- x
L - Carnitine Nedir ?
480 Cevap584097 Görüntüleme22 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
26 Nisan 2012; 22:28:38 

arkadaşlar gnc veya solgar yada dıger markalara hıc bulasmayın. paranız fazla mı gelıyor anlamıyorum???? eczaneye gıdın ve gayet uygun bır sekılde alın. ıcerın aynı . 1000 mg l-karnıtın..
bır de herkes etkısını sormus ben yan etkılerınden bahsedeyım azıcık.. kesınlıkle uyuyamıyorsunuz gece gec yatıp sabahın korunde uyanıyorsunuz. ayrıca terledıgınızde yanınızda kımse olmasa ıyı olur,cunku dayanılmaz oluyor. bır de spor yaparken yorgunluk hıssetmıyorsunuz
umarım faydası olmustur :)

2122 Mesaj
26 Nisan 2012; 23:32:02 

Bu madde vucutta zaten bulunan yaglara baglanan ve mitokondri zarindan geciren birsey. Bir doktor abime sordum bulasma dedi. Kardiyo performansini ciddi artiriyormus fakat bence tehlikeli. Bilimsel olarak soylemiyorum bunu bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Programı..

6609 Mesaj
27 Nisan 2012; 15:40:07 

5 gundurt kullanıyorum.
normal hallerde değilde, biraz efor sarfedilecek durumlarda,örneğin yürüyüşte insanı ter attırıyor.
heleki biraz daha koşu veya kardio çalışmaları yaparken resmen çeşme gibi akıyor heryeriniz.
Kilo vermek istiyorsanız düzenli spor ve l-carnitine kullanabilirsiniz. fakat spor yapmayım derseniz hiç bulaşmayın.
mutlaka efor sarfetmeniz gerek. veyahut diyet yapmanız lazım.

sallana sallana yürümeyi spordan saymayın. Tempolu yürüyüş veya koşu yapın. düzenli beslenmeye dikkat ederseniz kilo vermenize yardımcı olur.

yukarda bir arkdaşın dediğine bende katılıyorum. çok fazla para veriyimde marka alayım felan demeyin. Yeterki içeriğindeki l-carnitine mg olarak doğru olsun işe yarıyor.
fakat bu düşünseylede gidipte AFRİCAN MANGO ALAYIM, NEDE OLSA ONDADA L-CARNITINE VARMIŞ sakın demeyin

gece uyku problemim zaten vardı. l-carnitine kullanmaya basladım, heralde bana faydası oldu. daha erken yatabiliyorum. hatta kafamı yastığa koydugumda 10 dkya uyumus oluyorum.

ilerleyen zamanlarda ilacın bağımlılık durumu yok fakat faydasını gördükçe mg yukseltme isteği doğuyor. ben mg yukseltmekten ziyade gunde 1000mg lcarnitine + en fazla 1000mg CLA desteği öneririm. (toplamda maksimum 2000mg)

1

37.5 tl

0

50 tl

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 14:38:23 

İyi günler arkadaşlar ben 9 yıllık eczacı tenisyeniyim bu l-carnıtıne ürünleri çok pahalı oldugundan herkez şikayetçi carnitinin sağlık bakanlığı onaylı olan bi ürünü daha var kimse bilmez duyulmamış CARNİTİNE 1000 MG ÇİĞNEME TB. SANTA FARMA İSİMLİ İLAÇ FIRMASININ İLAÇIN 10 TB LIK FORMU 15.92 BUNU DAHA ÖNCE DUYAN OLDU MU YADA KULLANAN ben etken maddeleri araştırdıgımda hiç bi farklılık göremedım GNC,SOLGAR VS. fırmalarla arasında bilgisi olan var mı onu kullansak ??

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 16:46:47 

ben sana ne reklamı yapıcam zaten benim deddiğim ürünün reklamı olmaz sen bi santa farma firmasını araştır evinde bile 4-5 tane ilaçı çıkar senelerin firmasıdır ayrıca bende kullanıcam bilgi almak için sordum hiç kullanan var mı diye ?

5024 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:01:50 

quote:

Orijinalden alıntı: eat sleep jdm

ben sana ne reklamı yapıcam zaten benim deddiğim ürünün reklamı olmaz sen bi santa farma firmasını araştır evinde bile 4-5 tane ilaçı çıkar senelerin firmasıdır ayrıca bende kullanıcam bilgi almak için sordum hiç kullanan var mı diye ?

Adam haklı beyler santa farmayı duymadıysanız yapacak birşey yok... Yalnız santanın carnitini nasıl etkilidir onu araştırmak lazım. Forumda kullanan varsa burada açıklayabilirmi acaba... Ben bu ara iyice niyetlendim multipower alacağım likit olanlarından 105 tl kendi sitesinde fakat multiyi almadan önce deneme amaçlı santanın carnitinini kullansam nasıl etki eder. Yakın bir zamanda spora başlayacağım şimdiden araştırıyorum...

