Şimdi Ara

## Intel'den Yeni İşlemciler: Core 2 Duo X7800 ve X7900 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den Yeni İşlemciler: Core 2 Duo X7800 ve X7900 ##

Daha önce haberlerini verdiğimiz Intel'in dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak hazırladığı Extreme işlemciler hakkında yeni bilgiler elimize ulaştı. Intel'in ürün gamında en yüksek performanslı işlemcileri kapsayan "Extreme" serisi işlemciler dizüstü bilgisayarlara da geliyor.

Firma dizüstü bilgisayarlar için Core 2 Extreme 7800 ve 7900 olmak üzere iki yeni işlemci hazırladı. Bu işlemcilerden X7800 modeli 2.6GHz, X7900 modeli ise 2.8GHz hızında çalışmakta. Her iki işlemci de 800MHz fsb'ye ve 4MB seviye 2 ön belleğe sahipler. İşlemcilerden X7800 modelinin 8 Temmuz'da lanse edilmesi beklenirken, X7900 modelinin ise 2 Eylül'de duyurulması bekleniyor.

Intel'in Core 2 Duo Extreme 7800 modeli için belirlediği fiyat 850$ olurken X7900'ün de 2 Eylül'de aynı fiyat etiketi ile anons edilmesi bekleniyor.

Bu arada enterasan bir nokta da dikkatimizden kaçmadı değil. Intel Core 2 Extreme 7900 modelini 2 Eylül'de lanse etmeyi planlıyor. Bu tarih bizim daha önce haberini verdiğimiz Core 2 Duo işlemciler için bahsi geçen indirim tairihi ile aynı. Yani bir nevi bu haber indirim haberlerini de doğruluyor dşyebiliriz. Zira Intel özellikle son dönemde fiyat indirimleri ile yeni işlemci lansmanlarını genellikle aynı gün yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Haziran 2007; 18:25:08 >

• abiler ablalar bakın bi yaf ben anlamam fazla özellikleri şöyle pcnin

intel pentium 4cpu 2.00ghz
    gigabyte GA-8S648(-L)
    geforce mx440 with AGP8X (64MB) ekran kartı
    realtek ALC655@SIS 7012 audio device ses kartı
    samsung SP0802N(80GB,7200RPM ultra atal133)
    HL-DT-ST CDROM GCR-8523B(52X LG CD-ROM)
    256MB(PC2700 DDR) RAM
    LG SUTDİOWORKS 700S 17İNCH MONİTÖR

SİZCE BU BİLGİSAYARI ADAM EDEBİLMEK İÇİN NELERİN DEĞİŞMESİ LAZIM NE KADAR HARCAMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLACAĞIM.SAYGILARIMLA..
  • Reklam kokan hareketler bunlar Sizin gibi cpu'ları evdeki pc de daha ucuza görmek isteriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc_1988

abiler ablalar bakın bi yaf ben anlamam fazla özellikleri şöyle pcnin

gigabyte GA-8S648(-L)
    256MB(PC2700 DDR) RAM

SİZCE BU BİLGİSAYARI ADAM EDEBİLMEK İÇİN NELERİN DEĞİŞMESİ LAZIM NE KADAR HARCAMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLACAĞIM.SAYGILARIMLA..

Aranızda eski dili çözebilen tarihçi varsa şu pc nin özelliklerini günümüz diline çevirisini yapsın lütfen. Sonra arkadaşa yardımcı oluruz

• YAW O KADAR VAHİM Mİ DURUM
  • intel yeni ürünlerini pazara sunmaya başladı..Hızları olarakda fena değiller..
  • quote:

YAW O KADAR VAHİM Mİ DURUM

Sistem tavsiyelerine acarsan onuyu daha iyi olur,ancak sistemin hemen hemen tümü degişecek gibi.

