- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
debriyaj baskı balata değişecek?????
30 Cevap6458 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

664 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:49:30 

arkadaşlar arabam 99 model corolla luna. arabamın sanırım debriyaj baskı balatasının değişmesi gerekiyor. fiyatı ne kadardır bilen varmı?
teşekkürler.

[ Today Tomorrow TOYOTA ]
Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra

4088 Mesaj
12 Haziran 2007; 22:02:23 

aracınızın baskı-balata-rulman komple set fiyatı yan sanayi olarak işçilik hariç 200 ytl civarıdır..bu işlemi toyota servisinde orjinal parça ile yaptırmayı düşünüyorsanız parça fiyatına en az 100 ytl daha eklemeniz gerekir..yan sanayi üretime bulabildiğim bir örnek..

http://www.otoyedekparca.com/Ayrinti.php?urun=7679

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

126 Mesaj
12 Haziran 2007; 22:06:21 

iki yıl önce 270 ödemiştim diye hatırlıyorum.

99 Corolla Terra-1,3 EFI

1712 Mesaj
12 Haziran 2007; 22:21:06 

SERVİSTE YAPTIRIRSANIZ YAKLAŞIK 400 YTL TUTAR,

EĞER DIŞARDA YAPTIRIRSANIZ ORJİNAL YEDEK PARÇAYLA BERABER TOPLAM 300 YTL FALAN TUTAR.

EĞER İSTANBULDAYSANIZ KALİTELİ VE DÜRÜST BİR ÖZEL SERVİS ÖNEREBİLİRİM.

İYİ AKŞAMLAR...

DÜŞÜNÜYORUM, ÖYLEYSE VARIM..!

723 Mesaj
13 Haziran 2007; 10:51:30 

Orjinal Toyota parça olarak, Trigiel kayışı, ve diğer kayışlar + 4 teker sökülüp balata vs. kontrol edildi + debriyaj baskı balata + İşçilik , toplam 480 YTL ödemiştim.(Tanıdık bir usta)

[DH] TOYOTA TAKIMI
96 Toyota Corolla GLİ 1.6 16V / M.A.BEJ
Düşmanın açık bıraktığı kapı ancak onun istediği yere çıkar

664 Mesaj
13 Haziran 2007; 18:47:45 

arkadaşlar sizce yan sanayimi yoksa orjinalmi taktırmalıyım? kalite çok fark edermi?

126 Mesaj
13 Haziran 2007; 19:42:22 

çok fark yoksa orjinal tabii ki.

99 Corolla Terra-1,3 EFI

1712 Mesaj
13 Haziran 2007; 22:12:18 

quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

arkadaşlar sizce yan sanayimi yoksa orjinalmi taktırmalıyım? kalite çok fark edermi?

çok fark eder...

hemde o kadar fark ederki arabanın çekişi bile değişir...

her zaman değil ama çoğu zaman yan sanayi debrijaylar kalkışta veya yüksek devirlerde titreme yapar, kaçırır.

araba güçten düşünce (debriyaj kaçırmasından dolayı) daha fazla gaza basmak zorunda kalırsınız ve daha fazla yakıt harcarsınız.

üstelik araba istediğiniz performansı vermediği için bir süre sonra uyuz olur gider yan sanayi debriyajı söktürür yerine orjina debriyaj taktırır aynı parayı ikinci kez verirsiniz.

Özellikle Debriyaj gibi önemli parçalarda mutlaka ama mutlaka orjinal parça kullanmalısınız.

664 Mesaj
13 Haziran 2007; 23:12:46 

CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM arkadaşlar. anlaşılan o ki orjinal taktıracağım. peki servisler dışında sanayide orjinal takan ustalar varmıdır yoksa sadece yetkili servislermi orjinal parçalar takıyor?

1712 Mesaj
13 Haziran 2007; 23:58:25 

quote:

CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM arkadaşlar. anlaşılan o ki orjinal taktıracağım. peki servisler dışında sanayide orjinal takan ustalar varmıdır yoksa sadece yetkili servislermi orjinal parçalar takıyor?

dışarıda herhangi bir ustada taktırabilirsin.

ancak burda güven çok önemli, tanımadığın bilmediğin birine gidersen sana orjinal debriyaj takacağım der, sende yaklaşık 300 ytl ister, ondan sonrada gider yan sanayi debriyaj takar, seninde ruhun bile duymaz. arabana yazık olur, parana yazık olur.

eğer istanbuldaysanız tanıdığım ve güvendiğim bir özel servise yönlendirebilirim sizi.

