Şimdi Ara

## MSI Radeon HD 2400Pro ve 2400XT Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD-ATi'nin yeni nesil DirectX 10 destekli giriş ve orta segment modelleri için artık geri sayım başladı. Gelen bilgilere göre, giriş seviyesinde yer alan Radeon HD 24000Pro ve 2400XT'nin bir iki haftaya kadar pazara giriş yapması bekleniyor. Firmanın DirectX 10 ürün gamının giriş modellerini oluşturacak Radeon HD 2400Pro ve 2400XT'ye yönelik olarak üretici firmalar da artık son hazırlıklarını tamamlamış durumdular.

MSI'ın Radeon HD 2400Pro ve 2400XT modelleri hazır. Firmanın hazırladığı yeni modellerden 2400Pro modeli fanlı soğutmaya sahipken 2400XT modeliyse pasif soğutma ile geliyor. Her iki model aslına bakılırsa daha çok "medya center" odaklı PC'ler için ideal görünüyor. Tabii bu durum kartların oyun oynatamayacağı anlamına da gelmiyor. Temel ayarlarda günümüz modern oyunları ile birlikte nispeten daha eski birçok oyunda bu kartlar ile belli ayar seviyelerinde oynanacaktır. Tabii kartlarda gelen UVD özelliği sayesinde yüksek tanımlı içeriğe yönelik olarak donanımsal hızlandırma sağlanabildiğinin de altını çizelim.

MSI Radeon HD 2400XT;

- Üretim Teknolojisi: 65nm
    - Transistör Sayısı: 180 Milyon
    - Grafik İşlemci: RV610Pro
    - GPU Hızı: 700MHz
    - Bellek Veri Yolu: 64-bit
    - Bellek Hızı: 800MHz
    - Bellek Boyutu: 256MB
    - Bellek Tipi: GDDR2
    - Steam İşlemcisi: 40

MSI Radeon HD 2400Pro;

- Üretim Teknolojisi: 65nm
    - Transistör Sayısı: 180 Milyon
    - Grafik İşlemci: RV610LE
    - GPU Hızı: 500MHz
    - Bellek Veri Yolu: 64-bit
    - Bellek Hızı: 800MHz
    - Bellek Boyutu: 256MB
    - Bellek Tipi: GDDR2
    - Steam İşlemcisi: 40

MSI'ın düşük profilli PCB'ye sahip yeni ekran kartlarının piyasaya çıkış fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Firmanın hazırladığı Radeon HD 2400XT modelinde GDDR2 bellek kullanılmasına karşın aynı modelin GDDR3 bellek kullanan modeli de MSI'ın yanı sıra diğer üretici firmalar tarafından hazırlanabilir. MSI'ın Radeon HD 2400 modellerine yönelik şu an için bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Haziran 2007; 9:48:45 >

• 2400prodaki soğutucu çok göz alıcı.Kartlar Nvidiayla yarışacak gibi değil.Zaten nvidia rakibimiz değil diyodu.
  • 2600 serisi ne zaman çıkacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: alattin_nuri

2600 serisi ne zaman çıkacak

2400 ve 2600 serisi son anda bir değişiklik veya sorun olmazsa eş zamanlı olarak pazara sunulacak.
  • 64 bit olması çok kötü olmuş berbat bence Kart zaten kötüydü şimdi iyice batırmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VipLimE -- 11 Haziran 2007; 10:11:06 >
  • Bunlar benim 7900gs den hızlımı?Eğer Değilse Dx10 oyunlarını nasıl çalıştıracak?
  • Arkadaşım kart 7900Gs den kesinlikle hızlı değil, hem senin kartın belleği DDR3 hem de 256 bit. DX 10 oyunları çalıştırman için donanımsal olarak Dx10 desteğine ihtiyacın var. İlginç olarak Xp için orjinal olmamakla birlikte Dx10 yaması üzerinde çalışanlar var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

Arkadaşım kart 7900Gs den kesinlikle hızlı değil, hem senin kartın belleği DDR3 hem de 256 bit. DX 10 oyunları çalıştırman için donanımsal olarak Dx10 desteğine ihtiyacın var. İlginç olarak Xp için orjinal olmamakla birlikte Dx10 yaması üzerinde çalışanlar var.

