Şimdi Ara

Sony, 2025'e Kadar Oyunlarının Yaklaşık Yarısını PC ve Mobil'e Getirmeyi Planlıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, Sony brifingi sırasında PlayStation Studios'un PC ve mobil platformlara yönelmesi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu doğrultuda 2025 yılına kadar oyunlarının yarısını PC ve Mobil cihazlara getirmeyi planladıklarını belirtti.

Brifinginden alınan bir slayt, PlayStation oyunlarının yarısının 2025 mali yılına kadar PC ve mobil cihazlara geleceğini gösteriyor. Ryan ek olarak şunları söylüyor: "PlayStation Studios, zengin hikayeli ve grafiksel olarak sağlam tek oyunculu oyunlardan oluşan güçlü bir portföye sahip. Ancak bu oyunları sadece dar bir kitleye sunuyoruz. 

Bu dar pazardan kurtularak PC ve mobil sektöre yönelmek istiyoruz. Bunu doğru bir şekilde yaparsak, oyunlarımızı oynayan ve oyunlarımızdan zevk alan oyuncu sayısında artış olacaktır. PC ve mobil sektörü, daha geniş kitlelere ulaşmak için bir fırsat. "

Öte yandan Ryan, PlayStation VR2'nin çıkışı sırasında 20'den fazla büyük birinci taraf ve üçüncü taraf oyuna sahip olacağını açıkladı. Bunun yanı sıra 31 Mart 2023'te sona eren mevcut mali yılda iki duyurulmamış canlı servis oyununun da yayınlanacağını belirtti. 

• 3 oyundan 100 milyon dolara yakın para kazanmışlar renkdaş 😁 (belki üstüdür, tam grafiği hatırlamıyorum)

Ve bu parayı oyunu yeniden yapmadan kazanıyorlar. Zaten Ps'ye yapılmış oyunu 3-5'e port edip bitiriyorlar... %100 kar gibi bir şey resmen.

100 milyon dolar büyük para. Belki de bu üç oyun pc satışı ile üzerinde çalıştığı bir AAA oyununun %40 parasını çıkardı adamlar.

Microsoft strateji olayı farklı; Windows zaten yine Microsoft bünyesinde. Adam kendi platformuna çıkartabilir oyunu. Gider kendi marketinde de satar, servisinde de verir... Hepsi zaten yine adamlara gidiyor... Üzerine gider Steam'de de satar...

Oyunun daha fazla kitleye ulaşması her zaman iyidir... Yukarıda satışını küçümsediğin bir GOW oyunu; Sony'nin 35 tane Ps5 satarak yapacağı kârı yapıyor. Bildiğim kadarıyla Sony de bu işi para kazanmak için yapıyor ...

Sony nin pc stratejisi elinde patlamış gibi duruyor, god of war un 1 milyon bile satmaması rezillik. Demek ki sen pc kitlesine hitap edemiyorsun, herifler rekabetçi oyun seviyor. Sen God of War u , Last of Us ı kendi konsol kitlene saklaman lazım. Multiplauer oyunları da pc ye getirmen lazım. Neyse zaten bu tablodan hepsinin gelmeyeceği ortada.
  • Geçenlerde bir haber çıktı. Marvel Sony'den önce Xbox'a gitmiş oyun yapmaları için, ancak Xbox tarafı kabul etmemiş. Ardından PS tarafına gidip anlaşılmış. Yerel oyun basınında bunun haberini hiçbir yerde göremedim. Sağlam bir haber bana göre. Xbox'un böyle bir şeyi kabul etmemesi gerçekten inanılır gibi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşünce güzel ama süreç çok uzun.

• iyi bir bilgisayarı olanın artık konsollara ihtiyacı kalmadı. o zaman konsolların ne anlamı kaldı.
  • BSC Misafiri B kullanıcısına yanıt

Bilgisayarda oyun oynamayı sevmeyenler konsol kullanmaya devam edecek.

• Getirde torretten beleş çeksinler oyunlarını, Allahın sazanı Sony. Atladın fark attığın xbox ın boktan stratejisinin peşine, böyle god of war u yerlerden toplarsın işte oohhhhh iyi oldu satışlar dipte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 26 Mayıs 2022; 12:38:8 >
  • Sürecin yavaş ve uzun olması doğal. İstiyorlar ki önce konsol satalım, sonra büyük oyunları orada satalım. Sonra onları zamanla yenilenen Plus'a getirelim orada da sabit ve devasa bir abone yaratalım, sonra bunla da yetinmeyip PC oyuncularına da satalım, biraz da oradan kazanalım. Hem Xbox hem PS ekosistemini kullanan birisi olarak ve tamamen objektik gözle Sony oyunları ve markalarına hayranlık duysam da Sony bu konularda çok cimri ve paragöz davranan bir firma ne yazık ki. Msoft da daha fazla konsola çekmek için istese birçok oyunu bir süre konsola veya konsol için gamepass'e getirip, daha sonra pc'ye çıkarabilirdi ancak kullanıcı dostu olmayı tercih ediyorlar.
  • Adamlar bir şey düşünemiyor bir akıllıca düşünen sizsiniz. Çıldırmaya devam.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Persona_6 kullanıcısına yanıt

3 oyundan 100 milyon dolara yakın para kazanmışlar renkdaş 😁 (belki üstüdür, tam grafiği hatırlamıyorum)

Ve bu parayı oyunu yeniden yapmadan kazanıyorlar. Zaten Ps'ye yapılmış oyunu 3-5'e port edip bitiriyorlar... %100 kar gibi bir şey resmen.

