Şimdi Ara

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
27.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartuşları 6 renk olup, yazıcılarında Hp 363 nolu kartuş kullanan arkadaşlar burada yazışalım;
    HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180, c5180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri
    HP PHOTOSMART C5180 hepsi bir arada çok fonksiyonlu yazıcı
    HP PHOTOSMART C6280 hepsi bir arada çok fonksiyonlu yazıcı
    HP Photosmart C6280
    HP Photosmart C8180
    HP Photosmart D7460
    HP Photosmart D7260
    HP Photosmart test ve inceleme;

Arkadaşlar HP nin 363 serisi kartuşlarını kullanan modelleri hakkında tecrübelerimizi burada paylaşalım..
    Hp 363 nolu kartuşları.
    HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri

BAZI MODELLERİN genel olarak karşılaştırılması;

HP Photosmart C7280 faks, fotoğraf, fotokopi, tarayıcı
    Genel özellikleri
    -Çift taraflı baskı birimi (İki taraflı baskı, elle çevirmeden kağıdın diğer yüzüne
    basabiliyor.)
    -Otomatik besleme sistemi(ADF) ile fotokopi yada tarama çok hızlı oluyor..
    Otomatik belge besleyici(ADF)(Automatic Document Feeder)
    -Fotoğraf çıktısı ise, teknoloji olarak c5180 ile aynı olduğu için stüdyodan farkı yok,
    laboratuvar kalitesinde
    -Tarama fonksiyonu çok iyi..
    -BS olmadan kullanabiliyorsunuz.
    -Wifi(wireless), yani kablosuz bağlantı var.
    -Her türlü hafıza kartını SDHC dahil okuyabiliyor.
    -Faks alma, gönderme.
    -HP 363 Baskı Kartuşları
    -Her şeyi kontrol edebileceğiniz LCD ekranı var ama LCD ekranı çok kaliteli değil,
    HER AÇIDAN GÖRÜNTÜ GÖRÜNMÜYOR.. Yani dandirik bir LCD kullanıyor HP,
    bendeki c5180 in LCD si öyle idi, yeni kullandığım c6280 nin LCD si ise azcık daha iyi..
    Eksi yönleri;
    -YOK, eksik özelliği yok..

HP Photosmart C8180 fotoğraf, fotokopi, tarayıcı
    Özellikleri
    -Fotoğraflar stüdyo kalitesinde.
    -Çift taraflı baskı birimi (İki taraflı baskı, elle çevirmeden kağıdın diğer yüzüne
    basabiliyor.)
    -Wifi(wireless), yani kablosuz bağlantı var.
    -HP 363 Baskı Kartuşları
    Eksi yönleri;
    -ADF yok.

HP Photosmart C6280 fotoğraf, fotokopi, tarayıcı
    basabiliyor.)
    -HP 363 Baskı Kartuşları
    Eksi yönleri;
    -ADF yok
    -Wifi yok

HP Photosmart C5180 fotoğraf, fotokopi, tarayıcı
    -SDHC hariç her türlü hafıza kartını okuyabiliyor.
    -HP 363 Baskı Kartuşları
    Eksi yönleri;
    -ADF yok
    -Çift taraflı baskı YOK. (İki tarafa yazmak için kağıdı elle çevirerek yapmanız gerek.)
    -SDHC desteği yok.(Diğer tüm kartları destekliyor.)
    -Wifi yok

Almamız gereken sarf malzemeleri, mürekkepler, fotoğraf kağıtları, doldurulabilir kartuş
    1-Kaliteli uygun fiyatlı fotoğraf kağıtları [hp advanced fotoğraf kağıdı(hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)]
    Suya dayanıklı olan 363 kartuş kullanan yazıcılarınızda "hp advanced fotoğraf kağıdı" kullanın
    derim sadece hp nin bu kağıdı, suya karşı dayanıklı isterseniz, fotoğrafı suyun içinde bırakın,
    yada su ile yıkayın birşey olmuyor ama sadece "advanced " için geçerli bunlar. Diğer fotoğraf
    kağıtlarında en ufak nem yada su ile boya çıkıyor ve renkler birbirine karışıyor.
    hp advanced fotoğraf kağıdı (hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)
    Suya dayanıklı kağıt, anında kuruyor, su dahi birşey yapamıyor.
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Pro 8ytl

