Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.518
Cevap
34
Favori
681.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kerten

Nissan Primera 1.6 100 HP araç
    BRC sequent 24

istanbul şehir içi (%50-60 e-5 TEM) klima full açık 10-11 lt lpg

uzun yol değerlerim (istanbul -eskişehir yolu ) (klima açık);

ortalama 120-130 km hızda (100 km kadar 150-160) 10 lt lpg araçta şöför dahil 3 kişi vardı

ortalama 100 km hızda dikkatli giderek 8 lt lpg araçta şöför dahil 5 kişi vardı

Saygılarımla

Normal
  • bendede 2001 nissan 1.6 106hp var sizinki kaç model cesaret edemiyorum açıkçası orjinalliği bozulacak pişman olucam diye sizce değermi kız gibi araba çünkü satarkende sorun olurmu orjinalliği gitti diye
    quote:

Orjinalden alıntı: kerten

Nissan Primera 1.6 100 HP araç
    BRC sequent 24

istanbul şehir içi (%50-60 e-5 TEM) klima full açık 10-11 lt lpg

uzun yol değerlerim (istanbul -eskişehir yolu ) (klima açık);

ortalama 120-130 km hızda (100 km kadar 150-160) 10 lt lpg araçta şöför dahil 3 kişi vardı

ortalama 100 km hızda dikkatli giderek 8 lt lpg araçta şöför dahil 5 kişi vardı

Saygılarımla
  • quote:

bendede 2001 nissan 1.6 106hp var sizinki kaç model cesaret edemiyorum açıkçası orjinalliği bozulacak pişman olucam diye sizce değermi kız gibi araba çünkü satarkende sorun olurmu orjinalliği gitti diye

Bende de 2000 Ford Focus Ghia var ve tereddüt etmeden taktırdım LPG'yi. Benim 7 yıllık Focus da, sizin 6 yıllık Nissan da öyle kız gibi arabalar falan değil bence. 6 yaşını aşmış ve nispeten de yaşlı arabalar. Millet Mercedes'e, BMW'ye, ciplere taktırıyor LPG'yi. Bizim arbalara falan kız gibi dersek, onlara da Paris Hilton demek lazım artık.
  • aracım 98 model golf 3
    10 ytl ıle mın kısın 90 km yapar ıken yazın 75 km ye dustu, lpg fıyatı burada 1490yazın lpg daha aqz yakması gerekmezmı bundamı dıye dusunuyorum, dıger tarafgdan brc sec 24 takılı yenı ılk taktıdırgımdan berı cok memnunum ama yenı versıyonunu yukledıler sonradan sarfıyat arttı anlıyamadım gıttı kısın 10 ytl ıle 90 km gıden araba sımdı 75 de bıtıyor kısdan mı yazdan mı yoksa yenı versıyondanmı olabılr acaba bılg da hersey normal gozukmekde ne dersınız ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

aracım astra 1.6; 2004 model.

uzun yolda 120 bin yakıyor. ( klima açık, hız 120 nin üzerinde, 5 kişi)

şehir içi; 140 bin yakıyor.

aracımın yakıt tüketimi normal mi? lovato sıralı sistem takılı.
  • sevgili ilkerkara;

benim araç 2000 model makyajlı kasa ben 100 hp diye biliyordum belkide 106 hp'dir neyse. Sorun yaşadın mı dersen ilk taktırdığımda yüksek vitesle az gaz vererek aracı götürmeye çalışırsam 1750 devir civarında bir silkeleme yapıp o devirler geçince düzeliyordu. Götürüp tekrar bir ayar yaptırdım sorun oldukça azaldı ama bazen gene yapıyor. Bende sürüş karakterimi biraz değiştirip daha yüksek devirlerde (3500 civarı) vites değiştirmeye başladım(araç içinde daha sağlıklı zaten ve tüketim değişmedi). Dolayısıyla herhangi bir sorun yok diyebilirim. performans olarak ben fark hissedemedim.

1700 km oldu taktıralı (20 gün) şu ana kadar çok memnunum

Saygılarımla
    Kenan GÜRSOY
  • bilgilerinize teşekkür ederim.
  • Bende de 96 TIPO 1.6 SX var, Stefanelli takdırdım ama sanırım bi ayarsızlık var
    188 km gittim 18.010 YTL lik gazla şehirlerarası
    depoyu fulledim
    66 km de 20 YTL lik gaz aldım şehir içi.

Şehirlerarası ve şehirçi arasında bu kadar fark olması normal mi?
    Ayrıca arabayı sık stop edip çalıştırmak da yakıt tüketimini arttırıyor diyorlaar, doğruluk payı var mı?

