Amerikan Vatandasi oluyorum..
181 Cevap26795 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1398 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:33:41 

dun gereken kagitlari yolladim bir kac ay icinde eger onaylanirsa Amerikan Pasaportum gelcekmis.
iyi mi yaptim kotumu yaptim bilmiyorum ama heralde artik hem Turk Hem Amerikan Vatandasi olacagim.
Bu konuyu sizinle paylasmak istedim arkadaslar iyi mi kotumu yaptim bilmiyorum ama artik Dunyanin her tarafina gidebilecegim Amerikan pasaportuyla..
Artik 2 ulke vatandasi olacagim

şeker bile yiyemezki kağıt gibi yanan çocuk
Nazim Hikmet

9640 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:35:54 

Sen bilirsin hayırlı olsun

Eyefinity Gaming
MB: |MSI Z77A-GD55| CPU: |Intel Core i5 3570k@4.7Ghz|
GPU: |MSI 2 GB HD7870 Twin Frozr+Sapphire 2 GB HD7870 CrossfireX(@1200/1350)| RAM: |8 GB DDR3 1666(9-9-9-24)|
SSD: |60 GB Corsair Force 3| HDD: |1 TB WD 7200|
Case: |Zalman Z11 Plus| |Zalman MFC3 Fan Controller| |Corsair H80 Hydro Series|
PSU: |Corsair AX1200i 80+Platinum| Mouse: |Logitech G9X MW3 Edition| Keyboard: |Logitech G710+ Gaming|
Console: |Xbox 360 Jasper 120 GB| Headset: |Tritton AX720 7.1| Mobile: |Samsung Galaxy S4| Monitor: |3x AOC 23" E2357FM Eyefinity@5760x1080p|

2057 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:36:50 

ABD vatandaşı olmak gibi bi niyetim yok ama yinede nasıl müracaat ettin, hangi kriterleri yerine getirdin de vatandaşlığa kabul edildin ?

ayrıca ABD vatandaşlığına kabul edildiğine dair sana yazımı geldi ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Haziran 2007; 19:37:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Sen bilirsin hayırlı olsun

Tabiki sonuçta senin kararın

81 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:39:19 

Benimde hayalim amerikada yaşamak

2803 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:39:21 

dünyanın her tarafında ve bütün kurumlarda Türk vatandaşlarının olması olumlu bir durum.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

2212 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:45:23 

hangi ülke olduğu önemli değil çifte vatandaşlık iyidir. hayırlısı olsun..

^_^

1708 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:49:05 

Nasıl oldun Amerikan vatandaşı ben birşey anlamadım."Ben sizin vatandaşınız olmak istiyorum" diye dilekçe vermedin herhalde

Ayrıca niye kötü olsunki çifte vatandaşlığın nesi kötü? İstediğin zaman Türkiye'desin istediğin zaman Amerika'da kafana göre takıl...

2125 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:49:16 

Bende hem Alman hem Türk vatandaşıyım,gerçekten çok rahat oluyor.Avrupa'da istediğim ülkeye gidebiliyorum.

@SheHiT

Nasıl iştir bu yav?Dünyanın her tarafına vizesiz nasıl gideceksin ki,diplomat pasaportu mu bu ne?

3449 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:53:09 

nası bu kadar emin konuşabiliyosunki her başvuranı alıyolarmı vatandaşlığa

1398 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:53:40 

Tesekkur ederim arkadaslar .

quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

ABD vatandaşı olmak gibi bi niyetim yok ama yinede nasıl müracaat ettin, hangi kriterleri yerine getirdin de vatandaşlığa kabul edildin ?

Dedigim gibi dun gereken dosyalari gonderdim
3 yil once Amerika'ya gitmek icin pasaport almistim 14 yasindaydim o zman.
2 yildir da Amerika'da yasiyorum 10 yillik oturma iznim ve Green Card'im var di .
Simdi de onay bekliyorum yani bir kac icin de gelir dediler.
Daha Amerikan vatandasi olmadim oluyorum

Bu arada Emperyalist fln diyenleri takmiyorum sadece Amerikan Vatandasi olup bundan faydalanmak istiyorum
2 ulke vatandasi olmanin bir zarari olcagini zannetmiyorum.

