Şimdi Ara

## OCZ'den 4GB'lık Yeni Vista Performans Kiti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## OCZ'den 4GB'lık Yeni Vista Performans Kiti ##

Bir süre önce iddialı fiyatlar ile birlikte ülkemiz pazarına da resmen giriş yapan OCZ yeni belleklerini duyurdu. Firma Wndows Vista'nın da yüksek bellek ihtiyacını göz önüne alaran 2x2GB'lık yeni bir bellek kiti hazırlmaış. Yani bu kiti alanların elinde 4GB'lık bellek olmuş olacak. Tabii 4GB'lık belleği verimli kullanabilmek adına 64-bit işletim sistemi kullanımılması gerektiğinin de altı çizelim.

OCZ'nin PC2-6400 Platinum Vista Performance Edition 4GB adını verdiği 2x2048MB'lık çift kanal bellek kiti 800MHz'lik saat hızına sahip. Belleklerin zamanlamaları ise 5-4-4 olarak belirlenmiş. Yapılan kalite ve uyumluluk testlerinden geçen Platinum Vista Performance Edition 4GB üzerinde OCZ'nin diğer belleklerinden de aşina olduğumuz XTC (Xtreme Thermal Convection) soğutma padleri yer alıyor ve bu sayede belleklerin ısıl anlamda rahatlatıldığı da ifade edilmekte.

Bilindiği gibi Windows Vista piyasaya ilk çıktığında sektör içinde yer alan birçok uzman, kullanıcıların Wibndows XP'den aldıkları verimi Windows Vista'dan alabilmeleri için 4GHB'lık sistem belleği kullanmaları gerektiği ifade edilmişti. OCZ'nin yeni hazırladığı 4GB'lık Windows Vista performans kiti de bu noktada Windows Vista kullanıcılarına gereken bellek ihtiyacını karşılayabilir. Yeni bellekler 2048MB'lık modül ve 4096MB'lık (2x2048) kit halinde satışa sunuluyor. Ömür boyu garantiye de sahip olan belleklerin fiyatı hakkındysa şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Haziran 2007; 5:55:55 >

• işi rayına oturtmaya başladı piyasa; 4gb istiyor dediler çıkmya başladı
    5-4-4 zamanlamalar fena değil 800 için
  • DDR-400'e devam. Benim de bu bellekleri alabileceğim konusunda net bir bilgi yok.
  • Ramler güzel de şidmi şuda var Türkiye açısından düşünürsek kaç kişi VİSTA kullanıyor ve de herkesde bu kadar para varmı rame verecek...
    OCZ güzel ürünler çıkarıyor tamam da alabilen varmı
  • ocz ile geil arasında kaldım bu ara 2x1gb pc6400 alcagım ama geil gecikme süreleri daha iyi gibi duruyordu 4-4-4-12 ocz de cok iyi bi marka... ikisi arasında kaldım. geil fiyatı da uygun 139+kdv 4 gb a anca chrisis cıkınca geçebilirim daha var.
  • daha duneyın ocz platinum ddr2 900 4-4-3 htc edition sipariş ettim 155 +kdv deyeıp gorelım bakalım
  • ocz platinum 900mhz süper ya bende alacam 22temmuzda hem fiyatlarıda düşer belki biraz
  • tek 2 GBlik ram için ddr-2 800 de 5-4-4 gayet güzel 4 GB lik ram ihtiyacı sanırım daha bir süre dala olmayacak ama şimdiden piyasaya çıkması iyi...bu şekilde piyasa biraz doyar bizim alacağımız zaman fiyatları daha uygun olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: murders

Ramler güzel de şidmi şuda var Türkiye açısından düşünürsek kaç kişi VİSTA kullanıyor ve de herkesde bu kadar para varmı rame verecek...
    OCZ güzel ürünler çıkarıyor tamam da alabilen varmı

Alan illaki vardır da bir elin 10 parmak sayısını geçer mi? Yalnız yurt içi yada yurt dışı farketmez herkez Vistaya öyle yada böyle geçiyor ve geçecek. Tahminimce ne fazla 6 ay sonra olay biter. Xp tarihteki yerini alır...
    Bu arada yurt dışı derken Türkiyedeki kullanıcılar ile diğer ülkeler bazında bir karşılaştırma yapılırsa eminimki Türkiye Vista kullanma sıralamasında en baş sıraları çekecektir. Orjinal yazılım kullananların haricinde birde Kaçak kullanımlarıda düşünürsek bu oran tahmin edilebilir. Biz her şeyin en iyisi ve sonuncusuna düşkün bir milletiz...

• allahim hepimize şunlardan nasip eyle yarabbim!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: cozurt

DDR-400'e devam. Benim de bu bellekleri alabileceğim konusunda net bir bilgi yok.

yeni çıktılar çok pahalı oldukları için 4 gb ram istiyenlere 2*2*1 yada 4*1 tavsiye ederiz...
    ki ben de 4*1 yapmayı düşünüyorum...

• Bellek haberlerini okudukca yedigim kazık aklıma geliyor, simdi fiyatlar yarı yarıya düstü...

Bu üründe güzelmis ama, haber icin tesekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.