Şimdi Ara

## Intel'in 1333MHz FSB'li İşlemcileri İddialı Fiyatlarla Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
4.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 1333MHz FSB'li İşlemcileri İddialı Fiyatlarla Geliyor ##

İşlemci devi Intel çok büyük bir ihtimalle gelecek ay içerisinde ( 8 veya 22 Temmuz olabilir ) "Conroe Refresh" olarak ta bilinen 1333MHz fsb'ye sahip yeni E6x50 serisi işlemcilerini pazara sunmaya hazırlanıyor. Aynı ay içerisinde firma dört çekirdekli işlemcilerinde de ciddib ri fiyat indirmine giderek Q6600 modelinin fiyatını 266$'a kadar düşüreceği için 1333MHz fsb'ye sahip çift çekirdekli işlemciler son derece uygun fiyat etiketleri ile kullanıcılar ile bululacak gibi görünüyor. Gelin şimdi detaylara hep birlikte bakalım,

Intel'in 1333MHz fsb'ye sahip en iddialı işlemcisi aynı zamanda ürün gamının en yüksek performanslı ve en yüksek fiyatlı modelini oluşturacak olan Core 2 Extreme QX6850 modeli olacak. Dört çekirdekli olan bu işlemci 1333MHz fsb'ye ve 3GHz saat hızına sahip olacak. Tabii işlemci üzerinde 8MB seviye 2 tampon bellek olacağını unutmayalım. Core 2 Extreme QX6850 için bahsi geçen fiyat Intel'in son zamanlarda "Extreme" modellerde dikkate aldığı nokta olan 999$ olacak.

Core 2 Extreme QX6850 modelinin çift çekirdekli kardeşi olan ve üzerinde 4MB seviye 2 tampon bellek bulunan, abisi gibi 1333MHz fsb'ye ve 3GHz saat hızına sahip olan Core 2 Duo E6850 modelinin fiyatının ise 266$ olması bekleniyor.

Intel'in bir diğer yeni modeli Core 2 Duo E6750 olacak. Çift çekirdekli olan bu işlemci 4MB seviye 2 ön belleğe, 1333MHz fsb'ye ve 2.66GHz'lik saat hızına sahip olacak. E6750 için bahsi geçen fiyat ise 183$. Intel'in 1333MHz fsb'ye sahip yeni modelleri bunlardan ibaret değil. Firmanın hazırladığı bir diğer yeni model olan Core 2 Duo E6550 modeli de 4MB seviye 2 ön belleğe, 1333MHz fsb'ye ve 2.33GHz'lik saat hızına sahip olacak. Core 2 Duo E6550 için telaffuz edilen fiyat ise 163$. Ayrıca Intel'in E6540 modelini de hazırlaması bekleniyor bu modelin E6550 ile benzer özelliklere sahip olması beklenirken temel farklılık olarak Intel'in TXT teknolojisine destek vermemsei gösteriliyor.

Intel'in TXT teknolojisinden de biraz bahsetmek gerekirse, açılımı "Trusted Execution Technology" olan TXT teknolojisi sayesinde Intel yazılımsal güvenlik teknolojilerine karşı donanım tabanlı güvenlik sağlamayı hedefliyor. Intel'e göre, bu teknoloji özellikle veri güvenliği açısından son derece önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Haziran 2007; 16:42:57 >

• yürü be intel kim tutar seni , amd hala ha yaptık ha yapacaz desin
  • intel gümbür gümbür geliyor...amd yi silmeyi aklına koymuş gibi
  • hmm şimdide 8 temmuz olabilir mi diyosun fx57, süper olur valla şu seçimlerden önce halletmek lazım toptan kasa toplıcaz bir çoğumuz...
  • Valla yüsün temmuz'da pc toplayacaktım (bıktım gariban pc den) INTEL tam ağzımıza layık işlemciler çıkartıyor ve fiyatlarıda uygun.. Biraz daha bekliyi sisteme AMD X2 6000+ koycaktım ama bu gidişle galiba İNTEL QX6850 çift çekirdeklisinden koyarım
  • Q6600 alınır alınırsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Firmanın hazırladığı bir diğer yeni model olan Core 2 Duo E6550 modeli de 4MB seviye 2 ön belleğe, 1333MHz fsb'ye ve 2.66GHz'lik saat hızına sahip olacak. Core 2 Duo E6550 için telaffuz edilen fiyat ise 163$. Ayrıca Intel2in E6540 modelini de hazırlaması bekleniyor bu modelin E6550 ile benzer özelliklere sahip olması beklenirken temel farklılık olarak Intel'in TXT teknolojisine destek vermemsei gösteriliyor.