Bu işlemcilere sahip laptop'ta cok tuzlu olur.
  • Lunarsoul yazınını görünce tiksindim (tamam biraz abarttım ama gerçekten kızdım).
    Tamam bu bilgisayar GÜNCEL OYUNLAR İÇİN çok eski ;toptan kasayı değiştirmek gerek amma velakin bu şekilde dalga geçmen çok manasız zira herkes oyun hastası değil veya bütçesi yetmeyebilir. Yani her bilgisayarda 8800 ultra olmak zorunda değil tamam parası olan ve yüksek çözünürlükte oynayanlar 8800 ultra tabii ki alabilir ama herkes almak zorunda değil.
    Benim eski bilgisayarım celeron 2GHz,radeon 9250 ekran kartım agp4x anakartım var ve KRALLAR GİBİ internete girmek için kullanıyorum , güvenlik duvarı+antivirüs ve antispyware de mevcut.
    YANİ ESAS OLAN AMAÇTIR BUGÜN PENTİUM 3 , 32 Mb AGP2X TNT2 İLE BİLE PEKALA İŞ GÖRÜLEBİLİR OYUN,VS HARİÇ.

Forumu takip ediyorum "tüketim çılgınlığına düşmüş" insanlar var çok garip geliyor mesela öyle bir anlatıyorlar ki 8600leri at çöpe. Halbuki ben 2.5 yıldır 6200 kullanıyordum ve yavaşlığını yeni hissediyorum birçok oyunu da oynadım gayet güzel. Yani tamamen ihtiyaç meselesi,kişiden kişiye ,çalıştırılan uygulamadan uygulamaya değişir. Ve 8600 serisi (özellikle 8600gts) gayet güzel çünkü onu alacak adamın beklentisi genelde 1024-768de oynamaktır (maks 1248-1024 ) ve 8600lerin muhatabı 7600ler ve x1600lerdir x1950xtx değil!!!
    Birçoğunuz nVidia pahalı satıyor sömürüyor vs gibi nedenlerle nvidiayı eleştirirken bilgisayarı eski olanla dalga geçerek onları yeni donanım almaya teşvik edip (ihtiyaç önemli değil burda) nvidiaya para kazandırıyorsunuz.

Bu kadar garip kompleksli olmayın yani içinizde devre tasarlayan ATI de nVidiada çalışabilecek düzeyde bilgisayar-elektronik mühendisleri varsa hadi neyse (neyse diyorum ama onlar da dememeli mevcut gördüğüm durumda) ama değilseniz bu kadar yerden yere vurmaya "çapınız" yetmez...

quote:

Orjinalden alıntı: lunarsoul

quote:

gigabyte GA-8S648(-L)
    256MB(PC2700 DDR) RAM

Aranızda eski dili çözebilen tarihçi varsa şu pc nin özelliklerini günümüz diline çevirisini yapsın lütfen. Sonra arkadaşa yardımcı oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flytorpedo2 -- 15 Haziran 2007; 19:06:26 >

• quote:

YAW O KADAR VAHİM Mİ DURUM

Arkadaşım vahim mi değilmi senin bileceğin iş.
    Yani başkasına sormana gerek yok. Eğer güncel kasan oyunları çok seviyorsan ve oynayamadığını gördüysen durum vahim ama oynadığın oyun caesar3 ve age of empires 2 ise durum şahane ötesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flytorpedo2 -- 15 Haziran 2007; 19:09:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: flytorpedo2

Lunarsoul yazınını görünce tiksindim (tamam biraz abarttım ama gerçekten kızdım).
    Tamam bu bilgisayar GÜNCEL OYUNLAR İÇİN çok eski ;toptan kasayı değiştirmek gerek amma velakin bu şekilde dalga geçmen çok manasız zira herkes oyun hastası değil veya bütçesi yetmeyebilir. Yani her bilgisayarda 8800 ultra olmak zorunda değil tamam parası olan ve yüksek çözünürlükte oynayanlar 8800 ultra tabii ki alabilir ama herkes almak zorunda değil.
    Benim eski bilgisayarım celeron 2GHz,radeon 9250 ekran kartım agp4x anakartım var ve KRALLAR GİBİ internete girmek için kullanıyorum , güvenlik duvarı+antivirüs ve antispyware de mevcut.
    YANİ ESAS OLAN AMAÇTIR BUGÜN PENTİUM 3 , 32 Mb AGP2X TNT2 İLE BİLE PEKALA İŞ GÖRÜLEBİLİR OYUN,VS HARİÇ.