Benim 7900gs değil bu tosbağalar (2400) nasıl çalıştıracak?
  • ben de merak ediyorum ama kullanmak istemiyorum açıkcası
  • Peki 2600 sizce nasıl olur 8600 Dx9 da 7900gs den biraz yavaştı galiba?
  • Açıkcası yine yavaş kalacak diye beklyiorum en iyi ihtimalle azımsanmayacak bi fark olur
  • Benim anladığım kadarıyla en iyi tercih orta üst segment (8800gts 320)Çünkü (bence) giriş seviyesinin hem ömrü kısa hemde yetersiz.Bunlardan alıpta yeni oyunları doya doya oynayan varmı acaba?

Bu arada tomshardware.com (tr değil) da 8800 gtx in takılı olduğu bir 3800+ işlemcili test vardı bayağı ilginçti.
  • BU ARA OB VGALI ANAKART KULLANMAK MANTIKLI. ZIRT PIRT TEKNOLOJİ DEĞİŞİYOR BU NE YAW??
    DX 10.1 ÇIKKACAK MİLLET Bİ DÜNYA PARA HARCADI HALEN OYUNLARI YOK. 10.1 ÇIKINCA YİNE ESKİYECEK.
    DX 10 DESTEKLİ ONBOARD ANAKARTLAR GELSİN ONLARDAN ALICAM.ESKİDEN 2-3 YILDA YAPTIĞIMIZ UPDATELER
    2-3 AYA KADAR DÜŞTÜ.ALIR ALMAZ ESKİİYOR PARÇALAR. 2400 SERİSİ İLE DX10 DESTEĞİ SUNUYORLAR. KARTLAR 64 BİT.
    64 BİT KARTMI KALDI ALLAH INIZI SEVERSENİZ. 64 BİT FX 5200 KULLANALI 4-5 SENE OLDU GÖYA YENİ TEKNOLOJİ.
  • bunlar 64 bit olacak tabiki. çünkü giriş seviyesi kartlardan uç performans beklenemez. uç performans kartları hd2900xt ve 8800gtx ultra dır... onlarda bi ton para..
  • Sistem entegratörleri için biçilmiş kaftan..
    Acaba 2600 serisindeki stream işlemci sayıları hakkınca ipucu var mı?
  • Sanıyorum Dx 10.1 9.0 ın versiyonları gibi olacak.Yani yeni bir kart gerektirmeyecek.
    quote:

Orjinalden alıntı: killuminati

BU ARA OB VGALI ANAKART KULLANMAK MANTIKLI. ZIRT PIRT TEKNOLOJİ DEĞİŞİYOR BU NE YAW??
    DX 10.1 ÇIKKACAK MİLLET Bİ DÜNYA PARA HARCADI HALEN OYUNLARI YOK. 10.1 ÇIKINCA YİNE ESKİYECEK.
    DX 10 DESTEKLİ ONBOARD ANAKARTLAR GELSİN ONLARDAN ALICAM.ESKİDEN 2-3 YILDA YAPTIĞIMIZ UPDATELER
    2-3 AYA KADAR DÜŞTÜ.ALIR ALMAZ ESKİİYOR PARÇALAR. 2400 SERİSİ İLE DX10 DESTEĞİ SUNUYORLAR. KARTLAR 64 BİT.
    64 BİT KARTMI KALDI ALLAH INIZI SEVERSENİZ. 64 BİT FX 5200 KULLANALI 4-5 SENE OLDU GÖYA YENİ TEKNOLOJİ.
  • yeni kart gerektirebilir. şöyle ki pixel shader model 5 çıkartıp koyarlarsa, dx9 da SM 3 ü sonradan koyduklari gibi, donanimsal olarak desteklenmesi mecbur kalır. bu sebeptendir ki ikinci nesil dx10 kartlarini bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loren Soth

Sanıyorum Dx 10.1 9.0 ın versiyonları gibi olacak.Yani yeni bir kart gerektirmeyecek.
    quote:

Orjinalden alıntı: killuminati

BU ARA OB VGALI ANAKART KULLANMAK MANTIKLI. ZIRT PIRT TEKNOLOJİ DEĞİŞİYOR BU NE YAW??

dx 9.0 ile dx 9.c farklı kart istemiyormuydu

• Ekran kartlarında 64bit ile nice yıllara
  • 64 bit dx10...
    sırf vista çalıştırsın diye yapılmış sanırım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.