Nazim Hikmet

Uzaklaştırılmış
12 Haziran 2007; 19:53:59 

özellikle sıkça uluslararası yolculuk yapanlar için çok güzel bir olay sonuçta amerikan pasaportu ile daha rahat yolculuk yapabiliyorsunuz

ayrıca kimse çifte kimlik taşıyor diye Türklüğünden bişey kaybetmez aptalca konuşma yapanlara asıl ben burdan çekiyorum

1294 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:56:18 

Abd'de yapılan seçimlerde bir oyumuz daha var demektir
Hayırlı olsun

4203 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:58:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Shady RIDDLE

özellikle sıkça uluslararası yolculuk yapanlar için çok güzel bir olay sonuçta amerikan pasaportu ile daha rahat yolculuk yapabiliyorsunuz

ayrıca kimse çifte kimlik taşıyor diye Türklüğünden bişey kaybetmez aptalca konuşma yapanlara asıl ben burdan çekiyorum

Nerde yaşıyorsan oraya ayak uydurman gerekir buda insanın kimiliğini görüşlerini değiştirir

1492 Mesaj
12 Haziran 2007; 19:59:15 

çok güzel bir şey tebrik ediyorum sizi

konuyla alakası yok ama bu arada benimde amcamın oğlu gitti 1 ay önce şu anda keyfine diyecek yok arada msnden görüşüyoruz dünde 80 dolara 1 saat uçak kiralamışlar uçak 4 kişilik kişi başına 20 dolar chicago turu yapmışlar

1708 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:00:27 

quote:

Orjinalden alıntı: SheHiT

Tesekkur ederim arkadaslar .

quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Dedigim gibi dun gereken dosyalari gonderdim
3 yil once Amerika'ya gitmek icin pasaport almistim 14 yasindaydim o zman.
2 yildir da Amerika'da yasiyorum 10 yillik oturma iznim ve Green Card'im var di .
Simdi de onay bekliyorum yani bir kac icin de gelir dediler.
Daha Amerikan vatandasi olmadim oluyorum

Bu arada Emperyalist fln diyenleri takmiyorum sadece Amerikan Vatandasi olup bundan faydalanmak istiyorum
2 ulke vatandasi olmanin bir zarari olcagini zannetmiyorum.

Sen zaten bu konudaki kararını vermişsin iyimi yaptım ktümü diye neden soruyorsun? Sanırım sevincini bizimle paylaşmak istedin ama bunu direk yazsan kimse sana banane demezdi.Hayırlı olsun bakalım :)

1398 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:00:54 

quote:

Orjinalden alıntı: ABSOLUT

Bende hem Alman hem Türk vatandaşıyım,gerçekten çok rahat oluyor.Avrupa'da istediğim ülkeye gidebiliyorum.

@SheHiT

Nasıl iştir bu yav?Dünyanın her tarafına vizesiz nasıl gideceksin ki,diplomat pasaportu mu bu ne?

abicim Amerika'lilara her yere gitme izni varmis ole duydum

diger arkadaslar saolun yorumlar icin..

@scarycanary: her isteyen tabiki olamiyorum ama benim yasim 18 i gecmediginden olma ihtimalim yuksek..

Nazim Hikmet

2403 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:01:25 

quote:

Orjinalden alıntı: ULtraV1olet

quote:

Nerde yaşıyorsan oraya ayak uydurman gerekir buda insanın kimiliğini görüşlerini değiştirir

saçma, saçmalık, boş laf

Silje Norendal

22917 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:01:53 

Bazıları çekemeyince çemkiriyor :)

Hayırlı olsun 2 ülke vatandaşı olmanın avantajı güzeldir tabii.

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

Origin FIFA 13 ID: Dante1905
|| Apple iPad 2 3G 64GB - Apogee Jam - Gelaskins Osteology || Canon EOS 600D || Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II || Canon EF 50mm f/1.8 II || (Satılık) Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM || Weifeng WT-3730 Tripod || Heritage H-150CM 25th Anniversary (Seth Lover Manyetikler) || Marshall JTM30 - Marshall Guv'Nor V1 İngiliz - Ibanez Tube Screamer TS10 Japon - T-Rex Replica || Creative Titanium HD || Roccat Kave Solid 5.1 ||

17591 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:02:18 

Bir kere dünyanın her tarafına gidemiyorsun o pasaportla. İran ve Kore USA vatandaşlarını kabul etmez.
Ama Kanada, Avustralya gibi ülkelerin vatandaşları her yere gidebiliyorlar. Üstelik vizesiz.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