Forumu takip ediyorum "tüketim çılgınlığına düşmüş" insanlar var çok garip geliyor mesela öyle bir anlatıyorlar ki 8600leri at çöpe. Halbuki ben 2.5 yıldır 6200 kullanıyordum ve yavaşlığını yeni hissediyorum birçok oyunu da oynadım gayet güzel. Yani tamamen ihtiyaç meselesi,kişiden kişiye ,çalıştırılan uygulamadan uygulamaya değişir. Ve 8600 serisi (özellikle 8600gts) gayet güzel çünkü onu alacak adamın beklentisi genelde 1024-768de oynamaktır (maks 1248-1024 ) ve 8600lerin muhatabı 7600ler ve x1600lerdir x1950xtx değil!!!
    Birçoğunuz nVidia pahalı satıyor sömürüyor vs gibi nedenlerle nvidiayı eleştirirken bilgisayarı eski olanla dalga geçerek onları yeni donanım almaya teşvik edip (ihtiyaç önemli değil burda) nvidiaya para kazandırıyorsunuz.

Bu kadar garip kompleksli olmayın yani içinizde devre tasarlayan ATI de nVidiada çalışabilecek düzeyde bilgisayar-elektronik mühendisleri varsa hadi neyse (neyse diyorum ama onlar da dememeli mevcut gördüğüm durumda) ama değilseniz bu kadar yerden yere vurmaya "çapınız" yetmez...

quote:

quote:

gigabyte GA-8S648(-L)
    256MB(PC2700 DDR) RAM

sonuna kadar katılıyorum sana yerden göğe haklısın benım pc yenı dıyebileceğimiz 2 ay surada arkadaslar hemen yenısı cıkıyor birşeylerin bircok ınsan sirf boyle dalga gecılıyor dıye imzasına sistemını yazamıyor benım arkadas cevremden cok kısı burada ama yazamıyor yapmayalım boyle

• lunarsoul espri kötüydü.
  • Arkadaşlar sürekli gelişim için eleştiri yapılır.

Ama 2 üslup var:
    1)128 Bit olması kötü yüksek çözünürlükte sorun yaratır ,8800 kırpılsaymış daha iyiymiş ,vs.
    2) Bu ne lan böyle bi ....a yaramaz at çöpe ... herifler önümüze ekran kartı diye bunu koyuyorlar (Forumda genelde yapıldığını gördüğüm)

Şimdi 8600gts bir önceki şahane üst nesil x1950 pro ile yarışıyorsa "1" deki üslubu hak eder. Zira ben 6200 ile şahane oyun zevki tattım çünkü oynadığım çözünürlük ve oyunları rahat kaldırdı. Ama zevkim farklı olsaydı zamanında x850xtx alırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: night_33

quote:

Orjinalden alıntı: flytorpedo2

Lunarsoul yazınını görünce tiksindim (tamam biraz abarttım ama gerçekten kızdım).

quote:

quote:

gigabyte GA-8S648(-L)
    256MB(PC2700 DDR) RAM

sonuna kadar katılıyorum sana yerden göğe haklısın benım pc yenı dıyebileceğimiz 2 ay surada arkadaslar hemen yenısı cıkıyor birşeylerin bircok ınsan sirf boyle dalga gecılıyor dıye imzasına sistemını yazamıyor benım arkadas cevremden cok kısı burada ama yazamıyor yapmayalım boyle

bende arkadaslara katılıyorum bizim yeni pc miz varda ne oluyor 4 ayda pc me yeni demeye şüpheleniyorum herzaman yenisi cıkar ama alıcak para olmadıktan sonra yada paramız belli biseviyeye yetiyorsa bizim için yeni odur ondan sonra cıkanlar reklam ve kar amaclıdır

• Dalga geçenler o zaman para versinler de yenisini alalım zira burada ihtiyaç önemi değil hava atmak önemli bazıları için.

Herkesin arabası ferrari olmak zorunda değil. Nasıl Bağdat caddesinde arabayla hava atılıyorsa burası da e-bağdat caddesi demek ki (bazıları için tabii ki)

EK:
    Benim yeni donanım alacak param var çok şükür istesem alabilirim ama almıyorum çünkü bana yeterli geliyor ("son zamanlarda" ekran kartı hariç)

AMD Athlon64 3000+ (Newcastle soket 754 2000/200)
    Asus K8N4-e Deluxe (nforce 4-4x)
    2X512Mb kingston valueram ddr 400 (TEK KANAL)
    Asus gf6200(nv43) (8600gts olacak)
    WD sabit disk 120Gb
    Tagan 2-force 430 W güç kaynağı.

