Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.517
Cevap
34
Favori
681.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inş Stw; bu arada o seste gaz kaçırıyor araba yarın götüreceğim ustaya bizdemi biterslik var anlamadımki ben inşallah son gidişim olur demeyimde inş sorun çözülür artık arada çay içmeye giderim ustaya ayar yaptırmaya deil :D
  • İnşallah arkadaşım, inşallah...
    :)
    quote:

Orjinalden alıntı: zappara

inş Stw; bu arada o seste gaz kaçırıyor araba yarın götüreceğim ustaya bizdemi biterslik var anlamadımki ben inşallah son gidişim olur demeyimde inş sorun çözülür artık arada çay içmeye giderim ustaya ayar yaptırmaya deil :D
  • En son kontrol;

Litre fiyatı:1.670

Gidilen kilometre=552 (benzinle gidilen düşüldükten sonra)
    Depo boşaldıktan sonra alınan LPG=36.5 litre =60.955 (aynı pompa)

60.955 / 552 =0.110krş (Bu değer benzin ile km'de 0.200 krş yakılan güzargahta LPG km değeri)

%60 şehir dışı %40 şehir içi.
  • Ben bişi söleyecem.. ayarın bozulduğunu Arabanın fazla yakmasından mı anlıyorsunuz?? Bakın ben size şunu söyleyim benim arabam 1 depo ile (66 YTL) 360 Km de gidiyorum290 - 300 de yaptığım oluyor.. 1 depoda 30 km fark olması arabanın ayarının bozulduğunu göstermezki... Yolun durumu havanın sıcaklığı ve arabanın içindeki kişi sayısı felan hepsi etkiler bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemca06

En son kontrol;

60.955 / 552 =0.110krş (Bu değer benzin ile km'de 0.200 krş yakılan güzargahta LPG km değeri)

OOOOO paşam bizde seni konuştuk nerelerdeydin.. benzinle 200 Krş yaktırmaya devam.. HElal sana bravo bravo meydan geniş.. Geniş salla.. desteğe ihtiyacın yok.. 11 YKR yakıyor demi.. uzun yolda da 70 YKR yakıyor demi araban.. Bizim elamanın vitessiz scooter i bile 130 -140 YKR yakıyor 50 cc lik motorlar varya.. ama amcamın 1.6 arabası ne hikmetse benzinde 200 YKR yakıyor.. vay be.. En iyi sen salladın Sana 10.000$ Ödül kazandın ni çünkü en iyi sen salladın!
  • Benim kimseye bir şey kanıtlamak gibi bir zorunluluğum yok. İsteyen inanır isteyen inanmaz hiç umrumda değil ben bu değerleri sadece arkadaşlara bir fikir vermek kullanım tarzlarına göre araç yakıt tüketimlerinin nasıl farklılıklar gösterdiğini belirtmek ve ekonominin sadece yakıt türünü değiştirmekle değil kullanım tarzıylada ekonomi yapılabileceğini (önceki mesajlarımda) belirtmek istedim. Evet bana ödül vermiyorlar ama zaten ben o ödülü az yakıt tüketerek kendime veriyorum. Ayrıca siz burda alaycı tavırlarınızla mesaj yazmaya devam edin ben km de 0.110 krş luk yakıt tüketimiyle aracımın keyfini çıkarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemca06 -- 28 Mayıs 2008; 13:12:41 >
  • Daihatsu sirion 1.3 102 bg
    Şehir içi 0.17
    Şehirler arası 0.13
  • şu forumda en uyuz olduğum şey hayal ürünü yakıt sarfiyatları, zaman zaman çok tartıştığım oldu bu konuda bi sürü arkadaşla, ama hala böyle hayal ürünü rakamlar çıkıyor karşımıza, bugün bir küçük motor skotır bile 120-130 kuruş yakıyorken bu adamlar koca arabalarla koca motorlarla bu küçük rakamları nasıl görüyolar anlamak mümkün değil yani..artık ben böyle komik rakamları hiçmi hiç ciddiye almıyorum zaten, demek o arkadaşda artık böyle hayal ediyor bunu böyle göstermek hoşuna gidiyor diyecek bişey yok..aklı başında olanlar zaten bugünkü koşullarda istanbul trafiğinde km.de kaç lira tüketildiğini çok iyi biliyorlar kimse parasını yolda bulmuyor herkez ince ince hesabını yapıyordur mutlaka...allah hepimize daha az yakıt sarfiyatları nasip etsin inşallah...
  • iyide ya doğruysa...

bende kesinlikle inanmıyorum. Kendi arabamdan, arkadaşlarımın ve çevremdeki arkadaşlardan bakıyorum. Yok abi, yok... kimse o kadar az yakmıyor. Bakın kimse yanlış anlamasın, ben hala olabileceği ihtimalini veriyorum ( her ne kadar inanmasamda ). Ancak bir yandan da diyorum. Neden böyle birşey densin ? yaa bana mantıklı bir açıklama yapın. Ben şuan 0,165 yakıyorum. Sizlere 0.110 yakıyorum dersem elime ne geçecek ? neden böle birşey uydurayım ?

İnanın bunu hiç anlamıyorum.