Intel'in TXT teknolohjisinden de biraz bahsetmek gerekirse, açılımı "Trusted Execution Technology" olan TXT teknolojisi sayesinde Intel yazılımsal güvenlik teknolojilerine karşı donanım tabanlı güvenlik sağlamayı hedefliyor. Intel'e göre, bu teknoloji özellikle veri güvenliği açısından son derece önemli.

E6550 işlemcisi 7*333=2.33Ghz olmalı.

nerdenmi biliyorsun sorarsan elimde şu an
  • Fiyatlar inanılmaz. böyle giderse Amd yeni işlemcileri ile daha doğmadan ölecek gibi bu fiyatlardan satmaz ve şansıda olmaz. intelin Q4400 modeli çıkacaktı4 çekirdek 8mb L2 modeli. bu ne oldu rafamı kalktı? Q6600 e oranla daha uygun fiyat olurdu bence 199$ 4 çekirdek 8Mb L2 düşünsenize
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asefik

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Firmanın hazırladığı bir diğer yeni model olan Core 2 Duo E6550 modeli de 4MB seviye 2 ön belleğe, 1333MHz fsb'ye ve 2.66GHz'lik saat hızına sahip olacak. Core 2 Duo E6550 için telaffuz edilen fiyat ise 163$. Ayrıca Intel2in E6540 modelini de hazırlaması bekleniyor bu modelin E6550 ile benzer özelliklere sahip olması beklenirken temel farklılık olarak Intel'in TXT teknolojisine destek vermemsei gösteriliyor.

Intel'in TXT teknolohjisinden de biraz bahsetmek gerekirse, açılımı "Trusted Execution Technology" olan TXT teknolojisi sayesinde Intel yazılımsal güvenlik teknolojilerine karşı donanım tabanlı güvenlik sağlamayı hedefliyor. Intel'e göre, bu teknoloji özellikle veri güvenliği açısından son derece önemli.

E6550 işlemcisi 7*333=2.33Ghz olmalı.

nerdenmi biliyorsun sorarsan elimde şu an

Doğru diyorsun klavye kurbanı olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Haziran 2007; 15:57:17 >
  • İNTEL DİYORUM :]] AMD HALA NEYİ BEKLİYOR MERAK EDİYORUM :]
  • AMD Has been defeated...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

Fiyatlar inanılmaz. böyle giderse Amd yeni işlemcileri ile daha doğmadan ölecek gibi bu fiyatlardan satmaz ve şansıda olmaz. intelin Q4400 modeli çıkacaktı4 çekirdek 8mb L2 modeli. bu ne oldu rafamı kalktı? Q6600 e oranla daha uygun fiyat olurdu bence 199$ 4 çekirdek 8Mb L2 düşünsenize

Q4400 değilde Q6400 modeli var ve oda çıkacak 8*266=2.13Ghz

ben hem Q6400 hemde Q6600 modellerini kullandım overclok kapasiteleri çok tatmin edici değil.

Q6400 ve Q6600 Quad core alacaklar eğer overclock düşünüyorsa 45 nano olanları beklemeli diye düşünüyorum
  • 183 dolara e6300 1.86ghz bu haberde 183dolara e6750 alıyordum..

İNTELkeşke erken almasaydım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: baro55

183 dolara e6300 1.86ghz bu haberde 183dolara e6750 alıyordum..

İNTELkeşke erken almasaydım..

sen bole ha bıre keske almadım dıye gıdersen ooooo senın ısın var.bılgısyar dunyası bu.alırsın aradan 2gun gecer yenısı cıkar.onun ıcın sımdıden en ıyı olanı alacaksın.baya bı kullanacaksın.ole ha bıre degıstır degıstır nereye kadar demi
  • Umarım bu yeni işlemcilerin overclock performansı iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 21 Haziran 2007; 16:29:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

Q6600 alınır alınırsa

Aynen , eğer 266$ a 4 çekirdek olacaksa 1333 FSB hızından gelecek performans artışından daha fazla performans vereceğini düşünüyorum 4 çekirdeğin

Tam yeni PC toplamayı düşünüyorken bu haber ilaç gibi geldi biraz daha bekleyelim bakalım az kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 21 Haziran 2007; 16:36:41 >
  • Ben E6850 alırım walla 3.0GHz ne be
  • Arkadaslar AMD yenildi diye bisey yok veya AMD bisey beklemiyor...

baska bir konuda verdigim yaziyi aynen yapistiriyorum..