689 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:05:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

5 gundurt kullanıyorum.
normal hallerde değilde, biraz efor sarfedilecek durumlarda,örneğin yürüyüşte insanı ter attırıyor.
heleki biraz daha koşu veya kardio çalışmaları yaparken resmen çeşme gibi akıyor heryeriniz.
Kilo vermek istiyorsanız düzenli spor ve l-carnitine kullanabilirsiniz. fakat spor yapmayım derseniz hiç bulaşmayın.
mutlaka efor sarfetmeniz gerek. veyahut diyet yapmanız lazım.

sallana sallana yürümeyi spordan saymayın. Tempolu yürüyüş veya koşu yapın. düzenli beslenmeye dikkat ederseniz kilo vermenize yardımcı olur.

yukarda bir arkdaşın dediğine bende katılıyorum. çok fazla para veriyimde marka alayım felan demeyin. Yeterki içeriğindeki l-carnitine mg olarak doğru olsun işe yarıyor.
fakat bu düşünseylede gidipte AFRİCAN MANGO ALAYIM, NEDE OLSA ONDADA L-CARNITINE VARMIŞ sakın demeyin

gece uyku problemim zaten vardı. l-carnitine kullanmaya basladım, heralde bana faydası oldu. daha erken yatabiliyorum. hatta kafamı yastığa koydugumda 10 dkya uyumus oluyorum.

ilerleyen zamanlarda ilacın bağımlılık durumu yok fakat faydasını gördükçe mg yukseltme isteği doğuyor. ben mg yukseltmekten ziyade gunde 1000mg lcarnitine + en fazla 1000mg CLA desteği öneririm. (toplamda maksimum 2000mg)

1

37.5 tl

0

50 tl

Hocam acaba üründen hala memnun musunuz? kaç tablet var kutunun içinde. Birde nereden temin edebilirim. İnternet sitesi dışında

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:10:41 

kardeşim millet bilip bilmeden sallıyo burda sorsan ne işe yarar karnitin bi burdan okuduğuyla kalır normalde o dedğim ilaç böbrek yetmezliği olan hastalara besin takviyesi olarak çıkarılmış bende solgarın likitini almayı düşünüyodum ama aklıma geldi carnitin tb bi sorayım dedim ? kimse yok herhalde kullanan

786 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:15:47 

quote:

kardeşim millet bilip bilmeden sallıyo burda sorsan ne işe yarar karnitin bi burdan okuduğuyla kalır normalde o dedğim ilaç böbrek yetmezliği olan hastalara besin takviyesi olarak çıkarılmış bende solgarın likitini almayı düşünüyodum ama aklıma geldi carnitin tb bi sorayım dedim ? kimse yok herhalde kullanan

yav hee hee. sana burada koskoca lipit metabolizmasını anlatmayayım akıllı ol. dediğin ilaç ile, supplement olarak kullanılan carnitine arasında dağlar kadar fark var. farmakokinetik, dinamik, biyokimyasal her şeyi farklı. adamlar enayiydi değil mi 70 tl ye satmak varken 10 tl ye satacak kadar. etken maddesi aynı olabilir önemli olan onun kana girdiğinde nasıl etki göstereceğidir.

PlayStation Network ID : AnOriginalNick

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:20:15 

eee bunları biliyosunda ne diye reklam yapıyosun diyosun bunları bilen santa farmayıda bilir adamlar pazarlama yapsınlar diye ayda 3,000 tl maaş verip adam çalıştırıyorlar ben zaten kullanılırmı diye sordum sen egonu başka yerlerde tatmin et istersen ...

786 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:22:16 

yav arkadaşım git reklamını başka yerde yap. hala santa farma diyor ya. olacak iş değil. belki ben pfizer ile anlaştım. te allam sana da internet reklamcılığı için kaç para verdiler hadi söyle çekinme.

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:29:11 

:) :) :) ne parası arkadaşım ya sen sen takmışın reklama bi kere reklamı bana nie yaptırsınlar burda daha eski üyeler varken yeni üyeye kim inanır ve sen takıntılı bi insansın herhalde senden başkası reklam yapıyosun vs.. şeyler demezken sen atlıyosun aynı o herşeyi şikayet eden yaşlı teyzeler gibi ..

786 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:33:10 

bence reklam, tartışma yarattırılarak amacına ulaştı. hepimiz santa farmaya hücum. gaspari, ultimate kim abi santa varken

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:39:08 

bütün günahlarımı aldın iftira atarak bana :)

786 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:41:39 

yav arkadaşım tamam uzatma bence. konuya virüsü yaydın aferin. hadi bakayım şimdi de benden uzak Allah'a yakın ol. güle güle. santa farma kariyerinde de başarılar dilerim.

6609 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:44:09 

quote:

Solgar 500mg lcarnitine
Her aksam 2 saat kosu + yuruyus
Kosudan 30dk once 1 tablet lcarnitine kullanıyor arkadasım. 45 gun oldu. 66 kilodan 60a indi. Diyette yapıyor fakat cok sıkı degil.
15gundur lcarnitine yanında cla kullanıyor.
Bobrek felan durumunu duymadık gormedik.