100 milyon dolar büyük para. Belki de bu üç oyun pc satışı ile üzerinde çalıştığı bir AAA oyununun %40 parasını çıkardı adamlar.

Microsoft strateji olayı farklı; Windows zaten yine Microsoft bünyesinde. Adam kendi platformuna çıkartabilir oyunu. Gider kendi marketinde de satar, servisinde de verir... Hepsi zaten yine adamlara gidiyor... Üzerine gider Steam'de de satar...

Oyunun daha fazla kitleye ulaşması her zaman iyidir... Yukarıda satışını küçümsediğin bir GOW oyunu; Sony'nin 35 tane Ps5 satarak yapacağı kârı yapıyor. Bildiğim kadarıyla Sony de bu işi para kazanmak için yapıyor ...

• Mobili salsın pcye getirsin
    Üç oyunuda aldım sıradakini bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7ender kullanıcısına yanıt

Bunların hesabı 2 senede 5 milyon gow satmaktı, bi yerde okumuştum. 1 milyon bile satamadılar. Beklediklerini bulamadılar yani, dediğin gibi kar ediyordur orası ayrı ama dağ fare doğurdu.

• PC oyuncuları dandik oyunlar seviyor bunu anlamadın mı Sony..Neyse inşallah her oyunları PC'ye çıkarda herkes ulaşır bu oyunlara..
  • Sony nin pc stratejisi elinde patlamış gibi duruyor, god of war un 1 milyon bile satmaması rezillik. Demek ki sen pc kitlesine hitap edemiyorsun, herifler rekabetçi oyun seviyor. Sen God of War u , Last of Us ı kendi konsol kitlene saklaman lazım. Multiplauer oyunları da pc ye getirmen lazım. Neyse zaten bu tablodan hepsinin gelmeyeceği ortada.
  • Birileri yine ağlıyor
  • Bu demektir ki her özel oyun çıktığı gibi gelmiyecek, arada en az 2 sene mesafe olacak. İyi benim için bu durum. Konsol satışlarını etkilemez. 2 sene erken oynamak için Ps5 alınır.
  • PC kuracaksınız çabuk kurun, Konsol parasına rahatlıkla 3060-3060 Tİ seviyesi bir PC kurabiliyorsunuz..DLSS gibi teknolojilerle rahatlıkla konsol kadar uzun ömürlü olur merak etmeyin..
  • last of us 1 ile 2 yeni nesil grafiklerle hem pc hem ps5 e cıkıcaktır ama diziyi bekliyorlar. Aynısı belki bi sonraki spiderman filmi ilede olur

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Venom59

Geçenlerde bir haber çıktı. Marvel Sony'den önce Xbox'a gitmiş oyun yapmaları için, ancak Xbox tarafı kabul etmemiş. Ardından PS tarafına gidip anlaşılmış. Yerel oyun basınında bunun haberini hiçbir yerde göremedim. Sağlam bir haber bana göre. Xbox'un böyle bir şeyi kabul etmemesi gerçekten inanılır gibi değil.

Sürdürülebilir bir iş değilde ondan. Kendi karakterlerini dünyanı yaratabileceğin onca imkanın, adamın varken neden başkasının lisanslı karakteri üstünde çalışasın ki gün gelip onu kaybedince yaptığın tüm iş çöp. Kendi kararlarını alamıyorsun her şeyi danışman gerekiyor, adam diyor ki hayır benim karakterimi böyle kullanamazsın ne olacak. Nintendo mesela yıllardır komple sahibi olduğu markalar yarattı. Satışları da yüksek.

• 31 Aralık 2025'de Bloodborne gelecek olarak yorumladım.

• Yeni CEO Jim Ryan sağolsun PC pazarını önemseyen birisi. Düne kadar hayatta gelmez dediğimiz oyunları PC'ye getirdiler ve getirmeye devam edecekler. Yine de uzun bir süreç var bu bile çok iyi haber. Yıl başında GOW cıktı. Yaz aylarında Uncharted Legacy of Thieves geliyor. Yıl sonunda veya 2023'ün başlarında bakalım hangi oyun gelicek. Nvidia'nin listesinde sızan oyunları kesin gözüyle bakıyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.