Şimdi Ara

:: D900i JAVA OYUN ve UYGULAMA YÜKLENİŞİ ( RESİMLİ ANLATIM ) ::

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
88.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu programları temin ettikten sonra

Hazırlık:
    I) Bluetooht etkinleştirip, görünürliğünü açıyoruz.
    II) Softick Programımızı hatalara bakmaksızın yüklüyoruz.

:: D900i JAVA OYUN ve UYGULAMA YÜKLENİŞİ  ( RESİMLİ ANLATIM ) ::

Yükleme işleminde, USB Share mode kısmına geldiğinizde, exclusive mode seçeneğini seçin

* Softick için Serial number: 380A-017K-2EJF-2SEF

III) Telefonunuzda, Uygulamalar -> Java Dünyası -> Şebeke Ayarları'na gidip telefon ayarlarını aşağıdaki gibi yapiyoruz.

APN : Internet
    Kullanıcı adı : Boş
    Şifre : Boş
    Proxy : Devre dışı

Bluethooth Yükleme Ayarları:

>bilgisayarınızdaki bluetooth programını açın ve bilgisayarınız ile cep telefonunuzu eşitleyin(serial port olarak)

>port numarasını da kontrol edip softick ppp programından aynısını işaretleyin

telefondan *#52828378# kodunu girin ve ota type settings menusunden serial ota seçin ...

>daha sonra softick ppp programını active(aktif) yapın...

>softick ppp hata verecektir ... cancel (çıkış) butonuna tıklayın kapansın

>bu işlemden sonra telefonunuzun ekranına bağlantı isteği gelecektir....
    kabul edin serial port aracılığı ile telefonunuz bilgisayara bağlansın...

>görev çubuğuna geldiğinizde softick ppp programının 1 cihaz ile bağlanıtda olduğunu göreceksiniz

>daha sonra pc de hazırda bulunan java uploader programını çalıştırın ve telefona yüklemek istediğiniz uygulamayı seçin
    burada dikkat edilmesi gereken şey jad ve jar uzantılı dosyaların aynı klasör içerisinde olması gerektiğidir ...

telefondan *#52828378# kodunu girin ve Serial Test seçeniği ordaki menülerdende PPP UP Menüsüne Gelin Ordan BlueTooth Seçin

Serial Test menüsüne geri döndüğünde Serial Download diyin

Uygulama yüklenecek veya ilk yüklemede bir kac saniye icinde telefon resetlenecektir. Eğer yüklenirse GRATZ! , resetlenirse hemen panik yapmayın. Telefonun açılmasını bekleyin Bu aşamadan sonra Softick programını kapatin ve aşağıdaki resimdeki bluetooth ayarlarından connect yazan yerin altındaki disconnect diyip tekrar connect yapın ( Telefon resetlenince otomotik olarak disconnect olabilir ozaman direk connect yapın) (DİKKAT! Kesinlikle java Uploader programını kapatmayın)

Softick ile yeninde baglanin. *#52828378# kodunu girin ordan Serial Test --> Serial Download diyin java uygulamanın yüklendiğini görüceksiniz
    Eğer yine resetlerde farkı bir uyguluma yüklemeyi deneyin her uygulamayı yüklemiyor.

. Yüklendikten Sonra telefonu tekrar kapatıp açın *#52828378# kodunu girin Ota type settingi GPRS yapın bukadar

USB Yükleme Ayarı:
    Tek yapmanız gereken değişiklik Serial Test menüsüne gelip PPP UP ayarını USB yapmanız olucaktır diğer bütün adımlar aynıdır. Her hangi bir sorunda USB yi yeninden çıkartıp takmayı unutmayın!

Yüklemede Sorun Yaşayan Arkadaşlar!!!!

Firewall varsa mutlaka kapatın yukarıda yazdıklarımı tekrar deneyin java uploader firewalla takılabilir port açıyor çünkü!!

