Süt Sıcakmı Faydalıdır Soğuk mu?
65 Cevap18604 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

95 Mesaj
23 Haziran 2007; 17:52:13 

bikaç kişiye sordum ama net cvp veren olmadı basit ama ince bi nokta bence sizce süt ne şekilde daha faydalı olur?

1001 Mesaj
23 Haziran 2007; 18:01:36 

ilik

ne garip şey şu mutluluk
gitti mi gider
çağırsan gelmez
gelse de kalmaz
kalsa da yetmez..

2513 Mesaj
23 Haziran 2007; 18:47:52 

Nasıl seviyorsan o şekil de iç. Yeterki iç

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
ASUS N50VN-P8600-Geforce 9650GT

2191 Mesaj
23 Haziran 2007; 19:10:00 

Bu sorunun yanıdı kişiden kişiye değişir. Optimum yarar alabilmek için midede daha fazla vakit geçirmesi lâzım. Sıcak maddeler midede daha fazla kalır. Bu yüzden diyet uygulayan insanlara tokluk hissi vermesi için sıcak sıvılar tavsiye edilir. Sindirim sorunu varsa kişide, soğuk içilmesi ve mideyi daha çabuk terketmesi daha mantıklı gibi dörünüyor. Yani kişinin mide durumu, sütün verdiği faydanın üstünü örtmesin. Aslında çok büyük bir fark olmadığını düşünüyorum bilgilerime göre, dişlere, yemek borusuna ve mideye zarar verecek ısıda olmasın kâfi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 23 Haziran 2007; 19:13:55 >

2806 Mesaj
23 Haziran 2007; 22:42:06 

Nesquick'li süt en iyisi.

Kendimi bildim bileli sıcak içerim. İçine de nesquick koyarım.

))) Kablosuz İmza Teknolojisi (((
[50]Yerleşik yerel geri döngü http sunucusunun çıkardığı seçilmiş akışlı dosya...
Nick - Avatar - İmza uyumu

2191 Mesaj
23 Haziran 2007; 22:59:04 

quote:

Orjinalden alıntı: moonshine traffic

Ağzının tadını biliyorsun.

Küçükken reklamlarda görüp çok özenirdim. Neskuiksel çocukluğumu yaşayamadım...

3129 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:09:39 

Şimdi birşey söyleyeceğim ve sanırım ortalık karışacak....
Öncelikle süt faydalı mıdır onu tartışalım.
Yalnız "ben çok severim","herkes içilmelidir diyor" v.b. argümanlarla cevaplamayın lütfen,bilgiye dayalı yazın.
Ben diyorum ki süt (inek sütü) zannedildiği gibi yararlı bir besin değildir,hatta süt içmenin sakıncaları vardır.Nedenlerini gerçekten merak edilirse yazarım, (potansiyel gördüğüm) saldırılara yanıt vermem.
Şimdilik sadece şunu söyleyeyim, renginden dolayı yoğun bir şekilde aldığınızı sandığınız kalsiyumu çok daha fazla ve vücudunuzca emilime uygun bir şekilde başka gıdalardan da alabilirsiniz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2806 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:12:22 

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

quote:

Yapma be abi.. Yazdığıma pişman ettin

[50]Yerleşik yerel geri döngü http sunucusunun çıkardığı seçilmiş akışlı dosya...

2191 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:13:30 

quote:

quote:

quote:

Yapma be abi.. Yazdığıma pişman ettin

Ne sulu erkekleriz biz yahu, bizi kimse almaz valla.

2806 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:16:30 

quote:

... bizi kimse almaz valla.

Bizi kimse almaz mı? Yine, yeniden:

2191 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:21:29 

quote:

quote:

... bizi kimse almaz valla.

Bizi kimse almaz mı? Yine, yeniden:

Çok eğlenceli çocuksun sen ya, seni almayan, seni sevmeyen ölsün. Dünya alem dizine eğilsin be...

2806 Mesaj
23 Haziran 2007; 23:24:54 

quote:

Çok eğlenceli çocuksun sen ya, seni almayan, seni sevmeyen ölsün. Dünya alem dizine eğilsin be...

