- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
FORD FOCUS HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR
31 Cevap23660 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
25 Haziran 2007; 1:03:39 

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI GÜNLER
1999 MODEL FORD FOCUS UM VAR HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR NEDEN KAYNAKLANIYOR
CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali ziya -- 25 Haziran 2007; 1:17:52 >

141 Mesaj
26 Haziran 2007; 7:41:49 

Eğer sadece hız göstergesi değil bütün göstergeler takılıyorsa(benzin,hararet,km saatinin çalışmaması gibi)Gösterge paneli kart problemi,iyi bir elektronikçi ya kartı tamir etsin yada çıkmacılardan kart bulmaya çalış,ben 100 Ytl ye çıkma bulmuştum,aynı sorun benimde başıma geldiği için bu kadar kesin konuşuyorum.

4 Mesaj
26 Haziran 2007; 11:33:09 

YALNIZ BENDE HEPSİ GİDİP GELMİYOR
SADECE KİLOMETRE GİDİYOR
DÜN USTANI BİR TANESİ KİLOMETRE MÜŞİRİ ARIZALI DEDİ
SERVİS OLMADIĞI İÇİN GÜVENEMİYORUM

1920 Mesaj
27 Haziran 2007; 10:44:56 

VSS arızalanmış veya büyük ihtimal toza kire maruz olacak bir yerde olduğu için sokette temassızlık var..
Sökülüp temizlenmeli.. Büyük ihtimal düzelir..

2006 Mondeo TDCI Ghia Jatco

273 Mesaj
28 Haziran 2007; 0:26:42 

bende de 99 focus var,aynı şekilde hız göstergesi gidip geliyo,hatta bu esnada çekiş değişiyo gibi geliyo bana anlık olarak.

4 Mesaj
28 Haziran 2007; 12:00:20 

kilometre müşiri çalışmazsa araba stop eder demişti usta ondan kaynaklanabilir
birde vss nin temizliği nasıl yapılabilir?
bilgisi olan varsa paylaşalım teşekkürler

1097 Mesaj
1 Temmuz 2007; 4:52:37 

bende de 2000 fiesta sun var hemen hemen aynı sorunu yaşıyorum benim arabada sürat ve devir göstergesi saçmalıyor.

SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL, SÖYLESEM TESİRİ YOK

5 Mesaj
26 Temmuz 2009; 13:36:29 

1999 focus bendede var deli oldum bu soruna arabayı yeni aldım hız göstergesi normalde çalışırken birden sıfıra düşüyo tabi dikkat eden arkadaşlar olduysa bu arada kilometre yazmıyo araba başka bir sorunda ara sıra bu kilometreyi gösteren LCD ekran ------ ----- çizgi çizgi oluyo geçenlerde şüpelendiğimde arkadaşın arabayla benim araba aynı mesafeye gittik onun göstergede 55 km yapmışız benimkinde 21 km :D deli olcam şu sorunu çözecek bi babayiğit yokmu

yok

1873 Mesaj
26 Temmuz 2009; 15:23:45 

Mehmet abi yapar onu

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

75 Mesaj
27 Temmuz 2009; 0:15:38 

99 model focusumda aynu sorun vardı. Sorun zaman zaman hız göstergesinin çalışmaması, o sırada kilometreni de yazmamaısıydı. Her zaman olmasa da çok sık bu sorunu yaşıyordum. Ford servisinin biri gösterge paneli arızalı dedi ve yenisi için acaip rakamlar söylediler. Başka bir ford servisi sorunun hız sensöründe olduğunu söyledi ve değişim önerdi. Yaklaşık 1 yıl önce 110 lira (işçilik dahil) gibi rakama değiştirdiler. Sorun halloldu, birdaha aynı arıza olmadı. Bu arada değişen parça (hız sensörü) hemen motor bloğunun altında bir yerlerde 15 dk lık bir işelemle değişiyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

5 Mesaj
2 Ağustos 2009; 13:05:52 

Arkadaşlar bu hız sensörünün yerini tam olarak bilen varmı resmini falan çekip gösterecek ben arabamda bulamadım ve sorun devam ediyor bende bir arkadaşımla görüştüm ondada bu sorun vardı bi ustaya götürmüş temizleyince bir daha yapmamış yerini bilen gösterek yada tarif edecek arkadaş varsa bu sorunun çözümü için uğraşcam biraz elektronik bilgim var ama araba parçalarının yerlerini hiç bilmiyorum

1999 FORD FOCUS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin2009 -- 2 Ağustos 2009; 13:06:25 >

yok

2177 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:16:51 

bende fiesta var 2006 model benimde başıma birkaçkez geldi
hareket halindeyken göstergelerin hepsi gitti
tek ortadaki lcd ekran devm ediyordu.
kontağı kapat-aç yapınca düzeldi. servise birkaçkere bu sorundan dolayı gittim fakat adamlar arıza bulamadı, bırakın arıza bulamayı üstüne üsütelik banada inanmadılar...