2-Dolan kartuş, doldurulabilir kartuş (Bunlar hakkında önemli dikkat edilmesi gerekenler)
    (Şimdilik dolan kartuş alacaklara ilk uyarım boyalar bitmeden boya
    eklemeleri gerek, yoksa yazıcı resetleyici çiplerden dolayı bitmediğini anlayamıyor,
    boya varmış gibi davranıp içine havayı çekiyor, yazıcı hava yapıyor, sonrada kartuş
    kafaları boya gelmediği boş yere çalışıp zaman sıcaklıktan zarar görüyor, artı o hava yazıcı
    içindeki küçük çaplı boruları patlatıyor, yazıcının içine borulardan boya akıyor.. BİZZAT
    yaşadım bunları)

Dolan kartuşları(kolay dolum kartuşu) şuralardan alabilirsiniz;
    - gittigiyor.com/dolankartuş
    -http://www.dolankartus.com/kartus.htm tane 11ytl

3-Uygun fiyatlı kaliteli mürekkepler..
    internetten n11.den falan alabilirsiniz. Yazıcı modeline göre alın, marka modele göre boya kalınlıkları değişebiliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: birolayd

Arkadaşlar HP c5180 ALDIM
    Arkadaşlar HP c5180 ALDIM 10 gün falan oldu , tarayıcıda olduğu için bunu seçtim ve FOTO çıktıları fotoğrafçılardan(stüdyo çıktısı) hiç bir farkı yok hatta daha renkler daha canlı çıkıyor.. ARTI en çok kartuş yüzünden HP aldım diğerlerinin daha zor bulmak ve ek ürünleri çıkmıyor kartuş dolum aparatı falan..
    Bir çok arkadaşıma ve akrabalarıma aynı resmi bir fotoğrafçıda ve hp çıkartılmış 10*15 lik gösterdim herkes hp ninkini seçti, sonra inanmadılar tabi c5180 ile çıkartığıma sonra gözleri önünde çıkartınca ağzı açık kaldı..
    En yüksek dpide sayfa düzenini(10*15 lik için 4lü vesikalık örneğin) tam ayarlarsanız vesikalık şeklinde fotolar bile süper çıkıyor.. sonra onları makasla kes ala sana vesikalık foto..

Çift baskı (kağıdın iki tarafına otomatik baskı yapması) özelliği dışında hiç bir eksiği yok.. Çift baskıyıda elle çevirerek yapalım napalım artık..
    Ürünü bir eksiği daha kart okucusu SDHC (3.7GB~4GB) lik kart okumaması yani SDHC desteği yok fw yükleniyorsa belki düzeltilebilnir..

Çok güzel bir ürün tavsiye ederim yakında dahada düşecektir...

Kargo dahil 350 ytlye aldım 12 taksit hepsiburada.com dan...

ÜRÜN 235ytl şuan için
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=4&productid=bd48386#tablnk
    Ürünle birlikte "hp advanced fotoğraf kağıdı" kullanın derim hp nin sadece bu kağıdı, suya
    karşı dayanıklı isterseniz fotoğrafı suyun içinde bırakın....

HP 363 Baskı Kartuşları - uyumlu ürünler
    HP 363 Baskı Kartuşları aşağıdakilerle uyumludur:
    HP PHOTOSMART C5180 hepsi bir arada çok fonksiyonlu yazıcı
    HP PHOTOSMART C6280 hepsi bir arada çok fonksiyonlu yazıcı
    HP Photosmart C6200 Hepsi Birarada serisi
    HP Photosmart C8180
    HP Photosmart C5180 Hepsi Birarada Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi (Q8220B)
    HP Photosmart C6180 Hepsi Birarada Yazıcı, Faks, Tarayıcı, Fotokopi Makinesi (Q8181B)
    HP Photosmart C6280 Hepsi Birarada Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi (CC988B)
    HP Photosmart C7180 Hepsi Birarada Yazıcı, Faks, Tarayıcı, Fotokopi Makinesi (Q8200B)
    HP Photosmart C7280 Hepsi Birarada Yazıcı, Faks, Tarayıcı, Fotokopi Makinesi (CC567B)
    HP Photosmart C8180 Hepsi Birarada Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi (L2526B)
    HP Photosmart D6160 Yazıcı (C9089B)
    HP Photosmart D7260 Yazıcı (CC975B)
    HP Photosmart D7360 Yazıcı (Q7058B)
    HP Photosmart D7460 Yazıcı (CC247B)
    HP Photosmart 8250 Fotoğraf Yazıcı (Q3470B)
    HP Photosmart 3210 Hepsi Birarada Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi (Q5843B)
    HP Photosmart 3310 Hepsi Birarada Yazıcı, Faks, Tarayıcı, Fotokopi (Q5863B)

