Şimdi Ara

Elden Ring Satışları 12 Milyonu Aştı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yayıncı Bandai Namco ve geliştirici FromSoftware, Elden Ring'in dünya çapındaki toplam satışlarının 12 milyonu aştığını duyurdu. Sadece Japonya'da bir milyondan fazla kopya satıldı.

Elden Ring, dünya çapında 25 Şubat'ta PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Steam üzerinden PC için piyasaya sürüldü.

FromSoftware Başkanı ve CEO'su Hidetaka Miyazaka, satış rakamları için şunları söyledi: "Bu kadar oyuncunun Elden Ring oynadığını görmek şaşırtıcı. Tüm geliştirme ekibi adına en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum."

Elden Ring, George R. R. Martin tarafından yazılan mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Oyuncular, bu uçsuz bucaksız dünyada maceraya atılırken birçok sırrı keşfediyor ve çeşitli tehditlerle yüzleşiyor. 

• eee Stemspy verilerine göre sadece steamde ki satışları 20-50M arasında gözüküyordu. Eğer bu açıklanan güncel sayılarsa steamspy doğru veri sağlayamıyor demekki artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basteryus kullanıcısına yanıt

Demek ki sağlamıyor hocam. Tüm platformlarda 12 milyonu devirmiş ki bu da başarıdır bence..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oha. Yalniz alan kisilerin en az dortte biri ne aldigini bilmeden aldi.

• Goty olacak bu oyunu geçebilecek diğer oyunlar zelda starfield ve gow ragnarok eğer bu yıl çıkarlarsa tabi ama sanmıyorum bu oyundan daha iyi çıkabileceklerini

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bi önceki en çok satan oyunları DS3 bildiğim kadarıyla 4 yılda 10M satmıştı. Elden Ring satışları çok iyi bi başarı!

• RocK__StaR kullanıcısına yanıt

Çok hype aldı bu oyun. GoTY kazanmaması imkansız gibi bir şey artık. Diğer adaylar bunun gibi cross platform da değil. İlk defa adayların bu kadar güçlü olduğu ama ödülü kazanacak oyunun da bariz olduğu bir yıl sanırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Krone

Çok hype aldı bu oyun. GoTY kazanmaması imkansız gibi bir şey artık. Diğer adaylar bunun gibi cross platform da değil. İlk defa adayların bu kadar güçlü olduğu ama ödülü kazanacak oyunun da bariz olduğu bir yıl sanırım.

Gow ragnarök çıksın, tekrar konuşalım üstadım :D
  • Oyunun grafiklerini beğenmeyen arkadaşlara "oyun sadece grafik değildir" yanıtı bu.
  • Gecenki Steam satışı yalandı o zaman malum sadece pcde 20 m felan sattı diyordu çünkü
  • Goty odullerini kafanizda fazla buyutmeyin,Rdr2 gibi yapilabilecek ,en iyi ,en detayli oyunu yaptiktan sonra bile R* a hak ettigi odul verilmedi.Oyunu hala oynuyorum,yagmur sonrasi gunes acisina gore baktiginiz yerde gokkusagi ciktigini daha yeni gordum,boyle bir oyuna bile goty odulu verilmedi.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Krone

Çok hype aldı bu oyun. GoTY kazanmaması imkansız gibi bir şey artık. Diğer adaylar bunun gibi cross platform da değil. İlk defa adayların bu kadar güçlü olduğu ama ödülü kazanacak oyunun da bariz olduğu bir yıl sanırım.</blockquote>

Gow ragnarök çıksın, tekrar konuşalım üstadım :D

korkudan gow u bu sene çıkaramazlar horizon yapımcısı elden ring satışlarımız büyük oranda azaldı diye açıklama yaptı
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Çok hype aldı bu oyun. GoTY kazanmaması imkansız gibi bir şey artık. Diğer adaylar bunun gibi cross platform da değil. İlk defa adayların bu kadar güçlü olduğu ama ödülü kazanacak oyunun da bariz olduğu bir yıl sanırım.</blockquote>

Gow ragnarök çıksın, tekrar konuşalım üstadım :D</blockquote>

korkudan gow u bu sene çıkaramazlar horizon yapımcısı elden ring satışlarımız büyük oranda azaldı diye açıklama yaptı

Merak etmeyin sony parayı basar yine alır o ödülü. Rdr 2 nin olduğu yerde Gow gibi bir oyuna goty dediler ya bunun başka açıklaması olamaz...

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• RDR 2'den daha iyi çok fazla oyun var hocam. Detaylı açık dünya meselesi tek başına bir oyunu en iyi oyun yapmaz. Çok fazla kriter var bu konu için. Daha doğrusu en iyi diye bir şeyde yok zaten. En iyiler var. Bir de kişilere göre en iyiler var. Geriye kalan her şey boş laftan fazlası olmaz. O sene goty ödülünü alan God Of War her ne kadar elma ile armut karşılaştırması olsa da çok rahat bir şekilde RDR 2 ile aşık atacak kalitede bir oyundu. Ödül komitesinin tercihi de ondan yana oldu. Yani RDR 2'nin goty alamaması kalitesinden eksiltmez. Elden Ring'e verilmezse yine aynı şekilde kaliteden bir şey eksiltmez ama insanların zihninde hangisinin daha fazla beğenildiği konusunda ufak bir intiba yaratabilir tabî bu ödül. Daha fazlası değil ki ben Elden Ring'e ödülü vereceklerini düşünmüyorum. Zelda genel kitleye hitap eden bir oyun olacak muhtemelen. Bu da otomatikmen beğenen kitle oranını yükseltecek olan bir etken. Elden Ring oldukça niş bir kitleye hitap ediyor. Zelda öyle olmayacak. Ödülü muhtemelen o kazanacak.

• Oyunu oturup oynasam gram zevk almam ama yayıncılardan izlerken çok eğleniyorum.

• Oyunun kaplama kalitesi düşük olsa da sanat tasarımı çok ayrı bir seviyede.

• Arkadaslar ödül alan oyunlara bakarsanız mekaniksel olarak ciddi yenilemelere gitmiş oyunlar en yüksek şansa sahip. Zelda böyleydi. GOW’un Rdr2 karşısında kazanması da tamda bu nedenle oldu. Zelda yeni oyunu gelecek yıl çıkacak. Yeni Switch modeli gelecek sene geliyor tanıtımı da Zelda ile yapacaklar. Tabi popülarite de önemli.
  • ödülü ya zelda ya da starfield alır. bu balonda başka bişeyi alır
  • quote:

Orjinalden alıntı: FU-Frank Underwood

Gow ragnarök çıksın, tekrar konuşalım üstadım :D</blockquote>

korkudan gow u bu sene çıkaramazlar horizon yapımcısı elden ring satışlarımız büyük oranda azaldı diye açıklama yaptı</blockquote>

Merak etmeyin sony parayı basar yine alır o ödülü. Rdr 2 nin olduğu yerde Gow gibi bir oyuna goty dediler ya bunun başka açıklaması olamaz...

Çok komiksiniz ya. PS özel oyunları yüksek puan ve ödül aldığında cevabınız "Sony para vermiştir" oluyor.

• NCK: Türkiye satış sayıları nedir? Ne kadar sattığını nereden öğrenebiliriz?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.