2161 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:02:38 

arkadaşlar sakin

Nothing Doing

Uzaklaştırılmış
12 Haziran 2007; 20:03:18 

quote:

Orjinalden alıntı: ULtraV1olet

quote:

ona nerde yaşıyorsan değil nerde ekmek yiyorsan denir ekmek yediğin zaman yaşarsın ancak

2403 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:03:34 

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Bir kere dünyanın her tarafına gidemiyorsun o pasaportla. İran ve Kore USA vatandaşlarını kabul etmez.
Ama Kanada, Avustralya gibi ülkelerin vatandaşları her yere gidebiliyorlar. Üstelik vizesiz.

Bi zahmet İran'a da gitmeyiversin Onlarca ülke varken..

Silje Norendal

Uzaklaştırılmış
12 Haziran 2007; 20:05:59 

o ülkelerede Türkiye pasaportu ile gidersin

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 21 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
12 Haziran 2007; 20:16:13 

orada yaşadığın için hayırlı olsun

eğer burda öyle bişey yapsaydın anladın sen onu

1398 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:18:55 

quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

orada yaşadığın için hayırlı olsun

eğer burda öyle bişey yapsaydın anladın sen onu

Yorumlar icin tesekkurler arkadaslar.
simdi cikmam lazim yorum yapacaklara da teskkurler.
saglicakla kalin
Yapacak islerim var benim

Nazim Hikmet

2125 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:19:25 

quote:

o ülkelerede Türkiye pasaportu ile gidersin

Bu kadar basit

Çift vatandaşlık çok rahat gerçekten.İstediğim gibi gezebiliyorum.Geçen sene 1 aylığına Almanya'ya gitmiştim.Oradan trene atladık birkaç gün Paris'te kaldık.Ne vize ne birşey,istediğin gibi gez.Sadece Türk vatandaşı olsam şengen vizesi mi ne deniyor onu almam gerekirdi.

Ayrıca bazı arkadaşlara söylüyorum vatandaşlık ile insanın benliği,kimliği arasında bir bağlantı olmak zorunda değil.Ben şimdi Alman vatandaşı olduğum halde Türküm diyorum,Almanya'da bile...Bu kadar basit abartılacak birşey yok.

800 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:34:49 

Ya buraya yazılmayınca şaşırdım... 2000 yılından sonra çifte vatandaşlık almak Türkiye'de yasak diye biliyorum ben, hatta cezası falan yok, Türkiye'nin konudan haberi olunca direk vatandaşlıktan çıkartıyor diye biliyorum. Sen dilersen konuyu bir araştır. Ayrıca yaşın genç olduğu için askerlik konusunda da dikkatli ol, eğer benim dediğim gibi değilse hem Türkiye'de, hem de ABD'de askerlik yapma ihtimalin var... Her ne olursa olsun bol şans...

320 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:34:57 

kardeş hayırlı olsun cifte vatandaşlığın yararları anlatmakla bitmez bide amerikan vatandaşı olunca.amerikan vatandaşı dünyanın nherhangi bir yarinde suc işlese bile amerikan yasalarına göre yargılanıyo düşün artık vatandışlığın olumlu yanlarını.
yurt dışındaki türklerin özünden koptuklarınıda inanmıyorum kopmak istemezlerse tabi.
şartlar gereği arkadaşın amerikan vadandışlı almasından daha doğol bişey yok.

sıfırın sıfıra bölümü herşey olabilir
adminlerden imza kursumu alsam

256 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:46:45 

beyler 2 hafta sonra italyaya gidiyorum pazartesi pasaporta 300 kaat bayıldım vize için ne kadar para alıyorlar bilen varmı

100 YIL

Şampiyonluk Yarınlara Kaldı...

1581 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:50:28 

çok iyi yapmışsın dostum tebrikler hiç aldırma olumsuz düşünenlere bence .ok iyi yapmışsın tekrar tebrikleer greencardın sana çıkması buyuk şans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emure -- 12 Haziran 2007; 20:51:05 >

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

1265 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:51:56 

Yorum yok.

Zaman kalmadı,sayım başladı uzun bir ömür yalan...

16490 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:52:37 

senin icin güzel bir durum hayırlısı olsun

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

337 Mesaj
12 Haziran 2007; 20:55:15 

hayırlısı olsun ama sakın yetiştiğin toprakları unutma

insan olmak yetmez yetmiyor bazen, süpermen süpermen olmak lazım bazen....