Amd intelin kitlenmesini bekliyor.. cunku Intel bazi islemcilerini erken cikartmak zorunda kaldi... simdi programini sikistirip elindeki butun fikirleri degerlendirmek zorunda kalacak... Ama AMD daha guzel bir sekilde kendi programina uygun gidiyor..

aslinda hic bisey gecikmis degil.. sadece onceden ayarlanmis programlari Intel'in bazi hazirda olan islemcilerini erken cikarmasi sebebiyle, AMD gecikmis gibi bir goruntu verdi...

Yoksa Intel performansta geride kalacakti... bence gelecek sene AMD senesi olacak... Intel hali hazirda gelecek icin yapilan ve islemci sektorune hazirladigi planlari erken cikarmak zorunda kaldi.. bu bir hata cunku simdi core 2 duo'larin ilk versiyonlarina yonelik fiyat kirmak, bazilarini uretimden kaldirmak ve hali hazirda yeni cikarttigi islemcileri dusuk fiyata satmak zorunda kalacak..

AMD ghz'e yonelik adimini geri cekti... simdi kolay overclock alan ve az guc tuketimine ragmen iyi islem yapip, az isinan islemcileri piyasaya cikaracak. Fusion teknolojisi de yururluge girdiginde, sistemler hem daha az yer kaplayacak hemde islem yollari daha kisa olacagi icin iletisim hizlari artacak...

Sonucen AMD'nin hic biseye acelesi yok...

Hic kimse AMD gec kaldi diye korkmasin.. AMD erken islemci cikartirsa diye korksun.. Merak etmeyin bu sekilde AMD Intel'in teknolojisini daha rahat takip ediyor.

AMD su anki performansinin islemcilerini cikartirsa emin olun, Intel'i yakalar. Bide uzerine fiyat kirarsa iste o zaman Intel'e olacaklarin sonu gelmez..

Iste o zaman AMD 64bit'e ilk gectigi zamanki gibi parsalari toplar.. Herkes Intel'in 64bitlerini beklerken, AMD'nin 64bitleri direkt pazara koydugu zamanlari unutmayalim..O zaman ortalikta ne yol haritasi nede labratuar benchmarklari vardi...

Crossfire ile onerilen anakartlar ve ozellikleri altta.

soyle bir durum daha var... meraktan soruyorum... Intel islemciler icin kullanilan anakartlar boyle deli gibi sogutuculu yok iste pipe sogutucularla gelmekte..
    AMD'nin verdigim resimdeki butun anakartlarina baktim... hepsi extreme duzeyde overclock destegi veriyor. ama nerdeyse hicbirinde oyle pipelar, bakir cafcafli sogutucular yok.. gayet basit ve hatta 3 veya 4 anakartta fan var. maksimum oda...

Ne oluyor kardesim Intel islemcilerinin kullanacagi anakartlarini fabrika overclocklu mu istetiyor..?

Hepsi crossfire o kartlarin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 21 Haziran 2007; 16:50:21 >
  • İnşallah dediğin gibi olurda pazar sadece intele kalmaz ama pek sanmıyorum.Adamlar çok sağlam girişmişler bu işe.AMD ye Allah kuvvet versin bol bol müşteri versin sadece intele takılı kalmayalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Arkadaslar AMD yenildi diye bisey yok veya AMD bisey beklemiyor...

baska bir konuda verdigim yaziyi aynen yapistiriyorum..

Amd intelin kitlenmesini bekliyor.. cunku Intel bazi islemcilerini erken cikartmak zorunda kaldi... simdi programini sikistirip elindeki butun fikirleri degerlendirmek zorunda kalacak... Ama AMD daha guzel bir sekilde kendi programina uygun gidiyor..

aslinda hic bisey gecikmis degil.. sadece onceden ayarlanmis programlari Intel'in bazi hazirda olan islemcilerini erken cikarmasi sebebiyle, AMD gecikmis gibi bir goruntu verdi...

