Şimdi Ara

Microsoft, Oynaması Ücretsiz Oyunlara Reklam Getirmeyi Hedefliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Microsoft, oynaması ücretsiz oyunlara reklam yerleştirmek istediğini bildirdi. Business Insider'a göre bu yeni reklam entegrasyonu, oyunlar içerisine çeşitli reklam panoları veya posterleri yerleştirecek.

Video Games Chronicle aracılığıyla yayınlanan raporda şunlar yer alıyor: "Microsoft, şu anda ücretsiz oyun yapan geliştiricilere daha fazla para kazandırma fırsatı sağlamak istiyor. Microsoft bu duruma temkinli yaklaşıyor ve yalnızca belirli markaların oyunlarına eklemeyi düşünüyor. Bu sistemi oyun deneyimini bozmayacak şekilde oyunculara sunmak istiyor. 

Microsoft bu yeni reklam entegrasyonu ile özel bir pazar oluşturmayı amaçlıyor. Reklamları, bir araba yarışı oyununda dijital olarak oluşturulmuş reklam panoları şeklinde düşünebilirsiniz. Bunun dışında oyun menülerinde veya lobilerinde bu reklamların olup olmayacağı bilinmiyor."

Raporda da belirtildiği gibi Microsoft yeni reklam sistemiyle özel bir pazar oluşturmayı hedefliyor. Ancak bu durumun oyun deneyime ne derece etki edeceği henüz bilinmiyor. Bu durumda reklamların oyun içerisindeki konumu oldukça önem arz ediyor. 

• Bak bir şey demeyeyim diyorum da sevgili çocuk; haberi tam olarak algılayamadığın için bunu "Microsoft GamePass Oyunlarına Reklam Koyacak!" diye anladın değil mi? Xbox kullanıcıları neden buna üzülsün, yıkılsın, kahrolsun? F2P ya da Ücretsiz dediğimiz oyunlar benim umurumda bile değil ki burada da oyundan oyuna yine farklılık gösterecektir. Warzone ücretsiz diye Activision oraya reklam konulmasına izin mi verecek sanıyorsun?

Adamların amacı oldukça güzel. Hedef; ücretsiz oyun yapan insanlara daha fazla para kazandırmak. Buna bile gelip ağlayacak, haberi dahi okuyamayacak seviyede Sony fan oğlanları var... gerçekten can sıkıcı. Artık şu aşağılık komplekslerinizden kurtulun, biraz olsun beyninizi kullanmayı öğrenin. Her konuda aynı muhabbetler. Sony fancığıysan da yorum yapma genç dostum, git seni ilgilendiren konularda yorum yap ya da yapmaya çalış (ne kadar yapabilirsen). Lakin bizim muhteşem "Z" kuşağımız her konuda ve her şeye yorum yapmakla yükümlü, yazık işleri zor çocukların. Kaynakları da aşağılık bir kaç YouTube kanalı... gerçekten bu zavallılık beni artık üzmeye başladı. Hiç bir umut yok maalesef.
  • Mc fanları sessiz.. bu ok zehirli atmasalar iyiydi şimdi bundan yüz bulanlar ekleyecek oyununa mobile dönecek hepsi
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Mc fanları sessiz.. bu ok zehirli atmasalar iyiydi şimdi bundan yüz bulanlar ekleyecek oyununa mobile dönecek hepsi

Bak bir şey demeyeyim diyorum da sevgili çocuk; haberi tam olarak algılayamadığın için bunu "Microsoft GamePass Oyunlarına Reklam Koyacak!" diye anladın değil mi? Xbox kullanıcıları neden buna üzülsün, yıkılsın, kahrolsun? F2P ya da Ücretsiz dediğimiz oyunlar benim umurumda bile değil ki burada da oyundan oyuna yine farklılık gösterecektir. Warzone ücretsiz diye Activision oraya reklam konulmasına izin mi verecek sanıyorsun?