9174 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:05:54 

Hayırlı olsun ben 15 yaşındayım büyünce bende amerikan vatandaşı olmak istiyorum işallah oluruz

708 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:10:45 

hayırlı olsun,çok şanslısın

256 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:12:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Fabrequaz

beyler 2 hafta sonra italyaya gidiyorum pazartesi pasaporta 300 kaat bayıldım vize için ne kadar para alıyorlar bilen varmı

yokmu bilennnn

100 YIL

Şampiyonluk Yarınlara Kaldı...

2006 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:13:55 

quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Hayırlı olsun ben 15 yaşındayım büyünce bende amerikan vatandaşı olmak istiyorum işallah oluruz

offff offff nirde bizde o şans avantajlarını say say bitmez

1676 Mesaj
12 Haziran 2007; 21:14:41 

Hayırlı olur insaallah..

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.

1398 Mesaj
12 Haziran 2007; 22:59:48 

saolun arkadaslar yorumlar icin.
@nJOY Amerika'da askerlik yapmak zorunlu degil isteyen yapar yapinca da parasi ni alir

Nazim Hikmet

6162 Mesaj
12 Haziran 2007; 23:06:33 

hayırlı olsun
@SheHiT
hangi eyalette oturuyorsun ?

1124 Mesaj
12 Haziran 2007; 23:43:56 

eskiden abd yi bi görmeli gezmeli derdim ama ne zaman bu guvenlik paranoyasına büründüler artık abd yok benim için...yok parmak izi yok yedi ceddinin bilgileri biyometrik fotonuzda kafi gelmezse belki birgun retina taraması ...sanırım adın mustafa ,ömer ,abdullah gibi onlarda hoş duygular uyandıracak bir isim değildir...

daha bugun öğrendiğim bir bilgiyide sizlerle paylaşayım dedim ..bu abd nin kendi içinde -ırkçılık - ve kendi dışındaki bu saldırganlığı nerden geliyor diye merak ediyordum...hani bayağı bi demokrasi çerçevesi görüyorsun
gibi ...abd nin yude 80-81 köken olarak beyaz avrupalı ...bunun bu kadar yuksek oranda oldugunu bilmiyordum cok daha karışık bir yapı var sanıyordum...tabi şunuda söylemem lazım nufusu bir milyonun üzerinde 32 ayrı etnik grup var ...

kendi vatandaşlığını kaybetmeden abd vatandaşı olmak ayrıcalıklı ve "niçin kulanılmayacak " bir hak olsun...
burada eleştri yapanlar seninle aynı durumda olsa benzer davranışı yapacakaları aşikar ...

680 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:28:19 

quote:

quote:

yokmu bilennnn

35 euro gibi kalmıs aklımda..

Siyahın Zindan oLsun.. Beyazın AydınLık.. Herkese Nasip oLmaz BEŞİKTAŞLILIK

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

2825 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:33:25 

hayırlısı olsun şimdi istanbuldan kocaeli ye gider gibi Türkiye Abd gidip gelebilcen mi pek bilmiyorum bu işleri

İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !

7729 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:42:39 

quote:

@SheHiT

2002'den sonra Türk ve Alman çifte vatandaşı olanların Alman vatandaşlıklarını iptal etmediler mi?

Der bayerische Tierarzt
eski isim / salpyilmaz
Kişisel Blog'um / www.serdarnet.net

12232 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:47:49 

quote:

quote:

yokmu bilennnn

sene başı 100 milyon olmalı...

"Bize her yer Nişantaşı!"

1198 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:51:59 

hayırlı olsun,en güzelini yapmışsın.Bende keşke Japon vatandaşı olabilsem

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

7729 Mesaj
13 Haziran 2007; 0:53:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Bodyguard_26

hayırlı olsun,en güzelini yapmışsın.Bende keşke Japon vatandaşı olabilsem

Tek bir kişinin vatandaşı olacağına tüm ülkenin vatandaşı olup "Japonya vatandaşı" olmaya ne dersin?