Aklım diyor yok burak yok nasıl yakarlar bu adamlar ya 0,110 diyor. Bugün benzinde mobilet 130 yakıyor. Ama sonra diyorum ya yakıyorlarsa...

quote:

Orjinalden alıntı: demirel71

şu forumda en uyuz olduğum şey hayal ürünü yakıt sarfiyatları, zaman zaman çok tartıştığım oldu bu konuda bi sürü arkadaşla, ama hala böyle hayal ürünü rakamlar çıkıyor karşımıza, bugün bir küçük motor skotır bile 120-130 kuruş yakıyorken bu adamlar koca arabalarla koca motorlarla bu küçük rakamları nasıl görüyolar anlamak mümkün değil yani..artık ben böyle komik rakamları hiçmi hiç ciddiye almıyorum zaten, demek o arkadaşda artık böyle hayal ediyor bunu böyle göstermek hoşuna gidiyor diyecek bişey yok..aklı başında olanlar zaten bugünkü koşullarda istanbul trafiğinde km.de kaç lira tüketildiğini çok iyi biliyorlar kimse parasını yolda bulmuyor herkez ince ince hesabını yapıyordur mutlaka...allah hepimize daha az yakıt sarfiyatları nasip etsin inşallah...
  • Boşwer burak ya, ben inanmıyorum kimsede inandıramaz akıl varrr mantık var ya..topla,çarp,böl ne yaparsan yap o rakam bulunmaz günümüz fiyatlarıyla, o yüzden takma diyorum sanada..bi aralar bende acayip takmıştım böyle ara ara çıkıp ortaya laf atanlara, gereksiz yere bisürü insanla tartıştım en sonunda şafak otogazda asım abi var onla konuştum işin gerçeğini anlattı bana o..kısaca yalannnn....[:'(]
  • walla abi ne diyim ki yaaa... :(

quote:

Orjinalden alıntı: demirel71

Boşwer burak ya, ben inanmıyorum kimsede inandıramaz akıl varrr mantık var ya..topla,çarp,böl ne yaparsan yap o rakam bulunmaz günümüz fiyatlarıyla, o yüzden takma diyorum sanada..bi aralar bende acayip takmıştım böyle ara ara çıkıp ortaya laf atanlara, gereksiz yere bisürü insanla tartıştım en sonunda şafak otogazda asım abi var onla konuştum işin gerçeğini anlattı bana o..kısaca yalannnn....[:'(]
  • senin araba suzuki maruti falanmı?800 cc olanlardan.

benim 250cc xmax scooter bile 150 ykr benzin yakıyo..

bence sallıyosun.

quote:

En son kontrol;

• süper....

quote:

Orjinalden alıntı: cathedral

senin araba suzuki maruti falanmı?800 cc olanlardan.

benim 250cc xmax scooter bile 150 ykr benzin yakıyo..

bence sallıyosun.

quote:

En son kontrol;

• Bu adamlara halen alışamadınız.

Gözünü sevdiğim birde ayak yapmış "Benim kimseye bir şey kanıtlamak gibi bir zorunluluğum yok." diyerekten.

Bu adamın arabası falan yoktur amcasından dayısından duymuş 3 yıl önce bu rakamları gelmiş yazmıştır. Şikayet düğmesine basın sebebini Admin'ne iletin zaten mesajı siler bunuda banjunior yapar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mississippi

Bu adamlara halen alışamadınız.

Gözünü sevdiğim birde ayak yapmış "Benim kimseye bir şey kanıtlamak gibi bir zorunluluğum yok." diyerekten.

Bu adamın arabası falan yoktur amcasından dayısından duymuş 3 yıl önce bu rakamları gelmiş yazmıştır. Şikayet düğmesine basın sebebini Admin'ne iletin zaten mesajı siler bunuda banjunior yapar.

• Arkadaşlar bende Palio aracıma Lovato taktırdım tahminim ş. dışı 170-180 arası yakıyor. galiba normal Palio araçlar benzinde iken 1.6-1.8 motor araçlar gibi yakıyor.
  • Sen bırak 110 YKR yi gel şehir içerisinde istanbulda 15 YKR yak 1.6 araba ile ben sana 1 tane araba hediye edecem.. ama yakmassa aracın sen anahtarını bırakıp gidecekmisin??? bilgi sahibi olsun die söylüyormuş.. Sadece Kendi egounu tatmin etmek için söylüyorsun! yaw arkadaş senede ortalama 100.000 Km yol yapıyorum şu ana kadar da 50 çeşit araba kullandım.. Nekadar kasarsan kas bu 1.6 bir araç Rolantide beklediğinde 3,8 saniyede 0,12 LT benzin yakar Kliman açık olmasa 0,09 LT şehir içinde 10 Km yolu 10 dakikada gittiğini var sayarsan oda rolantide 1,1 YTL benzin yakar.. Düşünsene sadece rolantide gitsen o yolu 11 YKR km de yakar bu benzini düşünsene.. Ki rampa çıkacan dur kalk yapacan Her hızlanırken en az 1100 Kg olan aracını motorun belli bir hız seviyesine çıkartacak.. veeeee 200 YKR şehir içinde yapıcan.. Yani uzun Yol desen hadi inanırım... ve sen artık LPg kiti üreticilerinin bile hani şişirme verdiği tasarruf oranlarını aşacan 11 YKR yakıcan.. sokaktaki çocuk bile güler buna.. git ya değerlerin sana kalsın insanın içine şüphe sokma!
  • Atıp tutmaya gerek yok 1.6 ve 1.4 lerin şehir içi 200 den aşağı yakması imkansız civarında
  • benimki 0,165 yakıyor ama

araba 1.5

quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Atıp tutmaya gerek yok 1.6 ve 1.4 lerin şehir içi 200 den aşağı yakması imkansız civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BhuRkY -- 28 Mayıs 2008; 16:40:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Atıp tutmaya gerek yok 1.6 ve 1.4 lerin şehir içi 200 den aşağı yakması imkansız civarında

Aynen öyle ama forumu karıştırmak için giren 115-20 mesaj atıp buraya şunu yakıyorum diye yazanların iddiası benzinde 200 lpgde 110
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.