Bu sistem şu anda piyasada yok geçen sene bile bulunamazdı ama benim işimi pekala görüyor. Büyük ihtimal seneye yeni çıkacak oyunlarda işlemci yetersiz kalabilir ama o zaman da 4. senesini doldurmuş olacak zaten ve "belki oyun sevdam sürerse" biraz güncelleme yapabilirim.

Yani bu bilgisayarla sonuna kadar, çöpe atmak yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flytorpedo2 -- 15 Haziran 2007; 19:44:49 >

• quote:

gigabyte GA-8S648(-L)
    256MB(PC2700 DDR) RAM

Güzel kardeşim;ben,p43.0ghz asus p4p800-x,512 mb ddr400 ram,80+160=240gb samsung sata,ati 9600xt,pioneer dvd rw,philips 170s lcd kullanıyorum.Bu sistemimle;photo shop,dream weaver v.b. programları çalıştırabiliyorum(resimlere yazı efekti vermek ve basit blog tasarım işleri için),fifa 07,nfs most wanted v.b. oyunlarıda grafik detaylarını makul seviyelerde tutarak oynayabiliyorum.Bu aralar +512 mb ram eklemem halinde bu tip amaçlar için sistemim beni gerek performans gerek maddi açıdan kasmadan 1 yıl daha idare edebilir...

Eğer masa üzerinde gayet hızlı bir sistemim olsun diyorsan:

Ramlerini 512 mb veya üzerine ,
    ekran kartını mümkünse 128 mb veya üzerine[(ati 9xxx serisi önerilir)ama bu ekran kartı olayı massa üstü işlemleri için o kadar da zorunlu değil.MAsa üstünde 64 mb işini yeterince görür]getirmeni öneririm.Eğer bir yerlerden P4 işlemcilerin 2.8 veya üstünde olanlarından da bulabilirsen değme keyfine...Bu yazdıklarımın tamamını piyasada gayet makul fiyatlara bulabilirsin.İkinci elde çok temiz olanları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silentsorrow -- 15 Haziran 2007; 19:47:38 >

• Güzel kardeşim;ben,p43.0ghz asus p4p800-x,512 mb ddr400 ram,80+160=240gb samsung sata,ati 9600xt,pioneer dvd rw,philips 170s lcd kullanıyorum.Bu sistemimle;photo shop,dream weaver v.b. programları çalıştırabiliyorum(resimlere yazı efekti vermek ve basit blog tasarım işleri için),fifa 07,nfs most wanted v.b. oyunlarıda grafik detaylarını makul seviyelerde tutarak oynayabiliyorum.Bu aralar +512 mb ram eklemem halinde bu tip amaçlar için sistemim beni gerek performans gerek maddi açıdan kasmadan 1 yıl daha idare edebilir...

Eğer masa üzerinde gayet hızlı bir sistemim olsun diyorsan:

Ramlerini 512 mb veya üzerine ,
    ekran kartını mümkünse 128 mb veya üzerine[(ati 9xxx serisi önerilir)ama bu ekran kartı olayı massa üstü işlemleri için o kadar da zorunlu değil.MAsa üstünde 64 mb işini yeterince görür]getirmeni öneririm.Eğer bir yerlerden P4 işlemcilerin 2.8 veya üstünde olanlarından da bulabilirsen değme keyfine...Bu yazdıklarımın tamamını piyasada gayet makul fiyatlara bulabilirsin.

saol aradığım cevap buydu sanırım.

• mc_1988

Bence yapabileceğin en iyi şey bilgisayarını ihtiyacı olan birine satman ve sıfırdan bir sistem toplaman. Bilgisayarının güncel bir sistem olabilmesi için nerdeyse tüm parçalarının değişmesi gerekiyor. Yine bence idare edebiliyorsan Yılın 4. çeyreğini bekle. Ama beklemeyi düşünmüyorsan şimdide uygun fiyatlara iyi bir sistem toplayabilir veya toplattırabilirsin.
  • Rica ederim... Aradığın parçaların ikinci elde fiyat olarak çok makul ve bir o kadarda temiz olanları var,aklında bulunsun...
  • den peki bu alet ne kadar eder
  • hangisi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.