Şimdi Ara

Biostar 8600GT V-Ranger ekran kartı video incelemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu sıralar Nvidia'nın fiyat / performans oranı yüksek DX10 ekran kartı çözümlerinden 8600GT, yeni bilgisayar toplayanların veya DX10 uyumlu uygun fiyatlı bir ekran kartı arayanların öncelikleri arasında.

Bu videomuzda sahip olduğu V-Ranger isimli teknoloji sayesinde GPU ve bellek saat frekansları yanısıra voltaj değerlerini de değiştirmemize olanak tanıyan Biostar 8600GT ekran kartını inceliyoruz.

V-Ranger teknolojisi oldukça stabil çalışıyor ve hız aşırtmaya olumlu katkı sağlıyor. Biostar 8600GT, V-Ranger teknolojisinin de yardımıyla hız aşırtma ile standart hızlarındaki bir 8600GTS'i geride bırakabiliyor.

Teknik özellikleri :

• Model ismi : BIOSTAR GF8600GT(128Bit) 256MB V-RANGER TV DVI 16X
    • Çekirdek hızı : 540MHz
    • Bellek hızı : 1400MHZ
    • Bellek veri yolu : 128Bit
    • Bellek tiği : GDDR3
    • Shader birimi : 32 adet Stream işlem birimi (Unified Shader DX10'a tam uyumluluk)
    • Diğer : Pure Video HD teknolojisi, HDTV, HDCP dijital içerik koruma uyumu, 1 adet Dual link DVI çıkışı, 1 adet D-Sub (VGA) çıkışı, 1 adet HD / S-Video çıkışı, SLI desteği

Kutu içeriği :

• BIOSTAR GF8600GT(128Bit) 256MB V-RANGER TV DVI 16X
    • Biostar Sürücü ve yazılım CD'si ve kullanım klavuzu
    • HD kompanent adaptörü

Fiyat ve daha fazla bilgi için :

Sayfanın Linki : http://www.penta.com.tr

• biostar marka ekran kartı mı vardı yav , türkiyede pek satılmıyo sanırım
  • V Ranger teknolojisi keşke her kartta olsa.. Bıktık artık pencil mode yapmaktan

Çok güzel bi vieo olmuş elinize sağlık..
  • Sonuc olarak nasıl bir kart , oc siz palit ten dusuk mutlaka da oc de hangisi daha iyi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erdemliol

V Ranger teknolojisi keşke her kartta olsa.. Bıktık artık pencil mode yapmaktan

Çok güzel bi vieo olmuş elinize sağlık..

ewt çok güzel bi teknoloji
    keşke her kartta olsa biostarı ben anakart üretiyor sanıyordum alala
    video için ellerine sağlık güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: trn

Sonuc olarak nasıl bir kart , oc siz palit ten dusuk mutlaka da oc de hangisi daha iyi ?

Bellek hızlarının palite yetişmesi çok zor.. Gpu ise v- ranger sayesinde rahatça clocklanabilir.. Ben olsam paliti seçerdim.. Çünkü her türlü biostar'ı geçer
  • Elimdeki 8600 GT Sonic Bellek islemci 740, bellek 940 rahat cıkıyor. Bunda bi de v ranger olsa cok şık olurdu.
    Yine de palit derim. Pencil mode yapan görsem yapıcam, ne olacak görelim bakalım.
  • güsel ekran kartı v ranger özelliğide var ama arkadaşın dediği gibi bende palti seçerdim
  • saol paylaşım için
  • bu kart 8600gtsi nası geçiyor yaw..ocli halinde bile yaklaşık 500mhz bellek hızı fark war
  • palit 8600gt sonic derim
  • biostar v-ranger özelliğiyle iyi iş çıkarmış ama, benim favorim galaxyi
  • Ya Lütfen donanımhaber yönetimi videoları koyarken test sonuçlarını da yazın buraya kotalıyım izleyemiyorum nereden baksanız 50MB lık video sonuçları inanılmaz derece merakediyorum ama yazmıyorsunuz yapmayın böyle sonuçları yazın...
  • V-ranger özelliği gerçekten de güzel bişi olmuş ama benim anlamadığım ramlere giden voltaj arttığında ramlerin ısınma durumu olmuyor mu da saoğutma cadece GPU ile sınırlandırılmış ramlerde soğutma namına hiç bişi kullanılmamaış...yazın havalar zaten felaket sıcak (hele hele şu sıralar) bir de biz bunu oc yapıp ramlere voltaj verip saatlerce oyun oynasak sonuç ne olur???fabrika çıkışlı oc imkanı olan bir kartta soğutucusunun da ona göre olması gerekiyor bence...bunun çözümü var yok değil ama bu da kartın maliyetini arttırıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Ya Lütfen donanımhaber yönetimi videoları koyarken test sonuçlarını da yazın buraya kotalıyım izleyemiyorum nereden baksanız 50MB lık video sonuçları inanılmaz derece merakediyorum ama yazmıyorsunuz yapmayın böyle sonuçları yazın...