6609 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: marmix

Hocam acaba üründen hala memnun musunuz? kaç tablet var kutunun içinde. Birde nereden temin edebilirim. İnternet sitesi dışında

Ben memnunum.
Eczanelere sor. Bazıları satmasada getirtiyorlar.
( Kullanan 2 kisiyiz)

0 Mesaj
28 Nisan 2012; 17:52:00 

bana reklam diyen arkadaş resimleri görüyosun dimi ??

6609 Mesaj
28 Nisan 2012; 22:29:18 

resim dedikleriniz benim koyduklarımsa, ben sadece kullandığım ürünün resmini koydum.
hatta marka takıntım olmadıgını göstermek için, pahalı ürünleri almayın diyorum. Sonucta parasını ödeyip alıyorum ürünleri. bedava vermiyorlar

+ mümkünse tartısmaya beni lütfen çekmeyin..

5134 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:33:14 

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Yoğundum bu ara. sakın 139 tl gıbı uçuk rakamlar vermeyın.

1000 mg lık alın.

buyrun benım aldıgım ürün

http://www.gym-market.c...goryId=60&ProductId=303

Hala aynı ürünü mü kullanıyorsunuz acaba ?

Ekleme: Temin edilemiyormuş. Carnitin + CLA almayı planlıyorum, Mayısın başında başlamam lazım spora Önerebileceğiniz kaliteli ve güvenilir bir site varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dathka Graush -- 29 Nisan 2012; 23:35:08 >

İstanbul Üniversitesi

4818 Mesaj
29 Nisan 2012; 23:42:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Dathka Graush

Hala aynı ürünü mü kullanıyorsunuz acaba ?

Ekleme: Temin edilemiyormuş. Carnitin + CLA almayı planlıyorum, Mayısın başında başlamam lazım spora Önerebileceğiniz kaliteli ve güvenilir bir site varmı ?

Dostum ben kullandım sonra araya sınavlar falan girdi ara vermek zorunda kaldım , ama dun yıne basladım yarısı dolu yanı evet aynı urunu kullanıyorum. Daha once de gittigidiyordan almıstım , aynı markaydı. yanı markayı ve urunu yazın alın kafanıza göre bir siteden sorun olcagını sanmıyorum.

6609 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:13:57 

Hardline Nutrition Cla 63tl + kargo ücreti
http://www.gym-market.c...egoryId=13&ProductId=95

Hardline Nutrition Cla 66tl KARGO BEDAVA
http://www.hepsiburada....hrd18&categoryId=354265

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6609 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:17:30 

Hardline Nutrition Karnitin 100 Kapsül 54TL + KARGO
http://www.gym-market.c...goryId=14&ProductId=198

Hardline Nutrition Karnitin 100 Kapsül 56TL KARGO BEDAVA
http://www.hepsiburada....hrd19&categoryId=354265

6609 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:21:01 

Multipower L-Carnitin Liquid Caps 500 mg 65TL
http://www.gym-market.c...goryId=14&ProductId=849

Multipower L-Carnitin Liquid Caps 500 mg 91TL
http://www.hepsiburada....op416&categoryId=354265

1 Mesaj
1 Mayıs 2012; 13:11:29 

P90X gibi düzenli bir fitness programında L-Carnitine in faydasını görürsünüz http://p90xturkiye.blogspot.com/

5134 Mesaj
3 Mayıs 2012; 16:40:24 

Eczaneden Solgar L-Carnitine almayı düşünüyorum. Şundan, her tablette 500 mg var 2 tablet alsam yeter sanırım ?

Bir de CLA var aklımda. Sizce Carnitine ile beraber mi başlasam yoksa biraz zayıfladıktan sonra mı ?

http://www.solgar.com.t...-4CDE-9ADB-A277A3D420EE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dathka Graush -- 3 Mayıs 2012; 16:41:43 >

İstanbul Üniversitesi

6609 Mesaj
3 Mayıs 2012; 23:32:51 

spor yapma durumuna göre lcarnitine-cla kullanımını dengelee.
direkt cla ile beraber baslama bence.

spor yapıyorsan eğer 15gun lcarnitine düzenini kur ve devam et. sonrasında cla ile destekle.

spor ve diyet yaparak bu ikisini kullandıgında;
kömürle çalışan bir trenin, kömürlerini ateşe atan kürek görevini yapar CLA+L-CARNITINE

2496 Mesaj
4 Mayıs 2012; 11:30:09 

arkadaşlar merak ettiğim bir şey var.

l-carnitenin draje - sıvı olması yada miligram değerlerinin farklı olması ne farkediyor??