5 Mesaj
5 Ağustos 2009; 16:22:16 

kardeşim ben bu aletin yerini buldum temizlemek için sökmeye çalıştım yanlız başaramadım tabi sinirlenip birazda kaba davrandım şimdi hiç çalışmıyor internetten buldum parçayı yenisini alacağım :d

yok

4 Mesaj
2 Eylül 2009; 0:32:54 

nereden buldun bilgi verirsen bizde de aynı sorun var dostum ?

fb.com/yusufsari87

1124 Mesaj
2 Eylül 2009; 22:53:40 

Eski bir focus kullanıcısı olarak bu sorunu sattığım 2001 Focusta yaşadım. Sadece Hız göstergesi gider o arada araçta bir hoplama zıplama olur ayrıca gösterge ekranı --- ------ olur ve km yazmaz aracınız hep aynı km de olur. Nedeni hız sensörünün arızalanması veya suya neme toza maruz kalmasıdır. Hatırladığım kadarı ile bu hız sensörü şanzumanın üstünde vd40 gibir pas sökücü ile temizleyin düzelmezse değiştirin.

İyi Günler Dilerim.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

1 Mesaj
18 Mayıs 2010; 13:31:40 

MERHABE 2006 FOCUS KULLANICISIYIM ARAC GİDERKEN ÖNCE ARIZA LAMBASI YANIYOR DAHA SONRA BENZİN GÖSTERGESİ HARİÇ TÜM İBRELER GİDİYOR FAKAT ARAÇ AÇLISMAYA DEVAM EDİYOR ANCAK GAZ YEMESİNDE VE ABS VE KLİMA DEVRE DIŞI KALIYOR SANIRIM SERVİSE GÖTÜRDÜM BULAMADILAR BI KABLODA TEMASSIZLIK OLABILIR DEDILER FAKAT BI COZUM OLMADI SUREKLI YAPMIYOR ARACI TEKRAR CALISTIRDIGINIZDA DUZELIYOR. SORUN NEDEN OLABİLİR

1 Mesaj
7 Haziran 2010; 12:08:29 

BENİM DE 2006 1.4 CONFORT TDİ VAR. YOLDA GİDERKEN HIZ GÖSTERGESİ SIFIRA İNİYOR VE BİR MÜDDET SONRA EKRANDA ----- OLUYO ÇÖZÜMÜ NE OLA.... BEN HİÇ ANLAMAM AMA BİRİ BANA YARDIM ETSİN... ÇÖZÜM ADINA YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ilyasssbaba@superposta.com a mail atabilirsiniz...

15 Mesaj
21 Eylül 2010; 11:12:21 

Fordların krinik sorunumudur bilinmez, benim mondeo'da da aynı sorun oluyor. Hız göstergesi biranda sıfıra iniyor bi kaç km sonra düzeliyor yada kontaığ açıp kapatınca düzeliyor.
Bu hız sensörünün tam olarak Mondeolarda nerede olduğu bilen var mı ? Söküp temizleyelim bakalım sorun düzelecek mi

1124 Mesaj
22 Eylül 2010; 10:28:17 

ayinisi benimde basima geldi hiz ve km gostaergisi calismadi, ben sevinirken bu olaya kapatip acinca tekrar calisti :( iki ay oldu hala calisiyor..

4 Mesaj
2 Ekim 2010; 0:36:36 

Bende de aynı sorun vardı. Normal giderken veya aracı ilk çalıştırdığımda (fark etmiyor) ibre sıfıra düşüyor, km saymıyor ve uzun süre böyle giderse km dijital göstergesi "-------" oluyordu.

29 Eylül 2010 itibari ile Eskişehir Otokoçta hız sensörünü değiştirdim. Sensör ücreti 130 tl, işçilik 48 tl tuttu. Sensörün sökülüp temizlenince çoğunlukla sorunun düzeldiğini duydum ama orada sensörü temizleme diye bir durum yok. Özel servis hiç yanaşmadı zaten. 1 hafta olacak hiç sorun çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sitkomsky -- 2 Ekim 2010; 0:42:27 >

2 Mesaj
5 Ekim 2010; 1:30:48 

ya birdE Allah rızası için bana yardım edin :( 2007 dor tdci aracım var motor rekdefe olalı 8 bin km oldu ilk kez ne yakar diye depoyu fülledim 100 km şehir içi gezdir aynı petrol aynı pompa 7 litre aldı çıldırcam yada arabayı satacam biri akıl versin vurgun382010@hotmail.com maillerinizi bekliom :(

938 Mesaj
6 Ekim 2010; 15:27:49 

kesinlikle vss aynı dert bedede oldu birkaç gün önce vss hız semsörünü değiştir düzeliyor...saygılar fiyat olarakta 100 -115 arasında dır..fazla paran gitmesin