Sağolasın. Vursalar da ölmem bu arada ekleyeyim..

95 Mesaj
27 Haziran 2007; 13:22:20 

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Yalnız "ben çok severim","herkes içilmelidir diyor" v.b. argümanlarla cevaplamayın lütfen,bilgiye dayalı yazın.
Ben diyorum ki süt (inek sütü) zannedildiği gibi yararlı bir besin değildir,hatta süt içmenin sakıncaları vardır.Nedenlerini gerçekten merak edilirse yazarım, (potansiyel gördüğüm) saldırılara yanıt vermem.
Şimdilik sadece şunu söyleyeyim, renginden dolayı yoğun bir şekilde aldığınızı sandığınız kalsiyumu çok daha fazla ve vücudunuzca emilime uygun bir şekilde başka gıdalardan da alabilirsiniz.

kalsiyumu başka gıdalardanda alabilirsiniz diosun demekki süttede kalsiyum var ve faydalı

21412 Mesaj
28 Haziran 2007; 5:49:43 

Sigarayı cok ictigimde gırtlagımın canına okuyor hemen sütü alıyom ısıtıyorum sıcak sıcak bir iciyorum hemen gırtlagı yumusatıyor ayrıca oksurugede cok iyi geliyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Haziran 2007; 4:12:40 

küçkken şekerli ve ılık içerdim

1209 Mesaj
30 Haziran 2007; 17:55:50 

Burda yazılanlara göre sıcak süt

Semtimiz denize karşı bu alemde kral çArşı
Korkunun Ecele Faydası Yoktur~Burası İnönü Burdan Çıkış Yoktur!!.
Beşiktaşlı olmak sadece "taraftar" olmak anlamına
gelmez. Taraftarlığı da bir kutsal forma içerisinde kutsamaktır...İşte
o zaman ruhlar ve bedenler tek bir varlık gibi dans ederler
tribünlerde...

27 Mesaj
30 Haziran 2007; 22:12:52 

arkadasa katiliyorum ilik sut daha saglikli ama ben soguk içerim

2806 Mesaj
30 Haziran 2007; 23:15:17 

quote:

Orjinalden alıntı: CarMeena_ManiaC

Burda yazılanlara göre sıcak süt

Bize uyarsa işi yaş

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2007; 7:36:42 

soğu
k tabikide

2191 Mesaj
1 Temmuz 2007; 9:58:20 

quote:

Orjinalden alıntı: fake it up şekerim

soğu
k tabikide

Yaratıcı nick.

1233 Mesaj
5 Temmuz 2007; 3:49:21 

quote:

Aynen ilk aklıma gelen süt faydalımıdır oldu. Yada hangi yaşa kadar faydalıdır.?

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

21 Mesaj
5 Temmuz 2007; 10:12:15 

sütte kalsiyum vardır ve sağlıklıdır ancak nasıl ve ne kadar içtiğimize bağlıdır örneğin yeni doğanlara 1 yaşına kadar inek sütü verilmez bir yaşından sonrada önce yarı yarıya sulandırılarak verilir çünki süt aynı zamanda kansızlık yapar demir ilacı içerken süt içilmez çünki ilacın etkisini keser .insanlar pekmez içerler bazıları sütün içine ilave edip içer daha iyi fayda sağladığını düşünür ama yanlıştır çünki pekmez deki demiri süt etkisiz hale getirir özellikle teknik olarak anlatmıyorum tıbbi terim kullanmıyorum herkes anlayabilsin diye .birde sıcak süte bal katıp içenler var boğaza falan iyi gelsin diye oda çok yanlış öncelikle bal asla ısıtılarak yenmemeli ısıtılınca içindeki maddeler zehire dönüşür ve bize fayda yerine zarar verir.şimdi gelelim sıcak mı soğuk mu ya hiç birşeyin çok sıcağı iyi değildir içinde bakteri ürer ve ayrıcada sıcak ağzımızdan başlayarak midemize ulaşana kadar geçtiği tüm organlarımıza zarar verir herşeyin kararı iyidir ılık içilmesi tavsiyedir .yani süt az içilmeli ,ılık içilmeli ,sade içilmeli birde eğer gece içilecekse içtikten sonra dişler mutlaka fırçalanmalı çünkü içindeki maddeler dişlerimize yapışır ve bir tabaka oluşturur gece boyunca bu tabaka dişlerimizde çürümeye neden olur özelliklede şekerli süt içilmişse.
quote:

95 Mesaj
5 Temmuz 2007; 16:23:40 

quote:

Orjinalden alıntı: MonLight*

sütte kalsiyum vardır ve sağlıklıdır ancak nasıl ve ne kadar içtiğimize bağlıdır örneğin yeni doğanlara 1 yaşına kadar inek sütü verilmez bir yaşından sonrada önce yarı yarıya sulandırılarak verilir çünki süt aynı zamanda kansızlık yapar demir ilacı içerken süt içilmez çünki ilacın etkisini keser .insanlar pekmez içerler bazıları sütün içine ilave edip içer daha iyi fayda sağladığını düşünür ama yanlıştır çünki pekmez deki demiri süt etkisiz hale getirir özellikle teknik olarak anlatmıyorum tıbbi terim kullanmıyorum herkes anlayabilsin diye .birde sıcak süte bal katıp içenler var boğaza falan iyi gelsin diye oda çok yanlış öncelikle bal asla ısıtılarak yenmemeli ısıtılınca içindeki maddeler zehire dönüşür ve bize fayda yerine zarar verir.şimdi gelelim sıcak mı soğuk mu ya hiç birşeyin çok sıcağı iyi değildir içinde bakteri ürer ve ayrıcada sıcak ağzımızdan başlayarak midemize ulaşana kadar geçtiği tüm organlarımıza zarar verir herşeyin kararı iyidir ılık içilmesi tavsiyedir .yani süt az içilmeli ,ılık içilmeli ,sade içilmeli birde eğer gece içilecekse içtikten sonra dişler mutlaka fırçalanmalı çünkü içindeki maddeler dişlerimize yapışır ve bir tabaka oluşturur gece boyunca bu tabaka dişlerimizde çürümeye neden olur özelliklede şekerli süt içilmişse.

hocam eyvallah bilgiler içinde ben şimdi akşamları kalsiyum sabahta çinko içiorum günde yaklaşık 3 bardak süt içiorum.süt kalsiyum ve çinkonun etkisini kesermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saviola34 -- 5 Temmuz 2007; 16:25:41 >

39 Mesaj
17 Temmuz 2007; 19:32:37 

Süt dediğin soğuk içilir Kaynatıldığında bazı besin değerlerini kaybeder

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2007; 20:08:27 

eğer uht sütüyse soğuk,
köy sütü yani uht siz ise sıcak

ama şiddetle tavsiyem sütün soğuk içilmesidir
çünkü süt uzun süre kaynatılırsa içindeki besin maddelerinin yapısı bozulur...kısaca içinde pislik dolu olan su içersin

1415 Mesaj
18 Temmuz 2007; 0:34:48 

pehhh,, ballı süt kadar güzel bişey varmıdır ya bayılırım ben

4107 Mesaj
3 Ağustos 2007; 1:11:29 

ben de çok severm hatta birazdan içicem

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2007; 4:03:50 

eskiden sütçiler vardı .kendi ineklerinini sağıp mahalle mahalle satarlardıı tablkide
pek steril deillerdi içi baktari dolu oluyordu bu yüzden anneler kaynatırlardı alınca.ama şimdi genelde.marka ismi vermicem el değmeden hazılanana hazır sütler var.sütün bi zararı oldunu sanmıyorum.sadece gece içerken içindeki gaz yüznden sanırım (ismini unutum) nefes darlığına yol açtığını vede bu yüzden nefes almayaçalışırken kalbi daha çok yorduğumuzu bununda sabah bizi enerjisiz ve bitkin hisetmemize neden oldunu duymuştum.bunun dıuşında lıkılır lıkır hergün sütünüzü için.ısıtmayada dedğim gibi bence hiç gerek yok.ayrıca diş fırçalamya gelince eğer şeker atmadıysanız içine .dişlere zararıdeil kat kat faydası var.ki şeker zati vücuda hiç bi yararı olmayan bi maade şekerisz içmeizi tavsiye ediyorum