500 mg lık 20 lık sıvı pakertde var 1500 mg sıvı paket de.yada 2000 mg draje hap şeklinde olanda var.
etkısı nasıl farkedecek peki?

kısaca cok olan daha ıyıdır demeyin

161 Mesaj
4 Mayıs 2012; 16:35:15 

konuyu takipteyiz arkadaşlar.

yamaha xt660r-honda innova 125-mitsubishi outlander mt turbo

5134 Mesaj
4 Mayıs 2012; 21:07:22 

quote:

spor yapma durumuna göre lcarnitine-cla kullanımını dengelee.
direkt cla ile beraber baslama bence.

spor yapıyorsan eğer 15gun lcarnitine düzenini kur ve devam et. sonrasında cla ile destekle.

spor ve diyet yaparak bu ikisini kullandıgında;
kömürle çalışan bir trenin, kömürlerini ateşe atan kürek görevini yapar CLA+L-CARNITINE

Tesekkurler. Ilk kutu veya ikincisi bitince Carnitin + Cla ya gecerim o zaman. 16 Mayista basliyorum bakalim gunde 2 saat tempolu yuruyus ile. Eylule kadar kaca duserim acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dathka Graush -- 15 Mayıs 2012; 12:27:33 >

İstanbul Üniversitesi

399 Mesaj
6 Mayıs 2012; 17:46:21 

Beyler kullananlar olumlu sonuç aldılar mı.

........................

6609 Mesaj
6 Mayıs 2012; 22:05:28 

konu pek takip edilmiyor anlaşılan.
kimse faydası var yada yok diyerek paylaşmamış foruma.

düzenli spor veya en azından gunluk koşu + diyet ile lcarnitine'in faydası görülür.
herkes için %100 faydalı olacak anlamına gelmez.

ben faydasını görüyorum,çok fazlada diyet yapmıyorum.
sadece gunluk koşu ve lcarnitine. salonada gitmiyorum..

1152 Mesaj
11 Mayıs 2012; 10:20:20 

quote:

konu pek takip edilmiyor anlaşılan.
kimse faydası var yada yok diyerek paylaşmamış foruma.

düzenli spor veya en azından gunluk koşu + diyet ile lcarnitine'in faydası görülür.
herkes için %100 faydalı olacak anlamına gelmez.

ben faydasını görüyorum,çok fazlada diyet yapmıyorum.
sadece gunluk koşu ve lcarnitine. salonada gitmiyorum..

önemli nokta şu, bu takviyeleri kafanıza göre mi kullanıyorsunuz, bir uzmanın yol göstermesiyle mi?

dün diyetisyene gittim, kilo vermede diyet %70, spor %30 dedi, kafasına göre değil hesap kitap yaparak bir diyet verdi ve benim bünyeme göre bu takviyeyi ve kullanım şeklini belirledi. ayrıca kilo verdirenin ağır spor değil, 30 dk yürüyüş ve 30 dk bisiklet, ara öğünler olduğunu söyledi.

6609 Mesaj
11 Mayıs 2012; 12:47:54 

diyetisyeninizi dinleyiniz.

5134 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:26:18 

Biraz bakındım da şöyle, placebo etkisi oluyor işe yaramaz bir ilaç vs. vs. diyenler var. Almakta kararlıyım umarım pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dathka Graush -- 15 Mayıs 2012; 12:27:21 >

İstanbul Üniversitesi

92 Mesaj
16 Mayıs 2012; 10:42:59 

Bu 2 sine beraber başlasam faydalı olurmu sizce? yaklaşık 1,5 ay oldu spora başlayalı gayet güzel çalışıyorum kilo vermeyi hızlandırmam gerekiyor. Ayrıca diyet yaptığım için idmanın sonlarında gücüm bitiyor zayıf hissediyorum, bu ürünlerle bu sorunda kalkarmı?

6609 Mesaj
18 Mayıs 2012; 15:01:43 

quote:

Orijinalden alıntı: serhax

Bu 2 sine beraber başlasam faydalı olurmu sizce? yaklaşık 1,5 ay oldu spora başlayalı gayet güzel çalışıyorum kilo vermeyi hızlandırmam gerekiyor. Ayrıca diyet yaptığım için idmanın sonlarında gücüm bitiyor zayıf hissediyorum, bu ürünlerle bu sorunda kalkarmı?

bu hayatta herşey placebo etkisi altında zaten

@sehax
sıkı diyet yapıyorsan, sporda zorlanmani gücünü kullanamaman normal.
bu ürünler sana sandıgın gibi bir güç vermez. yağ yakımı ve zayıflamana etki eder.
fakat carnitine spor yaptıgın anlarda daha diri olmanı sağlar. ama 40 kilo kaldırırken sana 70 kaldırtmaz. sporun sonuna kadar dayanıklılığına destek olabilir.
bu herkeste aynı değil. ama çoğunlukta böyle etki ediyor.

ben carnitine kullanmadan önce 15km koşuda sonlara doğru kaytarıyordum.
carnitine kullanmaya baslayalı koşuyu bitirip eve gelip duşumu alıp uzanınca anca iptale bağlıyorum

bu iki ürünü düzenli spor+ diyet ile kesinlikle faydasını görürsün.

