Şimdi Ara

## AMD'nin FX-80, FX-90, FX-91 İşlemcileri Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin FX-80, FX-90, FX-91 İşlemcileri Yolda ##

AMD'nin üzerinde çalıştığı yeni nesil işlemcileri için yılın ikinci yarısı son derece önemli. Kesin tarihler konsunda tartışmalar devam ededursun AMD her halukarda yeni işlemcilerinin ilk örneklerini yılın ikinci yarısı içerisinde kullanıcılara sunmuş olacak.

Firmanın hazırladığı yeni nesil işlemci ailesinin en güçlü üyelerini ise Phenom X4 ve Phenom FX işlemcileri oluşturacak. Doğal dört çekirdeğe sahip olacak Phenom X4 ve Phenom FX işlemcileri arasaındaki en önemli fark işlemcierin soket yapılarında olacak. Zira soket AM2+ formunuda olacak Phenom X4 işlemcilerinin aksine Phenom FX işlemcileri soket 1207 (soket F) formunda olacak. Tabi Phenom FX işlemcilerinin AMD'nin çift işlemci ve çift ekran kartından oluşan (hatta 4 ekran kartı da gündeme gelebilir) FASN8 platformuna destek vereceğini de unutmayalım.

Geçtiğimiz günlerde AMD'nin yeni nesil işlemcileri ile birlikte devreye sokacacağı yueni isimlendirme metodu hakkında ilk çıkan bilgileri sizler ile paylaşmıştık. Bu yazımıza buradan ulaşabilmeniz de mümkün. AMD'nin işlemci isinlendirme / nuramalandırma konusunda takip edeceği yol hakkında yeni detaylar da elimize ulaşmaya başladı. Firma Phenom FX serisi işlemcilerinde yeni modelleri FX-80 ile başlatacak.

Firmanın Phenom FX işlemcileri kullanıcıları ile ilk diresek temasını bu yılın sonuna doğru yaşayacak. İşlemcilern gerçek anlamda yaygınlaşmaya başlaması ise gelecek yılın ilk çeyreğini bulacak gibi görünüyor. Phenom FX serisi işlemciler FX-80 model ile başlayacak. Bu modelin saat hızının 2.2GHz ile 2.4GHz arasında olması bekleniyor. FX-80 işlemcisinin FX-90 modeli takip edecek. Bu modelin saat hızı FX-80 ile aynı olacak gibi görünüyor. FX-90 modelini ise FX-91 modeli izleyecek ve bu model 2.4GHz ile 2.6GHz aralığında olması beklenen saat hızı ile ilk etapta çıkan yeni nesil Phenom FX işlemcilerinin en hızlısı olacka gibi görünüyor. Bu arada işlemcilerin sahip olacağı ısıl güç tasarımı konusunda hala açıklanmış net bir bilgi bulunmuyor.

Son bir not olarak AMD'nin Phenom FX işlemcileri ile gelecek yılın ilk yarısı içerisinde 2.9GHz'lik saat hızına ulaşması planladığını da belirtelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Haziran 2007; 22:15:21 >

• Amd kullanıyorum ve neredeyse 1 yıldır sadece haber okuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Amd kullanıyorum ve neredeyse 1 yıldır sadece haber okuyorum.

şaka bir yana artık amd den kaliteli işlemciler bekliyoruz ama tabi ben q6600 aldıktan sonra değil önce mümkünse...
  • yaw adamlar bu sene sonu ile gelecek seneden bahsediyor. amaaaan bıktım beklemekten. bekle bekle nereye kadar. piyasada ha bugün ha yarın diye diye bir türlü beklenen hareketlenme olmadı. off ya
  • ihtiyacınız varsa o an ne uygunsa onu alın. neyi bekliyosunuz anlamıyorum ihtiyaç yoksa zaten yeni çıkana rağbetin anlamı yok. tabi insan her zaman fazlasını isteyor o ayrı mesele
  • quote:

Doğru söze nedenir.
  • quote:

• benim hiç ümidim yok ama umarım yanılırım....
    bunlarda vız gelir tırıst gider
  • quote:

Vallaha doğru.Aslında intel kullanmamma rağmen ilk fırsatta amd ye geçecem.Çünkü intelin şu akıl almaz çipset politikası beni bıktırdı.Buna karşın 1 yıl önce alınan am2 anakart bu işlemcileri destekleyebilecek.
  • bu platform çok hoşuma gidiyor ancak yınede intelın çıkartacağı olası bır işlemcının tek başına bu platformu devirmesı ihtımalıde can sıkıcı
  • http://www.tgdaily.com/content/view/32460/118/ şu haber amd çok satıyor diyen arkadaşlara

intel den amd ye geçmeyi düşünenleride anlamak çok güç zaten verilen fotografa bakarsanız ev kullanıcısı ıcın olmadıgını anlarsınız anlamıyorsanız zaten boşverın gıtsın bilgisayar değil uçak mübarek nasıl ısınıyorsa her yanı fan seside cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 14 Haziran 2007; 23:31:55 >
  • asıl sen anlamıyosun sanırım o fanların ev kullamıcısı olma veya olmamayla bır ılgısı yok onlarkullanılan asus marka anakartın soğutucusu üstelıkte eğer yuksek performanslı bir sistem isitoysan evde de kullanabıırsın uzayda da bir zamanlar serverlarda kullanılan opteron işlemcılere şu an bir çok pc kullanıcı sahip
  • gecen seneki conreo alanlar yada almıyanlar conreo alıcak alanlarda belki bu sene quadlaını alıcak amd duy sesimizi 22 temmuz öncesi lütfen
  • Bla bla blaa...AMD den icraat bekliyoruzz...Çok prestij kaybetti firma çookkkk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 14 Haziran 2007; 23:49:36 >
  • amd amd duy sesimizi bu gelen intelin ayak sesleri
  • alfredo yorum 10 numara aynı haberler okuyorum dogru yorum asdasdasdada
  • phenom x4 le phenom fx arasındaki farkı çok merak ediyorum f socket ve am2+ arasında nasıl bir fark çıkacak.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: enturkteynmentxx

asıl sen anlamıyosun sanırım o fanların ev kullamıcısı olma veya olmamayla bır ılgısı yok onlarkullanılan asus marka anakartın soğutucusu üstelıkte eğer yuksek performanslı bir sistem isitoysan evde de kullanabıırsın uzayda da bir zamanlar serverlarda kullanılan opteron işlemcılere şu an bir çok pc kullanıcı sahip

ahahaha opteronlara su an bırcok pc kullanıcısı mı sahıp nerde Allah askına o opteron sahıplerı x2 den yukarısını hıc gormedım fx kullanan bıle cok azken opteron u ev kullanıcısı ne yapacak ayrıca bu cıkacak fıyatı dusecek ve ev kullanıcıları alcak takrıbı 8 sene gecer bu gerceklesene kadar ıntel 100 dolara 16 cekırdeklı ıselmcı satmaya baslar

http://www.tgdaily.com/content/view/32380/139/ şunu okumanızı tavsıye ederım ozellıkle yorumlar cok hos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 15 Haziran 2007; 0:29:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: enturkteynmentxx

asıl sen anlamıyosun sanırım o fanların ev kullamıcısı olma veya olmamayla bır ılgısı yok onlarkullanılan asus marka anakartın soğutucusu üstelıkte eğer yuksek performanslı bir sistem isitoysan evde de kullanabıırsın uzayda da bir zamanlar serverlarda kullanılan opteron işlemcılere şu an bir çok pc kullanıcı sahip

ahahaha opteronlara su an bırcok pc kullanıcısı mı sahıp nerde Allah askına o opteron sahıplerı x2 den yukarısını hıc gormedım fx kullanan bıle cok azken opteron u ev kullanıcısı ne yapacak ayrıca bu cıkacak fıyatı dusecek ve ev kullanıcıları alcak takrıbı 8 sene gecer bu gerceklesene kadar ıntel 100 dolara 16 cekırdeklı ıselmcı satmaya baslar

http://www.tgdaily.com/content/view/32380/139/ şunu okumanızı tavsıye ederım ozellıkle yorumlar cok hos

Yaw iyice saçmalamışsın hee

Ne demek opteronu ev kullanıcısı ne yapsın.Bu forumda opteron ve fx kullanan çok vardı ve hala var iyice bir araştırma içine girmeden bu tarz saçma sapan söylemlerde bulunupta kendini gülünç duruma düşürme...

• hangi akıllı 2 işlemci arasına ram slotlarını koyar ki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.