Diğer ilgili konu için adrese tıklayın..
    CANON pixma serisi inceleme, PIXMA MX850, PIXMA MP830
    https://forum.donanimhaber.com/m_24332657/mpage_1/key_//tm.htm

quote:

ESKİ ilk mesaj:

HP PHOTOSMART D7360 mi yoksa HP PHOTOSMART C5180 mi daha kaliteli fotoğraf çıkartır..

Arkadaşlar yazıcı alacağım , alma nedenim sadece fotoğraf çıkartmak için FAKAT fotoğrafçı dükkanlarındaki gibi çok kaliteli foto çıktılarını evde çıkartmak istiyorum... d7360 ne zamandır kafamda idi , şimdi c5180 mi alsam diyorum çünkü 5180 in kendinden tarayıcısı da var, ama tarayıcı sorun değil.. Önemli olan hangisi daha kaliteli foto çıktısı veriyorsa onu ALACAĞIM... Teşekkürler...

D7360

C5180

Birde ya hala bunlar gerçek foto kalitesini yakalayamadıysa işte o zaman çok üzülürüm boş yere almış olurum.. Esas alma nedenim kaliteli foto çıktısı almak(Tabi ki de fotoğraf kağıdı kullanarak).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Mart 2021; 21:10:49 >

• artık yeni eski butun epson kartuslar kolayca doluyor . Hp ve canon da
    gecen gun bir siteye rastladim, eski (7pin) ve yeni(9pin) tip kartuslarin hepsinin dolan tipleri var. ben de 0711,712 713 714 serisi kartuslar vardi.(9 pinli) bir takim 4 tane siparis verdim (40 milyon falandi) ertesi gun elime gecti. doldurmasi da cok kolay kullanmasi da. resetleyici gerektirmiyor. yaziciyi acip kapadiginizda butun kartuslar dolu gozukuyor.
    eskiden cok ugrastim 611, 481 serisi kartuslar icin. kac tane parcaladim icine baktim nette okumadigim yer kalmadi herbiri farkli. 611 le 612 bile farkli yapida. bu yuzden 2 tane 3650 yazici bozdum hurda halinde duruyor evde.
    bu yontem super. 1dk dan az suruyro doldurmasi. resetleyici gerektirmemesi de ayri bir guzellik. zaten resetleyici fiyatina neredeyse tam takim. muadil kartuslarla ayni fiyata geliyro ki cogu muadil de dolmuyor, dolsa bile resetleyici gerekiyro ikidebir.
    CISS ler de problem yasadim ben murekkep kacirdilar, yapistirmak zorunda kaldim, bizim ufakligin ayagi takildi hortumlarina hepsi yere dokuldu ugras dur. Gecen gun bir arkadasa CISS aldirdim, chip i eskiymis upgrade degilmis uyumlu degil diye error verdi yazicisi.
    bu yeni model dolan kartuslar guzel valla, yeni oldugu icin guncellenmis chipler varmis uzerinde.takar takmaz epson kartus muamelesi yapti benim printer :)
    HP 363 ve Canon falan icin de var isteyen olursa.
    adresiwww.dolankartus.com
    ben komisyon almiyorum haberiniz olsun :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tongun

Dostum süpersinnnnn..

AMA GEÇ KALDIN Ben yurt dışından CİS sistem almıştım... Benim aldığım sistemde süper.. Çok basit hemen tıpayı kaldır içine koy boyayı, kendinden otomatik reset çipide var.. Süper yani..

www.dolankartus.com
    Zaten bu firma yurt dışındakileri kopyalamış.. Benimkiler en solda olanların nerdeyse aynısı.. Diyorum ya ilk önce yurt dışında çıkıyor 1 yıl gibi bir sürede ülkemize geliyor hatta üretiyorlar... Kaç kişiye, kaç tane bununla uğraşan işyerleri ile temas kurmuştum ama benim model için anca yurt dışından yakında getirttirceğiz diyorlardı.. Bende EBAY dan aldım ve kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 1 Aralık 2007; 23:43:23 >
  • quote:

gomez2007

ben sorunu çözdüm fotoğrafta. advenced fotoğraf kağıtlarından aldım 8 milyona içinden 100 tane çıkıyor. önceki aldığım premiumdu ve en ufak nemde çıkıyordu rengi. ama advencedler bir harika acağip testlere soktum fotoğrafı :). fotoğrafı su dolu bir kaba koyuyorum ve bekletiyorum çıkartıyorum sonra elimi istediğim kadar sürtüyorum fotoya hiç bir bozulma ve solma olmuyor fotoda ve daha önemlisi kağıttada en ufak bir deformasyon ve yamulma olmuyor olduğu gibi kalıyor. ben hpnin sitesine girdim ve 5180lerin uyumlu olduğu fotoğraf kağıdı advencedmış diyerleri uyumlu değil sende advenced al. ama diyer taraftan normal A4 kağıtlara metin yazdırdığımda mürekkep kolay çıkıyormuş gibime geliyor. Kartuşları dolduruluyor mu bunların bide bunu öğrenmek istiyorum.

dediğim gibi önemli olan fotoğraf kağıdı..

Yalnız bende dediğim gibi yinede çıkıyor, HEMDE EN KALİTELİ OLANINDAN ALMIŞTIM. 280gr lık "HP PREMİUM Plus photo plus" almıştım..

Belkide fotoğraf için suya dayanaklı olan sadece advenced tir..

şimdi advanced alayımmı.. aldığım 280g olandan tam olarak memnun değilim, hemen boya çıkımıyor ama zorlayınca çıkıyor o yüzden..

DOLDURULABİLİR kartuşları var bu ürünün aldığım zaman TR de yoktu yurt dışından aldım ben, ama şimdi TR ye gelmiş.
    50-60 ytlye TR den boş olarak bu kartuşları alabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_17373780/mpage_1/key_//tm.htm

http://www.dolankartus.com/ bu siteden al...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 23 Aralık 2007; 17:02:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

100 taneyi nerden aldın 8 ytl ye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 23 Aralık 2007; 17:32:04 >
  • toknosadan almıştım
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125350067&CS_Category=_KAGIT413&CS_Catalog=_BILGISAYAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gomez2007 -- 23 Aralık 2007; 20:05:50 >
  • quote:

toknosadan almıştım

Verdiğin adres için çok çok teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

advanced kullandım bende üstü parlak kağıt. Ama bence en kalitelisi hp premium plus. Üstü mat böyle ben bidahaki sefere önemli reimler için ondan alacam günlük resimler içinse advanced gibi ucuz kağıtlar alırım

Advanced ucuz değil yanlışın var, premius plus ile aralarında sadece 1 -2 ytl oynuyor.. Ben premium plus var şuan EN KALİTELİ OLANI ultra gloss ve 280 gr ama yinede su ile zorlayınca çıkıyor...

Bu yüzden advanced kullanacağım çünkü sitesindede advanced alın diyor, premium plus bu model için daha iyi olsa yazardı, sadece "advanced" i önermişler.. Belki sırf bu makine içindir bu kağıt çeşidi... "Advanced fotoğraf kağıdı.."

Ve her kaliteli olanlar gloss yani daha parlak oluyor.. Ucuz olanlar MAT olur ve mat oldukça kaliteli düşer, çünkü fotoğrafçılardaki gibi olması için kağıdın PARLAK(gloss) olması gerekir...

Günlük resim için çok ucuza 110gr lık fotoğraf kağıtları var onlardan alabilirsin

110gr 50 tane A4 mat foto kağıdı 7.5 ytl tanesi 15 kuruşa geliyor.. A4 olduğu için 4e bölersek 10x15 lik kağıda göre 15kuruş/4 3.75 kuruş eder..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2596

Buda 300grlık kaliteli parlak kağıt A4 tanesi 1 ytlye geliyor..Kaliteli ama başka marka olduğun için hp c5180 e göre olmayabilir yani su ile yine kolayca çıkabilir...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2483

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 26 Aralık 2007; 22:03:16 >
  • quote:

quote:

advanced kullandım bende üstü parlak kağıt. Ama bence en kalitelisi hp premium plus. Üstü mat böyle ben bidahaki sefere önemli reimler için ondan alacam günlük resimler içinse advanced gibi ucuz kağıtlar alırım

Advanced ucuz değil yanlışın var, premius plus ile aralarında sadece 1 -2 ytl oynuyor.. Ben premium plus var şuan EN KALİTELİ OLANI ultra gloss ve 280 gr ama yinede su ile zorlayınca çıkıyor...