92 Mesaj
18 Mayıs 2012; 15:23:11 

Süpersin tşk ederim , gelişimleri burda paylaşırım...

92 Mesaj
18 Mayıs 2012; 15:25:24 

bu ürünlerin kullanımı konusunda ne öneriyorsunuz? idmandan önce 2 tanemi 1 tanemi ? nasıl uyguluyorsunuz

6609 Mesaj
19 Mayıs 2012; 4:28:47 

quote:

Orijinalden alıntı: serhax

bu ürünlerin kullanımı konusunda ne öneriyorsunuz? idmandan önce 2 tanemi 1 tanemi ? nasıl uyguluyorsunuz

fazla kilolu (yağlı) biriysen sabah uyandıgında ac karınla 1 tane lcarnitine iç. 500mg bol ılık su ile. Ben 3 bardak içiyorum.

aksamda spora gideceğini varsayarak 1cla 1lcarnitine beraber alabilirsin. 1000 + 500 (lcarnitine 30dk önce felan al, cla spor esnasında olabilir.)

toplamda gunde 2000 mg kullanmış olursun. fazlasına kaçma kilo vericem deyip

CLA kullanımında yediğin öğünlerlede alınabildiğinden, sadece öğlen ve akşam yemeğiyle beraber kullanırsan,spora giderken carnitinein yanında kullanmayabilirsin.

CLAyı gece yatmadan önce kullananıda duydum fakat ben denemedim.

herkesin metabolizmasına kilosuna, vucut yağ oranına ve yaşına göre bu cla-carnitine kullanımı değişir tabikide....

0 Mesaj
20 Mayıs 2012; 13:38:56 

Diyetisyen doğru söylemiş fakat atladığı çok önemli bir nokta var. Vücüdun her gün harcayacağı kalori miktarındakı en önemli etkenlerden biri spor, harketlilik vs'nin yanında KAS KÜTLESİ'dir. Vücuttaki yağ höcreleri enerji harcamaz, kas hücreleri enerji harcar.

Yani ağırlık çalışarak kas yapmak kardiyo çalışmak gibi kalori harcatmasa da uzun vadede faydalı olacaktır. Basit bir örnekle bir haraketi 3 kg ile yaparken harcayacağınız enerji aynı hareketi 10 kg ile yaparken harcayacağınız enerjiden çok daha azdır.

Bir de şu Carnitine konusu var. Aşağıdaki yazı wikipedia'dan alıntı.

As a weight loss supplement

"Although L-carnitine has been marketed as a weight-loss supplement, there is no scientific evidence to show that it improves weight loss; however, some studies show that oral carnitine reduces fat mass, increases muscle mass, and reduces fatigue. All of these effects may contribute to weight loss."[17] Furthermore, whereas researchers in the 20th century failed to show that muscle carnitine content could be increased by dietary supplementation, this may have been in part due to inadequate lengths of the supplementation periods.[18] In 2011, researchers using L-carnitine L-tartrate supplementation for six months in a well-controlled study demonstrated not only increased muscle carnitine in subjects without carnitine deficiencies, but also an impact on muscle metabolism and performance; however, measurements of lipid oxidation were not taken in this study, and further research is needed.[19]

Regular supplements of L-carnitine, however, contribute to energy metabolism and improved neurotransmitter function in the brain in elderly patients.[20]

Vucutcu.com diye bir siteden alıntılanan bir yazıda faydasının olmadığı yazıyordu. Wikipedia'dan yazan ilk cümle de bunu söylüyor fakat cümlenin ve paragrafın devamında özellikle 2011 yılında yapılan 6 aylık bir çalışmada bunun tersi sonuçlar elde edildiği ve kas hücrelerinde carnitine miktarının arttığının gözlendiği belirtiliyor.

37 yaşımdayım. bugüne kadar en az 10 kez salona yazılmışımdır. en uzunu 3 ay en kısası 2 hafta sürdü. p90 diye bir egzersiz programı var, ona başladık arkadaşlarla beraber. İnanılmaz faydasını gördüm. Herkese de tavsiye ediyorum. O konu çok detaylı isteyen "p90 transformation" diye aratabilir.

yaklaşık 2 aydır yapıyorum. haftada 6 gün. 3 gün ağırlık 3 gün kardiyo. Sayesinde sigarayı da bıraktım. Bu kadar çok spor yapınca sigara da içmiyor insan. daha önce halısaha sonrasında sigara yakan biriydim.

başladığımda 96 kiloydum. 1.5 ay sonunda 91.5 kiloya düştüm ama artık bunun bir önemi yok. çünkü tartılmayı bıraktım. sebebi de şu:

[b]diyet yapmak ağırlığınızı değiştirir, spor yapmak vücudunuzu değiştirir.

günde 2000 mg carnitine alıyorum. ayrıca omega da alıyorum. bunların hepsinden önemlisi kesinlikle vitamin almanız lazım. biz http://www.gnc.com/prod...x.jsp?productId=4023393 kullanıyoruz içinde carnitine de var. türkiye'de indirimsi 154 lira kutusu indirim vs yakalarsanız 115'e kadar düşüyor. ABD'ye giden tanıdığınız varsa orada 30$ gibi bir fiyata satılıyor.

