Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2600XT'nin Gizli Silahı Fiyatı Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
4.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 2600XT'nin Gizli Silahı Fiyatı Olacak ##

DirectX 10 destekli yeni nesil ilk ekran kartı olan Radeon HD 2900XT'yi 14 Mayıs'ta pazara sunan AMD-ATi açıkçası beklenen yada hefelenen patlamayı açıkçası pek gerçekleştiremedi. R600 tabanlı Radeon HD 2600XT son derece güçlü bir kart olmasına rağmen hazır olmayan sürücüler ve yüksek güç tüketimi gibi etken faktörler sebebiyle beklenileni şu an için per veremedi ama ciddi overclock potansiyelinin yanı sıra Radeon HD 2900XT ile alınan iddialı skorlar ve kırılan dünya rekorları kartın geleceğe dönük verdiği olumlu sinyaller arasında.

AMD-ATi'nin asıl önemli kozu ise giriş ve orta segmentte yer alacka ekran kartları olacak. Firmanın özellikle yeni nesil DirectX 10 destekli ekran kartlarının oluşturacağı orta segment ürün gamının en iddialı modelini oluşturacak Radeon HD 2600XT modeline göre yeni ve önemli bir gelişme. Söylenenlere göre AMD-ATi, Radeon HD 2600XT'yi son derece iddialı bir fiyat seviyesinden $149'dan satışa çıkaracak. Bugün yurt dışında 170$ seviyesinde pasif soğutmalı bazı GeForce 8600GTS modelleri bulunabilmek ile birlikte GeForce 8600GTS için genel ortalama yaklaşık 200$ seviyesinde dolaşıyor.

AMD-ATi eğer Radeon HD 2600XT'yi ortaya atılan haberlerde olduğu gibi 150$ seviyesinden satışa sunabilirse işte o zaman firmadan beklene patlamayı da gerçekleştirebilir. Bilindiği gibi Radeon HD 2400 ve 2600 serisi ekran kartlarından 65nm üretim teknolojisi ile üretilen RV610 ve RV60 gpu'ları yer alıyor. Üretim teknolojisinin de etkisi ile maliyetleri bir nebze daha aşağı çekmeyi başardığı söylenen AMD-ATi'nin belirtilen agresif fiyat politikası hem kendi kartlarını sattıracak hemde rakip Nvidia'nin ciddi bir fiyat indirimine gitmesine sebep olacaktır.

Daha önce Radeon HD 2600XT içins atış fiyatının yaklaşık olarak 200$ seviyesinde olacağı söyleniyordu son çıkan haberlere göre büyük bir ihtimalle GDDR3 bellekli Radeon HD 2600XT modelleri tabii üretici ve modeline göre değişmek ile bilrikte 150$'lık fiyat etiketi üzerinden satışa çıkabilecek gibi görünüyor. Buradan hareketle 200$fiyat seviyesinde ise AMD-ATi, GDDR4 bellekli Radeon HD 2600XT modelini de satışa sunabilir.

Bekleyip göreceğiz... Firmalar arası fiyat mücadelesi son kullanıcının cebine az yada çok ama olumlu bir katkı yapacaktır.

• çıksın çıksın biran önce çıksın artık nvidia dan kalan pastayı yesin eğer kaldıysa
  • Gddr4 modelleri ilgimi çekmeye başladı.Haberde şimdilik sözde olan 150$lık düşük ve agresif fiyat politikası bakalım ileride ne hal alacak..
  • gddr4 performansı gddr3'e göre daha fazla 50 dolar verip daha yüksek fps değeri alınır...
  • bide 2600pro falan şöyle 100 dolar olursa iyi olur. Bizde ondan alırız
  • Kaldı merak etme. Daha ben varım. Pusuya yatmiş bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorceress -- 14 Haziran 2007; 10:46:23 >
  • Ben neredeyse 1 yıldır bekliyorum yeni ekran kartı almak için O fiyattan çıkarsa alırım daha fazla beklemem herhalde.
  • Nvidia nın neden fiyat indirimine gideceği anlaşıldı
  • DirectX 10 da orta seviyenin canlanması için güzel bi haber yanlız gene ati abuk sabuk hatalar sürücü sorunları vermemesini isterim
  • cıkarsa o fiyata 7600gt mi krıp 2600xt gddr4 lü ati kart alicam
  • ya bişi sorcam şimdi bu pasif soğutmalı ya..ben gddr4 bellekli hd2600xt almayı düşünüorum..ona nasıl bi fan takarım..zalmanın flaan uygun bi fanı var mı?
  • 140-150 dolar arasında satılmaya başlasında soğutması kolay
    quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