Bu yüzden advanced kullanacağım çünkü sitesindede advanced alın diyor, premium plus bu model için daha iyi olsa yazardı, sadece "advanced" i önermişler.. Belki sırf bu makine içindir bu kağıt çeşidi... "Advanced fotoğraf kağıdı.."

Ve her kaliteli olanlar gloss yani daha parlak oluyor.. Ucuz olanlar MAT olur ve mat oldukça kaliteli düşer, çünkü fotoğrafçılardaki gibi olması için kağıdın PARLAK(gloss) olması gerekir...

Günlük resim için çok ucuza 110gr lık fotoğraf kağıtları var onlardan alabilirsin

110gr 50 tane A4 mat foto kağıdı 7.5 ytl tanesi 15 kuruşa geliyor.. A4 olduğu için 4e bölersek 10x15 lik kağıda göre 15kuruş/4 3.75 kuruş eder..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2596

Buda 300grlık kaliteli parlak kağıt A4 tanesi 1 ytlye geliyor..Kaliteli ama başka marka olduğun için hp c5180 e göre olmayabilir yani su ile yine kolayca çıkabilir...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1100386&productid=ofisavr2483

bendeki photo paper diyo sadece sanırım aldığım ucuz olan fakat arka yüzünde advanced olan işaretlenmiş bende pek anlamadım

Mat dediğim kodak ın bazı kağıtları var örneğin fotoğrafcının bana vesikalık verdiği foto kağıdı böyle üstü bürüzlü gibi fakat biraz kaygan mat yüzeyi andırıyo onu demek istiyorum yoksa a4 kağıt gibi mat olmuyacak

Kaliteli çıktı alıyormuyum alıyorum gerisi boş ya Bide bugün bişey denedim bastırdığım fotoyu aldım çeşmenin altında suya tuttum üstünden bi boya tabakası akar gibi oldu ama resim sapa sağlam kaldı üstünde çok azda renk karışması oludu. Ama deforme olmadı öyle dolma kalem mürekkebi gibi akmadı yani.
  • arkadaşlar dün yeni gelen canon ip4500 yazıcıda linkteki kağıtla foto çıktısı aldım. (photo paper pro modunda-yüksek kalitede) kesinlikle süper diyebilirim. bi kere fotoğrafçılardaki kağıttan daha kaliteli. ve çıkar çıkmaz elimi sürttüm ama sanki boya alt tabakaya geçmiş üstte ince bi kaplama varmış gibi duruyodu. yanındaki hediyesi parlak yüzey değil. ama ondada kaliteli çıktı foto. bide orda 15 lik paket yazıyo hediyede ama 20 lik paket yolluyolar.

şimdi şu 8.5 ytl olan 25.lik hp kağıt sipariş verip onunla kıyaslıcam. bakalım çok fark varmı.çünkü bu hp kağıt yaklaşık 3 kat daha ucuza geliyo.

link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 28 Aralık 2007; 10:03:28 >
  • quote:

hayırlı olsun Bende alayım bari o kağıttan. Teknosaya gittim burda foto kağıdı yok dedi, bide diğerine gideyim bakalım

Kargo parası aldılar mı hocam. KArgo parası falan almıyorlarsa bende netten sipariş vereyim ya

2.5 ytl kargo parası alıyorlar bulamazsan sipariş ver, birde anlamadığım bu 100lükler her sitede 16-20 ytl arasında iken sadece teknosada 8ytl. Anlamadım gitti. Fark etmeden fiyatı arttırmadan çabuk al.
    Üründen sipariş verdim.. 8ytl+ 2.5ytl kargo ile toplam 10.5ytl tuttu.. 100 tane 10*15 lik hp advanced fotoğraf kağıdı..

quote:

quote:

toknosadan almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 29 Aralık 2007; 19:01:34 >
  • quote:

quote:

hayırlı olsun Bende alayım bari o kağıttan. Teknosaya gittim burda foto kağıdı yok dedi, bide diğerine gideyim bakalım

Kargo parası aldılar mı hocam. KArgo parası falan almıyorlarsa bende netten sipariş vereyim ya

2.5 ytl kargo parası alıyorlar bulamazsan sipariş ver, birde anlamadığım bu 100lükler her sitede 16-20 ytl arasında iken sadece teknosada 8ytl. Anlamadım gitti. Fark etmeden fiyatı arttırmadan çabuk al.
    Üründen sipariş verdim.. 8ytl+ 2.5ytl kargo ile toplam 10.5ytl tuttu.. 100 tane 10*15 lik hp advanced fotoğraf kağıdı..