Biz genel olarak memnunuz. 6 kişi başladık spora, bir arkadaşta vitaminden sonra A vitamini fazlalığı çıktığı için bıraktı. Bir arkadaşımızın eşi ve babası doktor, diğerininki de beslenme uzmanı. Onlara da danışıyoruz sürekli.

hepinize sağlıklı günler.

0 Mesaj
20 Mayıs 2012; 13:45:44 

Söylemeyi atlamışım. L - Carnitine alıp da her gün yan gelip yatarsanız ya da sadece diyet yaparsanız ya da sadece yürüyüş falan gibi hafif spor yapacaksanız bir faydasının görülmeyeceği çok açık. Ancak hem ağırlık çalışıp hem kardiyo yapıyorsanız, yağ kütlesinin azalmasına, kas kütlesinin artmasına ve egzersiz sonucu oluşan yorgunluğu azalmasına fayda sağladığı için dolaylı olarak kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Yoksa çaba göstermeden günde 3-5 alayım yattığım yerden yağ yakayım şeklinde bir ürün değil.

saygılarımla.

6609 Mesaj
20 Mayıs 2012; 14:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: duzenlispor

Söylemeyi atlamışım. L - Carnitine alıp da her gün yan gelip yatarsanız ya da sadece diyet yaparsanız ya da sadece yürüyüş falan gibi hafif spor yapacaksanız bir faydasının görülmeyeceği çok açık. Ancak hem ağırlık çalışıp hem kardiyo yapıyorsanız, yağ kütlesinin azalmasına, kas kütlesinin artmasına ve egzersiz sonucu oluşan yorgunluğu azalmasına fayda sağladığı için dolaylı olarak kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Yoksa çaba göstermeden günde 3-5 alayım yattığım yerden yağ yakayım şeklinde bir ürün değil.

saygılarımla.

sadece l-carnitine + diyet + koşu veya tempolu yürüyüş ile yani hafif spor ile kilo verdim. demekki sizin çok açık dediğiniz gibi değil bu durum.
Haklı oldugunuzu inkar etmiyorum tabikide kardio ile çok ciddi yağ yakımı sağlanır. ama bilirsinizki, adam vardır 2 ayda tığ gibi olur, adam vardır koşu bandından inmez, su içse yarar. her bunye her metabolizma aynı değil..

herkes kaslı bir vucuda sahip olmak istemeyebilir. veya şöyle düşün bayanlar aerobik plates gibi egzersiz ile lcarnitine kullanıyorlar. kas yapmaktan ziyade kilo vermek veya yağsız bir vucuda sahip olmak istiyorlar.

kas yapmak için amino asit ve çeşitli protein tozları ile destek alarak ağırlıkların altına yatmak kişiden kişiye değişir.bu biraz daha farklı bir olay.

fakat deiğiniz gibi, yattığım yerde kilo verme diye bişey tabikide yok

0 Mesaj
20 Mayıs 2012; 16:08:17 

quote:

sadece l-carnitine + diyet + koşu veya tempolu yürüyüş ile yani hafif spor ile kilo verdim. demekki sizin çok açık dediğiniz gibi değil bu durum.
Haklı oldugunuzu inkar etmiyorum tabikide kardio ile çok ciddi yağ yakımı sağlanır. ama bilirsinizki, adam vardır 2 ayda tığ gibi olur, adam vardır koşu bandından inmez, su içse yarar. her bunye her metabolizma aynı değil..

herkes kaslı bir vucuda sahip olmak istemeyebilir. veya şöyle düşün bayanlar aerobik plates gibi egzersiz ile lcarnitine kullanıyorlar. kas yapmaktan ziyade kilo vermek veya yağsız bir vucuda sahip olmak istiyorlar.

kas yapmak için amino asit ve çeşitli protein tozları ile destek alarak ağırlıkların altına yatmak kişiden kişiye değişir.bu biraz daha farklı bir olay.

fakat deiğiniz gibi, yattığım yerde kilo verme diye bişey tabikide yok

Haklısınız, ben zaten koşu demedim. Tempolu yürüyüşü de kastetmedim. Gezinti temposunda yapılan yürüyüşü kastetmiştim ki o da çok faydalı bir egzersiz kesinlikle. Sadece o durumda kullanılması fayda etmez demek istemiştim. Hafif spor tanımlaması biraz yanlış olmuş.