özel servis deyip geçmeyin, Japon otomobilleri üzerine 15 yıllık emeği olan bir servistan bahsediyorum.

ben sürekli oraya gidiyorum ve çok memnunum 2 yıldır.

eğer yetkili serviste taktırırsanız 500 ytl yi bulmasada ona yakın bi rakama takarlar yeni baskı balata setini.

hayırlı geceler...

6718 Mesaj
14 Haziran 2007; 22:18:24 

Toyota yetkili servislerden fiyat sor. En uygun fiyat verenden orjinal parçayı al....Sanayide arkadaşlarımın tavsiye ettigi yada güvendigin bir ustaya git taktır...En az 100 L. karın olur...parçanı kendin al...Servisten.....başka yerden degil....Saygılarımla...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

664 Mesaj
7 Temmuz 2007; 21:48:20 

arkadaşlar hafta içi servise gittim ve orda baskı balata ve debriyaj bilyasını değiştiler. toplam 425ytl ödedim. sizce fiyat nasıl? kazık yediğimi sanmıyorum ama tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.
teşekkürler

134 Mesaj
7 Temmuz 2007; 22:05:12 

Hayır normal arkadaşım, eğer aracın bir vw olsaydı emin ol ki, 2,5 -3 katını öderdin...

309 Mesaj
9 Temmuz 2007; 22:17:38 

ben ustaya komple baskı balatayı kaç paraya değiştirirsin dedim , orjinal parça tam takım , bilyeleri , plakası dahil. 550 ytl fiyat verdi . ama sakaryanın en meşhur ustası.

Lazuri Berepe

1712 Mesaj
9 Temmuz 2007; 22:58:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kingpin54

ben ustaya komple baskı balatayı kaç paraya değiştirirsin dedim , orjinal parça tam takım , bilyeleri , plakası dahil. 550 ytl fiyat verdi . ama sakaryanın en meşhur ustası.

çok aşırı bi fiyat vermiş...

orjinal baskı balata komple takım dahil bu işin hakkı 300 liradır.

en azından istanbulda böyle...

1953 Mesaj
9 Temmuz 2007; 23:29:04 

arkadaşlar 2006 2005 serisi corollalar için baskı balata seti özel srvis ve yetkili servis fiyatları nedir..bilgilendirmeniz için şimdiden teşşekkürler...saygılar

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

1712 Mesaj
9 Temmuz 2007; 23:43:53 

quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

arkadaşlar 2006 2005 serisi corollalar için baskı balata seti özel srvis ve yetkili servis fiyatları nedir..bilgilendirmeniz için şimdiden teşşekkürler...saygılar

özel servis fiyatı yaklaşık 300 lira... tabiki tamamen orjinal parçalardan bahsediyorum.

yetkili servis fiyatını tam bilmiyorum ama 500 ytl civarıdır diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 9 Temmuz 2007; 23:44:33 >

3250 Mesaj
9 Temmuz 2007; 23:53:32 

Onur abi yüzünü gören daha doğrusu yazılarını gören Cennetlik
quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

özel servis fiyatı yaklaşık 300 lira... tabiki tamamen orjinal parçalardan bahsediyorum.

yetkili servis fiyatını tam bilmiyorum ama 500 ytl civarıdır diye düşünüyorum..

Çıkarım Senle Her Yola Toyota...

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

1712 Mesaj
10 Temmuz 2007; 10:00:27 

quote:

Orjinalden alıntı: silverstar68

Onur abi yüzünü gören daha doğrusu yazılarını gören Cennetlik

walla iş çok yaw...

çalış çalış ne olcak benim halim bilmiyomki

para kazanmakta bi yere kadar, evdeki bütün yastıkların altı doldu yaw

410 Mesaj
10 Temmuz 2007; 12:05:37 

quote:

arkadaşlar hafta içi servise gittim ve orda baskı balata ve debriyaj bilyasını değiştiler. toplam 425ytl ödedim. sizce fiyat nasıl? kazık yediğimi sanmıyorum ama tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.
teşekkürler

sana iyi fiyat vermişler ben sorduğumda bana 530 fala ndemişlerdi. tabi benim arabama. belki model ve yıl olarakta parça fiyatları değişiyordur.

1997 xei

309 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:32:42 

quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

sana iyi fiyat vermişler ben sorduğumda bana 530 fala ndemişlerdi. tabi benim arabama. belki model ve yıl olarakta parça fiyatları değişiyordur.