Eğer yine resetleniyorsa aşağıdaki yazdığımı uygulayın

Telefonu resetlenen arkadaşlar ! Ota typi serial yaptıktan sonra java uploaderi ve softicki çalıştırsınlar ve telefona bağlansınlar telefon menüsünden tarayıcıya girsinler url olarakhttp://127.0.0.1:888/test/getNextApp.jad yassınlar bu şekidle yüklemeyi deneyin
    Yine resetleniyorsa uygulama telefon tarafından desteklenmiyor demektir!. Şuanada kadar bende sorun çıkmadı bunları mutlaka deneyin. Unutmayınki hr uyguluma telefon tarafından desteklenmiyor. Ben bazı uygulamaları yükleyemedim bazılıarı ilk seferde bazılarınıda 2-3 seferde yükledim.

Örnek Program ve Oyunlar ( Bizzat denenmiş ve yüklenmiş oyun ve uygulamalardır.)

Xls Editör (Excel) Beta = Excel Editör

Opera Mini = İnternet Tarayıcısı. Hertelefonda olmalı bence..

Mobile GMaps = Google Maps + GPS

RDM+ Remote Desktop for Mobiles, Standard version = Bilgisarayara bağlanma, görüntüleme, kotrol etme Mükemmel bir program denemelisiniz ama ücretli ( demo)

4x4 Extreme Rally 2006 = Rally yarışı

BOMBER = Eski Klasik Oyun

Mig33 = Messenger

Benim şimdiye kadar yüklediklerim bunlar.

Ayrıca diğer yüklenen uygulamalar

eBuddy Mobile Messenger - im proramı(msn,yahoo, vs..), nick değiştirilibiliyor.

Akira - platform oyunu

Army VS crime - strateji oyunu

scientific calculator - bilimsel hesap makinası

barcoder - barkodunu girdiğiniz malın hangi ülkenin malı olduğunu söylüyor :)

aquaclown fish - akvaryum simülasyonu

Magic Crystals - bejeweled tarzı oyunlardan

MathPack - integral çözümünden tutun da, grafik çizdirmeye kadar, trigonometri vs. hesaplamalar yapıyor

Bunlar ve dağa fazlasını getjar.com da bulabilirsiniz. Sizinde yükleyebildiğiniz farklı uyguluma veya oyunlar varsa mesaj atın listeye ekliyelim

THE END

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimSir -- 12 Eylül 2007; 15:38:16 >

• vallahi öncelikle teşekkürler
    zamanım olduğunda bu yazdıklarını deniycem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alumsum_89

vallahi öncelikle teşekkürler
    zamanım olduğunda bu yazdıklarını deniycem...
    şahane bir açiklama olmus arkadasim çok teşekkürler.. hemen uğraşmaya başliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrynhwyL

şahane bir açiklama olmus arkadasim çok teşekkürler.. hemen uğraşmaya başliyorum

Alıntıları Göster
    işe yarayacağına eminmisiniz bunları denemiştim.. loading deyip başarısız demişti..
  • quote:

Alıntıları Göster
    telefona yazdiklarinin aynisini yaptim ama ne zaman *#52828378# buradan serial test yapsam telefon restart atiyor kendine.. hiç bir şekilde yükleme yapmıyor.. sen gerçekten başarabildin mi bu yöntemle herhangi bir java yüklemeyi?
  • quote:

telefona yazdiklarinin aynisini yaptim ama ne zaman *#52828378# buradan serial test yapsam telefon restart atiyor kendine.. hiç bir şekilde yükleme yapmıyor.. sen gerçekten başarabildin mi bu yöntemle herhangi bir java yüklemeyi?

Alıntıları Göster
    mig 33 böyle yükledim arkadaşlar versiyon farkından olabilirmi ben bluethoot ile yülüyoru mszi nasıl yülüyoprsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimSir

mig 33 böyle yükledim arkadaşlar versiyon farkından olabilirmi ben bluethoot ile yülüyoru mszi nasıl yülüyoprsunuz

Alıntıları Göster
    bende aynı programı yüklüyorum.. senin versiyonun kaçki simsir?
  • quote:

bende aynı programı yüklüyorum.. senin versiyonun kaçki simsir?