4 Mesaj
10 Ağustos 2007; 23:43:28 

quote:

Orjinalden alıntı: MonLight*

quote:

monlight sana çok katılıorum. bal 40 dercenin üzerinde kaldığı zaman toksik bi madde olur ve yarardan çoq zarer sağlıor bize. sütü bence soğuk için ama boğaz yumuşatmak fln istiorsanız çok sıcak olmamakla birlikte ballı süt içebilirsiniz. ama ben suğuk süt tercih ederim çünkü daha hoşş bi de meselamideniz fln yanıorsa soğuk süt gibisi yoq. ama tabi öle abartılı deil. sadece 2 yudum için bakın bi süre sonra mucizevi bi şekilde mide yanmanız geçicek bende nesqikli süt çom sewerim ama kilo yapıor die içimem çoq mahrum kaldım walla kardşim içior o na çoq özeniorum ama part(göbek) yapıor

böcekleri sewerim sadece bu kadr bi sorun mu war

3129 Mesaj
10 Ağustos 2007; 23:54:20 

quote:

Orjinalden alıntı: saviola34

quote:

kalsiyumu başka gıdalardanda alabilirsiniz diosun demekki süttede kalsiyum var ve faydalı

Çok sığ bir mantık,kalsiyum toprakta da var,toprak yiyor musun?
Sütün (inek sütü) ana maddesi kazeindir ve amacı en kısa sürede buzağıyı dana haline getirmektir.Sizler çocuklarınıza insan metabolizması için pek makbul olmayan bu protein türünü yüksek miktarlarda vererek istemeden onların hücre yapılarına zarar veriyorsunuz.
İnsan metabolizmasına uygun olan süt at sütüdür.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
14 Ağustos 2007; 13:36:58 

canın nasıl isterse öyle içersin kasma kendini bu kadar sıcak soğuk diye

1872 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:13:00 

bence muzlu iç bende oyle içiyorum

679 Mesaj
30 Ağustos 2007; 15:44:59 

ohooo kasmayın ya bu kadar, ama ısıtmayın sütü, en iyisi ılıktır, soğuk içerseniz belki midenizi üşütebilirsiniz...

>>>DH ELEKTRONİK KULUBÜ<<<

141 Mesaj
30 Ağustos 2007; 15:51:33 

duyduguma gore ne sıcak ne soguk olacakmıs

Kimi insan odaya girdiğinde odayı ayndınlatır,kimi ise çıktığında...

3784 Mesaj
30 Ağustos 2007; 18:07:44 

ya ısıtırsan besin değerli ölür

en iyisi ya soğuk yada normal içecen

ben buz gibi süt içerim bu yasıma kadar.. hala da içiyorum

18 Mesaj
30 Ağustos 2007; 21:54:52 

kaynatırsan bencede besin değerleri ölür ama buz gibi olunca genelde gaz yapar bu yüzden oda sıcaklığını öneririm

en büyük beşiktaş başka büyük yok siyahıyla beyazıyla anlımızın akıyla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......................

112 Mesaj
30 Ağustos 2007; 22:17:33 

tam kaynatmayınca besin değerleri ölmez benim bildiğim kadarıyla soğuk oluncada midem bulanır benim en güzeli ılık içmek kanımca
quote:

Orjinalden alıntı: I_love_DH

ya ısıtırsan besin değerli ölür

en iyisi ya soğuk yada normal içecen

ben buz gibi süt içerim bu yasıma kadar.. hala da içiyorum

"korkmadan sevsek mutlu olurmuyduk sevmeyi bilsek kurtulurmuyduk"

378 Mesaj
30 Ağustos 2007; 23:32:20 

Ne sütmüş yaa

2191 Mesaj
31 Ağustos 2007; 0:27:09 

Vallahi ya. Aslında ilk cevap yeterliydi bence; ilik

378 Mesaj
31 Ağustos 2007; 0:34:31 

quote:

Vallahi ya. Aslında ilk cevap yeterliydi bence; ilik

16 Mesaj
31 Ağustos 2007; 16:32:32 

oda şartlarında şaka şaka tabikide ama ılık daha yararlı diye duymuştum

1593 Mesaj
1 Eylül 2007; 1:27:18 

buz gibi sutu agzima dikmeye bayilirim sabahlari

College of Engineering 2010/2014-Univeristy Park, PA

3169 Mesaj
1 Eylül 2007; 2:55:27 

akşamları yatmadan sıcak 2 şekerli içerim.. bazen cicibebe atarım içine

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

871 Mesaj
3 Eylül 2007; 18:24:43 

çok kasmışsınız be yazın soğuk kışın sıcak

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

378 Mesaj
3 Eylül 2007; 19:30:06 

quote:

Orjinalden alıntı: fenerista07

çok kasmışsınız be yazın soğuk kışın sıcak

325 Mesaj
3 Eylül 2007; 20:14:53 

Duyduğum kadarıyla süt soğuk ve katkısız(şekersiz, kakaosuz,vs..) içilirse maximum fayda alınır..

44 Mesaj
6 Eylül 2007; 3:24:16 

bende sütün ilik olarak tüketildiğinde faydalı olduğunu duymuştum

FenerbahçeAşktır!!!

325 Mesaj
6 Eylül 2007; 3:31:10 

E soğuk olarak içip bu sefer de boğazı ağrıtacağımıza tabiki ılık daha faydalıdır.

44 Mesaj
6 Eylül 2007; 3:51:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Magnolia..

E soğuk olarak içip bu sefer de boğazı ağrıtacağımıza tabiki ılık daha faydalıdır.

FenerbahçeAşktır!!!

650 Mesaj
6 Eylül 2007; 22:31:11 

bende soğuk içerim. özellikle bu yaz hep soğuk içtim. günde en az 2 bardak içerim

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

276 Mesaj
9 Eylül 2007; 13:18:22 

Genelde soğuk içerim bazen içine şeker attığım da oluyor.

841 Mesaj
9 Eylül 2007; 14:19:25 

Bende soğuk ve Nesquikli içerim.

En güzeli

''He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster...when you gaze long into the abyss the abyss gazes also into you...''

38 Mesaj
12 Eylül 2007; 20:53:41 

ben soğuk derim ısıtınca bütün vitamini gidiyor

вєηîм î¢îη ''øℓ∂ûη'' αятıк, šєη ''уα$ıуøяυм'' ∂єšєη∂є..

нαηι кαя∂єℓєη güηєŞє αŞıк σℓυρ çıкαяуα кαяıη αℓтıη∂αη zємнєяι уüяєк ∂єякι кαя∂єℓєη кα∂αя уüяєĞιη уσкšα šαкıη αŞıк σℓмααα...

Eski Nick:AkAsyA_58

52 Mesaj
12 Eylül 2007; 21:00:43 

Soğuk içmeyi tercih ediyorum :)

Gel pisi pisi

723 Mesaj
12 Eylül 2007; 21:02:05 

soğuk içiyorum ısıtınca yağlı yağlı kokuyo zaten soğuk soğuk hele bu sıcaklarda iyi gidiyo

4470 Mesaj
12 Eylül 2007; 21:23:17 

sıcak süt+nesquik

hayat bu

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

33 Mesaj
12 Eylül 2007; 21:32:08 

en iyisi ılık içmek

hayatta mutlu olmak kolay, mutlu kalmak zor...

2191 Mesaj
13 Eylül 2007; 13:52:00 

quote:

Orjinalden alıntı: onurdag89

sıcak süt+nesquik

hayat bu

378 Mesaj
13 Eylül 2007; 13:59:08 

İçinde nasıl içerseniz için

80 Mesaj
11 Kasım 2007; 23:20:25 

lütfen içmeyin
veya en doğrusu...
okuyunuz
siz karar veriniz.(ama biraz araştırma da yapınız)