hali ne olacağı belli olmaz...
  • Intel'in bu Asrock anakart cikmadan once soyledigi "northbride'in en az ddr2 533mhz destegi olmasi" gerekmiyor muydu...?
    o zaman intel bizi bir kandirmacaya suruklemis gibi bir durum ortaya cikiyor..

hayatimda gordugum en duzgun ve en olmasi gereken anakartlardan biri... etik bir davranis yapmis...
    "islemcinin ne oldugu beni ilgilendirmez kardesim.. ddr 400mhz ramlerle calistirabiliyorum.. "demis..
    islemci performansiz gelirse gidin overclock yapin... ha eger yapamazsaniz iste o zaman goruruz islemcinin carpanlarini ve asil performansini..

anakart sogutucusuna aban, anakarti fabrika cikisi overclock destekli sat.. sonra donup bide "islemcilerimiz super" diye hava at...

fiyati ne kadar abi...gidip direkt alacam.. 5gun icerisinde...
  • Ofis kullanıcısı bile olsam almam bu anakartı... Alan olursa hayırlı olsun
  • BÜROSAN yakında asrock anakartlarıda sergileyecek showroomlarında bune yaw bu asrock full ofis anakartımı yapıyor yaw daha saglam bır anakart goremedim
  • her şey güzel de asrock şu ram olayına bi adam gibi el atsın yahu 2 gb ram 1 yıl sonra yetersiz olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: stevensons

her şey güzel de asrock şu ram olayına bi adam gibi el atsın yahu 2 gb ram 1 yıl sonra yetersiz olur...

kardeş windows zaten 3.75 -3.90 dan yukarısını tanımıyoki vistada dahil
    zaten 2gb lık bi rem yeterli
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAX GAMER

quote:

Orjinalden alıntı: stevensons

her şey güzel de asrock şu ram olayına bi adam gibi el atsın yahu 2 gb ram 1 yıl sonra yetersiz olur...

kardeş windows zaten 3.75 -3.90 dan yukarısını tanımıyoki vistada dahil
    zaten 2gb lık bi rem yeterli

WINDOWS XP VE VİSTA GÖREMEZ OLAYI DEĞİL.32 BİT İŞLETİM SİSTEMLERİ 4 GB RAMİN ÜSTÜNÜ ADRESLEYEMEZ.
    64 BİT DE BÖYLE BİR SORUN YOK.
  • 1333 ü desteklemiyor
  • bu asrock ruh hastası.Ha a4 tech toplu fare üretmiş ha asrock ddr destekli tüm 4 çekirdekli işlemcileri destekleyen anakart üretmiş ne farkı var
  • ama o toplu mouse'dan baska hic bir yerde dpi kalitesi alamiyorsun... en guzel dpi degeri o toplu mose'da iste..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.