Alıntıları Göster
    Ben şimdi şarjdan çıkardım benim bluetooth aygıtlarımda bilgisayarı yetkilendirdim bağlansınmı diye sormuyor şimdi operayi yükledim hiç resetlemedi sorun belkdie başkadır? versiyonaya nasıl bakıyorduk alakası varmı yokmu bilmiyorum ama kapağı açık yükledim ( ve resetlemedi sizde kapağı açık yükleyin bide bilgisayarınız yetkilendirin sonuca ulaşa nvarsa yazsın uygulama opera )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimSir -- 23 Haziran 2007; 23:12:35 >
  • quote:

Ben şimdi şarjdan çıkardım benim bluetooth aygıtlarımda bilgisayarı yetkilendirdim bağlansınmı diye sormuyor şimdi operayi yükledim hiç resetlemedi sorun belkdie başkadır? versiyonaya nasıl bakıyorduk alakası varmı yokmu bilmiyorum ama kapağı açık yükledim ( ve resetlemedi sizde kapağı açık yükleyin bide bilgisayarınız yetkilendirin sonuca ulaşa nvarsa yazsın uygulama opera )

Alıntıları Göster
    tamam sorunu çözdüm sorun softickte softicki kapatip denedim sürekl iresetliyor softickin bağlandığında emin olmak lazım softicki aktif yaptıktan sonra 1device connected yazısını görüyormusunuz simgenin üzerine gelince?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimSir -- 23 Haziran 2007; 23:29:31 >

• UĞRAŞA uğraşa oyun yüklüces diye bozduk galba telefonu gprs ve wap a girerken resetlenio ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandos82

UĞRAŞA uğraşa oyun yüklüces diye bozduk galba telefonu gprs ve wap a girerken resetlenio ...
    quote:

Orjinalden alıntı: commandos82

UĞRAŞA uğraşa oyun yüklüces diye bozduk galba telefonu gprs ve wap a girerken resetlenio ...

ben de başima böyle birşeyin gelmesinden korktugum için fazla kurcalamamiştim.. geçmiş olsun
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: commandos82

ben de başima böyle birşeyin gelmesinden korktugum için fazla kurcalamamiştim.. geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Ota teypi tekrar GRPS yapitnmi? ya ben yüklüyorumya nasıl oluyor

• quote:

Ota teypi tekrar GRPS yapitnmi? ya ben yüklüyorumya nasıl oluyor

Alıntıları Göster
    Arkadaslar baska deniyen varmı ben sorun olamdan yuluyorum yüklerkenbazen resetliyor ama en fazla bir defa bende sorun çıkmıyor peki başka türlü d900i yükliyebilen arkadaslar varsa yazsın? tek benmi yükledim yani?
  • quote:

Arkadaslar baska deniyen varmı ben sorun olamdan yuluyorum yüklerkenbazen resetliyor ama en fazla bir defa bende sorun çıkmıyor peki başka türlü d900i yükliyebilen arkadaslar varsa yazsın? tek benmi yükledim yani?

Alıntıları Göster
    ben de mig33 ü yükledim, resetlemeden çalıştı; ancak başka yükleyemedim. çünkü samsung'a özel kaynak bulamadım, bir-iki kaynak denedim, onlar yüklerken resetliyor hep, 4-5 kere denedim olmadı, bıraktım.

bir arkadaşın hazırladığı samsung başlığı var; ancak oradaki hiç bir içeriğe ulaşamadım. 1-2 samsung'da çalışan java program/oyun gönderebilirseniz ben de dener, çalışığ çalışmadığını söylerim.

teşekkürler.

edit: bir de uploader programı .jar uzantılıları hiç görmüyor. bende mi sorun var, sadece .jad görüyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanka -- 25 Haziran 2007; 15:56:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanka

ben de mig33 ü yükledim, resetlemeden çalıştı; ancak başka yükleyemedim. çünkü samsung'a özel kaynak bulamadım, bir-iki kaynak denedim, onlar yüklerken resetliyor hep, 4-5 kere denedim olmadı, bıraktım.

bir arkadaşın hazırladığı samsung başlığı var; ancak oradaki hiç bir içeriğe ulaşamadım. 1-2 samsung'da çalışan java program/oyun gönderebilirseniz ben de dener, çalışığ çalışmadığını söylerim.

teşekkürler.

edit: bir de uploader programı .jar uzantılıları hiç görmüyor. bende mi sorun var, sadece .jad görüyo.