Adamların amacı oldukça güzel. Hedef; ücretsiz oyun yapan insanlara daha fazla para kazandırmak. Buna bile gelip ağlayacak, haberi dahi okuyamayacak seviyede Sony fan oğlanları var... gerçekten can sıkıcı. Artık şu aşağılık komplekslerinizden kurtulun, biraz olsun beyninizi kullanmayı öğrenin. Her konuda aynı muhabbetler. Sony fancığıysan da yorum yapma genç dostum, git seni ilgilendiren konularda yorum yap ya da yapmaya çalış (ne kadar yapabilirsen). Lakin bizim muhteşem "Z" kuşağımız her konuda ve her şeye yorum yapmakla yükümlü, yazık işleri zor çocukların. Kaynakları da aşağılık bir kaç YouTube kanalı... gerçekten bu zavallılık beni artık üzmeye başladı. Hiç bir umut yok maalesef.

• f2p oyunların rezil arayüzleri daha da rezil bir hale dönecek tebrikler

• Oyunlardaki reklam panolarına reklam vereceklerse güzel olur. Millet gidip GTA 5'e bile gerçekçi reklam yaması ekliyor bile isteye. Ama ekranı kaplayan ve geçmek için bilmem kaç saniye bekle diyen reklamlardan olursa o iş yaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana sony fanboyu demiş sonyden nefret ederim 1
    Z kusagi degilim z kusagindan da nefret ederim 2
    "Dlc" adi altinda oyunlari yarim yamalak cikaran firmalarin ne derece yuzsuzlesebileceginin farkinda degilsin ya simdi konusursun ya da ilerde aglarsin bu da 3
    Tamam ucuz oyun oynayabilmek icin ms fanboylugu yapiyorsun tr ekonomisi olabilir fakir olabilirsin sorun yok utanilacak bir sey degil ama karsidakini tanimadan yaftalar yapistirma bi daha oke? Bu da 4
  • Pop up olsa soverdim de rahatsız etmeyecek şekildeyse mantıklı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyun sırasında zart diye hacışakir reklamı çıkmaz herhalde okadarda değil

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bana sony fanboyu demiş sonyden nefret ederim 1
    "Dlc" adi altinda oyunlari yarim yamalak cikaran firmalarin ne derece yuzsuzlesebileceginin farkinda degilsin ya simdi konusursun ya da ilerde aglarsin bu da 3
    Tamam ucuz oyun oynayabilmek icin ms fanboylugu yapiyorsun tr ekonomisi olabilir fakir olabilirsin sorun yok utanilacak bir sey degil ama karsidakini tanimadan yaftalar yapistirma bi daha oke? Bu da 4

Eğlenceli bir kardeşimizsin orası kesin. Aynı Türkçe gibi matematiğin de oldukça sağlam duruyor. Karşıdakine yaftalar yapıştırma dedikten sonra da senin aynı şeyleri yapman gerçekten okurken heyecanımı artırdı güzel kardeşim. Z kuşağı değilsen, durum gerçekten çok daha kötü senin adına, acilen bir şeyleri değiştirmen gerekiyor. MS fanlığı kısmıma gelirsek; hiç bir zaman bir firmanın ya da bir şeyin fanı olmadım maalesef. 25, 26 yıldır oyun oynayan bir insanım ve halen daha herhangi bir AAA yapımı kaçırmam, gün içerisinde de sürekli olarak oyun haberlerini takip ederim. Daha öncesinde de bir kaç dergi ve sitede yazarlık yapmışlığım da vardır. Açıkçası bu zamana kadar GamePass üzerinden hiç bir oyunu bitirmedim, belki denemek için baktığım oyunlar olmuştur. Eğer bir oyunu da beğenirsem zaten gider satın alırım, hem geliştiriciye destek, hem de bir şeyleri koleksiyona koymak benim için daha değerlidir. Oyunlara harcama yapmaktan hiç bir zaman kaçınmam ve bundan da rahatsızlık duymam. "Misafir" olarak yorum yazdığım için belki kafanda farklı şeyler belirmiş olabilir ama yıllardır ben burada bu şekilde yorum yapıyorum, üye olma gibi bir gereksinim görmedim asla. İlla da çok merak ediyorsan genç kardeşim; "Dazelya" olarak beni her yerde bulabilirsin.

