Şimdi Ara

## Biostar Çıtayı Yükseltti, DDR-3 Destekli Anakartını Satışa Sundu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Biostar Çıtayı Yükseltti, DDR-3 Destekli Anakartını Satışa Sundu ##

Yakın zamanda ekran kartları ile ülkemize giriş yapan Biostar hazırladığı yeni neisl anakartları ile kalite çıtasını bir hayli yükselttiğine dair olumlu sinyaller veriyor. Firmanın Computex fuarında duyurusu yapılan ve sadece DDR-3 belleklere yönelik olarka hazırlanan yeni anakartı TP35D3-A7 Deluxe yaklaşık 240$'lık fiyat etiketi üzeriden yurt dışında satışa sundu.

DDR-3 belleklere destek konusunda Biostar'ın eliniz bayağı çabuk tuttuğunu söyleyebilmek mümkün. Zira firmanın yeni modeli TP35D3-A7 Deluxe sadece DDR-3 bellek desteğine sahip olarak piyasaya sürülen ilk birkaç modelden biri. Daha önce başta Gigabyte GA-P35T-DQ6 modeli ile olmak üzere bir iki firma sadece DDR-3 odaklı hazırlanan yeni anakartlarını duyurmuştu.

Biostar'ın yeni anakartı TP35D3-A7 Deluxe üzerinde Intel'in P35 +ICH9R yonga seti paketi bulunuyor. Intel'in satılmakta ola tüm işlemcilerinin yanı sıra yakında gelmesi beklenen 1333MHz fsb'ye sahip yeni Core 2 işlemcilere ve gelecek yılın hemen başında kullanıcılara sunulması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli Wolfdale / Yorkfield işlemcilerine de destek veren anakart bellek tarafındayse 4 adet DIMM slotu üzerinden DDR3-667/800/1066/1333 bellek desteğine sahip olarak gelmekte.

Anakart üzerinde PCI Express x16×1, PCI Express x1×3 ve PCI×2 slotlarının yanı sıra 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği (Realtek/ALC888), iki adet gigabit ethernet desteği (Marrvell/88E8056×2), 6 adet SATA-II konnektörü ve 1 adet PATA portu bulunuyor. Ayrıca iki adet eSATA konnektörü de anakartın giriş/çıkış ünitesindeki yerini almış durumda.

Biostar TP35D3-A7 Deluxe üzerinde yer alan kaliteli kompınentler de gözlerden kaçmıyor. Iısı iletim teknolojisini esas alan gelişmeiş pasif soğutma sistemi ile birlikte anakart üzerinde kullanılan katı kapasitörler Biostar'ın presitijine olumlu katkı yapmayı başarıyor. Yurt dışında 240$'lık fiyat etiketi üzerinden satışa sunulan Biostar'ın yeni anakartının şu anki şartlar altında ülkemize giriş yapması pek mümkün görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Haziran 2007; 19:04:00 >

• Türkiye'de yarı fiyatına verseler alan çıkmaz. Çünkü Biostar' ın ucuz modelleri yüzünden önyargı var.

690g yongalı T serisi olan modeli 345fsb yapıyor. Yabancı forumlarda çok iyi dereceler yapanlar var. Bu forumda bu kartı tanıtan bir arkadaş vardı. O konuda "Biostar'sa kasaya sokmam" diyenler vardı. Ama asus 300fsb yapsa öve öve bitiremezler.

Güzel kart, haber için tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 15 Haziran 2007; 19:17:00 >
  • DDR-3'ün şu sıralar DDR-2'den daha düşük bir performans verdiğini ve astronomik bir fiyata sahip olduğunu düşünürseniz, fazlasıyla tuzlu bir ürün bence, o yüzden P35 chipsetine sahip bir anakartı DDR-2 RAM seçeneği ile almak daha mantıklı ve daha ucuz olacaktır. DDR-3 ramlerin artan hızlarına rağmen gecikme süreleri DDR-2 lere oranla daha fazla olduğundan düşük hızlarda 667-800 hatta 1333 MHz gibi DDR-2 nin gerisinde kaldığı malum. O yüzden böyle anakartlara para yatırmak pek akıl karı görünmüyor.
  • anakartlar harbi saglam duruyor özeliklerde iyi ama on yargının kalkması lazım yoksa tr satmaz bu anakart
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