Alıntıları Göster
    Brova tek ben değilmişim arkaşlar dedgim gibi bazen resetliyor bende ama resetlemeden yüklediğim programalr oldu operayi yüklerken resetlemedi. jar göstermiyor jad ile jar yan yana olsun sen jad secicen ozaten jari yüklüyor ama listede jar gözükmüyor orası normal

Getjar.com bak burda d900i modelini seç çok var dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimSir -- 25 Haziran 2007; 16:17:55 >

• quote:

Brova tek ben değilmişim arkaşlar dedgim gibi bazen resetliyor bende ama resetlemeden yüklediğim programalr oldu operayi yüklerken resetlemedi. jar göstermiyor jad ile jar yan yana olsun sen jad secicen ozaten jari yüklüyor ama listede jar gözükmüyor orası normal

Getjar.com bak burda d900i modelini seç çok var dene

Alıntıları Göster
    baya oyun buldum; ancak sürekli restart atıyor. biraz daha uğraşıp, gözlemlerimi yazarım.
  • quote:

baya oyun buldum; ancak sürekli restart atıyor. biraz daha uğraşıp, gözlemlerimi yazarım.

Alıntıları Göster
    d900 filerini açıyorum, çıkan programları deniyorum, herhalde hepsi d900 uyumludur, yanlışlık olmaz...

ancak yine sürekli restart ediyor yüklerken, her deneyişimde. sadece mig33 yükleyebildim.
  • quote:

d900 filerini açıyorum, çıkan programları deniyorum, herhalde hepsi d900 uyumludur, yanlışlık olmaz...

ancak yine sürekli restart ediyor yüklerken, her deneyişimde. sadece mig33 yükleyebildim.

Alıntıları Göster
    restart durumunda yukarda analttirmi yapiyormusun peki ? java uploader kapatma ve softick ile tekrar bağlan. Ya bir püff noktası var ama ne be 4-5 defa yükledim oyun program vs program yüklemeyi dene acaba oyunlardami problem cikartiyor ben hep program yükledim restart attigi oldu ama bir kaç denememde yüklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimSir -- 25 Haziran 2007; 17:55:56 >

• quote:

restart durumunda yukarda analttirmi yapiyormusun peki ? java uploader kapatma ve softick ile tekrar bağlan. Ya bir püff noktası var ama ne be 4-5 defa yükledim oyun program vs program yüklemeyi dene acaba oyunlardami problem cikartiyor ben hep program yükledim restart attigi oldu ama bir kaç denememde yüklendi

Alıntıları Göster
    deniyorum, gelişmeleri edit olarak eklerim.

edit:

2 programda denedim, ikisinde de restart oluyor sürekli. denilenleri de yaptım (program kapatıp açma vs.) olmuyor, neyse artık kısmet değilmiş diyelim, tekrar gaza gelip araştırma yapmaya başlayana kadar java hayal oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanka -- 25 Haziran 2007; 18:21:42 >

• quote:

deniyorum, gelişmeleri edit olarak eklerim.

edit:

2 programda denedim, ikisinde de restart oluyor sürekli. denilenleri de yaptım (program kapatıp açma vs.) olmuyor, neyse artık kısmet değilmiş diyelim, tekrar gaza gelip araştırma yapmaya başlayana kadar java hayal oldu :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben getjardan bomber ve raly yarışını soruno lamdan yükledim bide şöyle deneyim bluethoottan connect olamayin direk softicki acip aktif edin (tabi telefonun bluethoot acik olsun ) softick direk baglaniyor ozaman bluethoot kendi aciyor böyle yapin böyle denemelerimde restart atmadi benim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.