Der bayerische Tierarzt
eski isim / salpyilmaz
Kişisel Blog'um / www.serdarnet.net

1198 Mesaj
13 Haziran 2007; 1:02:14 

edit: Japonya Vatandaşlığı

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

3299 Mesaj
13 Haziran 2007; 1:26:34 

amerika birleşik devletlerinin, amerikan vatandaşlığını çeşitlendirmesi amacı = green card uygulaması.

iyi mi, kötü mü, avantajları ve dezavantajları, getirisi ve götürüsü, alacağın hizmetler, vereceğin hizmetler. görebildiklerim, T.C. Vatandaşı olman nedeniyle dünyanın bir ucuna da gitsen, karşılarında bir Türk olduğunu bilenler her zaman olacak. bıraksan bile bu böyle, kendini kandırabilirsin ama başkaları yine görecek, bilecek. kendini bir Türk gibi hissettiğin her an, gerisi yalan. :D
ama pasaport dokunacak, hissedersin umarım. birisi ağır basacak, basmalı da.
velhasıl, yaşamak zordur. aynı zamanda da güzel. bu güzelliği korumak ve daha da güzellikler katabilmek için vatandaşlık değişimi / çifte vatandaşlık sahibi neden olunmasın. yabancı biriyle evlenirsin yine aynı hakka sahip olabilirsin de. önemli olan çifte vatandaşlığın en iyi şekilde ve nasıl değerlendirileceğidir.
17' sinde bir genç. söyleyeceğim son şey, çalışş işin neeeee şimdi hayırlı olsun dersem ayıp olacak belki de

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

2125 Mesaj
13 Haziran 2007; 2:00:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

@SheHiT

2002'den sonra Türk ve Alman çifte vatandaşı olanların Alman vatandaşlıklarını iptal etmediler mi?

2002'den sonra çifte vatandaşlık kalktı.Ama o saate kadar çifte vatandaş olmayı başarabilenlere dokunulmadı.
Ama halen Türkiye çift vatandaşları kabul etmekte,yani Alman vatandaşlığına laf etmiyorlar,Almanlara ise yakalanırsan(2002'den sonra çifte vatandaşlığa Türkiye sayesinde geçtiğisen)Alman vatandaşlığını iptal ediyorlar.Bende ise böyle bir durum söz konusu değil vaktinde yasal olarak çift vatandaşlığı elde ettiğim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 13 Haziran 2007; 2:01:23 >

1398 Mesaj
13 Haziran 2007; 3:20:11 

Yorum yapanlara Tekrar tesekkurler.
Su an burda saat 8:17 hava karariyor yavas yavas.. heralde Turkiye'de de gece 3

@>OnuR< Su an West Virginia'dayim 5-6 ay once maryland'daydin .
Tam belli degil ama ileri ki zamanlar da ya Ohio'ya yada New Jersey'e tasincaz..

Nazim Hikmet

1380 Mesaj
13 Haziran 2007; 3:32:03 

Amerika ha guzel tabi ps3 alir yollarmisin ?

135 Mesaj
13 Haziran 2007; 4:15:44 

quote:

dun gereken kagitlari yolladim bir kac ay icinde eger onaylanirsa Amerikan Pasaportum gelcekmis.
iyi mi yaptim kotumu yaptim bilmiyorum ama heralde artik hem Turk Hem Amerikan Vatandasi olacagim.
Bu konuyu sizinle paylasmak istedim arkadaslar iyi mi kotumu yaptim bilmiyorum ama artik Dunyanin her tarafina gidebilecegim Amerikan pasaportuyla..

Amerikan vatandasi olmanin kotu bir tarafi falan yok, o yuzden kotu bir is yaptiginizi dusunmeyin. Ben de iki sene kadar once ABD vatandasi oldum. Ancak ABD vatandasi olmak icin Green Card'inizi aldiktan 5 yil sonra hak kazaniyorsunuz. Bu yuzden sizin 3 yilda nasil hak kazandiginizi anlamis degilim, ama Green Card'inizi daha once almis olabilirsiniz tabii.

Sizin de belirttiginiz gibi iki defa askerlik falan yapmak gibi birsey sozkonusu degil, ABD'de askerlik zorunlulugu yok. ABD'de uc sene calistiktan sonra bedelini verip hepimizin yaptigi gibi Burdur'da 21 gun askerlik gorevinizi yaparsiniz. Aklima gelen bir dezavantaj var, o da cifte vergilendirme: Eger bir gun Turkiye'ye donup yerlesmeye karar verirseniz bile ABD devletine elde ettiginiz kazanc uzerinden verginizi tikir tikir odemeye devam etmek zorundasiniz.