bencede

zaten kotayı aştık bide bu videoları izlersek battık biz.Kotalılar için özet video koyulmasını istiyorum yada ekran kartının oc ile hangi değerlere ulaşılmış, hangi sıcaklığa gelmiş, hangi değerlerde stabil çalışabiliyor, minimum ne kadar güç kaynağı ile bu kartı sorunsuz çalıştırabiliriz, 3d mark skorları nedir gibi ufak tefek soruların cevabınıda konuya eklerseniz güzel olur
  • video herzamanki gibi süper olmus cok aydinlatici yenilerini bekliyoruz sizleri ayri kilan iste bu arastirmalariniz testler ama sizden bi ricam olcak grafik tablolarinda arkada video oynuyor tabloyu izlerken o dikkat cekiyor ve tabloya konsentire olamiyorum bidehaki sefere sadece grafik tablosunu yayinlarsaniz daha süper olcak kanimca tsk ler yeniden saygilar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: combata

quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Ya Lütfen donanımhaber yönetimi videoları koyarken test sonuçlarını da yazın buraya kotalıyım izleyemiyorum nereden baksanız 50MB lık video sonuçları inanılmaz derece merakediyorum ama yazmıyorsunuz yapmayın böyle sonuçları yazın...

bencede

zaten kotayı aştık bide bu videoları izlersek battık biz.Kotalılar için özet video koyulmasını istiyorum yada ekran kartının oc ile hangi değerlere ulaşılmış, hangi sıcaklığa gelmiş, hangi değerlerde stabil çalışabiliyor, minimum ne kadar güç kaynağı ile bu kartı sorunsuz çalıştırabiliriz, 3d mark skorları nedir gibi ufak tefek soruların cevabınıda konuya eklerseniz güzel olur

Bizi takan kim...
  • @reason666 ve combata

Arkadaşlar video incelemelerki sonuçları videolar dışında yayınlamak gibi bir düşüncemiz yok. Bunun en büyük nedeni ise video incelemelere verdiğimiz emeğin, kullanıcı bloglarında, diğer forumlarda veya sitelerde kolayca kopyalanıp kullanılmasının önüne geçmektir. Kotanızı aşmış olmanızdan dolayı izleyemiyor olmanız üzücü.
  • Ama şöyle bi durum var.Bu kartı sadece siz test etmiyorsunuz ki yani internette bir sürü test eden site var sizin videodaki bilgileri dışarıya vermemeniz bizi başka sitelere yönlendiriyor.Yani kaybeden yine siz olursunuz ben ise sadece googleye Biostar 8600GT yazsam bana istemediğim kadar test sonucu verir.Video dışına koyduğunuz resimlere dh logosu koyarak alıntı yapılmasını engelleyebilirsiniz bu arada.

Neyse koymasanızda canınız sağolsun, ne diyelim
  • @combata

Kota yüzünden izleyemeyenler için diğer sitelerde içerik bulunması iyi bir şey tabi. Bizim şu anki yayın politikamız bu şekildedir. Umarım en yakın zamanda Türk internet kullanıcısı kota derdinden kurtulur...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.