Şimdi Ara

debriyaj baskı balata değişecek?????

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
9.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arabam 99 model corolla luna. arabamın sanırım debriyaj baskı balatasının değişmesi gerekiyor. fiyatı ne kadardır bilen varmı?
    teşekkürler.

• aracınızın baskı-balata-rulman komple set fiyatı yan sanayi olarak işçilik hariç 200 ytl civarıdır..bu işlemi toyota servisinde orjinal parça ile yaptırmayı düşünüyorsanız parça fiyatına en az 100 ytl daha eklemeniz gerekir..yan sanayi üretime bulabildiğim bir örnek..

http://www.otoyedekparca.com/Ayrinti.php?urun=7679
  • iki yıl önce 270 ödemiştim diye hatırlıyorum.
  • SERVİSTE YAPTIRIRSANIZ YAKLAŞIK 400 YTL TUTAR,

EĞER DIŞARDA YAPTIRIRSANIZ ORJİNAL YEDEK PARÇAYLA BERABER TOPLAM 300 YTL FALAN TUTAR.

EĞER İSTANBULDAYSANIZ KALİTELİ VE DÜRÜST BİR ÖZEL SERVİS ÖNEREBİLİRİM.

İYİ AKŞAMLAR...
  • Orjinal Toyota parça olarak, Trigiel kayışı, ve diğer kayışlar + 4 teker sökülüp balata vs. kontrol edildi + debriyaj baskı balata + İşçilik , toplam 480 YTL ödemiştim.(Tanıdık bir usta)
  • arkadaşlar sizce yan sanayimi yoksa orjinalmi taktırmalıyım? kalite çok fark edermi?
  • çok fark yoksa orjinal tabii ki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

arkadaşlar sizce yan sanayimi yoksa orjinalmi taktırmalıyım? kalite çok fark edermi?

çok fark eder...

hemde o kadar fark ederki arabanın çekişi bile değişir...

her zaman değil ama çoğu zaman yan sanayi debrijaylar kalkışta veya yüksek devirlerde titreme yapar, kaçırır.

araba güçten düşünce (debriyaj kaçırmasından dolayı) daha fazla gaza basmak zorunda kalırsınız ve daha fazla yakıt harcarsınız.

üstelik araba istediğiniz performansı vermediği için bir süre sonra uyuz olur gider yan sanayi debriyajı söktürür yerine orjina debriyaj taktırır aynı parayı ikinci kez verirsiniz.

Özellikle Debriyaj gibi önemli parçalarda mutlaka ama mutlaka orjinal parça kullanmalısınız.

• CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM arkadaşlar. anlaşılan o ki orjinal taktıracağım. peki servisler dışında sanayide orjinal takan ustalar varmıdır yoksa sadece yetkili servislermi orjinal parçalar takıyor?
  • quote:

CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM arkadaşlar. anlaşılan o ki orjinal taktıracağım. peki servisler dışında sanayide orjinal takan ustalar varmıdır yoksa sadece yetkili servislermi orjinal parçalar takıyor?

dışarıda herhangi bir ustada taktırabilirsin.

ancak burda güven çok önemli, tanımadığın bilmediğin birine gidersen sana orjinal debriyaj takacağım der, sende yaklaşık 300 ytl ister, ondan sonrada gider yan sanayi debriyaj takar, seninde ruhun bile duymaz. arabana yazık olur, parana yazık olur.

eğer istanbuldaysanız tanıdığım ve güvendiğim bir özel servise yönlendirebilirim sizi.

özel servis deyip geçmeyin, Japon otomobilleri üzerine 15 yıllık emeği olan bir servistan bahsediyorum.

ben sürekli oraya gidiyorum ve çok memnunum 2 yıldır.

eğer yetkili serviste taktırırsanız 500 ytl yi bulmasada ona yakın bi rakama takarlar yeni baskı balata setini.

hayırlı geceler...

• Toyota yetkili servislerden fiyat sor. En uygun fiyat verenden orjinal parçayı al....Sanayide arkadaşlarımın tavsiye ettigi yada güvendigin bir ustaya git taktır...En az 100 L. karın olur...parçanı kendin al...Servisten.....başka yerden degil....Saygılarımla...
  • arkadaşlar hafta içi servise gittim ve orda baskı balata ve debriyaj bilyasını değiştiler. toplam 425ytl ödedim. sizce fiyat nasıl? kazık yediğimi sanmıyorum ama tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.
    teşekkürler
  • Hayır normal arkadaşım, eğer aracın bir vw olsaydı emin ol ki, 2,5 -3 katını öderdin...
  • ben ustaya komple baskı balatayı kaç paraya değiştirirsin dedim , orjinal parça tam takım , bilyeleri , plakası dahil. 550 ytl fiyat verdi . ama sakaryanın en meşhur ustası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kingpin54

ben ustaya komple baskı balatayı kaç paraya değiştirirsin dedim , orjinal parça tam takım , bilyeleri , plakası dahil. 550 ytl fiyat verdi . ama sakaryanın en meşhur ustası.

çok aşırı bi fiyat vermiş...

orjinal baskı balata komple takım dahil bu işin hakkı 300 liradır.

en azından istanbulda böyle...
  • arkadaşlar 2006 2005 serisi corollalar için baskı balata seti özel srvis ve yetkili servis fiyatları nedir..bilgilendirmeniz için şimdiden teşşekkürler...saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: enteresavar

arkadaşlar 2006 2005 serisi corollalar için baskı balata seti özel srvis ve yetkili servis fiyatları nedir..bilgilendirmeniz için şimdiden teşşekkürler...saygılar

özel servis fiyatı yaklaşık 300 lira... tabiki tamamen orjinal parçalardan bahsediyorum.

yetkili servis fiyatını tam bilmiyorum ama 500 ytl civarıdır diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecniq -- 9 Temmuz 2007; 23:44:33 >
  • Onur abi yüzünü gören daha doğrusu yazılarını gören Cennetlik
    quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

quote:

arkadaşlar 2006 2005 serisi corollalar için baskı balata seti özel srvis ve yetkili servis fiyatları nedir..bilgilendirmeniz için şimdiden teşşekkürler...saygılar

özel servis fiyatı yaklaşık 300 lira... tabiki tamamen orjinal parçalardan bahsediyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: silverstar68

Onur abi yüzünü gören daha doğrusu yazılarını gören Cennetlik
    quote:

Orjinalden alıntı: Tecniq

quote:

walla iş çok yaw...

çalış çalış ne olcak benim halim bilmiyomki

para kazanmakta bi yere kadar, evdeki bütün yastıkların altı doldu yaw

• quote:

arkadaşlar hafta içi servise gittim ve orda baskı balata ve debriyaj bilyasını değiştiler. toplam 425ytl ödedim. sizce fiyat nasıl? kazık yediğimi sanmıyorum ama tabiki tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.
    teşekkürler

sana iyi fiyat vermişler ben sorduğumda bana 530 fala ndemişlerdi. tabi benim arabama. belki model ve yıl olarakta parça fiyatları değişiyordur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.