anakartlar harbi saglam duruyor özeliklerde iyi ama on yargının kalkması lazım yoksa tr satmaz bu anakart

harbi sağlam duruyor DS4 gibi
  • üst seviye bi anakart gibi duruyor tamamen ddr-3 desdekli olması güzel ama artık bence masaüstü bilgisayarlarda da wifi standart haline gelmeli kablo sıkıntı yaratıyor ama söylede de bi sorun wifi ni yadığı sinyaller sağlımızı nederece etkiliyor
  • sağlam duruyorda ondan daha fazla özelliğe sahip asus msi ve gigabyte kadar ii markalar kadar pahalı olunca gerçekten kimse bakmaz yani
  • zaten turkiyeyede getirmezler. nerde ucuz ürünleri var onu getirirler ancak türkiyeye
  • o bu deil de kartın görünüşüne hayran kaldım... uzun zamandır böyle güzel görünümlü bi kart görememiştim...
  • Türkler bir anakart yapsın veya herhangi bir (ram, anakart, ekran kartı gibi) pc bileşeni yapsın.1000$ da olsa o parayı veririm; canım yanmaz; ancak overclok hırsıma gem vuramayıp ucuzda olsa aldığım her ürünün parasının yurt dışına gittiğini düşlününce 10$ lık bi ürün bile içimi yakıyor.Of anam of.
  • biostarın son zamanlarda cıkardığı t serisi boardları manyak stabil tr ye gelse hiç düşünmeden alırım heleki 690g yongalı T serisi olan modelini 4 gözle bekliyorum
  • ben beğendim tasarımını,ama fiyatı pahalı.170-180$ olsaydı,ülkeye geldiğinde alabilirdim
  • Abit,Gigabyte,Biostar in

Asus,MSI,Epox out
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

biostarın son zamanlarda cıkardığı t serisi boardları manyak stabil tr ye gelse hiç düşünmeden alırım heleki 690g yongalı T serisi olan modelini 4 gözle bekliyorum

Hb de var. Birkaç yerde daha görmüştüm. 120ytl ye satılıyor.
  • Anakartlar şu yeni kapasitörlerle çok teknik ve yakışıklı olmaya başladılar soğutucularda işin cabası ;)
  • Ya millet size birşey sorucam

MSI,GIGABYTE,ASUS,EPOX falan derken biostar da saymaya başladınız ya?

Hele bide bu kart için TR ye gelsin gelsin diyenlerde var.

Neden bu kartı gördükten sonra yeni düşünceleriniz oluşurken

Bu tarz bir FOXCONN'un X38 donanımına sahip, üstelik hem DDR2 hem DDR3 destekli bir anakartı ihmal ediyorsunuz anlamıyorum.

" Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Foxconn.... "

http://forum.donanimhaber.com/m_14897631/tm.htm

Ben bunu okuduktan sonra resmen FOXCONN'a kitlendim kaldım.
    Bir yerde görsem paraya maraya acımam alırım kaç paraysa, Bu ürün neden gelmiyor ki aklınıza???
    Hani adi madi olsa, FX57 kalkıp dünyanın en iyi üreticilerinden diye bahsetmez değil mi???

Bence bırakın 150$-250$ mışmışlarıda, kapı gibi bi FOXCONN X38 çekin altınıza keyfinize bakın alla alla:D

Görüntüyse görüntü(soğutma için), hem DDR2 hem DDR3, PCIe 2.0, power ve reset tuşları falanda var, sağlammış madem, bide zorlarsınız oldu bittti işte...

150$ veren 250$ da verir, 250$ veren 350$ da verir, 350$ veren 500$ da verir...

Alacaksanız sağlam ve çok fonksiyonlu bir board işte:D

Boşverin siz bu biostarı mıtarı...

• Çıkış portları ve SATA portları gayet muntazam ve simetrik yerleştirilmiş. Şekil olarak çekici..
  • bir sonraki anakartım olucak...
  • Hayret biostar bu sefer iyi bişey yapmışa benziyor
  • Biz markacı olduktan sonra gözümüzden daha neler kaçacaktır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.