Tecniq bencede çok ama cebelli ye de 530 demişler . benimki 97 gli

Lazuri Berepe

485 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:41:26 

yanlış hatırlamıyorsam baskı balata değiştikten sonrada rot ayarı yaptırmanda fayda var buda dip not birde serviste hangi marka takıyorlarsa onu dışarıdan temin edebilrisin japon yedek parça satan parçacılar var sonrada bir ustada değiştirttirilsin

6718 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:49:46 

Arkadaşlar kullanıma göre degişir, adamına göre degişir....Serviste yetkili olanlara bu sorum normal adam gibi kullanılırsa baskı balata kaç km gider ? Ayı gibi yada öküz gibi kulanan 20.000 de bitiriyor...Normal kullanım ömrü ne kadar ? Bilenler yazarsa teşekkür edecegim...

4088 Mesaj
10 Temmuz 2007; 21:59:04 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar kullanıma göre degişir, adamına göre degişir....Serviste yetkili olanlara bu sorum normal adam gibi kullanılırsa baskı balata kaç km gider ? Ayı gibi yada öküz gibi kulanan 20.000 de bitiriyor...Normal kullanım ömrü ne kadar ? Bilenler yazarsa teşekkür edecegim...

normal şartlar altında debriyaj baskı balatası aracın ömrü boyunca hizmet eder..madem toyota topicinde yazıyoruz 340.000 km deki 93 model corolla da halen orjinal baskı balatanın kullanıldığını örnek vermem yeterli olur diye düşünüyorum..baskı-balata tamamen kullanımla alakalı bir parça olduğundan ömür biçmek zordur..20.000 de de bitebilir..motor bittikten sonra da kullanılabilir..

örneğin bazı otomobil dergileri uzun dönem testleri adı altında bazı makaleler yayınlıyor..benim şimdiye kadar gördüğüm ve okuduğum kadarıyla mantıklı kullanımlarda fabrikasyon hatası olmayan araçlarda 100.000 km öncesinde balata bitiren araç yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 10 Temmuz 2007; 22:02:49 >

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

6718 Mesaj
10 Temmuz 2007; 22:05:16 

Cevabına teşekkür ediyorm. Türbülans. Sagolasın...

1712 Mesaj
11 Temmuz 2007; 10:15:54 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Cevabına teşekkür ediyorm. Türbülans. Sagolasın...

daha bu aracımı yeni aldım.

ama eski aracım olan Mazda Lantis'de 170.000 de debriyaj değiştirdim ve aracın üzerinden orjinal debriyaj çıkmıştı,

hem ben hemde usta hayret etmiştik.

Bi debriyaj balatası 170.000 km gidermi diye...

170 Mesaj
18 Temmuz 2007; 15:17:04 

ORJ. PARCASI YETKILI SERVISTE 330 YTL

2703 Mesaj
18 Temmuz 2007; 15:34:43 

direk servise gitmektense parçacıdan parçayı alıp bildiğin ustaya yaptırman daha mantıklı. Birçok usta parçacıya tel açıp parçayı kendi de getirtiyor zaten.

Honda Civic Executive Eco Auto 2014
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010

3446 Mesaj
18 Temmuz 2007; 15:51:48 

Arkadaşlar gidin parçayı kendiniz alın ve götürün ustanıza.Usta montajı yaparken de yanında durun olsun bitsin.Sonuçta servisden çok çok daha ucza geleceği kesindir.Hem de içiniz rahat etmiş olacak gördüğünüz için.
quote:

Orjinalden alıntı: drsnrky

direk servise gitmektense parçacıdan parçayı alıp bildiğin ustaya yaptırman daha mantıklı. Birçok usta parçacıya tel açıp parçayı kendi de getirtiyor zaten.

PS3 1TB
PHİLİPS 47PFL6877
PIONEER VSX 921 AV-R 7.1
MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0
PHİLİPS 720SA DVD PLAYER/SONY NS360 DVD PLAYER
MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED/MONSTER XPHP SPEAKER CABLE/ SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE

126 Mesaj
18 Temmuz 2007; 16:26:02 

Toyota dışarıya yedek parça veriyormu?

99 Corolla Terra-1,3 EFI

410 Mesaj
18 Temmuz 2007; 17:26:06 

quote:

Orjinalden alıntı: mencetin

Toyota dışarıya yedek parça veriyormu?

dışarı yedek parça veriyor ama garanti vermiyor. değiştirip bişey olursa yaptığın yere git diyebilir. ama serviste olursa sanırım 2 yıl garanti veriyor adamlar.

1997 xei

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Toyota » debriyaj baskı balata değişecek?????
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469