Belki de yasiniz ve forumdaki arkadaslarin da yasi geregi gezi avantajlarinin uzerinde durulmus. Ama ABD vatandasliginizin en buyuk getirisi vizesiz olarak istediginiz ulkeye falan gitmeniz degil; eger basarili bir ogrenci iseniz devletten alabileceginiz dusuk faizli ogrenim kredisi ve basarili bir ogrenci iseniz hak kazanacaginiz burslar. Ben ABD vatandasligina gectigimde tum egitimi tamamlamistim ve 20'li yaslarimin sonundaydim, ancak sizin yasinizda bu hakki kazanmak gercekten iyi bir sans. Ben yasca sizden buyuk bir abiniz olarak egitiminize dort elle sarilmanizi ve sahip olacaginiz burs/kredi imkanlarini degerlendirmenizi oneririm. Oldukca dusuk faizlerle 20-25 vadeli kredi ile ABD'de okuyabilmek cok fazla insana kismet olmayan onemli bir sans; ayrica basarili olursaniz daha sonraki master vb. gibi kademeleri de bedavaya getirebilirsiniz. Simdiden federal ogrenci kredilerini (FAFSA vb) arastirmaya baslamanizi tavsiye ederim. Basarilar.

1398 Mesaj
13 Haziran 2007; 4:27:05 

quote:

Orjinalden alıntı: ChipArchitect

quote:

Amerikan vatandasi olmanin kotu bir tarafi falan yok, o yuzden kotu bir is yaptiginizi dusunmeyin. Ben de iki sene kadar once ABD vatandasi oldum. Ancak ABD vatandasi olmak icin Green Card'inizi aldiktan 5 yil sonra hak kazaniyorsunuz. Bu yuzden sizin 3 yilda nasil hak kazandiginizi anlamis degilim, ama Green Card'inizi daha once almis olabilirsiniz tabii.

Sizin de belirttiginiz gibi iki defa askerlik falan yapmak gibi birsey sozkonusu degil, ABD'de askerlik zorunlulugu yok. ABD'de uc sene calistiktan sonra bedelini verip hepimizin yaptigi gibi Burdur'da 21 gun askerlik gorevinizi yaparsiniz. Aklima gelen bir dezavantaj var, o da cifte vergilendirme: Eger bir gun Turkiye'ye donup yerlesmeye karar verirseniz bile ABD devletine elde ettiginiz kazanc uzerinden verginizi tikir tikir odemeye devam etmek zorundasiniz.

Belki de yasiniz ve forumdaki arkadaslarin da yasi geregi gezi avantajlarinin uzerinde durulmus. Ama ABD vatandasliginizin en buyuk getirisi vizesiz olarak istediginiz ulkeye falan gitmeniz degil; eger basarili bir ogrenci iseniz devletten alabileceginiz dusuk faizli ogrenim kredisi ve basarili bir ogrenci iseniz hak kazanacaginiz burslar. Ben ABD vatandasligina gectigimde tum egitimi tamamlamistim ve 20'li yaslarimin sonundaydim, ancak sizin yasinizda bu hakki kazanmak gercekten iyi bir sans. Ben yasca sizden buyuk bir abiniz olarak egitiminize dort elle sarilmanizi ve sahip olacaginiz burs/kredi imkanlarini degerlendirmenizi oneririm. Oldukca dusuk faizlerle 20-25 vadeli kredi ile ABD'de okuyabilmek cok fazla insana kismet olmayan onemli bir sans; ayrica basarili olursaniz daha sonraki master vb. gibi kademeleri de bedavaya getirebilirsiniz. Simdiden federal ogrenci kredilerini (FAFSA vb) arastirmaya baslamanizi tavsiye ederim. Basarilar.

Yorumun icin Tesekkur ederim.
Su an lisedeyim eger basarirsam gercekten burda uni. de gerekn parani vb. herseyi karsiliyorlar tabi bunu da bedava yapmiyorlar okul bittikten sonra kendi islerinde calistiriyorlar yeterki oku diyorlar yani sana

Nazim Hikmet

3693 Mesaj
13 Haziran 2007; 4:37:55 

güzel bi olay hayırlı olsun

1398 Mesaj
13 Haziran 2007; 10:24:41 

quote:

Orjinalden alıntı: cidik

güzel bi olay hayırlı olsun

Nazim Hikmet