quote:

quote:

toknosadan almıştım

kredi kartını ödiyeyim de bu hafta bi spiraiş verelim bakalım bizde

Ya senin yazıcı ile benimki hemen hemen biribirne benziyor. Bende kart yuvası aşağıda sende yukarda. Bide sende lcd ekran var sanırsam. Acaba başka ne gibi farklılıklar var. Resim kalitesi de fark eder mi ki
  • Dolan kartuş yada boya gibi ürünleri çok ucuzawww.gittigidiyor.com dan çok ucuza alabilirsiniz..
  • Arkadaşlar,

Dolan KArtuş Kampanya yapmis, kartuş alana yazıcıyı bedava veriyorlar.
    HP 7160 ve Epson 4450. Detaylarwww.DolanKartus.com adresinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: fz18

selam bende c7180 var.malum sebeblerden dolayı dolan kartus alacağım.ebay da bayağı bi çeşit var.kararsız kaldım.tavsiyesi olanlar...

Arkadaşım ebaydan almana gerek yok, bende ebaydan almıştım, ama o kadar uğraşma artık TR de her yerde satılıyor bu ürünler. 1 günde elinde.

Aşağıdaki dediğim kişiden al, boyalarıda ondan al. Garanti veriyorum...

http://www.cescesor.com/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=131459&CatID=6434&tabId=

Almamız gereken sarf malzemeleri, mürekkepler, fotoğraf kağıtları, doldurulabilir kartuş

2-Dolan kartuş, doldurulabilir kartuş (Bunlar hakkında önemli dikkat edilmesi gerekenler)
    (Şimdilik dolan kartuş alacaklara ilk uyarım boyalar bitmeden boya
    eklemeleri gerek, yoksa yazıcı resetleyici çiplerden dolayı bitmediğini anlayamıyor,
    boya varmış gibi davranıp içine havayı çekiyor, yazıcı hava yapıyor, sonrada kartuş
    kafaları boya gelmediği boş yere çalışıp zaman sıcaklıktan zarar görüyor, artı o hava yazıcı
    içindeki küçük çaplı boruları patlatıyor, yazıcının içine borulardan boya akıyor.. BİZZAT
    yaşadım bunları)

Dolan kartuşları(kolay dolum kartuşu) şuralardan alabilirsiniz;
    -@cescesor adlı arkadaşın sitesinden
    - gittigiyor.com/dolankartuş
    -http://www.dolankartus.com/kartus.htm tane 11ytl

3-Uygun fiyatlı kaliteli mürekkepler..
    -Aynı şekilde en kaliteli uygun fiyatlı boyaları da @cescesor dan alabilirsiniz..
    @cescesor un sitesinden vivera 363 mürekkepleri 115ml
    @cescesor un aşağıdaki ücretsiz boya kampanyasına katılınız..
    ÜCRETSİZ CESCESOR KARTUŞ DOLUM MÜREKKEBİ! - KULLANICI TESTLERİ
    http://forum.donanimhaber.com/m_22646088/mpage_1/key_//tm.htm

1-Kaliteli uygun fiyatlı fotoğraf kağıtları [hp advanced fotoğraf kağıdı(hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)]
    Suya dayanıklı olan 363 kartuş kullanan yazıcılarınızda "hp advanced fotoğraf kağıdı" kullanın
    derim sadece hp nin bu kağıdı, suya karşı dayanıklı isterseniz, fotoğrafı suyun içinde bırakın,
    yada su ile yıkayın birşey olmuyor ama sadece "advanced " için geçerli bunlar. Diğer fotoğraf
    kağıtlarında en ufak nem yada su ile boya çıkıyor ve renkler birbirine karışıyor.
    hp advanced fotoğraf kağıdı (hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)
    Suya dayanıklı kağıt, anında kuruyor, su dahi birşey yapamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Eylül 2008; 17:16:50 >
  • Benim ki TAMAMEN ŞANSIZLIK, fabrika hatalı ürün o yüzden öyle oldu. ilk c5180ni de kendim bozdum, gönderdim onu, yeni 6280 verdiler bozuk çıktı, yine gönderdim tamir edip gönderdiler...
    Elektronik biraz şans işidir, nedense bana hep böyle oluyor, gerçekten alıştım artık, örneğin bir tane örnek vereyim, AMD işlemcim tam 3 kere yandı garanti her gönderdiğimde yeni AMD işlemcisi veriyordu, sorun en sonunda anlaşıldı, anakartın biosunu almadan önce güncellenmesini istemiştim, eleman biosu yanlış güncellemiş, bana 6 ayıma mal oldu, 6 ay bunla uğraştım.. Allahtan alıştım, artık çok rahatça bekliyorum, tabi hakkımı ben sonuna kadar ararım, sadece daha olgun, mantıklı davranıyorum...