6609 Mesaj
20 Mayıs 2012; 16:41:17 

quote:

Orijinalden alıntı: duzenlispor

Haklısınız, ben zaten koşu demedim. Tempolu yürüyüşü de kastetmedim. Gezinti temposunda yapılan yürüyüşü kastetmiştim ki o da çok faydalı bir egzersiz kesinlikle. Sadece o durumda kullanılması fayda etmez demek istemiştim. Hafif spor tanımlaması biraz yanlış olmuş.

gezmek anca adamı yorar

18 Mesaj
21 Mayıs 2012; 21:13:19 

http://urun.gittigidiyo...-mg-100-kapsul-57894536

arkadaslar uzun süredir internete giremedim saglik nedeniyle ..ürün 259 tl olan 2 adet icin yapilan kampanyadir ürünler tekrar stoklara girmistir..

18 Mesaj
21 Mayıs 2012; 21:21:55 

http://urun.gittigidiyo...536#product-information

WEIDER L CARNITIN 1500 MG 100 KAPSÜL tartisilmaz dünya markasi olan weider in en son ürünündür ..piyasa degeri 200 tldir. bizde sadece 139 üstelik protein bar da ücretsiz kargomuz ile bedavadir.. ÜRÜNÜN KALITESINDEN BAHSETMEME GEREK YOK BIRDE BU ÜRÜNLERIN GEREKSIZ OLDUGUNU DÜSÜNEN ARKADASLARA SORMAK LAZIM BU ÜRÜNÜNÜ TÜM DÜNYADA MILYONLARCA TÜKETILMESI KI TÜM DÜNYADA WEIDERSHOP VARDIR BUNLARIN HEPSI BEYINSIZ BIR SIZ MI AKILLISINIZ ZATEN BU ÜRÜNÜN ALAN INSANLAR SPOR YAPMAYA VAKTI OLMAYANA YADA SPOR YAPSA BILE ZAYIFLAMADA ZORLUK CEKENLER ICINDIR

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mayıs 2012; 21:53:04 

L-carnitine gibi gereksiz bir ürüne para vermek yerine, Düşük kalorili,kaliteli beslenme ile yine aynı kiloyu verebilirsiniz diye düşünüyorum

6609 Mesaj
21 Mayıs 2012; 22:32:04 

quote:

Orijinalden alıntı: omer89

L-carnitine gibi gereksiz bir ürüne para vermek yerine, Düşük kalorili,kaliteli beslenme ile yine aynı kiloyu verebilirsiniz diye düşünüyorum

haklısınız, kilo almamak için dediğiniz yontem yeterli sayılır.
ama kilo alan biri bu yontemle biraz zor

122 Mesaj
21 Mayıs 2012; 23:39:09 

Allah askina su verdiginiz fiyatlari gordukce bu nedir diyorum kendi kendime.Yahu burda en kral weider 1500 mg lik carnitine 19 euro.Bu nasil bir kaziklanmadir anlamis degilim.Bu arada marka vs vs diye yazanlar olmus.Arkadaslar merdivenalti urunlerden bence uzak durun.Benim sizlere sporun hangi dolu olursa olsun birinci sirada arayacaginiz markanin "Weider" oldugunu soluyeyim.Birde bu carnitine konusunda atiyorum 6 kilo 10 kilo fazlaniz icin direk 1500 mg lik carnitine ile zayiflamaya baslamaniz da normal degil benim icin.Yukarida arkadasin biri de carnitine ile arginini karistirmis :) Arginin plood bir nevi erkek sperm sayisina ve sertlesmeye faydasi olur karistirmayin birbirine.Birde vucut da asiri yag fazlaligi oldugunu dusunen arkadaslara bir urun onericem Olimp L-Carnitine 1500 Extreme bu weider den fazla guclu bir carnitine iceriyor.Tabi bu arada carnitine sivi alma imkaniniz olsa keske de onu kullansaniz.Gerci fiyatlari gordukce TR de sivi olanini kimbilir kac a satarlar.Son olarak vucut da cok fazla yag oraniniz yok ancak rahatsiz oluyorsaniz carnitine yerine weider power amino likit almanizi tavsiye ederim.Antremana baslamadan 30 dakika once 15 mg lik bir tadimlik sivi sizi 2 saat ucurur oyle boyle degil.Neyse bol sans herkese.

0 Mesaj
22 Mayıs 2012; 17:20:27 

Paxil adlı ilaç kullanıyorum. bununla beraber l'carnitin ve CLA kullansam ne gibi bir etkisi olur acaba bir de acetyl carnitin varmış farkı ne oluyor o da satılıyormu ve neden yaygın değil.

18 Mesaj
23 Mayıs 2012; 19:46:50 

quote:

Orijinalden alıntı: marmix

139 Tl olan tek adet diğeri 2 adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murocan28 -- 23 Mayıs 2012; 19:51:25 >

17 Mesaj
25 Mayıs 2012; 0:14:00 

quote:

bana reklam diyen arkadaş resimleri görüyosun dimi ??

