Şimdi Ara

## Leadtek'ten Farklı Soğutmalı ve Overclocklu Yeni GeForce 8500GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Leadtek'ten Farklı Soğutmalı ve Overclocklu Yeni GeForce 8500GT ##

Kaliteli ekran kartları ile tanıdığımız Leadtek yeni bir ekran kartı ile bir kez daha karşımızda. Firmanın yeni ekran kartı Nvidia GeForce 8500GT çözümünü kullanıyor. Kartı asıl iddialı yapan ise Leadtek'in kartın soğutması için kullanmayı tercih ettiği özel soğutma.

Bilindiği gibi ekran kartlarında genellikle pasif yada fanlı soğutma kullanılıyor. Leadtek ise GeForce 8500GT gibi giriş seviyesinde konumaldnırılan bir ekran kartı için hem fana hemde heaat-pipe teknolojisine sahip özel bir soğutma ünitesi kullanmayı tercih etmiş durumda. Aktif ve pasif soğutma kombinasyonunda oluşan Leadtek'in yeni GeForce 8500GT modeli doğal olarak saat hızları da arttırılmış olarak geliyor.

Ekran kartının grafik işlemci hız standart değer olan 450MHz yerine 520MHz olarak gelmekte. 128-bit bellek veri yoluna sahip olan ekran kartı üzerinden Leadtek 256MB GDDR3 bellek kullanmayı tercih etmiş. SLI teknolojisini de destekleyen kart üzerinde ayrıca Dual DVI/TV-OUT (HDTV destekli) çıkışları da yer almakta.

Leadtek'in yeni hazırladığı WinFast PX8500 GT TDH 256MB Extreme modelinin yurt dışı fiyatının yaklaşık olarak 100-120$ aralığında olabileceği söyleniyor.

• gayet uygun bir f/p orani, agirlikli kullanici kitlesine hitap eden bir urun olmus. tskler FX57
  • bellek hızı ne olucak acaba bu kartın palit 8500gt sonıc e fiyat konusunda rakip olamıyacak gibi gözüküyor bu fiyatlarla
  • Asus'un pasif soğutmalı modeli çok başarısız.Umarım buda o tip bir ürün değildir...
  • özel sogutma tazısının görünce bende birşey yaptılar sandım bi kart bukadarmı ıywwww olur ya
  • Benim 6600 gtnin bile tüm özellikleri bundan üstün bu zamand neden böle ekran kartı yapıyorlar ki.
  • belki o/c ile 8600 gt yakalayıp geçer (tabi 8600 fiyatına satılırsa espirisi kalmaz )
  • soğutma sistemi gerçekten güzelmiş.
  • acikcasi bana biraz dandik geldi..ozellikle fani. ama tabi denemeden biraz on yargili olur...
    boyle bir garip..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

acikcasi bana biraz dandik geldi..ozellikle fani. ama tabi denemeden biraz on yargili olur...
    boyle bir garip..

banada biraz dadik ve bçimsiz geldii o ısı borusunu biraz daha estetik yapabilirlerdii...
  • palit 8500gt daha iyi bence çokda iyi bir şekilde oc olabiliyor tabi buda piyasaya çıksın bı gorelim kullanmak lazım genede
  • quote:

Orjinalden alıntı: vanted

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

acikcasi bana biraz dandik geldi..ozellikle fani. ama tabi denemeden biraz on yargili olur...
    boyle bir garip..

banada biraz dadik ve bçimsiz geldii o ısı borusunu biraz daha estetik yapabilirlerdii...

Fanı çok dandik gerçektende.Tamamen pasif olsaydı daha iyi olabilirdi..
  • Leadtek bir başka oluyor yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarikanarya567

Benim 6600 gtnin bile tüm özellikleri bundan üstün bu zamand neden böle ekran kartı yapıyorlar ki.

ama bu 80nm seninki 160nm tek farkı o
  • Diğer iki rame niye soğutucu koymamışlar.
  • Ramleri ne yapmamızı bekliyorlar?..Olmamış..
  • şaka gibi tasarımlar gercekten eğer 2 rame değip diğer 2 sine değmiyorsa bunu tasarlıyan mühendisle bi görüşmek lazım o anda ki psikolojik durumunu
  • Oyun için alacak olanlar en az 8600gts almalı
  • quote:

Benim 6600 gtnin bile tüm özellikleri bundan üstün bu zamand neden böle ekran kartı yapıyorlar ki.

Arkadaşım senin 6600GT 500/1000 olsa gerek + 8 iş hatlı, fakat bu kart 16 iş hatlı. gpu ve ram de seninkinden de yüksek. Yani 6600 GT nin kafasına rahat basar bu kart. BEN XFX 8500 GT XXX bekliyorum Sapkle Calibre Rami 1500 yaptı XFX denildiği gibi 1800MHz yapabilecek mi bakalım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stradale

quote:

ama bu 80nm seninki 160nm tek farkı o

110nm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.