Yoksa Intel performansta geride kalacakti... bence gelecek sene AMD senesi olacak... Intel hali hazirda gelecek icin yapilan ve islemci sektorune hazirladigi planlari erken cikarmak zorunda kaldi.. bu bir hata cunku simdi core 2 duo'larin ilk versiyonlarina yonelik fiyat kirmak, bazilarini uretimden kaldirmak ve hali hazirda yeni cikarttigi islemcileri dusuk fiyata satmak zorunda kalacak..

AMD ghz'e yonelik adimini geri cekti... simdi kolay overclock alan ve az guc tuketimine ragmen iyi islem yapip, az isinan islemcileri piyasaya cikaracak. Fusion teknolojisi de yururluge girdiginde, sistemler hem daha az yer kaplayacak hemde islem yollari daha kisa olacagi icin iletisim hizlari artacak...

Sonucen AMD'nin hic biseye acelesi yok...

Hic kimse AMD gec kaldi diye korkmasin.. AMD erken islemci cikartirsa diye korksun.. Merak etmeyin bu sekilde AMD Intel'in teknolojisini daha rahat takip ediyor.

AMD su anki performansinin islemcilerini cikartirsa emin olun, Intel'i yakalar. Bide uzerine fiyat kirarsa iste o zaman Intel'e olacaklarin sonu gelmez..

Iste o zaman AMD 64bit'e ilk gectigi zamanki gibi parsalari toplar.. Herkes Intel'in 64bitlerini beklerken, AMD'nin 64bitleri direkt pazara koydugu zamanlari unutmayalim..O zaman ortalikta ne yol haritasi nede labratuar benchmarklari vardi...

Crossfire ile onerilen anakartlar ve ozellikleri altta.

soyle bir durum daha var... meraktan soruyorum... Intel islemciler icin kullanilan anakartlar boyle deli gibi sogutuculu yok iste pipe sogutucularla gelmekte..
    AMD'nin verdigim resimdeki butun anakartlarina baktim... hepsi extreme duzeyde overclock destegi veriyor. ama nerdeyse hicbirinde oyle pipelar, bakir cafcafli sogutucular yok.. gayet basit ve hatta 3 veya 4 anakartta fan var. maksimum oda...

Ne oluyor kardesim Intel islemcilerinin kullanacagi anakartlarini fabrika overclocklu mu istetiyor..?

Hepsi crossfire o kartlarin...

Ben düşüncelerine şahsen katılmıyorum. Amd-Ati, intelin kilitlenmesini bekliyorsa bence daha çok bekler.... hiçbişey için acelesi yoksa bu şekilde anca gider, zarar etmeyede devam eder. Amd, ati yi satın almasıyla birlikte gecikmeler hat safaya ulaştı bunu herkez biliyor. R600 dedi, milleti 1 senden fazla bekletti, çıkardı R600 ü ne oldu? mantığın almadığı nokta şu. R600 çıkarcaksın bununla ilgili çıkarmadan önce detaylı yüzlerce test yapılıyor mutlak, piyasaya sürdüğü model olan HD2900XT en üst seviye kartı değilmi? 8800gtx den daha başarılı daha hızlı bir kart çıkaramıyorsan zaten baştan kaybediyorsun. yok şöyle özelliği var yok böyle özelliği var, mllet buna değil performansına bakıyor. HD2900Xt 512 olmadı şimdi HD2900XT 1GB geliyor. ve çıktığında 470-480$ olan 512mb lik modeli 350$ düşmüş vaziyette. nerde görülmüş en üst seviye bir kart çıkar. 1-2 ay sonra fiyatın düşür? bu şu anlama geliyor HD2900XT de istediği başarıyı yakalyamadılar bu herkezce bilinen bir gerçek, driver problemlerinden millet oyun oynayamıyor. madem kart çıkaracaksın adam gibi sürücü çıkar ozaman. yani bunlar uzar gider. elbette tek el iyi değil mutlak suretle karşıda eşit şartlarda yarışacak rakip olmalıki rekabet olsun. son olarak Amd bekledikçe geciktikçe kaybetmeye devam edecek Allah sonunu hayır etsin.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.