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

13 Mesaj
7 Ekim 2010; 1:55:47 

bende de 99 focus var
aynışekilde kilometre katranı bazan çalışıyopdu bazende çalışmıyordu tamirci kilometre okuyucusu arzalı dedi basit bi arıza yarım saatte yaptı 80 tl ye mal oldu şu an çok güzel çalışıyor kesin likle aynı hatayı wermiştir seninkiside

15 Mesaj
23 Eylül 2011; 9:07:13 

2001 focus 1 var belirtilen sorunu daha önce yasamaktaydım. hız sönsörünü değistirdim. ama 3 ay sonra hız göstergesi calışmadı. 5 km sonra motor arıza ısığı yandı. sorun sizce kronikmi. kalıcı bir çözümü varmıdır satmak dışında

15 Mesaj
30 Eylül 2011; 9:53:53 

arkadaslar hız sensörüne baktırdım su kaçmış. temizlettim çalışıyorw

1 Mesaj
10 Kasım 2011; 8:44:52 

Bende 2004 model focus var son günlerde km mili bir aşağı bir yukarı gidip geliyor bazen aşağıda takılı kalıyor ve motor tekliyor Antalya Manavgat'ta ki ford servisine gittim oradaki çalışan suratsız bir eletrikçi bana km müşürü arızalı değişmesi gerekiyor dedi ve fiyatının 170.-tl + 30.- tl işçilik toplam 200.- tl olduğunu söyledi. Fiyatı çok fazla bulmamdan dolayı yaptırmadım. Ben bu arızayı uygun fiyata Antalya çevresinde nasıl tamir yaptırabilirim...Yardımlarınızı bekliyorum...
Saygılarımla

1 Mesaj
14 Kasım 2011; 1:33:02 

Arkadaşlar benim 2001 focus ambiante var.1,2, bazan da 3. videste gaza yüklendiğin zaman hız ibresi aşağı yukarı gidip geliyor.Bunun dışında normal gösteriyor. Kilometre sayacı normal çalışıyor.Acaba sıkıntı nereden kaynaklanıyor.

2088 Mesaj
29 Şubat 2012; 12:29:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ilyas eren

BENİM DE 2006 1.4 CONFORT TDİ VAR. YOLDA GİDERKEN HIZ GÖSTERGESİ SIFIRA İNİYOR VE BİR MÜDDET SONRA EKRANDA ----- OLUYO ÇÖZÜMÜ NE OLA.... BEN HİÇ ANLAMAM AMA BİRİ BANA YARDIM ETSİN... ÇÖZÜM ADINA YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ilyasssbaba@superposta.com a mail atabilirsiniz...

hocam bendede aynı araçtan var ve aynı sorun bendede var. ne yaptınız halledebildiniz mi siz?

45 Mesaj
3 Nisan 2012; 21:53:16 

merhaba arkadaslar bende de 2006 model 1.4 tdcı confort fiesta var ve aynı sorunu bende yasıorum cogu zaman km göstergesi çizgi çizgi oluyo ve hız göstergesi 0 da duruyor, sanırım bu da motor lambasını yakıyor.. arabayı bi tanıdık vasıtasıyla bi ustaya bilgisayara baglattık sorunun km sensörü oldugunu söyledi computer.. ingilizce ismi crankshaft cencor olan bu parça piyasada 70 lira cıvarı.. ben yarın degiştirtiyorum sorunun düzelmesi ve ya düzelmemesi durumunda sizelere burdan bilgi veririm.

nobody loves no one !

312 Mesaj
9 Mayıs 2013; 22:33:38 

2006 Fusion tdi aracımda ben de benzer şeyleri yaşıyorum. Araba bakıma girdi motor yıknadı ve diğer rutin bakımlar...Sonra aniden önce ABS ve el freni lambası yanmaya başladı sonra da ara ara km göstergesi sapıtıyor neden oluyor anlayamadım Muğladayım burda gösterdim anlayan da yok.

TÜRKÇE düşün
TÜRKÇE konuş
TÜRKÇE paylaş...

1906 Mesaj
12 Haziran 2014; 13:52:02 

Göstergenin aniden gidip gelmesi ve km sayacinin --- olmasi focuslarda genelde akunun bitisine delaletdir. Hiz sensorune bakmadan once akuyu kontrol ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

5 Mesaj
13 Temmuz 2014; 15:16:56 

2009 focusum 3 haftadır garajda duruyordu. 2 gün önce biraz kullandım yine sorun yoktu. Ama dün akşam çalıştırdığımda bilgi ekranında "motor arızası" yazdı ve göstergeler (hız devir benzin hararet) ışıklar falan hepsi iptal.

Araba normal çalışıyor. Aydınlatması, teybi de çalışıyor. Bazen göstergeler geliyor bir süre, sonra titreme yapıp tekrar gidiyor.

Sorun ne olabilir? Ekran gitmeden önce yazan "motor arızası" uyarısı da kafamı karıştırıyor. Köyden bandırmaya gitmem lazım baktırmak için. Bu şekilde 40 km mesafe gitsem sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Ford » FORD FOCUS HIZ GÖSTERGESİ GİDİP GELİYOR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500