Yardım edeseniz sevinirim
  • Araban kaç litre harciyor diye sorulur.Benim için daha mantikli
    mesela benim arabam benzinle 100km de 8 litre harciyor.Lpg ile 10 litre harciyor.Gezdigim butun ulkelerdede boyle harciyor.Hesaplamasida daha kolay.
    Kaç kurus harciyor,hiç bir zaman dogru olmaz zira fiyatlar devamli degisiyor!!!
  • opel astra 1.6 otomatik vites
    şehiriçi: 210 bin
    şehirlerarası: 150 bin civarı...
  • Arkadaşlar arabamı değiştirdim ve 97 model toyota corolla GLİ aldım. yaptığım son ölçüme göre kilometrede uzun yolda 135 bin lira yakıyor.
  • 2000 mod. tek nokta enj. 1,4 Şahin İzmir trafiğinde 185, şehir dışı 120 civarı yakıyo. Tabi şehir içinde arabaya 3-4 kişi binilirse sarfiyat artıyor, şehir dışı tüketim değeride 90 km. yi geçilmemiş değerdir. Bu arada bu değerler 1lt Lpg 1,390 YTL fiyatında sağlanmıştır sizce çokmu azmı?
  • 1996 şahin 42 ytl 368 km aygaz 1.50 ytl muş<>izmir 1680 km 182 ytl 3 kişi. ancak dönüşte 5 kişi 206 ytl yaktı. şehir içide 40 ytl 270 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldcyclist -- 27 Ağustos 2007; 22:15:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hydrozn

2000 mod. tek nokta enj. 1,4 Şahin İzmir trafiğinde 185, şehir dışı 120 civarı yakıyo. Tabi şehir içinde arabaya 3-4 kişi binilirse sarfiyat artıyor, şehir dışı tüketim değeride 90 km. yi geçilmemiş değerdir. Bu arada bu değerler 1lt Lpg 1,390 YTL fiyatında sağlanmıştır sizce çokmu azmı?

Şehir içi tüketimin biraz fazla geldi bana, Şehir içi 13 lt falan 100 kmde yakıyorki devasa bir tüketim.Ya Aracın gaz ayarında problem var ya da aldığın gazda.
  • Hocam birde benzinde buharlaşma olayı var. Benzinin sudan daha uçucu oldugunu hepimiz biliyoruz. Lpg de sızdırma harici kayıp olmaz genelde. Benzinli araclar yazın daha cok yakmasının sebebi bence budur. Bahsettiğiniz golfun 50 ykr yakabileceğine inanmıyorum. Bana göre en iyisi dizel. Hem mazot uctu kactı derdi yok hemde lpg motora zarar verdi derdi yok.
  • ya arkadaşlar bende de ford focus ghia var 2000 model.ben ortalama 160 binlira yakıyorum km de.gittim ayarlattım bişey değişmedi.bir iki hafta kullanıcam tekrar ayara gidicem?
    nasıl 120 binlere-130 binlere düşüyosunuz anlamıyorum???
    benim verdiğim degerler 3000 devir seviyesinde ve klima acıkken kullanım değerleri....
    yardımcı olursanız sevınırım-lpg kiti LANDİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeLPaK

ya arkadaşlar bende de ford focus ghia var 2000 model.ben ortalama 160 binlira yakıyorum km de.gittim ayarlattım bişey değişmedi.bir iki hafta kullanıcam tekrar ayara gidicem?
    benim verdiğim degerler 3000 devir seviyesinde ve klima acıkken kullanım değerleri....

Arabanla uğraşma derim. 160 yakıyosa süper. sen bakma 130 - 120 diyenlere.
  • anladığım kadarıyla bu deerler şehirler arası sarfiyat ve de oldukça fazla ben 96 şahin 90 km hızla düz yolda 100 bine kadar düşürüyom ayrıca belirteyim kesinlikle ölçülmüş gerçek değerdir en ufak abartı yoktur
    quote:

ya arkadaşlar bende de ford focus ghia var 2000 model.ben ortalama 160 binlira yakıyorum km de.gittim ayarlattım bişey değişmedi.bir iki hafta kullanıcam tekrar ayara gidicem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: celenay

anladığım kadarıyla bu deerler şehirler arası sarfiyat ve de oldukça fazla ben 96 şahin 90 km hızla düz yolda 100 bine kadar düşürüyom ayrıca belirteyim kesinlikle ölçülmüş gerçek değerdir en ufak abartı yoktur
    quote:

Benim dediğim 160 binlira şehir içi ağırlıklı ama otoban kısmı da var...sırf şehirlerarasında tam bi depo bitirmek daha kısmet olmadı malum çeşme-kuşadası vs... izmire yakın yerler hep.

• o zaman normal gibi şöyle test edebilirsin diyelim çeşmeye gideceksin üçkuyularda deponu ful yap km yi sıfırla çeşmeye girdiğinde tekrar depoyu fulle yalnız dikkat et gaz fiyatları aynı yada çok yakın olsun ilave ne kadarlık gaz aldıysan km ye böldünmü gerçek sonuç ortaya çıkar deneme fırstın olursa bi dene istersen normalde 120 binden fazla yakmaması lasım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.