c6280 ile şuan hiçbir sorunum yok, sürekli boyaları kendim dolduruyorum.. Aylık 150-200 çok az, istediğin kadar fotoğraf çıktısı alabilirsin, aylık çok fazla çıktı alıyorum..
    HP çok pratik, ve yan ürünleri kolayca bulunuyor, ama CANON gerçekten daha kaliteli çıktı veriyor..
    Birde HPnin teknik destek çok iyi, garantiye vereceksen arıyorsun, adresi veriyorsun, evden gelip alıyorlar, sonra geri getiriyorlar eve.(Bunları kargo yapıyor ama parasını onlar ödüyor.)

HP yada CANON olsun ama ADF si olan modelden al, iyiki böyle almışım diyeceksin. Epsonun kalitesini bilmiyorum.

CANON pixma serisi inceleme, PIXMA MX850, PIXMA MP830
    http://forum.donanimhaber.com/m_24332657/mpage_1/key_//tm.htm

Şimdi HP nin modellerine baktım, ohaa fiyatları 2 katı artmış, dolar yüzünden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 13 Kasım 2008; 21:42:30 >
  • anladığım kadarıyla hp bu modelinde farklı yöntemler kullanmış. anlaşılan bu modelde çip resetleme diye bir olaya da gerek yok. aşağıdaki linkten size bazı anahtar kelimeler.
    http://h41131.www4.hp.com/uk/en/press/HP_Launches_its_Fastest_Home_Photo_Printer_Yet.html

"intelligent ink level monitoring"
    "in-printer pump, air vent, ink reservoir "

anladığım kadarıyla mürekkep seviyesini sensörlerle ölçüyor. diğer yazıcıların aksine fazla atık mürekkep olayı da yok. bir çeşit hava poması var cihazın. müreekepteki havayı mürekkepten ayırıp mürekkebi tekrar depoya gönderiyor.

aşağıda birincidekiler bu yazıcıyla gelen kartuşlardaki mürekkep mikatarları, ikinciler piyasada satılan 363 kartuşların dolum hacimleri.

The following ink cartridges ship with the printer:

· HP 363 Large Black Ink Cartridge,17 ml

· HP 363 Cyan Ink Cartridge, 4.5 ml

· HP 363 Magenta Ink Cartridge, 4.5 ml

· HP 363 Yellow Ink Cartridge, 4.5 ml

· HP 363 Light Cyan Ink Cartridge, 4.5 ml

· HP 363 Light Magenta Ink Cartridge, 4.5 ml

The following ink cartridges are compatible with the printer:

· HP 363 Large Black Ink Cartridge 17 ml, (C8719EE). £20.99

· HP 363 Black Ink Cartridge, 6 ml, (C8721EE). £10.99

· HP 363 Cyan Ink Cartridge, 4 ml, (C8771EE). £6.99

· HP 363 Magenta Ink Cartridge, 3.5 ml, (C8772EE). £6.99

· HP 363 Yellow Ink Cartridge 6 ml, (C8773EE). £6.99

· HP 363 Light Cyan Ink Cartridge 5.5 ml, (C8774EE). £6.99

· HP 363 Light Magenta Ink Cartridge, 5.5 ml, (C8775EE). £6.99

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdekran -- 9 Mart 2010; 21:50:10 >
  • yazdırma yaparken hızlı normal modunda aşağıdaki gibi çizik oluşuyor. bunun sebebi nedir. resmin sağında magenta rengin hemen üst hizasından sola doğru bakarsanız soldan sağa komple bir çizik var.
    http://img207.imagevenue.com/img.php?image=14259_cizik_122_84lo.JPG

aşağıdaki de daha bariz bir örnek

http://img222.imagevenue.com/img.php?image=14679_cizik2_122_935lo.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdekran -- 11 Mart 2010; 15:53:06 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.