ya bişi sorcam şimdi bu pasif soğutmalı ya..ben gddr4 bellekli hd2600xt almayı düşünüorum..ona nasıl bi fan takarım..zalmanın flaan uygun bi fanı var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

ya bişi sorcam şimdi bu pasif soğutmalı ya..ben gddr4 bellekli hd2600xt almayı düşünüorum..ona nasıl bi fan takarım..zalmanın flaan uygun bi fanı var mı?

su soğutması var heralde bunda. o yüzden fana gere kalmaz.
  • Evet fiyat haberleri doğru çıkacak gibi görünüyor. Sapphire'in Radeon HD 2600XT modeli yurt dışında özellikle İskandinav ülkelerine satış yapa online ticaret sitelerinde görülmeye başladı. Kartın fiyatı ise $145/€110. Üstelik İskandinav ülkelerinde fiyatlar Avrupa'nin diğer bölge ve ülkelerine göre biraz daha yüksek oluyor. Yani bu kartı biraz daha uygun bir fiyat etiketi ile diğer Avrupa ülkelerinde satışa çıktığını da görebiliriz.

İlgili link,
    http://prisguide.hardware.no/product.php?productId=74619

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Haziran 2007; 12:01:36 >
  • çok güzel bi haber fx57 eline sağlık dx 10 a geçmek için iyi bi tercih olabilir
  • Bu iyi haber işte

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Evet fiyat haberleri doğru çıkacak gibi görünüyor. Sapphire'in Radeon HD 23600XT modeli yurt dışında özellikle İskandinav ülkelerine satış yapa online ticaret sitelerinde görülmeye başladı. Kartın fiyatı ise $145/€110. Üstelik İskandinav ülkelerinde fiyatlar Avrupa'nin diğer bölge ve ülkelerine göre biraz daha yüksek oluyor. Yani bu kartı biraz daha uygun bir fiyat etiketi ile diğer Avrupa ülkelerinde satışa çıktığını da görebiliriz.

İlgili link,

Bu arada Sapphire'in Radeon HD 23600XT kaç sene sora çıkacak

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Evet fiyat haberleri doğru çıkacak gibi görünüyor. Sapphire'in Radeon HD 2600XT modeli yurt dışında özellikle İskandinav ülkelerine satış yapa online ticaret sitelerinde görülmeye başladı. Kartın fiyatı ise $145/€110. Üstelik İskandinav ülkelerinde fiyatlar Avrupa'nin diğer bölge ve ülkelerine göre biraz daha yüksek oluyor. Yani bu kartı biraz daha uygun bir fiyat etiketi ile diğer Avrupa ülkelerinde satışa çıktığını da görebiliriz.

İlgili link,

Bu fiyat bile yetmeyebilir çünkü HD2600XT tam olarak kimle kapışacak belli değil...8600GT karşısında başarılı olursa bu fiyattan rekabet olabilir ama performanslar ne olur ona bakmak lazım...NVidia'nında indirimlere başlaması durumunda 150$'a hd2600xt gddr3 satılmaz bana kalırsa...Girişte kartların herzaman pahalı olduğunu 1-2 ay içinde gerçek yerlerini bulduğunuda söylemek lazım...

Ati'den daha ateşli fiyatlar görmek istiyoruz.....

• 2600XT nin bu kadar uygun fiyattan sunulmasını pek hayra alamet görmüyorum.
    Zira 2900XT de de aynı durum yaşandı. Normalde 8800GTX in rakibi olarak çıkacaktı ama performansıyla hayal kırıklığı yarattı ve uygun bir fiyattan satışa sunuldu.
    Benim açıkçası 2600XT nin 8600GTS yi yakalayıp geçebileceği konusunda ciddi şüphelerim var...
  • Valla bedava verseler ben bu karti kasama sokmam... İki nesildir High-end kart kullaniyorum (X850XT PE ve X1950XTX), bundan sonrada öyle olacak
  • sevinç gözyaşları döküyorum en sonunda ati beklediğim hamleyi yaptı, sanırım atılan 100 mühendis faydalı oldu...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.