• quote:

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Bana sony fanboyu demiş sonyden nefret ederim 1
    Tamam ucuz oyun oynayabilmek icin ms fanboylugu yapiyorsun tr ekonomisi olabilir fakir olabilirsin sorun yok utanilacak bir sey degil ama karsidakini tanimadan yaftalar yapistirma bi daha oke? Bu da 4</blockquote>

Eğlenceli bir kardeşimizsin orası kesin. Aynı Türkçe gibi matematiğin de oldukça sağlam duruyor. Karşıdakine yaftalar yapıştırma dedikten sonra da senin aynı şeyleri yapman gerçekten okurken heyecanımı artırdı güzel kardeşim. Z kuşağı değilsen, durum gerçekten çok daha kötü senin adına, acilen bir şeyleri değiştirmen gerekiyor. MS fanlığı kısmıma gelirsek; hiç bir zaman bir firmanın ya da bir şeyin fanı olmadım maalesef. 25, 26 yıldır oyun oynayan bir insanım ve halen daha herhangi bir AAA yapımı kaçırmam, gün içerisinde de sürekli olarak oyun haberlerini takip ederim. Daha öncesinde de bir kaç dergi ve sitede yazarlık yapmışlığım da vardır. Açıkçası bu zamana kadar GamePass üzerinden hiç bir oyunu bitirmedim, belki denemek için baktığım oyunlar olmuştur. Eğer bir oyunu da beğenirsem zaten gider satın alırım, hem geliştiriciye destek, hem de bir şeyleri koleksiyona koymak benim için daha değerlidir. Oyunlara harcama yapmaktan hiç bir zaman kaçınmam ve bundan da rahatsızlık duymam. "Misafir" olarak yorum yazdığım için belki kafanda farklı şeyler belirmiş olabilir ama yıllardır ben burada bu şekilde yorum yapıyorum, üye olma gibi bir gereksinim görmedim asla. İlla da çok merak ediyorsan genç kardeşim; "Dazelya" olarak beni her yerde bulabilirsin.

Benim için Sony ,Microsoft falan filan fark etmez kardeş. Vizyonu olan her şeye varım fakat firmaların çıkarları için yapmayacağı şey yok. Bu işin bir çığ gibi büyümesi için birinin adım atması lazımdı ve o adım Microsoft gibi dev bir firmadan geldi. İlerde oluşturabilecek tehlikelerin farkında olmak lazım sadece. Küçük firmalar para kazanacakmış falan filan hikaye bunlar nabız yoklama bu. ''dlc'' denilen saçmalık da hayatımıza böyle girmedi mi zaten. Bedava olması gereken çoğu güncelleme şu an ''dlc'' adı altında satılıyor. Sonuç olarak insanlar buna da alıştı ve yavaş yavaş bu reklam olayının da cılkı çıkabilir. Yılanın başını küçükken ezmek lazım tepki görürlerse yapamazlar. İlerde bir oyunu oynarken sağından solundan reklam çıkmasın diye ekstra para ödediğimiz günleri görmek istemiyorum sadece. Yok artık o kadar da olmaz demeyin, öyle dediğimiz her şey başımıza geldi. +çizimlerin güzelmiş tebrik ederim

• brada ahmet son haber uzayı videosunda güzel bir parodiyle değindi bu konuya. parodideki gibi olmaz tabi ancak oyuncuları rahatsız etmeyecek şekilde reklam yerleştirmesi yapacaklarını düşünüyorum.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Microsoft baya baya iyi bir firma bütün uygulamaları çok iyi olacaktır eminim. Persona 6
  • NBA 2K'in yaptığı gibi geçilemez reklamlar üzerine yapacaklarsa hoş olmaz ama haberde de geçtiği gibi reklam panoları, oyun içindeki restoranlar, dükkanda satılan ürünler gibi beni kitlemeyen ve oyunun bir parçası olan reklamlar ile hiçbir sıkıntım yok. Zamanında da reklam olarak mı alındı emin değilim ama birçok oyunda da gördük bunları. Yapımcıya bütçe sağlayacaksa ve bunlar yine dönüp benim yararıma olacaksa dediğim reklamların gelmesini de desteklerim

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.