Burasi forum ve spor yapanlar icin alternatifler onemli. Hayatin her alaninda oldugu gibi en iyi mali ucuza almaya calisiyoruz. Zaten rasyonel bir insanda bunu yapar. Ticari kaygilari olansa bunu sabote etmeye calisir.. Reklamdan ziyade etkinlik uzerine durmussunuz oneriniz icin tesekkurler

6609 Mesaj
25 Mayıs 2012; 0:30:46 

bu sayfada tek resim yukleyen ben oldugum için cevap hakkı doğmuş bana.
öncelikle kimseyle tartısma yaratacak bir yorumum olmadı, tartısma yapmayı sevmemde.
asıl konuya gelirsekte, resmini yuklediğim urunleri ben satmıyorum, sadece kullandıgımı belirttim.
sonuc veren ürünler oldugu içinde resimlerini koydum, işinize yarar diyede burada paylaştım.
markayla veya satıcılarla hiç bir bağlantım yoktur ki hepsiburada.com'danda ürünleri buraya yazdım.
aynı zamanda bu konu altında bir kaç arkadaş benden lcarnitin ve cla temin etmem için mesaj göndermelerine rağmen ben bunu kabul etmedim.
karlı veya karsız alım satım yapmadım. aksini söyleyen varsa, ben basriden urun aldım diyen varsa çıksın yazsın.

Yine konumuza gelirsek, solgarın maxi lcarnitin'ini kullanıyorum 1 haftadır. diğer üründen farkı varmı yokmu anlayamadım.
diğer ürün efor düzeyimi daha cok sağlıyordu, solgarda bunu göremedim.

not:Lcarnitine kullanırken, tuvaletinizide rahat yaptıgınızı farkedeceksiniz

21 Mesaj
25 Mayıs 2012; 3:56:56 

değerli bilgi sahibi arkadaşlar, ben 3 aydır spor salonuna gidiyorum haftada üç gün pazartesi çarşamba cuma, diğer günler ise çoğunlukla tempolu 10 km yürüyüş yapıyorum....salona gittiğim günler ise düzenli bir spor yapıyorum öncelikle koşubandında 30 dakikalık 6 hız 15 rampa yapıp sonra yer hareketlerinde karın için yaklaşık mekiğin her çeşidiyle 400 mekik toplamda çekiyorum, sonra bölgesel çalışıyorum bir gün göğüs ön kol bir gün sırt arka kol bir günde omuz bacak gibi... salona gitmeden önce 80 kiloydum şimdi 78 kiloyum...boyum ise 1.78... şimdi ne kadar yaptıysam karın kaslarımı yani baklavaları çıkaramadım :)) belimdeki yağı eritemedim.. forumuda okuyunca aaa dedim acaba bende bu bahse konu ürünleri kullansammı en azından lakarniti sıvısını mı alsam acaba dedim... bir bilen arkadaş bana bir tavsiyede veya yönlendirmede buluna bilirmi şimdiden teşekkür ederim..

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 6:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: komer

değerli bilgi sahibi arkadaşlar, ben 3 aydır spor salonuna gidiyorum haftada üç gün pazartesi çarşamba cuma, diğer günler ise çoğunlukla tempolu 10 km yürüyüş yapıyorum....salona gittiğim günler ise düzenli bir spor yapıyorum öncelikle koşubandında 30 dakikalık 6 hız 15 rampa yapıp sonra yer hareketlerinde karın için yaklaşık mekiğin her çeşidiyle 400 mekik toplamda çekiyorum, sonra bölgesel çalışıyorum bir gün göğüs ön kol bir gün sırt arka kol bir günde omuz bacak gibi... salona gitmeden önce 80 kiloydum şimdi 78 kiloyum...boyum ise 1.78... şimdi ne kadar yaptıysam karın kaslarımı yani baklavaları çıkaramadım :)) belimdeki yağı eritemedim.. forumuda okuyunca aaa dedim acaba bende bu bahse konu ürünleri kullansammı en azından lakarniti sıvısını mı alsam acaba dedim... bir bilen arkadaş bana bir tavsiyede veya yönlendirmede buluna bilirmi şimdiden teşekkür ederim..

Ben bu işin profesyoneli değilim önce onu belirteyim. Size geçen senelerde yabancı bir forumda okuduğum ve bir uzman tarafından yanıtlanan çok benzer bir soruyu aktarayım.

Foruma yazan kişi yaklaşık 900 (dokuz yüz) mekik çektiğini fakat hala baklavaların çıkmadığını yazmıştı. Yanıt veren uzman da ilk olarak bu kadar mekik çekmeyi bırakmasını ve beslenmesini değiştirmesini ve kardiyoyu arttırmasını yazmıştı. Baklavaların aslında olması gereken yerde olduğunu fakat fazla kalori/yağ alımından dolayı yağ tabakasının altında kaldığını, bu kadar çok mekik çekmek yerine beslenmesini düzenleyerek ve daha çok kalori harcayarak baklavaların görünmesini sağlayabileceğini belirtmişti.

Aklımda kalanlar bunlar. Siz yine de doğrusunu araştırın derim. İyi çalışmalar.

4106 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:05:00